• Rekrutacja 24/25

   Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica na rok szkolny 2024/2025 odbywa się w formie elektronicznej. Rekrutacja do szkół podstawowych w tradycyjny sposób. Wnioski o przyjęcie do przedszkola: 01.03.24 - 12.03.24. Wnioski o przyjęcie do szkoły podstawowej: 01.03.24 - 29.03.24. Wszystkie pozostałe informacje znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA lub po naciśnięciu klawisza czytaj więcej.
   Czytaj więcej
  • Aktualności

     • SPOTKANIE Z MAGDALENĄ BIGAJ

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z Magdaleną Bigaj - autorytetem w dziedzinie edukacji medialnej. Spotkanie autorskie odbędzie się w dniu 8 marca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

     • W karnawale same bale!

      Jak co roku o tej porze nasze przedszkole zamienia się w salę balową, w której królują karnawałowe kreacje. Księżniczki, elfy, wróżki wirują w tańcu wespół w zespół z superbohaterami i stróżami prawa. Jest barwnie i radośnie!

     • Urodzinki, urodzinki!

      W związku z nadaniem imienia naszego przedszkola "Zaczarowana Łąka" rozpoczęliśmy tradycję świętowania imienin każdej z grup przedszkolnych. Dziś jako pierwsza imieniny obchodziła grupa "Żuczki". Zaprezentowaliśmy różnego rodzaju informacje o żuczkach, a także ciekawostki i opis ich wyglądu. Otrzymaliśmy prezenty od każdej z grupy, następnie świętowaliśmy w naszym gronie "Żuczków".

     • Jadę, jadę w świat sankami...

      Wprawdzie za oknem znów zagościła wiosnenna pogoda, ale trzeba przyznać, że tegoroczna zima dała nam całkiem sporo okazji do zabawy na śniegu. Mamy nadzieję, że powróci znów w czasie ferii, a tymczasem sami wracamy wspomnieniami do śnieżnego szaleństwa w wykonaniu przedszkolaków, których na saneczkach woziły starszaki z 5c. Radości było co nie miara!

     • Babciu, Dziadku kochamy Was!

      Wzruszające piosenki, szczere, płynące z serca życzenia, mnóstwo uśmiechu i radości. Taka właśnie atmosfera towarzyszyła występom dzieci z "Zaczarowanej Łąki" już od środy aż do piątku. Przybycie zaproszonych gości to najpiękniejsza nagroda dla przedszkolaków, które po raz kolejny przekonały się, że babcia i dziadek są najwspanialszą publicznością. Dziękujemy Sołectwu Mrowino-Cerekwica za udostępnie wielkiej sceny dla naszych małych aktorów!

     • Z rodzinką przy stole... oczywiście tenisowym!

      Podczas ostatniego przed świętami treningu zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego "Słowian" Mrowino towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Tym razem nie wystąpili jednak w roli kibiców i obserwatorów, ale równorzędnych partnerów przy stole!

      Grudniowe "RODZINNE GRANIE" to coroczna klubowa tradycja, która z jednej strony stanowi okazję do aktywnego spędzenia czasu i dobrej zabawy, a jednocześnie potwierdza tezę, że tenis stołowy jest sportem dla każdego niezależnie od wieku. Wszystkim, którzy chcieliby się o tym przekonać osobiście, podpowiadamy, że UKS prowadzi treningi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, grających regularnie i amatorsko. W dodatku tak się dobrze składa, że odbywają się one w naszej szkole, a wszystkich informacji udziela trener Jacek Olejniczak.

     • Na Przybrodzkiej również świątecznie

      Radośnie i serdecznie, przy wspólnym stole i w blasku choinki. Tak właśnie upłynął przedświąteczny piątek w naszej szkole. Rozmawialiśmy, śpiewaliśmy i składaliśmy sobie życzenia.

      Obejrzeliśmy również jasełka przygotowane przez zespół katechetyczny, w których wzięli udział piątoklasiści oraz uczennice z młodszych klas.
      Zgodnie ze swoją klasową tradycją 6b również wcieliła się w aktorów. Tym razem podopieczni pani Hanny odegrali "Opowieść wigilijną". Bardzo gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki, żeby aktorzy, niczym Ebenezer Scrooge, przeszli metamorfozę i w przyszłym roku dali się poznać szerszej publiczności...

     • Jest taki dzień...

      W naszym przedszkolu spędzamy bardzo dużo czasu, nic więc dziwnego, że czujemy się trochę jak rodzina i tradycyjnie spotykamy się przy wigilijnym stole.

     • Świąteczne przedstawienie "Zmartwienie śnieżynek"

      To był naprawdę magiczny wieczór w naszej szkole, a wydarzył się za sprawą pani Ewy, która opiekuje się szkoloną grupą artystyczną "Artis". Imponujące dekoracje, wzruszająca gra aktorska i licznie zgromadzona publiczność, która owacjami nagrodziła występujących👏👏, a po przedstawieniu przesympatyczne spotkania w kuluarach przy kawie i domowym cieście. Już czekamy na kolejne teatralne spotkania!

     • Ach, co to był za kiermasz!

      Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy po raz kolejny wraz ze wsparciem Dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców i uczniów zorganizowała Kiermasz Świąteczny w piątkowe grudniowe popołudnie. ♥️👏👏 Tym razem celem było m.in. doposażenie szkoły w jeszcze lepsze nagłośnienie, aby wszystkie imprezy okolicznościowe, konkursowe tudzież przedstawienia niosły się jeszcze większym echem wśród społeczności szkolnej i gminnej 🙂

     • Tenisiści w akcji!

      Chociaż koniec roku za pasem tenisiści stołowi nie zwalniają tempa. W ubiegłym tygodniu brali udział w dwóch ważnych imprezach🏓🏓🏓
      Na początek XII Mistrzostwa Gminy Rokietnica w tenisie stołowym o puchar Wójta, które obyły się 2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy Wzięła w nich udział rekordowa liczba prawie 60 zawodniczek i zawodników, którzy grali w 4 kategoriach, tym oczywiście wszyscy szkolni tenisiści i grupa absolwentów. W czasie zawodów odwiedziła nas Swarzędzka Telewizja Kablowa.
      Największą niespodzianką turnieju było III miejsce Amelii Hoffmann wśród pań, które grały bez podziału na wiek. Wśród chłopców: I miejsce Paweł Gawroński, II miejsce Jacek Gawroński, a III miejsce Mateusz Zimowski. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom mistrzostw.
      Niedziela dla szkolnych tenisistów również była bardzo intensywna. Podstawowa szóstka, czyli Amelia, Zuza, Leon

     • Odliczamy czas do świąt...

      Kalendarze adwentowe to tradycja znana od dawna. Spójrzcie, jak niezwykłą kreatywnością w oczekiwaniu na święta, wykazały się przedszkolaki i ich rodzice w ramach konkursu zorganizowanego w "Zaczarowanej łące"!

     • Jak tradycja szkolna każe, czyli... zapraszamy na Kiermasz Świąteczny!

      UWAGA UWAGA DRUŻYNA RR ZNÓW W AKCJI RODZICE, UCZNIOWIE i WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      KIEDY: 8 GRUDNIA (PIĄTEK) g 17:30 - 20:30

      MIEJSCE: SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CEREKWICY

      DLA KOGO: Dla dzieci i rodziców z naszej szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły, dla naszych rodzin, dla naszych sąsiadów i wszystkich sympatyków świątecznej atmosfery!

     • Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Pszczółki"

      Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. W grupie Pszczółki odbyła się ona 9 listopada 2023r. Od samego rana trwały przygotowania oraz próby małych artystów. Kiedy aulę wypełnili goście, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami zaprezentowały program artystyczny. Dla dzieci występ okazał się bardzo dużym przeżyciem, a dla rodziców powodem do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Następnie, odbyło się uroczyste pasowanie przez Pana Dyrektora Macieja Ciesielskiego oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów, a także upominków. Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodziankę, a mianowicie spotkanie i rozmowy przy słodkim poczęstunku.

     • Biało-czerwone przedszkolaki...

      "Zaczarowana Łąka" również świętowała 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia przygotowanego przez mrowińskie Żuczki.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 03.03.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 1113295