• Zebrania z rodzicami nowych dzieci przyjętych na rok szkolny 24/25

   PRZEDSZKOLE - 10 czerwca, godz. 18.00 (Przedszkole w Mrowinie) SZKOŁA PODSTAWOWA - 13 czerwca godzina 18.00 (SP w Cerekwicy)
  • Zakończenie Roku Szkolnego 23/24

   Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 21 czerwca. / 8.00 - klasy 1-3 / 9.30 - klasy 4-6 / 11.00 - klasy 7-8 / Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców.
  • Aktualności

     • Oficjalna uroczystość nadania imienia

      Na tę chwilę czekaliśmy z ogromną radością i wreszcie nadeszła! 11 czerwca 2022 roku pięknie udekorowana szkoła zapełniła się gwarem wielu osób: uczniów, rodziców, kadry oraz zaproszonych gości. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godz. 11. Na początku były przemówienia, przekazanie aktu nadania i pieczęci. Wystąpienia gości przeplatały piosenki w wykonaniu uczniów oraz przedszkolaków. Po przemówieniach przyszła pora na odsłonięcie tablicy z imieniem szkoły.

     • Nadanie imienia szkole. Przygotowania do uroczystości

      Nadanie imienia szkole to wydarzenie wyjątkowe, nic więc dziwnego, że wszyscy mocno się zaangażowali w przygotowania. Wspólnymi siłami udało się nam stworzyć piękną oprawę. Zobaczcie jak Przybrodzka wyglądała w trakcie przygotowań i w czasie uroczystości.

     • Sprintem do maratonu

      10 czerwca przedszkolaki z Mrowina przystąpiły do akcji miesięcznika 'Bliżej Przedszkola" i wystartowały w VIII edycji biegu „Sprintem do maratonu”. Bieg odbył się na boisku Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Młodszych kolegów aktywnie wspierali uczniowie z Przybrodzkiej.

      Zapraszmy również do obejrzenia krótkiej filmowej relacji z wydarzenia.

     • Sukces naszych przedszkolaków w Olimpiadzie Sportowej 6-latków

      To było prawdziwe sportowe święto! 8 czerwca 2022 roku nasze najstarsze przedszkolaki udały się do Napachania, w którym zorganizowano kolejną edycję Olimpiady Sportowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Rokietnica. Chłopcy dzielnie walczyli, dziewczęta dopingowały tańcem, a kibice zagrzewali do boju okrzykiem: "Nie są to ślimaki wolne. Patrzysz na Koniki Polne. Radość, uśmiech, co za mina. Ta drużyna jest z Mrowina!" Zaangażowanie całej grupy przyniosło efekt w postaci ZWYCIĘSTWA oraz przywileju zorganizowania olimpiady w przyszłym roku. Do zobaczenia w Mrowinie!

     • Kronika wycieczek szkolnych. 2a i 2b w CERIP Mniszki

      7 maja nasi drugoklasiści wybrali się w podróż sentymentalną szlakiem ginących zawodów. Z tej okazji odwiedzili Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie wcielili się w rzemieślników i własnoręcznie przygotowali wózki drabiniaste z wikilny, które przywieźli jako pamiątki tego interesującego wyjazdu.

     • Festyn Rodzinny w Przedszkolu w Mrowinie

      4 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny zorganizowany przez Radę Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Na okoliczność tego sympatycznego święta dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Były wiersze, piosenki, inscenizacje oraz pokazy grup tanecznych p. Ani, a także piosenki zaśpiewane przez dzieci wraz z p. Magdą po angielsku „I love my mom and dad”. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. W czasie festynu można było skorzystać z kawiarenki, zjeść watę cukrową, wejść do wozu strażackiego, wylosować super nagrody, pomalować twarz, wspólnie potańczyć. Gwoździem programu był występ nauczycieli i pracowników przedszkola ,,Jak mama i tata się poznali i się w sobie zakochali”. Radości, uścisków, uśmiechu i atrakcji było mnóstwo… zobaczcie sami!

     • Dzień Dziecka w naszym ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM

      Ależ to był radosny i kolorowy dzień, zarówno w Przedszkolu w Mrowinie, jak i w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Co więcej, przez chwilę nawet udało nam bawić wspólnie, kiedy przedszkolaki zawitały na Przybrodzką. Dmuchańce radowały wszystkich! Ponadto przedszkolaki obejrzały przedstawienie, przygotowane przez kreatywne ciocie, miały pyszny słodki poczęstunek i całe mnóstwo zabaw! W szkole punktem kulminacyjnym Dnia Dziecka był bardzo wyrównany mecz siatkarski Uczniowie kontra Nauczyciele, zakończony ledwie punktowym zwycięstwem nauczycieli. Sama gimnastyczna oraz rehabilitacyjna posłużyły również za miejsce maratonu zabaw dla młodszych uczniów i ich "Starszych Braci i Starszych Sióstr", którzy okazali się świetnymi animatorami! Oprócz tego dosłownie "sami z siebie" stworzyliśmy na trawie napis "PRZYJACIELE ZIEMI", graliśmy zarowno w tradycyjne planszówki, jak i w str

     • Kronika wycieczek przedszkolnych. Z wizytą w Nowym ZOO

      24 maja Koniki Polne i Żuczki wybrały się do Nowego ZOO w Poznaniu. Spotkanie ze zwierzętami, zarówno tymi dużymi, jak i zupełnie małymi zrobiło na przedszkolakach ogromne wrażenie. Jazda kolejką też okazała się dużą frajdą. To był naprawdę niesamowity dzień, zobaczcie zresztą sami...

     • KONCERT - Mirek i Magdalena Czyżykiewicz

      Serdecznie zapraszamy na Koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, który odbędzie sie 12 czerwca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy.

      Wejściówki na koncert w cenie 50 zł do nabycia w szkole.

      Wszystkie informacje pod nr telefonu: 605144602.

     • Przedszkolaki z Mrowina z wizytą w teatrze

      19 maja nasze przedszkolaki wybrały się do Poznania, aby obejrzeć spektakl "Jaś i Małgosia" oparty na baśni braci Grimm. Przedstawienie bardzo przypadło wszystkim do gustu.

      Twórcy spektaklu wykorzystali motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostali wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, musieli zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, skończyło się dobrze.

     • Nasi olimpijczycy z przedszkola

      To był tydzień naukowych zmagań dla przedszkolaków z naszej gminy. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nim drużyn z Mrowina.

      Najpierw zespół w składzie Nina, Aleks, Ola i Oliwier, wybrał się do Logicusa w Rokietnicy na Olimpiadę Czterech Żywiołów, gdzie zaprezentowali eksperyment o nazwie Lampa lawa. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i ostatecznie wszystkie 3 drużyny zajęły I miejsce.

     • Wycieczkowy zawrót głowy! Kronika wyjazdów 9-13 maja

      Trzeci tydzień maja upływa nam pod znakiem wyjazdów. Po długim okresie pandemii, obowiązywania maseczek oraz różnych obostrzeń, wreszcie mogliśmy ruszyć w drogę, a jak ruszyliśmy to od razu z przytupem! 9 maja na wycieczki wybrało się aż 7 klas, a wkrótce w ich ślad poszły kolejne. Zapraszamy do oglądania galerii z poszczególnych wyjazdów. Na początek klasy czwarte, które solidarnie udały się do koplani soli w Kłodawie.

     • Majowe świętowanie na Przybrodzkiej

      1 maja minęło 18 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 3 maja przypada 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. 8 maja upłynęło 77 lat od zakończenia II wojny światowej, a 9 maja świętowaliśmy Dzień Europy.

      Cieszymy się, że żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy obywatelami Europy i głęboko wierzymy, że "Nie umarły jeszcze Ukrainy ni chwała, ni wolność".

     • Ekologiczne Integracje za nami...

      To był naprawdę fascynujący dzień. 7 maja 2022 r., bo o nim mowa, zgromadził na Przybrodzkiej całą rzeszę pasjonatów ekologii. Dzieci, młodzież i dorośli, kto mógł kierował swoje kroki na nasz festyn. Były prezentacje kół naukowych, warsztaty, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Pogoda dopisywała, a my edukowaliśmy się ekologicznie, miło spędzaliśmy wspólny czas i zwyczajnie dobrze bawiliśmy.

     • Okolicznościowe przedstawienie w Mrowinie i biało-czerwona na Przybrodzkiej

      Pierwsze dni maja, zwane popularnie majówką, to doskonała okazja do odpoczynku, a jednocześnie refleksji. W tym czasie przypada bowiem kilka ważnych świąt i rocznic narodowych. 1 maja minęło 18 lat od wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi ustanowiony w 2004 roku przez Sejm RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, wreszcie 3 maja przypada 231. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji🤍❤️

     • Ekologiczne Integracje już za tydzień!

      Koniecznie obejrzyjcie filmik, który przygotowała firma Kingspan w ramach programu Planet Passionate 🌍 (dziękujemy za wsparcie Fabryki Ekologów!💚) i SKORZYSTAJCIE Z ZAPROSZENIA młodych ekologów z naszych gminnych szkół podstawowych. Do zobaczenia na Przybrodzkiej 7 maja 2022.

      Weźcie udział w warsztatach 🎨, odbierzcie sadzonki 🍓, zobaczcie jak mądrze korzystać z zasobów naszej planety 🌬💧🌞. Czekają na Was konkursy 🎁, animacje i inne atrakcje! Do zobaczenia na Przybrodzkiej 1.

     • Krzysiek i Wiktor nagrodzeni w Plebiscycie "Sportowiec z Klasą 2021"

      Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że 26 kwietnia dwaj nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Bartoszem Derechem, podczas którego ogłoszono wyniki Plebiscytu "Sportowiec z Klasą 2021".


      🏓🏓🏓KRZYSZTOF SZCZEPANIAK, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Słowian Mrowino, dzięki udanym ubiegłorocznym startom (indywidualnie-Puchar Wójta Gm. Rokietnica oraz wspólnie z kolegami-I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym) znalazł się w gronie młodych sportowców (kat. poniżej 16 lat), którzy otrzymali WYRÓŻNIENIE "Sportowiec z Klasą 2021"👏

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 1208121