• Mirek i Magdalena Czyżykiewicz - PIANO

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Wierzymy, że to pięknie, duchowe przeżycie w najlepszy możliwy sposób zwieńczy nasze obchody nadania imienia PRZYJACIÓŁ ZIEMI Szkole Podstawowej w Cerekwicy - Zapraszamy!!! Poniżej link do utworu AVE !!!
    Czytaj więcej
   • Egzamin ósmoklasisty 24-26 maja 2022r.

    Kochani Uczniowie! Pamiętajcie! "Patrzymy tylko w jedną stronę"! Cała ekipa z Przybrodzkiej 1 trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!
  • Aktualności

     • Spotkania adaptacyjne w Przedszkolu w Mrowinie

      Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy na spotkania adaptacyjne do Przedszkola w Mrowinie w dniach od 25 do 27 sierpnia. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10.00 do 12.00.

      Prosimy o zabranie: obuwia na zmianę dla dzieci i dorosłych oraz maseczek dla opiekunów. Z przyczyn sanitarnych z każdym dzieckiem w zajęciach może uczestniczyć jedna osoba dorosła.

     • Podręczniki do religii (kl. 1-8) i języka hiszpańskiego (kl.5-6)

      W załączniku znajdują się informacje odnośnie podręczników dla uczniów, którzy uczęszczają na religię (dot. wszystkich klas) albo język hiszpański (dotyczy klas 5 i 6, bo w tych klasach udział w zajęciach z jęz. hiszpańskiego jest dobrowolny).

      Jednocześnie informujemy, że wszystkie podręczniki z przedmiotów obowiązkowych uczniowie wypożyczą ze szkoły. W zależności od wysokości dotacji (w tym roku 25 zł na materiały ćwiczeniowe dla 1 ucznia) z niektórych przedmiotów otrzymają również ćwiczenia. Kompletny zestaw podręczników na rok szkolny 2021/2022 będzie wkrótce dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce PODRĘCZNIKI.

     • Warsztaty wyplatania wianków

      Stowarzyszenie Motyl - integracja międzypokoleniowa serdecznie zaprasza mieszkańców Mrowina, Cerekwicy i Przybrody na warsztaty wyplatania wianków, które odbędą się 25 sierpnia 2021 r. w godzinach 18.00 - 20.00 w BAZIE - Pracowni Spotkań Twórczych w Mrowinie przy ul. Szkolnej 2 (budynek Przedszkola).

     • Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!

      Najpierw Przedszkole w Mrowinie zostało zaproszone do udziału w akcji "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami", a następnie przedszkolaki nominowały swoich starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Tym sposobem cały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cerekwicy wziął udział w wyzwaniu #challengeniebieskiemotyle2021, którego celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

     • Lato w przedszkolu. Dzień Włóczykija

      "Włóczykij wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (...) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych". (Tove Jansson "Opowiadania z doliny Muminków")

      23 lipca nasze przedszkolaki postanowiły pójść w ślady jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci bohaterów, których stworzyła Tove Jansson. Datę wędrówki wybrały nieprzypadkowo, bo akurat w piątek przypadał Dzień Włóczykija. Zobaczcie dokąd nieustanna chęć poznawania świata doprowadziła tym razem naszych małych dzielnych wędrowców!

     • Lato w przedszkolu. Dziki Zachód!

      "Dziki, dziki, dziki, dziki zachód. Tu nie trzeba fachu, tylko grzechu strachu nie wolno znać. Dzikie chmury nad chmurami, dzikie wichry nad wodami, dzikich zwierząt słychać śpiew. Dziko pracuj, dziko baw się, w domu zostaw ciepłe kapcie, bądź odważny tak jak lew."

      Poznajcie kowbojki i kowbojów z Mrowina. Nieustraszeni poszukiwacze wakacyjnych przygód znowu w akcji! Bez mrugnięcia okiem pomogliby Bokowi i Lolkowi rozprawić się z groźnym bandytą Jimmmy Pif-Pafem. A to nie lada wyzwanie, prawda?

     • Lato w przedszkolu. Ahoj przygodo!

      Odrobina wyobraźni i nie ruszając się z miejsca można podróżować do najbardziej odalonych i tajemniczych zakątków świata. Wiedzą o tym doskonale nasze przedszkolaki, które całkiem niedawno "wypłynęły" w rejs po morzach i oceanach. Spójrzcie ile przygód przeżyli jako dzielni korsarze oraz jak poradzili sobie wcielając się w rolę Indian...

     • Lato w szkole. Dzień 5. Gra miejska, seans filmowy, lody dla ochłody!

      W piątek wybraliśmy się Szlakiem legend poznańskich. Wszystkim polecamy spacer w ramach tej gry miejskiej, a przy okazji uprzejmie donosimy, że poznańskie koziołki mają się całkiem dobrze, podobnie jak kultowe Kino Muza, w którym obejrzeliśmy film "Co w duszy gra". Po seansie i pysznych lodach przyszła pora wracać do stęsknionych rodziców, którzy czekali w Cerekwicy.

     • Lato w szkole. Dzień 4. Sportowo-naukowy ferment

      W czwartek rano odwiedzili nas trenerzy ze Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie i chociaż na igrzyska w Tokio już chyba nie damy się rady załapać, to dzięki temu treningowi zrobiliśmy duży krok do poprawy naszej kondycji🥰. Dziękujemy i już zbieramy siły na kolejne spotkania ze Spartanami. Potem robiliśmy mydełka i oryginalne naszyjniki z własnym DNA. Bańki mydlane też były na swój sposób niepowtarzalne i odnóża owadów, które obserwowaliśmy pod mikroskopem w zasadzie też... Po sportowo-naukowych zmaganiach zamieniliśmy sale szkolne w kino z popcornem.

     • Lato w szkole. Dzień 3. Artystyczno-sportowa mieszanka wybuchowa!

      Błyskawiczny kurs krawiectwa, pokaz karate, niekończące się domino i inwazja kolorowych owadów to tylko niektóre ze środowych atrakcji czekających na uczestników "Lata w szkole". Było bardzo energicznie, głośno i radośnie, ale czasem działaliśmy również w ogromym skupieniu, np. przygotowując etui na telefon albo próbując połączyć poszczególne elementy domina w jedną ostateczną całość. Z tym łączeniem klocków szło nam różnie, więc później znowu było... głośno i radośnie!

     • Lato w szkole. Dzień 2. Iha Chapa Tipi Wioska Indiańska

      Powiedzieć, że we wtorek bawiliśmy się dobrze, to prawie jak nic nie powiedzieć. Zdjęcia mówią wszystko, prawda? Chiński park linowy, dmuchańce, piramidy egipskie, strzelanie z łuku, przeprawa łodzią, indiańskie tipi, krzywy domek to tylko kilka z ogromu atrakcji, z którym mogliśmy korzystać tego dnia. To był naprawdę czas pełen wrażeń!

     • Lato w szkole. Dzień 1. Spotkanie z alpakami i mistrzowie pizzy!

      Ni to owca, ni to lama... przeurocza jakaś dama! Mieliśmy ją okazję poznać i nakarmić na farmie OtoAlpaka w Otorowie, gdzie udaliśmy się 19 lipca w ramach naszego pierwszego spotkania z cyklu "Lato w szkole". Okazało się, że alpaki to bardzo towarzyskie zwierzęta, które bardzo lubią zabawę z dziećmy. Radości nie było końca!

     • A gdyby tak powrócić jeszcze raz do ostatnich dni Szkoły 2020/2021?

      Tak, tak, wiemy, że wszyscy dookoła żyją już tylko zasłużonymi wakacjami, ale my jeszcze chcielibyśmy pochwalić się tym, co działo się na Przybrodzkiej 1 pod koniec roku szkolnego, a działo się naprawdę wiele. Zobaczcie i poczytajcie!

      1) Po długiej pandemicznej przerwie zaczęliśmy wreszcie znów jeździć na wycieczki: krótsze (do poznańskiego ZOO, do Szamotuł na kolejny film z serii "Biuro Detekstywistyczne Lassego i Mai"), dłuższe (do Rakoniewickiego "zagłębia pożarnictwa", do Kluczewskiej kuźni) oraz całkiem długie, czyli do malowniczego Gdańska. Uczniowie z 2b, za sprawą podróżniczki, Pani Joanny Stankiewicz, przekonali się również, że fasynujące mogą być także wyprawy palcem po mapie. Tym sposobem dotarli aż do Ameryki Południowej!

     • Gratulacje i podziękowania!

      Drodzy Absolwenci,

      mamy nadzieję, że z satysfakcją przyjęliście wyniki swoich egzaminów. Jeśli chodzi o nas, to JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI: z wszystkich razem i każdego z osobna!❤ Macie za sobą pierwszy krok, teraz możecie ruszać w swoją wielką podróż!

      Kłaniamy się również nisko Nauczycielom, zarówno tym, którzy pomagali Wam w przygotowaniach do egzaminu w tych trudnych okolicznościach jak i tym, których spotkaliście po drodze. Dziękujemy także Rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzyli podejmując decyzję, że ten kluczowy rok spędzicie w Cerekwicy i całej naszej szkolnej ekipie, która pomagała, przeżywała i trzymała kciuki.

     • Jerusalema Dance Challenge, czyli tańcem pomagane...

      Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w wyzwaniu, które polegało na zatańczen"iu w rytm bijącego ostatnio rekordy popularności utworu Jerusalema. Nasza radość była tym większa, że w taki właśnie niecodzienny sposób mogliśmy "dorzucić" swoją cegiełkę do zbiórki charytatywnej na rzecz mieszkańca naszej gminy Filipa Golaka, który boryka się z poważną chorobą. Filipowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a poniżej zamieszczamy filmik z zapisem naszego wyzwania.

     • Pożegnania nadszedł czas...

      "Mrówki" w miniony czwartek i piątek (tj. 24 i 25 czerwca 2021 r.) żegnały się z przedszkolem. Przed nimi nowy etap - szkoła podstawowa. Obchody rozpoczęły się od części oficjalnej, podczas której przedszkolaki podziękowały dyrekcji, nauczycielom, Paniom woźnym i Panu Andrzejowi a także pożegnały się z pozostałymi grupami. Nie zabrakło też niespodzianek od innych grup. Po przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków dla absolwentów. Część oficjalna zakończyła się słodkim poczęstunkiem. W trakcie dnia z Mrówkami i wychowawcami grupy przybyli się pożegnać przedstawiciele rodziców. Następnie przyszedł czas na część nieoficjalną. Atrakcjom nie było końca: począwszy od pizzy, przez polewanie się wodą, koncert i imprezę taneczną z najprawdziwszym dj'em Antkiem, wyjście na lody oraz pokaz filmowy z popcornem. W piątek były kiełbaski z grilla i uwieńczenie wspólnej przygody po

     • Wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku...

      Było pięknie: odrobinę poważnie, nieco sentymentalnie i trochę radośnie. Teraz pora na wakacje. Ruszajcie w podróże: i te małe, i te duże! Do zobaczenia we wrześniu! Oj, będzie się działo... Jeszcze słówko do naszych absolwentów: Kochani, dokądkolwiek byście nie zawędrowali, pamiętajcie o nas i odwiedzajcie Przybrodzką 1. Szkoła zawsze stoi dla Was otworem!

     • Weekend pod znakiem rajdu...

      Za nami XI Rajd Drużyn Młodzieżowych, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Służb Mundurowych organizowany w tym roku przez OSP Mrowino. Uczniowie z naszej szkoły nie przestraszyli się ekstremalnego upału i wzięli w nim liczny udział. Reprezentowali trzy różne zespoły: szkolny, MDP Mrowino i MSP Przybroda. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Mrowino-ubiegłoroczny zwycięzca-tym razem uplasowała się na drugim miejscu. Brawa! Wszyscy spisaliście się koncertowo!

     • Wiktor znaczy... zwycięzca!

      Zasługa w tym nasza żadna, ale i tak z ogromną przyjemnością informujemy, że Wiktor Szatan z kl. 6a sięgnął po kolejne trofeum w swojej sportowej karierze. Zawodnik Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie w weekend wziął udział w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, a ponieważ w Polsce są to najwyższe rangą zawody w tej dyscyplinie, z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Wiktor został brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!! Ogromne brawa dla zawodnika, trenerów i całego klubu Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie. Teakwondo, szachy... ciekawe w jakich jeszcze dyscyplinach Wiktor potwierdzi własną postawą znaczenie swojego imienia. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 24.05.2022
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 496725