• Kiermasz Świąteczny

    Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny - 2 grudnia od 17.00 do 20.00 - moc atrakcji, występy artystyczne, klasowe kramiki, kawiarenka itd...
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • I Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2021 już za nami!

      Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy nadesłali swoje fantastyczne nagrania. Każde wykonanie dostarczyło nam mnóstwo radości, a młodzi piosenkarze dali z siebie maksimum talentu i zaangażowania. Dlatego każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie WIOSNA-PIOSNA 2021.

      A oto lista naszych Laureatów:

     • Szkolni Superbohaterowie, jak dobrze Was znowu widzieć!

      Jeszcze nie wszyscy, jeszcze nie w komplecie, ale nie da się ukryć, że korytarze szkolne w Cerekwicy coraz mocniej tętnią życiem, a nasze hasło nr 2, czyli JAK DOBRZE WAS WIDZIEĆ PONOWNIE nabiera ogromnej MOCY!

      Siódmoklasistom i czwartej klasie, którzy wreszcie wrócili po wielu miesiącach nauki zdalnej, życzymy, aby bardzo szybko odnaleźli się w szkole, podobnie jak ich młodsi koledzy. Ci ostatni zrobili to tak przebojowo, że nie potrzebowali nawet wsparcia superbohaterów, ba sami dziś dzielili się wskazówkami! Naprawdę mają tę MOC❤

     • Powrót uczniów klas 4-8 do szkoły od 17 maja

      Z optymizmem informujemy, że od 17 maja wracają w trybie hybrydowym uczniowie klas 4-8. Pełen powrót uczniów tych klas przewidziany jest od 31 maja. W najbliższych dniach nauka stacjonarna będzie przebiegać zgodnie z poniższym harmonogramem:

      Klasy 4 i 7 - 17, 19, 21 maja

      Klasy 5, 6a i 6b - 18, 20, 28 maja

     • Hasła dwa...

      Od wtorku uczniowie klas 1-3 są znów w szkole i mamy nadzieję, że tak już zostanie. To właśnie do Was kochani kierujemy nasze nowe hasło: "Jak dobrze Was widzieć ponownie". Cieszymy się, że korytarze na Przybrodzkiej 1 na nowo tętnią życiem i słychać w nich głośny śmiech. Nawet jak sami już trochę od tego gwaru odwykliśmy.

     • Majówka pod znakiem Konstytucji i... deszczu

      Spacerem, rowerem, biegiem, indywidualnie, rodzinne, ale jednak razem pokonaliśmy 1653,44 km! Chociaż pogoda naprawdę nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu dorzucaliście kolejne symboliczne cegiełki do naszego projektu upamiętniającego 230. rocznicę uchwalenia ustawy z 3 maja 1791 roku.

     • "Skracamy dystans do Konstytucji"

      Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania pod hasłem "Skracamy dystans do Konstytucji". Nasze motto można rozumieć na wiele sposobów. Z jednej strony chcieliśmy "oswoić" słowo DYSTANS, które z racji pandemii nabrało negatywnych skojarzeń. Stąd pomysł z pokonaniem 230 km na okoliczność 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji, oczywiście jak na pandemię przystało z zachowaniem dystansu, czyli złożonego z indywidualnych albo rodzinnych spacerów, biegów lub wypraw rowerowych.

     • Tajemnice przyrody, czyli naukowy spacer z okazji Dnia Ziemi

      Zakończył się Zagadkowy Spacer Przyrodniczy zorganizowany na okoliczność święta naszej planety. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naukowej zabawie zaproponowanej przez Panie: Agatę Kowalczuk i Ewelinę Rybnicką.

      W projekcie można było uczestniczyć na dwa sposoby i rzeczywiście znaleźli się zwolennicy obu opcji. Jedni wybierali wariant tytułowego spaceru, pokonując specjalną trasę opatrzoną zagadkami przyrodniczymi (nieprzypadkowo dostępna była już od 22 kwietnia, czyli Dnia Ziemi), rozwiązywali zadania i wysyłali je na maile szkolne organizatorek. Inni uczestnicy, oprócz spaceru, w wyznaczonym terminie zawitali również do szkoły, w której czekały różne niespodzianki (np. możliwość wyizolowania swojego...DNA!) oraz przepyszny poczęstunek. Mamy nadzieję, że pomysł aktywnego zdobywania wiedzy spodobał się wszystkim.

     • Światowy Dzień Książki

      23 kwietnia to dzień urodzin wielu wybitnych pisarzy jak choćby Williama Szekspira. Z tego powodu datę tę wybrano na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

      Jan Brzechwa "Na straganie" - czytają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy

      Przy okazji tego święta nauczyciele z naszej szkoły przygotowali niespodziankę w postaci wspólnego przeczytania wiersza jednego z najsłynniejszych polskich poetów dla dzieci. (link powyżej) Posłuchajcie uważnie i spróbujcie odgadnąć, którzy nauczyciele wcielili się w role straganowych warzyw. Może nawet uda się Wam połączyć daną rolę z konkretnym nauczycielem? Wysyłajcie swoje odpowiedzi na: iwona.wisniewska@zsp-cerekwica.pl - oczywiście przewidujemy nagrody dla osób, które zidentyfikują największą liczbę nauczycieli. Miłego słuchania :-)

     • Światowy Dzień Ziemi

      22 kwietnia 2021 - Światowy Dzień Ziemi. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem będzie to: Przywróć naszą Ziemię!!! Z tej okazji chcemy Was serdecznie zaprosić na Zagadkowy Spacer Przyrodniczy.

      Na trasie zostało umieszczonych pięć zadań, oznaczonych żółtymi cyframi. Już od czwartku możecie przystąpić do działania i spróbować rozwiązać zadania. W sobotę w godzinach od 10:00-13:00 na boisku szkolnym będzie czekała na Was mała niespodzianka. Zapraszamy z odpowiedziami, które również możecie przesyłać na adres ewelina.rybnicka@zsp-cerekwica.pl lub agata.kowalczuk@zsp-cerekwica.pl.

     • Światowy Dzień Książki tuż, tuż!

      23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jak najlepiej świętować? Oczywiście czytając! A tak się dobrze składa, że dzięki Radzie Rodziców w naszej bibliotece szkolnej nowości cała moc. Dla każdego coś dobrego! 26 nowych tytułów z serii "Czytam sobie", książki o Duni, ostatni tom "Dziennika Cwaniaczka" i zupełnie nowa seria "Moje życie jako...", porównywana z perypetiami Grega Heffleya! Gdybyście chcieli się poczuć jako youtuber albo... książka to na początek polecamy wyprawę do biblioteki. Najbliższa okazja jutro (22.04) w godzinach 12-15. Zapraszamy!

     • Nie samą stroną główną żyje ZSP CEREKWICA...

      Zachęcamy do odwiedzania poszczególnych zakładek strony zsp-cerekwica.pl. W strefie szkolnej ruszyła właśnie miejscówka Młodych Ekologów W zakładce Konkursy szkolne postaramy się umieszczać informacje o bieżących projektach, które mogłyby zginąć w gąszczu ogłoszeń na Librusie (zwłaszcza jeśli dopadnie się tam pani Mariola..). Koniecznie zajrzyjcie też do Biblioteki Znajdziecie tam całą masę nowości! Trochę gorzej ma się sprawa z zakładkami klas (1-3) i (4-8), bo dzieje się tyle, że nie nadążamy za aktualizacją, a poza tym trochę lubimy reklamować się na stronie głównej...

     • Odświeżamy przedszkole...

      Korzystając z okazji, którą przyniosła nam obecna sytuacja, zdecydowaliśmy się na odświeżenie przedszkola w stołówce i głównym wejściu. W ten sposób powstała możliwość umieszczenia rysunków nowych postaci w tych pomieszczeniach. Chcielibyśmy przestrzeń wejścia do przedszkola oddać rodzicom a stołówkę naszym dzieciom. Na prace małych artystów i dużych projektantów czekamy do 20 kwietnia!

     • WEEKEND POD ZNAKIEM WIOSNY czas zacząć!

      Kochani! Niektórzy nadal czekają na prawdziwą wiosnę, dlatego z Przybrodzkiej 1 postanowiliśmy wysłać szkolną ekspedycję poszukiwawczą. Z pomocą przyszedł nam mistrz Jan Brzechwa! Posłuchajcie i zobaczcie z jakim skutkiem, a potem sami wybierzcie się na wiosenny spacer. Już czas!

      P.S. A jeśli uda się Wam znaleźć jakieś oznaki najpiękniejszej pory roku dajcie znać na adres: mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 29.11.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 676826