• Mirek i Magdalena Czyżykiewicz - PIANO

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Wierzymy, że to pięknie, duchowe przeżycie w najlepszy możliwy sposób zwieńczy nasze obchody nadania imienia PRZYJACIÓŁ ZIEMI Szkole Podstawowej w Cerekwicy - Zapraszamy!!! Poniżej link do utworu AVE !!!
    Czytaj więcej
   • Egzamin ósmoklasisty 24-26 maja 2022r.

    Kochani Uczniowie! Pamiętajcie! "Patrzymy tylko w jedną stronę"! Cała ekipa z Przybrodzkiej 1 trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!
  • Aktualności

     • KRÓLISIE Z PRZYBRODZKIEJ 1!

      Pora oficjalnie przedstawić naszych małych milusińskich, którzy od niedawna zamieszkują w szkolnym gabinecie specjalistów. Dziś otrzymały imiona wyłonione drogą losowania z żółtej króliczej skrzynki, do której można było wrzucać swoje propozycje. Wbrew plotkom nie będą nosić imion zaproponowanych przez Pana Dyrektora, czyli ... Pasztecik i Rękawiczka, ani nawet (nad czym osobiście ubolewam, bo czułam się już prawie jak "mama chrzestna" ) wymyślonych przez panią Dyrektor: Pi i Sigma...

     • Ruch z SERCEM dla ANI

      13 lutego odbyła się akcja charytatywna – Ruch z Sercem dla ANI. Było to zwieńczenie wszystkich naszych wspólnych działań mających na celu wsparcie Pani Anny, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Wcześniej na FB udało się nam zorganizować ponad 200 aukcji. Łącznie zebraliśmy prawie 15 tys. zł. W akcję zaangażowało się bardzo dużo osób: pracownicy i młodzież Szkoły w Cerekwicy, Stowarzyszenie "Motyl", wolontariusze z zaprzyjaźnionej Szkoły w Pamiątkowie, OSP Mrowino, OSP Przybroda – to Wasza bezinteresowna praca złożyła się na ten piękny efekt a jednocześnie zagwarantowała bezpieczeństwo uczestnikom i darczyńcom. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich Osób, które spontanicznie włączyły się w naszą akcję, chociażby dostarczając w dniu wydarzenia do szkoły pyszne ciasto czy jabłka, ale WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY…

     • "W kręgu naszych zainteresowań"

      Klasa 1b rozpoczęła właśnie cykl zajęć poświęconych ich zainteresowaniom. Pierwsze zajęcia oprowadziła Maja prezentując swoją obszerna wiedzę na temat wilków. Oprócz ciekawych opowieści, mogliśmy również podziwiać wielki talent Majki związany z rysowaniem. W swoich pracach w przepiękny sposób ukazała wilki.

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

      Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia depresyjne zajmują czwarte miejsce wśród najpoważniejsych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Okoliczności związane z pandemią mogą spowodować, że ta niezwykle groźna i podstępna choroba znajdzie niechlubne miejsce na podium. Bądźmy uważni na innych nie tylko od święta i reagujmy zanim będzie za późno.

     • "Czas na bal"

      Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia karnawału. Aby wykorzystać go w pełni, klasa 1b zorganizowała w swojej sali wielki bal, podczas którego można było podziwiać przepięknie przebranych uczniów. Podczas balu nastąpiła prezentacja strojów, a nasi uczniowie wcielili się w modeli i prezentowali swe kostiumy na wybiegu mody karnawałowej. Tańca i szaleństw nie było końca :)

     • ŚWIATOWY DZIEŃ RADIA I SPECJALNA AUDYCJA

      Naszym kochanym Radiowcom z Przybrodzkiej 1. przesyłamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Światowego Dnia Radia, a wszystkich wielbicieli "Szkolnej Planety" zapraszamy do wysłuchania najnowszej, walentynkowej audycji, którą znajdziecie tutaj:

      Dobrego odbioru!

      Kontakt do redakcji: radio@zsp-cerekwica.pl

     • TŁUSTY CZWARTEK

      Pomimo dziwnych czasów, niektóre dni powinny być wyróżnione, chociażby dlatego, że pozwalają nam się na chwilę oderwać od trudnej rzeczywistości i uwierzyć, że kiedyś "jeszcze będzie normalnie". Dzisiaj przypadł czas na Tłusty czwartek. Z tej okazji z funduszu RR zostały zakupione pączki dla wszystkich Uczniów, Grona Pedagogicznego, Pracowników obsługi i administracji. Było pysznie i radośnie. Dziękujemy!

     • POCZTA WALENTYNKOWA

      Z przyjemnością informujemy, że poczta walentynkowa na Przybrodzkiej 1 już działa! Uczniowie klas młodszych mogą wrzucać swoje kartki do skrzynki w czasie pobytu w szkole, natomiast ich starsi koledzy w następujących terminach: czwartek g. 13-17, piątek g. 13-17 i sobota g. 10-14.

      Zapraszamy! Wasi Walentynkowi Listonosze z SP w Cerekwicy

    • NIEZWYKŁY GOŚĆ
     • NIEZWYKŁY GOŚĆ

      „A co to za stwór, co straszliwe ma szpony? Oraz kły! I straszliwie ma pysk uzębiony? (…) Oczy pomarańczowe, jęzor czarny jak smoła, Fioletowe zaś kolce rosną mu dookoła?” i w dodatku wie... gdzie znajduje się nasza Szkoła!???

      Wreszcie, cóż takiego porabiał na Przybrodzkiej 1? Tego dowiecie się zaglądając w zakładkę KLASY 1-3, a już dziś zapraszamy naszego niezwykłego gościa do szkoły ponownie. Może 26 lutego w Światowym Dniu Dinozaura?

    • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2021/2022
     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2021/2022

      Szanowni Rodzice!

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2021/2022 również odbywać się będzie w formie elektronicznej.

      W głównym menu strony pojawiła się dla Państwa nowa zakładka - REKRUTACJA 2021

      Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2021 lub pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica. Wnioski o przyjęcie nowych dzieci będą aktywne od 01.03.2021r.

     • “Zawsze można coś zmienić. Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe.” Paulo Coelho

      Społeczność szkolna serdecznie zaprasza do wspólnej akcji charytatywnej na rzecz mieszkanki naszej okolicy Pani Ani Gaj.

      Pani Ania w sierpniu 2020 r. uległa wypadkowi podczas lotu paralotnią. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Wcześniej uwielbiała pływać, wspinać się po górach, biegać. Studiowała bezpieczeństwo narodowe i chciała zostać żołnierzem zawodowym. Obecnie jej największym marzeniem jest znowu stanąć na nogi.

    • SERCE DLA WOŚP
     • SERCE DLA WOŚP

      Pani Katarzyno! Jest Pani Wielka! To serce wprost idealnie wpasowuje się w estetykę naszej Szkoły! Dziękujemy za pomysł, realizację i... trzymamy kciuki za ujemną temperaturę co najmniej do końca licytacji. Jednocześnie mając na uwadze kaprysy pogody i efemeryczność oferowanego przedmiotu już wymyślamy niespodziankę dla potencjalnego Zwycięzcy.

     • Darmowa aplikacja dla rodziców dzieci z przedszkola !!!

      Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci z przedszkola do pobrania darmowej aplikacji OBECNOSCI.PL W skrzynkach e-mail podanych przy rejestracji znajdziecie Państwo swoje hasła do logowania. W wiadomości również linki do filmów instruktażowych. Życzymy efektywnego korzystania.

    • 29. FINAŁ WOŚP
     • 29. FINAŁ WOŚP

      Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      świat wokół nas stał się przymusowo zdalny, więc i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze względów bezpieczeństwa w przeważającej mierze przeszła w tryb zdalny.

      Mimo tej zmiany serdecznie zachęcamy do realnego wsparcia 29. Finału, aby zgodnie z zamierzeniem Orkiestra mogła grać "do końca świata i o jeden dzień dłużej"!

    • SCRABBLE 2020/2021 Od słowa do słowa!
     • SCRABBLE 2020/2021 Od słowa do słowa!

      Niby każdy lubi gry planszowe, ale czasem zanim zbierzemy odpowiednią liczbę osób do wspólnej zabawy (co w okresie pandemii nie jest wcale takie oczywiste) przechodzi nam ochota na rozgrywkę. Na Przybrodzkiej 1. znaleźliśmy na to sposób. Chociaż oddzielnie to jednak razem graliśmy w kultowe Scrabble. Codziennie inna osoba losowała litery, potem robiliśmy zdjęcie planszy i liter, udostępnialiśmy je przez Internet, a na koniec z haseł proponowanych przez uczestników wybieraliśmy najbardziej punktujące słowo.

    • PUZZLOWANIE 2020/2021 Ułożyło się!
     • PUZZLOWANIE 2020/2021 Ułożyło się!

      Moi Drodzy!

      Ależ my jesteśmy "poukładaną" szkołą! Z przyjemością informuję, że w ramach Wielkiego świąteczno-noworocznego puzzlowania 2020/2021 dopasowaliśmy... 52 195 elementów (słownie: pięćdziesiąt dwa tysiące sto dziewięćdziesiąt pięć puzzli)! Dziękuję Wszystkim, którzy dołożyli swój puzzelek do tego wyniku: zarówno układającym "zawodowo" i osiągającym "kosmiczne" wyniki, jak i tym, którzy układali rekreacyjnie. Mam nadzieję, że wszyscy bawilli się świetnie. Już dziś zapraszam na kolejną edycję naszego puzzlowania!

     • Uwaga - rodzice dzieci przedszkolnych !!!

      Jak Państwo wiecie od grudnia w naszym przedszkolu działa system elektronicznej ewidencji pobytu dzieci. Właśnie uruchomiliśmy elektroniczne informacje o saldzie. Nie odbywa się to bez problemów (system generuje błędne raporty), mamy jednak zapewnienie, że usterki zostały usunięte.

      Saldo wysłane 10 stycznia powinno już zawierać prawidłową kwotę (bilans nadpłat lub zaległości za IX, X i XI oraz rozliczenie za XII)

    • II tydzień ferii zimowych
     • II tydzień ferii zimowych

      Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      uwzględniając obecne obostrzenia i wytyczne sanitarne chcielibyśmy w drugim tygodniu ferii zaprosić Was do szkoły. Oczywiście z racji pandemii musimy się kierować hasłem: CHOCIAŻ RAZEM TO JEDNAK ODDZIELNIE. Co to oznacza? Wybraliśmy aktywności, które można wykonywać INDYWIDUALNIE, a po zsumowaniu przyniosą one wspólny efekt. Nie bez znaczenia jest to, że dysponujemy obiektem z dużą salą gimnastyczną, 16 przestronnymi salami dydaktycznymi i ogromnym terenem za szkołą, co daje możliwość spełnienia wytycznych sanitarnych.
      Jeśli znajdą się chętni, to pierwsze zajęcia (plastyczne, sportowe, puzzle, klocki) dla uczniów zaplanowaliśmy na wtorek 12 stycznia, w dwóch turach:

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 24.05.2022
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 496812