• Egzamin ósmoklasisty 2023

    Cała społeczność szkolna z Przybrodzkiej 1 trzyma kciuki za ósmoklasistów. Jesteśmy z Wami naszymi myślami. Będzie dobrze!
   • Przedszkole Zaczarowana Łąka w Mrowinie!!!

    25 kwietnia br. Rada Gminy Rokietnica podjęła Uchwałę o nadaniu Przedszkolu w Mrowinie imienia Zaczarowana Łąka. Oficjalna uroczystość nadania imienia nastąpi 27 maja.
   • Olimpiada Sportowa 6-Latków

    Serdecznie zapraszamy do kibicowania wszystkich chętnych na Olimpiadę Sportową 6-Latków, która odbędzie się 6 czerwca w Szkole Podstawowej w Cerekwicy
   • Rekrutacja do Szkoły Podstawowej

    UWAGA !!! W zakładce REKRUTACJA znajdują się wszystkie potrzebne informację związane z naborem dzieci do szkoły podstawowej na nowy rok szkolny 23/24 - Zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci przyjętych do szkoły na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 6 czerwca br. w szkole o godz. 17.00 !!!
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • JASEŁKA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU, czyli święta tuż, tuż!

      W grudniu w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tradycyjnych Jasełek oraz wizyty Gwiazdora. Zarówno popisy aktorskie, jak i taneczne bardzo przypadły do gustu naszemu gościowi, który w zamian ofiarował nam wspaniałe prezenty. Trudno się zresztą dziwić, w końcu podeszliśmy do sprawy naprawdę poważnie. Dzięki pomocy rodziców i pań z przedszkola wyglądaliśmy profesjonalnie, a reszta to już nasza zasługa. Doskonale opanowaliśmy swoje role i wczuliśmy się w klimat przedstawienia. Zobaczcie zresztą sami!

     • Wybieramy IMIĘ SZKOŁY!

      Trudno w przypadku naszej Szkoły zgodzić się ze stwierdzeniem, które głosi: "Dopiero imię sprawia, że coś istnieje naprawdę", bo chociaż pojawiliśmy się całkiem niedawno, to dziś chyba nie sposób wyobrazić sobie Cerekwicę bez Przybrodzkiej 1. Wiedząc jednak, że nazwa ma duże znaczenie w procesie kształtowania tożsamości danej placówki, najpierw dobrze się przygotowaliśmy, a potem z ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do wyboru IMIENIA SZKOŁY. Wystartowaliśmy nieprzypadkowo 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej. Najpierw wzięliśmy udział w ankiecie, zgłaszaliśmy propozycje (było ich aż 52!), potem z nich wyłoniliśmy 10. W kolejnym etapie zostało trzy: PRZYJACIÓŁ ZIEMI, OTWARTYCH UMYSŁÓW oraz TYSIĄCA TALENTÓW. Całą procedurę i poszczególne etapy można śledzić w zakładce IMIĘ SZKOŁY. Obecnie trwa kampania wyborcza promująca trzy wspomniane nazwy, a jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam

     • Młodzi Ekologowie na start!

      Swoje działania rozpoczęli w październiku i nadal nie zwalniają tempa! W ramach koła naukowego, którym opiekują się Pani Agata Kowalczuk i Pani Ewelina Rybnicka, realizują zadania wynikające z projektu "Fabryka ekologów"- laboratorium edukacyjne w SP Cerekwica. Podobnie jak ich koledzy z Napachania i Rokietnicy poruszają się w określonych segmentach tematycznych, ale sposób w jaki zgłębiają poszczególne zagadnienia zależy już tylko od inwencji opiekunów naukowych oraz ich samych, a tej z z pewnością zarówno młodym ekologom, jak i Pani Ewelinie i Agacie nie brakuje. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu Fabryka Ekologów oraz w zakładce Młodzi Ekolodzy. Polecamy!

     • ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE czas zacząć...

      Kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki stanowią nieodłączny element Bożego Narodzenia. Są lubiane i śpiewane przez wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności wokalnych wykonującego. Te, których wysłuchaliśmy niedawno w ramach specjalnego świątecznego konkursu w Przedszkolu w Mrowinie, podbiłyby serce niejednego słuchacza!

     • "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze..."

      Jak na tradycję przystało, pod koniec listopada, zarówno w przedszkolu, jak i szkole, świętowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, lanie wosku oraz zagadki. Nie zabrakło także radosnych pląsów. Mieliśmy wspaniałe kostiumy i ciekawe rekwizyty. Bawiliiśmy się w bardzo tajemniczej oprawie, na koniec okazało się, że... przyszłość nie ma już dla nas żadnych tajemnic!

     • Przedszkolakiem być to poważna sprawa!

      Jak co roku we wrześniu do naszego przedszkola dołączyły nowe koleżanki i koledzy, i to właśnie oni byli głównymi bohaterami wydarzenia, które miało miejsce 17 listopada w Mrowinie. Tego dnia w trzech młodszych grupach, a więc u PSZCZÓŁEK, BIEDRONEK i MOTYLI odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Oczywiście ze względu na pandemię miało ono nieco skromniejszy niż zwykle charakter, między innymi musieliśmy ograniczyć liczbę gości, którzy przybyli na uroczystość, a samą uroczystość podzielić na trzy tury, ale i tak było pięknie! Dzieciaki, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało, spisały się na medal. Śpiewały, recytowały i złożyły uroczyste ślubowanie. Wreszcie, aby zadośćuczynić tradycji, Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania za pomocą wielkiego czerwonego ołówka. Nie obyło się również bez okolicznościowych upominków i podziękowań, które należą się wszystkim: samym przedszkolak

     • i... CIESZMY SIĘ WOLNOŚCIĄ dziś!

      W naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym celebrowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości na różne sposoby. Tak przedszkole, jak i szkoła zostały na tę okoliczność pięknie udekorowane. W przygotowanie wystroju okien, gazetek, wystaw aktywnie włączyły się dzieci. Był koncert pieśni patriotycznych (to w Mrowinie) i kreatywna patriotyczna lekcja (to z kolei na Przybrodzkiej), którą pięknie otworzyła Franciszka wierszem Wisławy Szymborskiej. Śpiewaliśmy, graliśmy, kolorowaliśmy. 3a zdążyła nawet upiec rogale marcińskie, które są nieodłącznym atrybutem świętowania w Wielkopolsce. W przeddzień rocznicy, o 11.11. wszyscy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Cieszymy się, że za pomocą Internetu w obchodach brali udział także uczniowie, którzy przebywali akurat na kwarantannie. W takim czasie pojęcie WOLNOŚCI nabiera nowego wymiaru, a więc cieszmy się naszą wolnością

     • Pamiętajmy o historii!

      "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” Józef Piłsudski
      Staramy się pamiętać. Zarówno na co dzień, między innymi kiedy pielęgnujemy mogiły bohaterów poległych w walce o wolność, jak i od święta, biorąc udział w różnych wydarzeniach rocznicowych: 11 listopada w odzyskania niepodległości, 27 grudnia na pamiątkę wybuchu Powstania Wielkopolskiego czy w sierpniowych obchodach poświęconych Bitwie Warszawskiej.

     • Do hymnu!

      Nieważne przedszkolak czy uczeń. Nieważne w jakich okolicznościach: na wspólnym apelu, w klasie, na zdalnych zajęciach. 10 listopada o 11.11. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wszyscy i wszędzie śpiewamy hymn, bo przecież Polska jest jedna. Pamiętajmy o tym każdego dnia, nie tylko od święta.

     • "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat."

      Czy uczniowie też lubią bajki? Ależ oczywiście! Zresztą nie tylko uczniowie, również nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły. Nic dziwnego, że 5 listopada na Przybrodzkiej my także obchodziliśmy urodziny mistrza bajek, Walta Disneya. Niektórzy zaczęli świętować nawet wcześniej, już w czwartek zasiadając w bibliotece przy stole pełnym bajkowych puzzli. W piątek z kolei były konkursy i zabawy, prezentacja strojów na czerwonym dywanie i słodki koszyczek Pani Anity, który sprawiał cuda i przekonywał do wizyty w skarbnicy książek nawet najbardziej opornych czytelników. Ogromną popularnością cieszyła się gazetka ścienna z bajkami retro, pamiętającymi jeszcze czasy naszych dziadków i rodziców, która na tę okoliczność pojawiła się obok świetlicy. Wielu uczniów stwierdziło zgodnie, że szybciej napisałoby trudną kartkówkę z matematyki, niż odgadło takie tytuły, jak Miś Colargol, Maurycy i Hawranek

     • "Chcecie bajki? Oto bajka..."

      Dziś W PRZEDSZKOLU W MROWINIE można było się poczuć jak w prawdziwej BAJKOWEJ KRAINIE! W roli głównej wystąpiły księżniczki, królowie, dobre wróżki, elfy, przecudne zwierzaki oraz... wiedźmy. Nie zabrakło też służb mundurowych (rycerze, suerbohaterowie i szeryf rodem z Dzikiego Zachodu!), które skutecznie zadbały o spokój w czasie naszego bajkowego ambarasu. Opowiadaliśmy o swoich ulubionych postaciach z bajek, rozwiązywaliśmy zagadki, odgrywaliśmy różne scenki, a na koniec zagościa muzyka, taka bajkowa oczywiście, jak na 5 listopada, czyli rocznicę urodzin Walta Disneya, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przystało.

     • ALBIKI na dobrym kursie. POMÓŻMY IM osiągnąć cel!

      Z przyjemnością informujemy, że nasze Świetlicowe Koło Naukowe "Albiki" już w pierwszym etapie najnowszej edycji projektu "Być jak Ignacy" razem z 19 innymi kołami naukowymi zostało wytypowane do NAGRODY PUBLICZNOSCI. Teraz młodzi naukowcy potrzebują naszej pomocy.

      Wystarczy kliknąć w zdjęcie, które znajdziecie tutaj: ALBIKI, a potem je polubić. Głosowanie trwa do 12 listopada.

     • Świetny występ naszej reprezentacji na zawodach tenisa stołowego

      Najpierw pięknie zagrali w Drużynowych Mistrzostwach Gminy Rokietnica w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się 21 października na sali gimnastycznej naszej szkoły, pokonując kolegów i koleżanki z Rokietnicy i Napachania. W ten sposób awansowali do Mistrzostw Powiatu Poznańskiego, a następnie potwierdzili mistrzowską formę podczas powiatowych turniejów rozgrywanych 26 i 28 października w Pecnej.

     • Kolory jesieni

      "Lecą liście z drzewa różnokolorowe, te są żółto – złote, a tamte – brązowe" pisała niegdyś Zofia Dąbrowska, a dziś nasze przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer, podczas którego uskuteczniały zabawę w liściach. Ależ to była kolorowa frajda! Polecamy wszystkim, niezależnie od wieku.

     • Uczniem być to poważna sprawa!

      14 października to data niezwykle ważna dla każdej polskiej szkoły, ponieważ wtedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nic dziwnego, że właśnie w takim wyjątkowym dniu mamy tradycję oficjalnego przyjmowania pierwszoklasistów w poczet uczniów. Nie inaczej było w tym roku. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.00 na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie w obecności rodziców i nauczycieli pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania za pomocą specjalnego, ozdobnego ołówka, a pani Dyrektor wręczyła okolicznościowe dyplomy i upominki. Po pasowaniu pierwszaki musiały wkupić się do społeczności szkolnej i zaprezentować przygotowaną piosenkę. Ponieważ wywiązały się z zadania śpiewająco, to po uroczystości wraz z wychowawcami i rodzicami udały się do swoich sal na poczęstunek. Wszystkim piędziesięciu czterem nowym uczniom oraz ich wychowawczyni

     • Z cyklu: Wycieczki klasowe 7a W ŁYSYM MŁYNIE

      Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" w Biedrusku to stary zrekonstruowany drewniany młyn wodny, który pochodzi z XV wieku. Odtowrzony tradycyjną metodą, bez użycia gwoździ, z zewnątrz przypomina skansen, tymczasem w środku kryje różne niespodzianki, m.in. nowoczesny sprzęt do przeprowadzania zajęć. Warto podkreślić, że jest to również bardzo malownicze miejsce, które skłania do spacerów. Tam właśnie 29 września na zajęcia edukacyjne poświęcone "Roli wody w przyrodzie" wybrała się klasa 7a.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 29.05.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 855607