• Egzamin ósmoklasisty 2023

    Cała społeczność szkolna z Przybrodzkiej 1 trzyma kciuki za ósmoklasistów. Jesteśmy z Wami naszymi myślami. Będzie dobrze!
   • Przedszkole Zaczarowana Łąka w Mrowinie!!!

    25 kwietnia br. Rada Gminy Rokietnica podjęła Uchwałę o nadaniu Przedszkolu w Mrowinie imienia Zaczarowana Łąka. Oficjalna uroczystość nadania imienia nastąpi 27 maja.
   • Olimpiada Sportowa 6-Latków

    Serdecznie zapraszamy do kibicowania wszystkich chętnych na Olimpiadę Sportową 6-Latków, która odbędzie się 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Cerekwicy
   • Rekrutacja do Szkoły Podstawowej

    UWAGA !!! W zakładce REKRUTACJA znajdują się wszystkie potrzebne informację związane z naborem dzieci do szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 23/24 - Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci przyjętych do szkoły na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 6 czerwca br. w szkole o godz. 17.00 !!!
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • Ekologiczne Integracje już za tydzień!

      Koniecznie obejrzyjcie filmik, który przygotowała firma Kingspan w ramach programu Planet Passionate 🌍 (dziękujemy za wsparcie Fabryki Ekologów!💚) i SKORZYSTAJCIE Z ZAPROSZENIA młodych ekologów z naszych gminnych szkół podstawowych. Do zobaczenia na Przybrodzkiej 7 maja 2022.

      Weźcie udział w warsztatach 🎨, odbierzcie sadzonki 🍓, zobaczcie jak mądrze korzystać z zasobów naszej planety 🌬💧🌞. Czekają na Was konkursy 🎁, animacje i inne atrakcje! Do zobaczenia na Przybrodzkiej 1.

     • Krzysiek i Wiktor nagrodzeni w Plebiscycie "Sportowiec z Klasą 2021"

      Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że 26 kwietnia dwaj nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Bartoszem Derechem, podczas którego ogłoszono wyniki Plebiscytu "Sportowiec z Klasą 2021".


      🏓🏓🏓KRZYSZTOF SZCZEPANIAK, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Słowian Mrowino, dzięki udanym ubiegłorocznym startom (indywidualnie-Puchar Wójta Gm. Rokietnica oraz wspólnie z kolegami-I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym) znalazł się w gronie młodych sportowców (kat. poniżej 16 lat), którzy otrzymali WYRÓŻNIENIE "Sportowiec z Klasą 2021"👏

     • 22 kwietnia na Przybrodzkiej wszystko "kręciło się" wokół Ziemi...

      Oczywiście w Cerekwicy również pamiętaliśmy o święcie naszej planety. Były konkursy, prace plastyczne, zastanawialiśmy się, jak zostać Przyjaciółmi Ziemi nie tylko na papierze, bo przecież imię, które niedługo mamy otrzymać, czyli Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy, brzmi dumnie, ale i zobowiązuje, prawda?

     • Przedszkole w Mrowinie świętuje Dzień Ziemi

      „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” Taka myśl powinna nam przyświecać każdego dnia, a szczególnie 22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi. Aby o tym pamietać, przygotowujemy przedstawienia o tematyce ekologicznej, konkursy, prace plastyczne i pogadanki. Nie inaczej było w tym roku. Zobaczcie jak świętowaliśmy! Polecamy zdjęcia i filmik z przedstawienia.

     • WIOSNA-PIOSNA 2022. Zgłoś się do konkursu i odkryj w sobie talent!

      Drodzy Uczniowie!

      Wystartował II Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2022!!!

      W maju odbędzie się w naszej Szkole wielkie święto piosenki, a że zgodnie z zasadą śpiewać każdy może, każdy kto chce niech szybciutko się zgłasza, bo termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 7 maja Na odważnych rozśpiewanych czekamy pod adresem: wiosna-piosna@zsp-cerekwica.pl

     • ...i u naszych młodszych kolegów w Mrowinie również Wielkanoc!

      Pięknie udekorowane sale, wspólne wielkanocne śniadanie, do którego zasiadamy w galowych strojach, przedstawienie o tematyce świątecznej przygotowane przez pracowników (tegoroczne pod nazwą "Zamieszanie") to długa i wspaniała tradycja Przedszkola w Mrowinie. Nic dziwnego, że zajączek ponownie o nas pamiętał i przyniósł dzieciom wiele prezentów (przy okazji dziękujemy rodzicm z dzieci z grup Pszczółki i Mrówki, którzy mu nieco pomogli w kwestii zabawek do piaskownicy...).

     • Na Przybrodzkiej już świątecznie...

      Jedni szukali zająca, drudzy piekli mazurki, jeszcze zajęli się uprawą owsa i rzeżuchy albo pletli wianki na świąteczny wielkanocny stół. Wreszcie wszyscy zabrali się za dekorowanie pisanek, zarówno tych kredowych na placu szkolnym, jak i tradycyjnych w klasach. Wokół kicały wesołe zające. Oj działo się w ostatnie dni na Przybradzkiej, działo! Zobaczcie zresztą sami...

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      1 kwietnia w Przedszkolu w Mrowinie królował kolor NIEBIESKI. Za jego pomocą manifestowaliśmy naszą solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Grupy młodsze (Pszczółki, Biedronki, Motyle) oraz starsze (Mrówki, Koniki Polne, Żuczki) spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Justynę Czuprys. Dzieci zapoznały się z pojęciem „autyzm” oraz charakterystycznymi cechami, jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Ponadto miały okazję spotkać autystyczną dziewczynkę - Aurelkę i przekonały się, w jaki sposób dostrzega otaczający świat oraz z jakimi trudnościami spotyka się na co dzień. Serce dzieci podbiła Fiona – piesek, który odwiedził nasze przedszkole, by stać się przyjacielem Aurelki.
      Tego dnia nastąpił także finał konkursu plastycznego „Na niebiesko – jak to widzę.” Wszystkie dzieci bio

     • "Jacek i ja", czyli niecodzienna lekcja empatii.

      Najpierw Michał zapytał Jacka czy może spróbować, jak się jeździ na jego wózku Potem okazało się, że coś co w przypadku Jacka wygląda na naturalne i bardzo proste (bo Jacek wózkiem posługuje się od zawsze) dla zdrowej, wysportowanej osoby, która po raz pierwszy siada na wózek wcale takie nie jest. W ten sposób narodził się pomysł akcji, którą chłopcy z klasy 8 (Jacek, Mikołaj, Michał, Filip, Kacper, Michał) oraz Staś z 7a, zorganizowali w piątek w naszej szkole. W ramach projektu nagrali mini wywiad z Jackiem, który opowiada m.in. o codziennym radzeniu sobie z ograniczeniami wynikającymi z poruszania się na wózku inwalidzkim, a później każda osoba w szkole, mogła z takiego wózka skorzystać i podzielić się wrażeniami.

     • Utalentowany i pracowity jak PSZCZÓŁKA...

      Właśnie zakończyła się tegoroczna rekrutacja do przedszkola. Od września w Mrowinie powitamy nowych kolegów i koleżanki. Rodzice dzieci, które mają dopiero zacząć przygodę z przedszkolem, często zastanawiają się, jak w placówce radzą sobie najmłodsi. Zobaczcie więc, co słychać u naszych obecnych trzylatków.

     • Zapraszamy na Wiosenne Inspiracje!

      Weekendowe spotkania na Przybrodzkiej 1 zawsze cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. W imieniu Stowarzyszenia LGD Dolina Samy oraz oczywiście naszym szkolnym serdecznie zapraszamy na WIOSENNE INSPIRACJE. Szczegóły znajdziecie na stronie www.dolinasamy.pl oraz na profilu fb LGD Dolina Samy. Zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco oraz do wizyty w szkole 3 kwietnia, w godz. 11-17! Do zobaczenia!

     • To już naprawdę WIOSNA!

      Z wielkim utęsknieniem czekaliśmy na 21 marca, a jak już się doczekaliśmy, to wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Było kolorowo, radośnie i bardzo głośno! W barwnym korowodzie spacerowaliśmy po Cerekwicy i okolicy. W szkole atrakcji było też całkiem sporo. Na młodszych uczniów czekał teatrzyk, wiosenne murale chodnikowe przed szkołą oraz ognisko. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na eko-strój, znaleźli oznaki wiosny wokół szkoły, a na koniec również zgromadzili się wokół ogniska. Zapraszmy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego ekscytującego dnia!

     • Razem dla Ukrainy. Dziękujemy, że byliście z nami!

      Akcja "RUSZAMY (się) Z POMOCĄ UKRAINIE, która odbyła się w naszej szkole 12 marca, naprawdę pomaga uwierzyć w przesłanie Czesława Niemena, że "ludzi dobrej woli jest więcej". Nie sposób wymienić wszystkich osób, które odpowiedziały pozytywnie na apel, aby dorzucić swoją cegiełkę do pomocy Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali sobotnie aktywności, jak również tym, którzy w nich uczestniczyli. A naprawdę było w czym wybierać! Ogromną popularnością cieszył się maraton zumby (w wersji dla dzieci i dorosłych) z Anną Talarowską i Magdą Andrzejewską, ćwiczenia „Zdrowy kręgosłup” z Kasią Marciniak, treningi karate z Klubem „Orzeł” Karate Tradycyjne, mecze piłki nożnej „strażacy kontra reszta świata” oraz tenis stołowy z UKS-em Słowian Mrowino.

     • Wiosenne Poezjowanie zacząć czas!

      W piątek 11 marca odbył się szkolny etap X Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Poezjowanie”. Konkurs przebiegał w 4 kategoriach wiekowych. W grupie uczniów klas 0-2: miejsce I zajął Mikołaj Cieślak II miejsce Leon Kurkowiak III miejsce Natasza Radecka W kategorii klas 3-4: I miejsce Franciszka Klapińska II miejsce Kinga Janowicz III miejsce Jacek Gawroński W kategorii klas 5-6 finalistką została Lena Czyżak, a klas 7-8 Olga Gościniak.

     • Spotkanie z Astronomią

      Serdecznie zapraszamy na SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, które odbędzie się 11 marca od 19.00 do 20.30. W planach obserwacja księżyca przez specjalny teleskop oraz spotkanie z tajemniczym gościem, który przybliży dzieciom piękno nocnego nieba.

     • Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

      Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy.

      12 marca 2022 od 12.00 do 15.00

      Wszyscy goście w tym dniu będą mogli obejrzeć cały obiekt i jednocześnie uzyskać informacje dotyczęce funkcjonowania dziecka w naszej szkole.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 29.05.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 855563