• Mirek i Magdalena Czyżykiewicz - PIANO

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Wierzymy, że to pięknie, duchowe przeżycie w najlepszy możliwy sposób zwieńczy nasze obchody nadania imienia PRZYJACIÓŁ ZIEMI Szkole Podstawowej w Cerekwicy - Zapraszamy!!! Poniżej link do utworu AVE !!!
    Czytaj więcej
   • Egzamin ósmoklasisty 24-26 maja 2022r.

    Kochani Uczniowie! Pamiętajcie! "Patrzymy tylko w jedną stronę"! Cała ekipa z Przybrodzkiej 1 trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!
  • Aktualności

     • "Skracamy dystans do Konstytucji"

      Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania pod hasłem "Skracamy dystans do Konstytucji". Nasze motto można rozumieć na wiele sposobów. Z jednej strony chcieliśmy "oswoić" słowo DYSTANS, które z racji pandemii nabrało negatywnych skojarzeń. Stąd pomysł z pokonaniem 230 km na okoliczność 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji, oczywiście jak na pandemię przystało z zachowaniem dystansu, czyli złożonego z indywidualnych albo rodzinnych spacerów, biegów lub wypraw rowerowych.

     • Tajemnice przyrody, czyli naukowy spacer z okazji Dnia Ziemi

      Zakończył się Zagadkowy Spacer Przyrodniczy zorganizowany na okoliczność święta naszej planety. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naukowej zabawie zaproponowanej przez Panie: Agatę Kowalczuk i Ewelinę Rybnicką.

      W projekcie można było uczestniczyć na dwa sposoby i rzeczywiście znaleźli się zwolennicy obu opcji. Jedni wybierali wariant tytułowego spaceru, pokonując specjalną trasę opatrzoną zagadkami przyrodniczymi (nieprzypadkowo dostępna była już od 22 kwietnia, czyli Dnia Ziemi), rozwiązywali zadania i wysyłali je na maile szkolne organizatorek. Inni uczestnicy, oprócz spaceru, w wyznaczonym terminie zawitali również do szkoły, w której czekały różne niespodzianki (np. możliwość wyizolowania swojego...DNA!) oraz przepyszny poczęstunek. Mamy nadzieję, że pomysł aktywnego zdobywania wiedzy spodobał się wszystkim.

     • Światowy Dzień Książki

      23 kwietnia to dzień urodzin wielu wybitnych pisarzy jak choćby Williama Szekspira. Z tego powodu datę tę wybrano na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

      Jan Brzechwa "Na straganie" - czytają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy

      Przy okazji tego święta nauczyciele z naszej szkoły przygotowali niespodziankę w postaci wspólnego przeczytania wiersza jednego z najsłynniejszych polskich poetów dla dzieci. (link powyżej) Posłuchajcie uważnie i spróbujcie odgadnąć, którzy nauczyciele wcielili się w role straganowych warzyw. Może nawet uda się Wam połączyć daną rolę z konkretnym nauczycielem? Wysyłajcie swoje odpowiedzi na: iwona.wisniewska@zsp-cerekwica.pl - oczywiście przewidujemy nagrody dla osób, które zidentyfikują największą liczbę nauczycieli. Miłego słuchania :-)

     • Światowy Dzień Ziemi

      22 kwietnia 2021 - Światowy Dzień Ziemi. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem będzie to: Przywróć naszą Ziemię!!! Z tej okazji chcemy Was serdecznie zaprosić na Zagadkowy Spacer Przyrodniczy.

      Na trasie zostało umieszczonych pięć zadań, oznaczonych żółtymi cyframi. Już od czwartku możecie przystąpić do działania i spróbować rozwiązać zadania. W sobotę w godzinach od 10:00-13:00 na boisku szkolnym będzie czekała na Was mała niespodzianka. Zapraszamy z odpowiedziami, które również możecie przesyłać na adres ewelina.rybnicka@zsp-cerekwica.pl lub agata.kowalczuk@zsp-cerekwica.pl.

     • Światowy Dzień Książki tuż, tuż!

      23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jak najlepiej świętować? Oczywiście czytając! A tak się dobrze składa, że dzięki Radzie Rodziców w naszej bibliotece szkolnej nowości cała moc. Dla każdego coś dobrego! 26 nowych tytułów z serii "Czytam sobie", książki o Duni, ostatni tom "Dziennika Cwaniaczka" i zupełnie nowa seria "Moje życie jako...", porównywana z perypetiami Grega Heffleya! Gdybyście chcieli się poczuć jako youtuber albo... książka to na początek polecamy wyprawę do biblioteki. Najbliższa okazja jutro (22.04) w godzinach 12-15. Zapraszamy!

     • Nie samą stroną główną żyje ZSP CEREKWICA...

      Zachęcamy do odwiedzania poszczególnych zakładek strony zsp-cerekwica.pl. W strefie szkolnej ruszyła właśnie miejscówka Młodych Ekologów W zakładce Konkursy szkolne postaramy się umieszczać informacje o bieżących projektach, które mogłyby zginąć w gąszczu ogłoszeń na Librusie (zwłaszcza jeśli dopadnie się tam pani Mariola..). Koniecznie zajrzyjcie też do Biblioteki Znajdziecie tam całą masę nowości! Trochę gorzej ma się sprawa z zakładkami klas (1-3) i (4-8), bo dzieje się tyle, że nie nadążamy za aktualizacją, a poza tym trochę lubimy reklamować się na stronie głównej...

     • Odświeżamy przedszkole...

      Korzystając z okazji, którą przyniosła nam obecna sytuacja, zdecydowaliśmy się na odświeżenie przedszkola w stołówce i głównym wejściu. W ten sposób powstała możliwość umieszczenia rysunków nowych postaci w tych pomieszczeniach. Chcielibyśmy przestrzeń wejścia do przedszkola oddać rodzicom a stołówkę naszym dzieciom. Na prace małych artystów i dużych projektantów czekamy do 20 kwietnia!

     • WEEKEND POD ZNAKIEM WIOSNY czas zacząć!

      Kochani! Niektórzy nadal czekają na prawdziwą wiosnę, dlatego z Przybrodzkiej 1 postanowiliśmy wysłać szkolną ekspedycję poszukiwawczą. Z pomocą przyszedł nam mistrz Jan Brzechwa! Posłuchajcie i zobaczcie z jakim skutkiem, a potem sami wybierzcie się na wiosenny spacer. Już czas!

      P.S. A jeśli uda się Wam znaleźć jakieś oznaki najpiękniejszej pory roku dajcie znać na adres: mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl

     • AKTYWNI MY! Która klasa sięgnie po tytuł?

      Kochani! Aktywnie spędzacie przerwę świąteczną. Brawa! Tak trzymać! Napływa do nas coraz więcej relacji z wypraw i zabaw na świeżym powietrzu. Na zdjęciach jesteście Wy, czasem Wasi rodzice i rodzeństwo, niekiedy Wasi pupile (zwłaszcza cudowne psiaki, z którymi spacerujecie), trasy, które danego dnia pokonaliście oraz piękna przyroda budząca się pięknie do życia. Bohaterem zdjęć bywa także... szkoła! Tak, tak, zdarza się Wam na Przybrodzką 1 zaglądać: podczas spaceru, wycieczki rowerowej albo żeby umieścić nakrętki w naszym serduszku. Dziękujemy!

    • Ważna data: 2 kwietnia
     • Ważna data: 2 kwietnia

      2 kwietnia to dzień ze wszech miar wyjątkowy. W tym roku pewnie większość z nas żyje już Świętami Wielkanocnymi, ale warto chociaż przez chwilę zatrzymać się przy tej dacie także z innych powodów. Od 1967 roku właśnie 2 kwietnia obchodzimy Dzień Książki dla Dzieci, ustanowiony na pamiątkę rocznicy urodzin słynnego Hansa Christiana Andersena. Jak ważna jest literatura w życiu młodego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego w tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców, która od lat regularnie wspiera szkolną bibliotekę (kiedyś w Mrowinie, teraz w Cerekwicy). Bez Waszej pomocy nasza misja zarażania czytaniem byłaby o wiele mniej skuteczna!

     • A tymczasem w Cerekwicy...

      Kilka dni temu wokół szkoły pojawiły się rysunki i wzruszające napisy kierowane pod adresem naszej placówki. Dziś w odpowiedzi na tamte miłe słowa sprawy w swoje ręce wzięli nauczyciele. Pod dowództwem Pani Iwonki malowali, przyklejali, co im w duszy gra...

      Kochani Uczniowie, szkoła naprawdę tęskni za Waszym śmiechem! Tęsknimy i my! Ekipa z Przybrodzkiej 1.

     • Pomóż Pani Dyrektor zaprzyjaźnić się z rowerem!

      Drodzy Uczniowie i....Przedszkolaki też!!!
      dla Was mam CHALLENGE, dla siebie WYZWANIE. Posłuchajcie...

      Od pewnego czasu widuję Was na rowerach, rolkach, hulajnogach, spacerach. Nawet już trochę zazdroszczę, ale nijak sama nie mogę się zmobilizować, żeby auto zamienić na rower. Wymyśliłam system motywacyjny, potrzebuję jednak Waszej pomocy. Stąd od 1 do 7 kwietnia czekam na zdjęcia, relacje, informacje, jak aktywnie spędzacie czas na świeżym powietrzu.

     • Świąteczna Zbiórka Żywności

      Szanowni Państwo,

      za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc i życzliwość. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie Naszej Świątecznej Zbiórki Żywności.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 24.05.2022
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 496773