• Zebrania z rodzicami nowych dzieci przyjętych na rok szkolny 24/25

   PRZEDSZKOLE - 10 czerwca, godz. 18.00 (Przedszkole w Mrowinie) SZKOŁA PODSTAWOWA - 13 czerwca godzina 18.00 (SP w Cerekwicy)
  • Zakończenie Roku Szkolnego 23/24

   Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 21 czerwca. / 8.00 - klasy 1-3 / 9.30 - klasy 4-6 / 11.00 - klasy 7-8 / Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców.
  • Aktualności

     • Żegnaj lato, witaj jesień!

      Kiedyś wykopki były stałym punktem życia na wsi, dziś nie każdy ma szansę osobiście przekonać się, że ziemniaki rosną w ziemi, a nie w foliowych workach na sklepowych półkach. Naszym przedszkolakom z pomocą w tym zakresie przychodzi zaprzyjaźnione gospodarstwo rolne i nieograniczona kreatywność pań z przedszkola! Wrześniowa zmiana pór roku to doskonała wizyta do zorganizowania Dnia Pieczonego Ziemniaka, a zanim się go upiecze trzeba go oczywiście wykopać i zebrać bezpośrednio z pola...

     • Drużyna RR przy pracy

      Ciekawi Was może co ścisłe grono Drużyny RR robiło u Pana Dyrektora❓❓

      Na pewno debatowało o ważnych sprawach, bo spotkali się już o 7:30 rano w piątek 😱😱‼️‼️

      Sprawy szkolne, wydatkowanie pieniędzy na rzeczy pilne i niezbędne dla uczniów i plany na Nowy Rok Szkolny 2022/2023 👍👍👍

      Brawo Drużyna RR 👏👏👏👍👍😁😁😁

     • Sprzątać każdy może, czyli przedszkolaki z Mrowina w akcji!

      16-go września PRZEDSZKOLE W MROWINIE ruszyło z akcją SPRZĄTANIE ŚWIATA 2022 🌏 Zgodnie z planem każda grupa wyposażona w odpowiedni sprzęt (worki na śmieci i rękawiczki) będzie sprawowała PATROL SPRZĄTAJĄCY na terenie naszej miejscowości, aby ją oczyścić z zalegających śmieci🌏Udział w akcji został poprzedzony zajęciami dydaktycznymi, które przybliżyły dzieciom tematykę ekologii, segregacji śmieci oraz recyklingu 💚💚💚 Zobaczcie jak, Biedronki i Motyle wyruszyły w teren i dzielnie wysprzątały okolice przedszkola oraz placu zabaw Karramba.

     • DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA NA OGNISKO INTEGRACYJNE ‼️🔥‼️🔥‼️🔥😁👍

      Czy już zdążyliście zapisać datę w swoich kalendarzach ❓❓

      START: 30 WRZEŚNIA (PIĄTEK) G. 17:00 🔥🔥🔥🔥😁😁 🕔🕔🕔

      Ognisko Integracyjne to coroczna impreza organizowana przez Radę Rodziców z początkiem roku szkolnego w celu zapoznania się i zintegrowania naszej stale powiększającej się społeczności Szkoły 🤸😁🏫
      Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci z rodzicami z klas najmłodszych 1-3. Nie może oczywiście zabraknąć i rodzeństwa 🙂👍👍👫

     • NOC NAUKOWCÓW - 30 września 2022

      30 września 2022 roku odbędzie się kolejna edycja Nocy Naukowców 2022 w Poznaniu.

      Wydział Matematyki i Informatyki UAM jak zawsze oferuje wiele atrakcyjnych wykładów, warsztatów i pokazów.

      W tym roku wyjątkowo rejestracja odbywa się dwoma drogami:

     • DRUŻYNA RR ‼️

      Wieczorową porą dnia 7.09. pierwsze zebranie w roku szkolnym 2022/2023 odbyła nasza Drużyna RR czyli Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy 👏👍

      W skład RR wchodzą przedstawiciele trójek klasowych, których skład corocznie ustalany bywa na pierwszym zebraniu z wychowawcą.

     • Tenis stołowy. Przygoda na lata!

      Tradycyjnie w czasie wakacji zawodnicy zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym "Słowian" Mrowino wyjechali na obóz sportowy organizowany wspólnie z Klubem Sportowym Tenisa "Rataje 50". W dziewięciodniowym zgrupowaniu w Koźminie Wielkopolskim wzięli udział zawodnicy, którzy zupełnie niedawno rozpoczęli treningi, jak i ci, którzy grają w tenisa od lat, reprezentują UKS Mrowino na wielu turniejach i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Obóz był świetną okazją do nabywania nowych umiejętności i szlifowania formy przed rozpoczynającym się nowym sezonem. Zawodnicy znaleźli również czas na rekreację. Wkrótce "wypoczęci i uśmiechnięci" rozpoczną regularne treningi.

     • Dojazd do szkoły

      Informujemy, że do korzystania z autobusu szkolnego "gimbusa", uprawnione są dzieci przedszkolne w wieku 5 i 6 lat oraz uczniowie klas 1-3. Uczniowie klas 4-8 mogą korzystać z autobusów liniowych bezpłatnie, jeśli posiadają ważną legitymację szkolną (do końca września). Wkrótce poinformujemy Państwa o rozwiązaniach dla uczniów klas 4-8, które będą obowiązywać od października.

    • Początek roku szkolnego. Bieżące komunikaty
     • Początek roku szkolnego. Bieżące komunikaty

      W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego przypominamy i informujemy:

      1) Inauguracja roku szkolnego 2022/23 odbędzie się w trzech turach, zgodnie z podanym wcześniej harmonogramem;

      2) 1 września, podobnie jak ostatniego dnia roku szkolnego, obowiązuje odświętny strój, poprzez który podkreślamy wyjątkowość tych wydarzeń. UWAGA! Nie musi on być tożsamy ze strojem galowym (ten ostatni jest wymagany z okazji 11 listopada i przy obchodach świąt majowych).

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW KLAS PIERWSZYCH

      Szanowni Państwo,

      mailowo otrzymaliście informację o tym, do której klasy zostało przyjęte Wasze dziecko oraz kto będzie wychowawcą tego oddziału. Skład klas pierwszych na rok 2022/2023 jest już wywieszony na drzwiach budynku.

      Dyrekcja ZSP Cerekwica

     • Sportowo-artystyczne zakończenie wakacji

      Stowarzyszenie "Motyl" Integracja Międzypokoleniowa wraz z partnerami: OPS Mrowino, OSP Przybroda, Kołem Gospodyń Wiejskich "Heksy i Gzuby" z Mrowina oraz Szkołą Podstawową im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy zapraszają na sportowo-artystyczne zakończenie wakacji.

      W ostatnią sobotę sierpnia odbędzie się bieg terenowy z przeszkodami po drogach leśnych i polnych w Cerekwicy a na zakończenie ognisko. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wernisaż prac stworzonych w pracowni ceramicznej, modelarskiej i krawieckiej w BAZIE Pracowni Spotkań Twórczych. To tylko niektóre z atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Do zobaczenia od 15.00 w sobotnie popołudnie 27 sierpnia!

     • 4-8.07.2022 Kolejna edycja "Lata w szkole" już za nami.

      Dziękujemy uczestnikom tegorocznego 'Lata w szkole" oraz wszystkim osobom, które pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia, a było to tak:

      Poniedziałek – całodniowa wycieczka do Rogowa;
      Wtorek – warsztaty ceramiki użytkowej, warsztaty kulinarne (kuchnia wegańska), warsztaty plastyczno-teatralne;
      Środa – wycieczka do kina, majsterkowanie z Knock-Knock.
      Czwartek – warsztaty krawieckie, zabawa masami plastycznymi, pokaz iluzjonisty.
      Piątek – Dzień Sherlocka Holmesa, gra terenowa, pokaz tańca nowoczesnego z kursem dla dzieci i młodzieży, mecz uczniowie kontra Champion SC.

     • 24.06.2022 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

      Nasza wspólnota szkolna liczy już prawie 400 uczniów, stąd uroczystości związane z zakończeniem roku odbywały się w dwóch turach. O 8-mej rano dla uczniów klas 1-5 i o 10 dla klas 6-8. Mottem piątkowych spotkań były słowa "Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego". Życzymy więc całej społeczności nowych wrażeń i relacji oraz odrobiny odpocznku, co w tych szalonych czasach dla wielu z nas również będzie nowością.

     • Pożegnania nadszedł czas...

      22 czerwca Koniki Polne i czworo dzieci z grupy Żuczki ukończyło edukację przedszkolną. Uroczystość składała się z dwóch części - pierwsza oficjalna artystyczna z rozdaniem dyplomów i druga - przedstawienie Nowa podróż Sindbada Żeglarza. Po drugiej części zostały wręczone kwiaty i podziękowania, a zasłużeni rodzice otrzymali tytuł Przyjaciela Przedszkola. Po czy udaliśmy się na słodki poczęstunek.

     • Nadanie imienia. Zajęcia praktyczne, czyli jak zostać przyjacielem Ziemi?

      Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej przenieśliśmy się w inne miejsca szkoły oraz wokół niej. Przyszła bowiem pora na zajęcia praktyczne ze stawania się ze rzeczywistym przyjacielem ziemi. Aby otrzymać specjalny certyfikat trzeba było zmierzyć się z 10 zadaniami, przygotowanymi na tę okazję. Zamieniliśmy więc samochód na hulajnogę i posegregowaliśmy śmieci. Wiedząc, że nie należy marnować jedzenia zjedliśmy bez grymaszenia to, co przygotowały kawiarenki. Sprawdziliśmy również czy potrafimy rozpoznawać rośliny. Nabywaniu proekologicznych umiejętności towarzyszyła dobra zabawa oraz wymiana kwiatowa. To był naprawdę niezapomniany dzień!

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 1208124