• Z pamiętnika Żuczków...

    • 22.04.2022
     • Jak nie na niej... to gdzie??

      Jak nie na niej... to gdzie??

      Ziemia jest naszym domem. Jest to fakt niezaprzeczalny, że dbać o nią musimy. Dzisiaj zerówkowicze przypomniały nam dlaczego to jest ważne i jak możemy naszej planecie pomóc. Na scenie stało pięć smoków w różnych kolorach. Smoki te zbierały śmieci, które zamiast do kosza na śmieci wywalamy na ulice bądź na chodnik. Na koniec był mały sprawdzian z segregowania śmieci... Z którym dzieci nie miały najmniejszego problemu i świetnie sobie poradziły. Nastąpiło również uroczyste odsłonienie serca na nakrętki. Zachęcamy do zbierania i dorzucania do naszego serduszka! Po powrocie do sali wykonaliśmy ekologiczne torby na zakupy, które będą nam służyły przez wiele, wiele lat...

       

    • 13.04.2022
     • Wielkanocne Śniadanie

      Wielkanocne Śniadanie

      Jak co roku razem z wiosną chwile później przychodzi Wielkanoc, a jak Wielkanoc to zajączek z prezentami. Lecz zanim zajączek do nas przyszedł, czekała na nas niespodzianka... W naszej codziennej sali, czekało na nas niecodzienne śniadanko. Pięknie ubrani wspólnie zasiedliśmy i jak tradycja mówi podzieliliśmy się jajkiem. A po śniadaniu przyszedł czas na resztę atrakcji. Na sali gimnastycznej na grzędzie siedziały jajka... A obok nich kurka. Jajka uciekły, kurka płakała. Jajka wróciły w kolorach tęczy. Ze zwykłych jajek stały się pięknymi kolorowymi wielkanosnymi pisankami. Po występie jajek przyszedł czas na punkt kulminacyjny Wielkanocnego dnia w naszym przedszkolu. POSZUKIWANIE PREZETNÓW OD ZAJĄCZKA. Zajączek myślał, że dobrze je ukrył. Jednak przed nami nic się nie ukryje i szybko odnaleźliśmy nasze prezenty.

       

      Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych,

      Pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

      Pogody ducha i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

      Niech te Święta będą pełne radości z okazji rodzinnych spotkań przy stole,

      Niech stół będzie bogato zastawiony,

      A Wasze serca wypełnione szczęściem.

       

      Wychowawczynie,

      Michalina Kępka i Lucyna Maćkowiak

     • Co się u nas ostatnio dzieje?

      Co się u nas ostatnio dzieje?

      Każdy dzień u nas jest niezwykły, niesutannie się coś dzieje. Poniżej kilka dowodów, na to, że Żuczki to fajne, mądre i utalentowane dzieciaki! ❤️❤️❤️

    • 04.04.2022 - 25.04.2022
     • Miesiąc Książek dla dzieci

      Miesiąc Książek dla dzieci

      Przez cały kwiecień w poniedziałki przychodzą do nas pewni goście...

      Są nimi rodzice naszych Żuczków. 

      04.04 odwiedziła nas mama Julki Jankowskiej. Ze sobą przyniosła książkę o ekologii oraz bardzo nietypową książkę... Książkę, która nie jest taka jak wszystkie. Jest wyjątkowa. Wyjątkowa, dzięki pomysłowości autorów. Na zakończenie bajkoczytania wykonaliśmy w grupach planetę "Ziemia". Dzięki temu będziemy pamiętać, że należy o nią dbać.

      Przyszedł czas na kolejny poniedziałek i kolejne odbiedziny. Tym razem odwiedziła nas mama Marysi. Przygotowała dla nas opowiadanie prosto ze Stumilowego Lasu, w którym żyją Kubuś Puchatek i jego przyjaciele. Pokazali nam jak bardzo ważna jest przyjaźń i wiara w marzenia. Na kończenie wykonaliśmy baloniki, które jak spełnione marzenia lecą wysoko, wysoko...

    • 01.04.2022
     • Wszystkie dzieci są dobre - Dzień Świadomości Autyzmu

      Wszystkie dzieci są dobre - Dzień Świadomości Autyzmu

      Ubrani na niebiesko udaliśmy się na salę gimnastyczną gdzie czekała na nas Aurelka, Pani Justyna i przyjaciel Aurelki - piesek Fiona. Wspólnie poznaliśmy Aurelkę i jej chorobę. Wiemy już jak możemy pomóc dzieciom chorym na autyzm. Wiemy również, że każdy z nas może być jej przyjacielem.

    • 23.03.2022
     • Wiosenne wierszowanie - Wiersz z przyrodą w tle

      Wiosenne wierszowanie - Wiersz z przyrodą w tle

      Wiosenne wierszowanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas konkursu recytatorkiego dzieci mówiły różne wierszyki związane z przyrodą. W kategorii dzieci najstarszych:

      I miejsce: Nina Lewandowska

      II miejsce: Wojciech Bednarowski

      III miejsce: Zofia Wojciechowska

      Wyróżnienie: Zofia Smura

    • 21.03.2022
     • Marzanno, Marzanno ty zimowa panno! My Ciebie żegnamy, bo Wiosnę witamy!

      Marzanno, Marzanno ty zimowa panno! My Ciebie żegnamy, bo Wiosnę witamy!

      Wspólnie z naszymi sąsiadami zza ściany - Konikami Polnymi wiosnę powitaliśmy aktywnie. Grą terenową "Podchody - poszukiwanie Pani Wiosny". 

      Królowa dnia dzisiejszego bawiła się z nami w chowanego. Przygotowała dla nas zadania i zagadki, dzięki którym poznaliśmy pierwsze oznaki wiosny, takie jak: bazie kotki, przebisniegi, budzące się zwierzęta po zimie. Cała akcja zaczęła się po tym, jak nasza Pani pod drzwiami naszej sali znalazła koszyk z pewnym listem i mapą... Mapą, która prowadziła pod stolik w naszej sali, a pod nim ukryta kolejna mapa, która prowadziła nas do ogrodu przedszkolnego. Gdzie były poukrywane kolejne zadania dla nas.

      Na koniec mieliśmy wiosenny przemarsz z kolorowymi gaikami wykonanymi przez nas. 

      Tak więc, można powiedzieć oficjalnie: WITAJ WIOSNO UPRAGNIODA, DAJ NAM DUŻO SŁONKA I UŚMIECHU!!! heart

    • 18.03.2022
     • Wyprawa do Palmiarni w Poznaniu

      Wyprawa do Palmiarni w Poznaniu

      Tego dnia Żuczki znalazły się w środowisku, które odpowiada nam najbardziej... Czyli w dżungli, ale to nie była taka zwykła dżungla jak w filmach. To była dżungla, znajdująca się w środku miasta. Prócz wysokiej temperatury, która skojarzyła nam się ze zbliżającym latem doświadczaliśmi naszymi wszystkimi zmysłami. Prócz drzewa, na których rosły niejadalne kiełbaski spotkaliśmy wygadaną papuge, która nie miała ochoty tego dnia na rozmowy z nami. Na szczęście, dużo bardziej zainteresowane okazały się żółwie, jaszczurki jak i rybki, który były dla nas nie lada gratką. 

      Prócz zwięrząt główne skrzypce grały różnego rodzaju drzewa, których nie spotkamy na ulicy podczas spaceru. Były to drzewa tropikalne, dla których było tam tak gorąco. Mieliśmy okazję powąchać cukier palmowy, cynamon oraz laskę wanilii. Braliśmy również udział w eksperymencie, podczas, którego sprawdzaliśmy czy wrzucony kokos zatonie, ku naszemu zaskoczeniu nie tonął. A na koniec Pani przedwodnik zostawiła to co uwielbiają wszystkie dzieci - czekoladę. Nie była to taka czekolada ze sklepu, ale taka z prawdziwego zdarzenia. Próbowaliśmy prawdziwe ziarna gorzkiej czekolady.

       

       

       

    • 08.03.2022
     • DZIEŃ KOBIET

      DZIEŃ KOBIET

      Czy te małe, czy te duże - wszystkie swoje święto mają. Tego dnia nasi chłopcy starali pokazać się od jak najlepszej strony, byli bardzo pomocni, weseli a oprócz tego wręczyli dziewczynkom małe upominki z okazji ich święta.

    • 10.03.2022
     • DZIECIĘCA MATEMATYKA

      DZIECIĘCA MATEMATYKA

      „Matematyka jest delikatnym kwiatem,

      Który rośnie nie na każdej glebie

      I zakwita nie wiadomo kiedy i jak”

                                         Jean Farbe

      Ten cytat jest dobrym przykładem na to, że warto stwarzać okazje dzieciom do zabaw kształtujących kompetencje matematyczne, aby nie przeoczyć momentu fascynacji nią. Dzień Matematyki w naszym przedszkolu ma na celu to, co dzieci mają poznać, opanować 
      i doskonalić. A przede wszystkim polubić królową nauk. Dnia 10.03 dzieci w Przedszkolu 
      w Mrowinie brały udział w zabawach matematycznych dopasowanych do możliwości dzieci. Dlatego też, każda grupa wiekowa miała swoje zabawy matematyczne: od liczenia na liczydłach i układania obrazków w różnych figur geometrycznych i gry Domino po zabawy 
      z mierzeniem linijką i miarą krawiecką. Dzieci z radością podejmowały propozycje zabaw.

    • 28.02.2022
     • Zieloni mi - Dzień Dinozaura

      Zieloni mi - Dzień Dinozaura

      Duże, małe, latające, pływające, te lubiące mięso i te lubiące rośliny - wszystkie są nam dobrze znane. Dokonale wiemy, że chodzi o dawne dinozaury.

      Ubrani we wszystko co z dinozaurami związane porozmawialiśmy o głównych bohaterach tego dnia.
      Z pewnością jest to jeden z najbardziej lubianych dni wśród przedszkolaków. Będąc w temacie karnawału zrobiliśmy gimnastykę buzi i języka, poćwiczyliśmy trochę nasze oczy szukając par no i oczywiście paluszki - wycinając dinazury i składając je w całość. Powtórzyliśmy sobie nazwy i policzyliśmy z ilu sylab ich nazwy się składają.

    • 25.02.2022
     • Kocham Babcię kocham Dziadka, z nimi każdy dzień to gratka

      Kocham Babcię kocham Dziadka, z nimi każdy dzień to gratka

      Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta rodzinne. To dwa dni raz do roku, które dają nam szczególną okazję na pokazanie naszym babciom i dziadkom jak bardzo je kochamy. Są one niezwykłe nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla naszych babć i dziadków. To dni pełne uśmiechu, radości i wzruszeń, kiedy to babcie i dziadkowie mają okazję zobaczyć jak ich ukochane wnuczęta rozkwitają i różne atrakcje dla nich mają. Babcia i dziadek to dwa proste słowa, które zna każdy duży i mały. Kojarzą się nam one z ciepłem, miłościom i szacunkiem.

       

    • 22.02.2022
     • Jak karnawał - to czas na bal

      Jak karnawał - to czas na bal

      Przed wielkim wydarzeniem na naszej przedszkolnej scenie poruszyliśmy niezwykle ważne tematy dotyczące segregowania śmieci oraz sposobów na dbanie o środowisko.

      W końcu nadszedł ten wyczekiwany przez wszystkich moment - Wielki Bal!

      Sala gimnastyczna, skoczna muzyka, kolorowe dekoracje, balony i dużo tańców.

      Po wszystkim przyszedł czas na podsumowanie - "Kodeksem ekologa" oraz wręczeniem dyplomów za przebrania eko.

       

      Całą salę przepełniała moc dziecięcej radości bawiliśmy się doskonale a dodatkowo utrwaliliśmy i wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat ekologii oraz dbania o środowisko.

       

       

    • 17.02.2022
     • Szare, bure i ponure - wszystkie koty za pan brat

      Szare, bure i ponure - wszystkie koty za pan brat

      Warto wiedzieć, że w Polsce Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego od 2006 roku. Obchodzenie tego święta ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowiek ai urważliwić na pomoc bezdomnym i głodującym kotom.

      W naszym przedszkolu w tym dniu dzieci przyszły przebrane za kotki, by poszerzać wiedzę o sposobie życia i odżywiania kotów domowych. Były też kocie opowieści, zagadki, gry i zabawy ruchowe.

      Dzień Kota oraz inne dni obchodzone w przedszkolu do proste sposoby na mądre, odpowiedzialne i szczęśliwe dzieci.

       

    • 14.02.2022
     • WALENTYNKI

      WALENTYNKI

      Podobno Walentynki to święto dla zakochanych. Dla nas, dla Żuczków był to nie tylko dzień miłości, ale również dzień przyjaźni, radości i uśmiechu. Dowiedzieliśmy się co oznacza słowo "miłość" i jakie emocje z tym słowem są powiązane. Każdy z nas wykonał walentynkowe serduszko, a na koniec wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i słodkiego lizaka. To był kolejny super dzień!

    • 09.02.2022
     • Międzynarodowy Dzień Pizzy, czyli ulubione święto kulinarne dzieci

      Międzynarodowy Dzień Pizzy, czyli ulubione święto kulinarne dzieci

      9 lutego to ważda data w kalendarzu, każdego smakosza pizzy. Wówczas obchodzimy jej międzynarodowe święto. A w dniu jej święta nie sposób odmówić sobie choć kilku kesów tego włoskiego specjału! 

      Żuczki w okrojonym składzie również nie odmówiły sobie przyrządzenia tego przysmaku! Najpierw poznaliśmy wszystkie składniki niezbędę do przygotowania oraz krok po kroku jak się ja przygotowuje.

      Później ubralismy się w fartuszki i zabraliśmy się za pichcenie. Na początku ciasto, potem sos pomidorowy i na konie ulubione dodatki. Potem chwila w piekarniku i można było się brać za próbowanie naszych wypieków, które nieskromnie mówiąc wyszły nam przepyszne!

       

    • 18.01.2022
     • Być jak przyjaciele ze Stumilowego Lasu - Dzień Kubusia Puchatka

      Być jak przyjaciele ze Stumilowego Lasu - Dzień Kubusia Puchatka

      Pomimo ferii zimowych w naszym przedszkolu nie wieje nudą... Jednego dnia pomagamy ptaszkom i przygotowujemy sami dla nich jedzenie, a drugiego dnia jedziemy na wycieczkę z naszą wyobraźnią do Stumilowego Lasu. Gdzie słychać śmiechy, i przygody. Tego dnia również i my przeżyliśmy przygodę, niczym przyjaciele Kubusia Puchatka. Najpierw zamieniliśmy się w detektyków, którzy to kawałek po kawałku odrywali kolejne karty z postaciami. Poznaliśmy ich ulubione przysmaki i zabawy. Dowiedzieliśmy się również, że pomimo złego humoru - tak jak Kłapouszek - można być pomocnym przyjacielem. A na zakończenie dnia z Kubusiem i jego przyjaciółmi obejrzeliśmy bajkę, dzięki której mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak kolejne dni im upływają.

       

    • 17.01.2022
     • Troszkę smalcu i ziarenek, zaraz będzie przysmak dla...

      Troszkę smalcu i ziarenek, zaraz będzie przysmak dla...

      Mowa oczywiście o przysmaku dla wróbelków, sikorek i innych ptaszków zimujących w naszym kraju. Trochę tłuszczu, kukurydzy, słonecznika i pszenicy. Wymieszamy dobrze łyżką wnet mamy gotowe wszystko. Potem w siatkę zawiniemy i w karmniku zawiesimy.

      Jak już wiemy co zrobić trzeba, do działania bierz się zuchu!

      Bez nas one mają problem, gdy śnieg wszystko pokrył białym puchem.

    • 21.12.2021
     • Zima, zima, zima... Idzie Pani Zima

      Zima, zima, zima... Idzie Pani Zima

      Tuż przed świętami, jest taki dzień, którego żegnamy się z Panią Jesienią i witamy się z Panią Zimą. 

      Tego roki przyniosła nam dużo śniegu, mrozu i ciekawych zadań do wykonania. Aby ją godnie powitać najpierw wysłuchaliśmy wierszyka, który jak się okazało był dla nas zagadką. Zagadką, dzięki której odgadnęliśmy jaka pora roku nas odwiedzi. Po zagadce przyszedł czas na śnieżynkowy taniec, oraz śnieżną zamieć z chustą animacyjną. Na sam koniec Pani Zima przygotowała dla nas bałwankową pracę plastyczną i pamiątkowe dyplomy.

    • 20.12.2021
     • Świąteczne krasnale

      Świąteczne krasnale

      Dziś odwiedziły nas elfy prosto z wioski Gwiazdora - z samej odległej Laponii... Na początek przygotowały dla nas zadania, które sami codziennie wykonują - nie zabrało pytań jak i zadań ruchowych. Po tej małej rozgrzewce przyszedł czas na puszczenie wodzy naszej wyobraźni. Przyszedł czas na tworzenie świątecznych skrzatów... Elfy dzielnie nam pomagały, a my z ochotą tworzyliśmy krasnale.

    • 17.12.2021
     • Jasełka - Wędrowali kolędnicy i spotkanie z Gwiazdorkiem...

      Jasełka - Wędrowali kolędnicy i spotkanie z Gwiazdorkiem...

      Ten dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Gwiazdorem, który przyniósł dla nas prezenty. Piękną kolędą powitaliśmy gwiazdorka, a po spotkaniu mieliśmy przedstawienie!

      Wspólnie na scenie dyrekcji, pracownikom oraz wszystkim dzieciom pokazaliśmy jak w mieście Betlejem,
      w ubogiej stajence na świat Pan Jezus przyszedł. 

    • 15.12.2021
     • Piernikowa fabryka Żuczków

      Piernikowa fabryka Żuczków

      "Dodaj jajka, trochę masła

      i pachnący miód..."

      Przygotowując się do odwiedzin przez Gwiazdorka upiekliśmy dla niego i dla naszych rodziców w prezencie pierniczki. Zaczęło się od wałkowania ciasta, wycinania wzorków i wypiekania pierniczków... A na sam koniec zostało, to, co jest najlepsze... Dekorowanie pierniczków, różne lukry, posypki, diamenciki... Mamy nadzieję, że wszystkim smakowały przysmaki przygotowane przez nas.

    • 06.12.2021
     • MIKOŁAJKI

      MIKOŁAJKI

      Siedząc w sali i bawiąc się usłyszeliśmy dźwięk; dźwięk dobiegający z korytarza. Po chwili do naszej sali zawitał Mikołaj... Mikołaj z workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Nie obyło się bez zadania dla nas... Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, która pozwoliła nam odebrać worek Mikołajowi. Zabawom z nowymi zabawkami nie było końca. Bardzo dziękujemy za super prezenty!

    • 03.12.2021
     • Przygotowania do Świąt...

      Przygotowania do Świąt...

      W oczekiwaniu na święta ozdobiliśmy naszą salę. Choinkę zdobiły światełka, kolorowe bombki i łańcuchy. Z kolei okna zdobiły białe śnieżynki, a parapety przyozdobione były przez czpeczki, które same wykonaliśmy. Był to dzień pełen uśmiechów i świątecznej atmosfery.

    • 29.11.2021
     • Andrzejkowe wróżby...

      Andrzejkowe wróżby...

      Jak niesie tradycja stara, w dniu Andrzejek znajdujemy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. W dawnych czasach wróżba miała odsłonić tajemnice dotyczące partnerów życiowych. Tradycje wzróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Po to, by odczytać z nich swoją przysłość. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem, zabawą dostarczającą wiele emocji temu dużemu i małemu. To dzięki tej tradycji możemy kultywować ludowe tradycje, bowiem to co stare splata się z tym co nowe. Po to, aby łączyć ludzie we wspólnej zabawie. Oprócz wyścigu butów, lania wosku oraz serca przyjaźni nie zabrakło tańców i śmiechu.

       

    • 24.11.2021
     • Spektakl muzyczny - Legenda o św. Marcinie

      Spektakl muzyczny - Legenda o św. Marcinie

      Grupa muzyków z Poznania odwiedziła nasze przedszkole i przepięknie przedstawiła historię św. Marcina. Oprócz muzyki i wspólnych tańców nauczyliśmy się jak piec rogale.

    • 10.11.2021
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Tego dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
      W uroczystych strojach świętowaliśmy ten ważny, dla każdego polaka dzień. Najstarsza grupa przygotowała dla nas uroczystą akademię. Ten dzień był wyjątkową lekcją patriotyzmu dla każdego.

      https://youtu.be/9nIQNjpRLoo

    • 05.11.2021
     • BAJKOWY BAL ŻUCZKÓW

      BAJKOWY BAL ŻUCZKÓW

      Raz do roku, piętego dnia listopada jest dzień.

      Dzień, który doskonale zna każdy dorosły i każde dziecko.

      Dzień Postaci z Bajek.

      Kiedy to każdy zamienia się w bajkową postać.

      Kiedy wszyscy wkraczają w świat magii, czarów.

      W świat księżniczek i super bohaterów.

      W świat wróżek i duszków.

      Prócz muzyki i tańców nie brakowało uśmiechu na twarzach.

       

       

    • 28.10.2021
     • DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW

      DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW

       

      Różowy, niebieski, brązowy,

      Z kokardką, z czapką,

      Gruby, chudy, mały, duży.

       

      Każdy przez przedszkolaka ukochany. Wszyscy dobrze wiedzą, że pluszowy miś jest najlepszym przyjacielem dla każdego. Tego dnia przedszkolaki miały najmilszy z możliwych dni. Bowiem nawet pluszowy miś ma swoje święto. Tańce, zabawy i konkursy - to tylko mała część pomysłów na spędzanie czasu z pluszakami.

    • 20.10.2021
     • Lisek Fenek - krótka historia o doktorze lisku

      Lisek Fenek - krótka historia o doktorze lisku

      Tego dnia naszym gościem była Pani bibliotekarka - Pani Anita, która pracuje w szkolnej bibliotece. Opowiedziałam nam o zawodzie bibliotekarza oraz przeczytała nam pewną historię o lisku Fenku, który zamienił się w lekarza. Przy okazji sami mieliśmy okazję zamienić się w lekarzy.

    • 18.10.2021
     • Wycieczka autobusem miejskim do Przybrody

      Wycieczka autobusem miejskim do Przybrody

      Ciepły strój jest? - JEST!

      Kamizelka odblaskowa jest? - JEST!

      Bilety na autobus są? - SĄ!

      Wszystko gotowe to ruszamy na przystanek autobusowy, gdzie wypratrywaliśmy autobusu linii 832. Wszyscy zajmujemy miejsca i autobus rusza do Przybrody, gdzie wysiadamy i maszerujemy na gospodarstwo i do sadu, które to współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia miejsca, gdzie na świat ptrzychodzą małe cielaczki. Mieliśmy ogromne szczęście, bo dnia poprzedniego takowy przyszedł na świat. Kiedy się wszyscy z nim i jego mamą przywitali, wyszliśmy na zewnątrz, Gdzie nasze oczy ujrzały białe igla. Jak się okazało, ku naszemu zdzwinieniu wcale nie mieszały tam pingwiny i niedźwiedzie polarne tylko małe cielaki, które dużo lepiej rosną na dworze. Po zapoznaniu się ze zwierzętami przyszedł czas na SAD. Oprócz wielu jabłkonek i drewnianych skrzyń odnaleźliśmy pole pełne krzaczków borówek amerykańskich. Ku naszemu szczęściu na gałązkach udało nam się odnaleźć jeszcze parę sztuk. Po borówkobraniu przyszedł czas na chłodnię, w której przechowuje się jabłka; mieliśmy okazję spróbować świeżo zebranych, chrupiących jabłuszek. Po spacerze przyszedł czas na powrót na przystanek autobusowy. Jednak nie myślcie sobie, że był to zwykły powrót!

       

      Aż do samego przystanku odprowadził na rudy kotek, który po upewnieniu się, że wszyscy dotarli bezpiecznie wrócił na gospodarstwo.

    • 18.10.2021
     • Niecodzienne spotkanie z Listonoszem...

      Niecodzienne spotkanie z Listonoszem...

      Zazwyczaj Listonosza spotykamy na ulicy, kiedy to włada do naszej skrzynki listy bądź doręcza paczki. Jedna tego dnia było wszystko inaczej. Do naszych drzwi zapukała Pani Arletka z zaproszeniem do sali Koników Polnych. Szybko posprzątaliśmy salę i czym prędzej udzaliśmy się do sali obok... Do sali, w której ku naszemu zaskoczeniu czekały wszystkie grupy przedszkolne i pewien Pan - Pan Listonosz. Tego dnia opowiedział nam o tym jak naprawdę wygląda ta praca. To nie tylko doręczanie listów, to równiez ogromny obowiązek. Pan Listonosz doreczając listy musi być nieustannie skupiony, żeby się nie pomylił. Oprócz tego Pan Listonosz przygotował dla nas wiele ciekawych zagadek, oprócz nich dostaliśmy karteczki, które są niezbędne do nadania listów i paczek. A dla nas są niezapomnianą pamiątką.

    • 14.10.2021
     • Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej

      Elegancko ubrani z najstarszą grupą "Koników polnych" podziękowaliśmy całemu gronowi pedagogicznemu, Panu Dyrektorowi oraz wszystkim pracownikach przedszkola za trud oraz serce włożone w prace.

      Wspólnie życzymy wszystkim dużym i małym samych sukceców oraz usmiechów od ucha do ucha.

    • 11.10.2021
     • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      AH... Cóż to był za dzień. Dzień pełen emocji, rywalizacji i śmiechu. Każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną grę no i zaczęły się rozgrywki i śmiechy. Wszystko odbywało się w radosnej i przyjaznej atmosferze w oparciu i zasady "fair play".

    • 08.10.2021
     • Przyszła jesień - co się u nas dzieje?

      Przyszła jesień - co się u nas dzieje?

      Pomimo jesiennej, przygnębiającej pogody w naszej grupie nie wieje nudą. Każdy kolejny dzień, jest dniem pełnym niespodzianek i nowych wyzwań. Korzystając z darów, które ma dla nas Pani Jesień wykonaliśmy kasztanowe ludziki i zwierzątka oraz piękne dynie z kolorowych liści. Oprócz prac plastycznych uczymy się piosenek i dużo się bawimy.

       

    • 07.10.2021
     • Kolej w miniaturze - wystawa kolejek

      Kolej w miniaturze - wystawa kolejek

      Jeden z pierwszych naszych spacerów odbył się do sołectwa w Mrowinie, gdzie była wystawa kolejek. Oprócz miniatur lokomotyw i wagonów było widać uśmiechy od ucha do ucha na twarzach przedszkolaków.

    • 04.10.2021
     • Pierwsze koty za płoty - wycieczka do kina Halszka w Szamotułach

      Pierwsze koty za płoty - wycieczka do kina Halszka w Szamotułach

      Tym razem autokar zabrał nas do kina w Szamotułach. Gdzie obejrzelismy bajkę "Rodzinka rządzi", w której to nie brakuje akcji i dużo emocji. Wybraliśmy się tam razem z "Konikami polnymi". Każdy z nas zajął miejsce i z zaciekaweniem oglądał sceny bajki. Była to nasza pierwsza wycieczka w takie miejsce, w miejsce, które za zadanie ma projekcie seansów filmowych oraz jest jednym z wielu elementów szeroko rozumianej kultury. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sali kinowej oraz dziwnymi krzesełkami, które początkowo sprawiały problem w okiełznaniu. Na szczęście dla Żuczków nie ma rzeczy niemożliwych i również z tym sobie poradziły. 

    • 01.10.2021
     • Dzień Uśmiechu i Muzyki

      Dzień Uśmiechu i Muzyki

      Radosne święto obchodzone pierwszego dnia października. Znane od wieków powiedzenie "śmiech to zdrowie" było motywem przewodnim tego dnia. Śmiech działa relaksująco na nas a muzyka, którą tworzyły przedszkolaki przy pomocy instrumentów była perfekcyjnym połączeniem. Dzięki uśmiechowi i muzyce łatwiej jest wyrazić uczucia i emocje. 

    • 30.09.2021
     • Dzień Chłopca

      Dzień Chłopca

      Małe, słodkie babeczki przygotowane przez dziewczynki, były początkiem niespodzianek dla chłopców tego dnia. Oprócz wielu zabaw i konkursów przygotowanych przez Panie nie zabrakło uśmiechów, śpiewu oraz życzeń. Wszyscy chłopcy otrzymali mały upominek oraz pamiątkowy dyplom.

      Z okazji Dnia Chłopca życzymy, Wam żebyście byli:

      - Odważni, jak Chase,

      - Troskliwi, jak Rubble,

      - Szybcy, jak Marshall,

      - Pomysłowi, jak Rocky.

      Oraz aby, każdy Wasz dzień był pełen przygód jak grupy piesków z "Psiego Patrolu".

       

      Życzą,

      Dziewczynki z grupy oraz Panie wychowawczynie 

    • 28.09.2021
     • Przysmak każdego przedszkolaka - Dzień Jabłka

      Przysmak każdego przedszkolaka - Dzień Jabłka

      Czerwone, okrągłe, prosto z drzewa wpadło do naszego koszyczka. Czy wiecie co to takiego? TO JABŁUSZKO, które obchodzi dzisiaj swe święto. Oprócz wielu witamin jest super przekąską dla każdego. Aby spróbować i poznać rózne gatunki wybraliśmy się na spacer do pobliskiego sklepu, gdzie sami wybraliśmy jabłka i sami za nie zapłaciliśmy. Poznaliśmy dzisiaj różne postacie jabłka: mus, kompot, ale nie musi być przetworzone, ponieważ surowe również jest pyszne.

    • 24.09.2021
     • Święto Pieczonego Ziemniaka - WYKOPKI

      Święto Pieczonego Ziemniaka - WYKOPKI

      Wraz z końcówką września przyszedł czas na Święto Pieczonego Ziemniaka, ale żeby spróbować tego pieczonego ziemniaka najpierw trzeba je zebrać. Z samego rana ruszyliśmy na wyprawę na pole Państwa Dolata w Mrowinie. Wszyskie dzieci chętnie ruszyły  z wiaderkami aby ziemniaki powybierać z ziemi. Kiedy już nie było co szukać z pełnymi wiaderkami wróciliśmy do przedszkola, gdzie ziemniaki przez nas zebrane zostały przygotowane. Z wielką chęcią skonsumowaliśmy jeszcze ciepłe ziemniaczki z roztopionym masełkiem.

    • 23.09.2021
     • Przyszła Pani Jesień przybrana w kolory brązu

      Przyszła Pani Jesień przybrana w kolory brązu

      Kiedy zaczyna się wrzesień dni są coraz krótsze i zimniejsze, słonko coraz mniej świeci i... Przyszedł jesienny wiaterek, który to wywiał lato i zrobił miejsce dla Pani Jesieni, która pięknie przybrana powitała dzieci słonecznikami oraz koszem jesiennych atrybutów. Przywitała ona dzieci różnymi zabawami z chustą oraz tańcami przy głośnej muzyce. A dzieci dla Pani Jesieni przygotowały koronę oraz berło, aby mogła panować tak długo aż przyjdzie zima.

    • 22.09.2021
     • Pan Policjant porządku pilnuje - rozmowa na temat bezpieczeństwa z policjantem

      Pan Policjant porządku pilnuje - rozmowa na temat bezpieczeństwa z policjantem

      Pan policjant z Tarnowa Podgórnego bardzo chętnie podzielił się z przedszkolakami swoją wiedzą, ale zanim to zrobił sprawdził naszą wiedzę. Był pod wrażeniem, tego co na temat bezpieczeństwa na drodze żuczki wiedziały. Obiecał nam, że odwiedzi nas kiedy będzie lepsza pogodę i sprawdzimy jak wygląda radiowóz.

    • 21.09.2021
     • Ranczo Kacperkowo - niezapomniana przygoda Żuczków

      Ranczo Kacperkowo - niezapomniana przygoda Żuczków

      Na parkingu czekał na nas duży czerwony autokar, który bezpiecznie nas dowiózł na ranczo Pani Moniki oraz Pana Przemka w miejsciowości Wychowaniec. Oprócz właścicieli czekały na nas: kozy, barany, owieczki, kury, gęsi, kaczki, kucyki, sarenka i krówka Celinka no i osiołek, który miał swoje ścieżki. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zwierzakami i po przytulaskach przyszedł czas na przejażdę. Na przajażdżkę kucykiem Zuzią, a po niej na przejażdżkę starym traktorem. Przejażdżka traktorem była pełna wrażeń, ponieważ dookoła nas biegały zwierzęta, niektóre kozy nawet próbowały się z nami ścigać, ale nic nie jest
      w stanie pokonać "Żuczków". Po zabawach ze zwierzętami był czas na to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej. Czas na zabawy na dmuchańcach - był to czas pełen miłości, radości, śmiechów i uśmiechów. Z czerwonymi wypiekami od wrażeń dnia na ranczu Kacperkowo przyszedł czas na powrót do naszego przedszkola.

    • 20.09.2021
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      Można by rzec: "dzień jak każdy inny". Jednak nie w naszym przedszkolu, nie tego dnia. Dnia, kiedy to wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Ten dzień w naszej grupie zawsze jest pełen różnych zabaw, konkursów i piosenek, które rozbrzmiewają po całym przedszkolnym korytarzu. Każdy z przedszkolaków otrzymał medal "Super Przedszkolaka" - bo przecież, każde dziecko jest super przedszkolakiem.

    • 10.09.2021
     • 112 - NA RATUNEK PLUSZAKOM! - DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      112 - NA RATUNEK PLUSZAKOM! - DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      Kto to taki? - To Maciej! - nowy chłopiec w naszej grupie? Niestety nie! To fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Przybył do nas razem z p. Kasią, która była ratownikiem medycznym i bardzo chętnie przeprowadziła dla nas przyspieszony kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaka. 

      Na samym początku przypomnieliśmy sobie numer alramowy 112 - jak się okazało wcale nie trzeba było przypominać go przedszkolakom. WSZYSCY GO DOBRZE PAMIĘTALI laugh Naszej uwadze nic nie umknęło, od razu zauważyliśmy małą czerwoną torebeczkę, która była apteczką, z której zawartością od razu się zapoznaliśmy. Kiedy zdarzy się wypadek wiemy po co musimy najpierw pobiec i jak udzielić pomocy. Na sam koniec dzisiejszego kursu nie zabrakło ćwiczeń praktycznych. Nasze pluszaki były ranne, trzeba było niezwłocznie je opatrzeć, do czego przydał sie plaster i bandaż. Dzisiaj każdy z nas został małym ratownikiem i otrzymał naklejkę - przypominajkę (z numerem alarmowym oraz wskazówkami jak postępować z rannym). Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Kasi za cudowne zajęcia.