• Mirek i Magdalena Czyżykiewicz - PIANO

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Wierzymy, że to pięknie, duchowe przeżycie w najlepszy możliwy sposób zwieńczy nasze obchody nadania imienia PRZYJACIÓŁ ZIEMI Szkole Podstawowej w Cerekwicy - Zapraszamy!!! Poniżej link do utworu AVE !!!
    Czytaj więcej
   • Egzamin ósmoklasisty 24-26 maja 2022r.

    Kochani Uczniowie! Pamiętajcie! "Patrzymy tylko w jedną stronę"! Cała ekipa z Przybrodzkiej 1 trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!
  • Aktualności

     • Sposób na relaks w upalny dzień...

      18 czerwca 2021 roku. Wakacje tuż, tuż. Czym dziś żyła szkoła? Szachami, piknikami, potyczkami historycznymi i przede wszystkim otwarciem Paletowego Kącika Relaksu, który powstał według projektu dwóch pomysłowych dżentelmenów z 8 klasy.
      Zanim brawa to może po kolei: najpierw pani Sylwia wraz z uczniami wkręciła się w Szkołę demokracji CEO, potem powstał pomysł Funduszu Uczniowskiego, Piotr i Wiktor zgłosili swój projekt, ten najpierw zyskał poparcie innych uczniów, a potem został finansowany przez Radę Rodziców i na koniec możemy się cieszyć z sympatycznej miejscówki. Brawo Wy!❤

     • Sprintem do maratonu

      Piłka piłką, ale o innych dyscyplinach też warto pamiętać! Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki z Mrowina, które w ubiegły piątek wzięły udział w ogólnopolskim projekcie. "Sprintem do maratonu" to VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, pod patronatem "Bliżej Przedszkola". Brawo dzieciaki! Poniżej publikujemy FILMIK oraz kilka zdjęć z biegu, a relację z wydarzenia można znaleźć m.in. w zakładce Pszczółek Polecamy!

     • Świętuj z nami EURO 2021 (2020)!

      Kibicom piłkarskim, których mamy wielu w szkole, pewnie nie trzeba przypominać, natomiast wielbicielom innych dyscyplin sportowych życzliwie donosimy, że... 11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej!

      Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, 14-tego. Rozpocznie się on wprawdzie dopiero wieczorem, ale i tak zachęcam do stworzenia w poniedziałek mistrzowskiej atmosfery w biało-czerwonym stylu. Stroje w barwach narodowych, szaliki, roześmiane pomalowane twarze mile widziane! Kto wie, może uda nam się rozegrać jakiś mecz?

     • Młodzi paleontolodzy na start!

      Święto Dzieci w Mrowinie trwa w najlepsze! 7 czerwca nasze rezolutne przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zaurolandii-Rogowa. Relację z wyprawy znajdziecie u Biedronek. My zdradzimy tylko, że swoją wiedzą na temat dinozaurów dzieci zrobiły duże wrażenie na przewodniku z parku Zaurolandia. Dodatkowo wspaniale tę wiedzę poszerzyły uważnie słuchając wszystkich informacji w czasie oglądania prehistorycznych stworów. Kto wie, może ten wyjazd będzie początkiem do wspaniałej przygody z paleontologią?! Trzymamy kciuki.

     • Ekipa z Przedszkola w Mrowinie przedstawia!

      "W co się bawić? W co się bawić? Gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem?" śpiewał niegdyś mistrz Młynarski. Nasze przedszkolaki (i cała kadra Mrowina zresztą też!) nie miewają takich dylematów, mogą się bawić zawsze i wszędzie, a jak organizują Dzień Dziecka to z prawdziwym rozmachem! Z dnia robi się właściwie tydzień. Jeśli chcecie zobaczyć, ile aktywności wymyślili w tym roku zerknijcie koniecznie do zakładek przedszkola, np. do Motyli Tam znajdziecie m.in. relacje z wizyty strażaków, zabaw na Karambie, teatrzyku i proszkowego zawrotu głowy. Polecamy też filmik z przedstawienia dedykowanego najmłodszym! W rolach głównych wystąpiły panie nauczycielki z przedszkola. Brawa dla wszystkich: i tych małych, i tych dużych!

     • Śmiej się z nami!

      1 czerwca 2021 roku upłynął w naszej szkole w naprawdę radosnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że Janusz Korczak, wielki przyjaciel dzieci, któremu przypisuje się słynne stwierdzenie "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", byłby z nas dumny! Uśmiechnijcie się razem z nami!

     • 1 czerwca w Cerekwicy, czyli grunt to dobra zabawa!

      Kocyki, pikniki, zumba, rajd nad Jezioro Pamiątkowskie, Dzień Sportu, wata, lody dla ochłody (i woda z wozu strażackiego też!). Oj działo się u nas 1 czerwca, działo! Wszyscy mogliśmy się poczuć dziećmi. ❤ Nasze obawy o pogodę okazały się zupełnie niepotrzebne. Kilka kropel deszczu, które starsi uczniowie spotkali na swojej 4,5 trasie nad Jezioro Pamiątkowskie, podziałały na nich ożywczo i mobilizująco. Udało się zrealizować wszystkie pomysły, które w rezultacie zapewniły dobrą zabawę i uczniom, i nauczycielom też.

     • Najpiękniejsze słowa świata to Mama i Tata!

      Święto Mamy i Taty - najważniejszych osób dla każdego dziecka to bardzo ważna data. Dzieci przepełnione miłością do swoich rodziców z ogromnym zaangażowaniem i radością przygotowywały się do tego święta wiele dni. Każdy chciał sprawić przyjemność najbliższym i wywołać uśmiech na ich twarzach, co udało się w 100%. Składamy rodzicom najlepsze życzenia i życzymy jeszcze wielu tak pięknych dni i chwil. Zapraszamy do oglądania - link poniżej

     • Egzamin, egzamin i po egzaminie!

      Nasi ósmoklasiści zakończyli właśnie trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Z perspektywy stwierdzają, że 'nie taki egzmin straszny, jak go malują!'. Nie sposób przyznać im racji, zwłaszcza, że swoim opanowaniem i gotowością do działania, wprowadzili ogromny spokój na Przybrodzkiej 1. Dzięki postawie uczniów, my nauczyciele, którzy w większości po raz pierwszy uczestniczyliśmy w egzaminie ósmoklasisty, też przestalismy się stresować.

     • Mówię wam: Najlepszą mamę mam!

      Drogie Mamy!

      Pozdrawiamy i kochamy nie tylko od święta! Przyjmijcie od nas muzyczne życzenia w wykonaniu klasy czwartej. Kwiatowe inspiracje to już zasługa trzecioklasistów.

      Jako ciekawostkę dodamy, że w nagraniu po raz pierwszy wykorzystaliśmy pianio, które nieocenieni strażacy pomogli nam przetransportować ze starej szkoły w Mrowinie, a sprawczynią muzycznego zamieszania-w pozytywnym tego słowa znaczeniu- była Pani Ada.

     • I Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2021 już za nami!

      Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy nadesłali swoje fantastyczne nagrania. Każde wykonanie dostarczyło nam mnóstwo radości, a młodzi piosenkarze dali z siebie maksimum talentu i zaangażowania. Dlatego każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie WIOSNA-PIOSNA 2021.

      A oto lista naszych Laureatów:

     • Szkolni Superbohaterowie, jak dobrze Was znowu widzieć!

      Jeszcze nie wszyscy, jeszcze nie w komplecie, ale nie da się ukryć, że korytarze szkolne w Cerekwicy coraz mocniej tętnią życiem, a nasze hasło nr 2, czyli JAK DOBRZE WAS WIDZIEĆ PONOWNIE nabiera ogromnej MOCY!

      Siódmoklasistom i czwartej klasie, którzy wreszcie wrócili po wielu miesiącach nauki zdalnej, życzymy, aby bardzo szybko odnaleźli się w szkole, podobnie jak ich młodsi koledzy. Ci ostatni zrobili to tak przebojowo, że nie potrzebowali nawet wsparcia superbohaterów, ba sami dziś dzielili się wskazówkami! Naprawdę mają tę MOC❤

     • Powrót uczniów klas 4-8 do szkoły od 17 maja

      Z optymizmem informujemy, że od 17 maja wracają w trybie hybrydowym uczniowie klas 4-8. Pełen powrót uczniów tych klas przewidziany jest od 31 maja. W najbliższych dniach nauka stacjonarna będzie przebiegać zgodnie z poniższym harmonogramem:

      Klasy 4 i 7 - 17, 19, 21 maja

      Klasy 5, 6a i 6b - 18, 20, 28 maja

     • Hasła dwa...

      Od wtorku uczniowie klas 1-3 są znów w szkole i mamy nadzieję, że tak już zostanie. To właśnie do Was kochani kierujemy nasze nowe hasło: "Jak dobrze Was widzieć ponownie". Cieszymy się, że korytarze na Przybrodzkiej 1 na nowo tętnią życiem i słychać w nich głośny śmiech. Nawet jak sami już trochę od tego gwaru odwykliśmy.

     • Majówka pod znakiem Konstytucji i... deszczu

      Spacerem, rowerem, biegiem, indywidualnie, rodzinne, ale jednak razem pokonaliśmy 1653,44 km! Chociaż pogoda naprawdę nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu dorzucaliście kolejne symboliczne cegiełki do naszego projektu upamiętniającego 230. rocznicę uchwalenia ustawy z 3 maja 1791 roku.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 24.05.2022
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 496774