• Mirek i Magdalena Czyżykiewicz - PIANO

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Wierzymy, że to pięknie, duchowe przeżycie w najlepszy możliwy sposób zwieńczy nasze obchody nadania imienia PRZYJACIÓŁ ZIEMI Szkole Podstawowej w Cerekwicy - Zapraszamy!!! Poniżej link do utworu AVE !!!
    Czytaj więcej
   • Egzamin ósmoklasisty 24-26 maja 2022r.

    Kochani Uczniowie! Pamiętajcie! "Patrzymy tylko w jedną stronę"! Cała ekipa z Przybrodzkiej 1 trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!
  • Aktualności

     • "Jacek i ja", czyli niecodzienna lekcja empatii.

      Najpierw Michał zapytał Jacka czy może spróbować, jak się jeździ na jego wózku Potem okazało się, że coś co w przypadku Jacka wygląda na naturalne i bardzo proste (bo Jacek wózkiem posługuje się od zawsze) dla zdrowej, wysportowanej osoby, która po raz pierwszy siada na wózek wcale takie nie jest. W ten sposób narodził się pomysł akcji, którą chłopcy z klasy 8 (Jacek, Mikołaj, Michał, Filip, Kacper, Michał) oraz Staś z 7a, zorganizowali w piątek w naszej szkole. W ramach projektu nagrali mini wywiad z Jackiem, który opowiada m.in. o codziennym radzeniu sobie z ograniczeniami wynikającymi z poruszania się na wózku inwalidzkim, a później każda osoba w szkole, mogła z takiego wózka skorzystać i podzielić się wrażeniami.

     • Utalentowany i pracowity jak PSZCZÓŁKA...

      Właśnie zakończyła się tegoroczna rekrutacja do przedszkola. Od września w Mrowinie powitamy nowych kolegów i koleżanki. Rodzice dzieci, które mają dopiero zacząć przygodę z przedszkolem, często zastanawiają się, jak w placówce radzą sobie najmłodsi. Zobaczcie więc, co słychać u naszych obecnych trzylatków.

     • Zapraszamy na Wiosenne Inspiracje!

      Weekendowe spotkania na Przybrodzkiej 1 zawsze cieszą się dużą popularnością. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie tym razem. W imieniu Stowarzyszenia LGD Dolina Samy oraz oczywiście naszym szkolnym serdecznie zapraszamy na WIOSENNE INSPIRACJE. Szczegóły znajdziecie na stronie www.dolinasamy.pl oraz na profilu fb LGD Dolina Samy. Zachęcamy do śledzenia informacji na bieżąco oraz do wizyty w szkole 3 kwietnia, w godz. 11-17! Do zobaczenia!

     • To już naprawdę WIOSNA!

      Z wielkim utęsknieniem czekaliśmy na 21 marca, a jak już się doczekaliśmy, to wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Było kolorowo, radośnie i bardzo głośno! W barwnym korowodzie spacerowaliśmy po Cerekwicy i okolicy. W szkole atrakcji było też całkiem sporo. Na młodszych uczniów czekał teatrzyk, wiosenne murale chodnikowe przed szkołą oraz ognisko. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na eko-strój, znaleźli oznaki wiosny wokół szkoły, a na koniec również zgromadzili się wokół ogniska. Zapraszmy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego ekscytującego dnia!

     • Razem dla Ukrainy. Dziękujemy, że byliście z nami!

      Akcja "RUSZAMY (się) Z POMOCĄ UKRAINIE, która odbyła się w naszej szkole 12 marca, naprawdę pomaga uwierzyć w przesłanie Czesława Niemena, że "ludzi dobrej woli jest więcej". Nie sposób wymienić wszystkich osób, które odpowiedziały pozytywnie na apel, aby dorzucić swoją cegiełkę do pomocy Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali sobotnie aktywności, jak również tym, którzy w nich uczestniczyli. A naprawdę było w czym wybierać! Ogromną popularnością cieszył się maraton zumby (w wersji dla dzieci i dorosłych) z Anną Talarowską i Magdą Andrzejewską, ćwiczenia „Zdrowy kręgosłup” z Kasią Marciniak, treningi karate z Klubem „Orzeł” Karate Tradycyjne, mecze piłki nożnej „strażacy kontra reszta świata” oraz tenis stołowy z UKS-em Słowian Mrowino.

     • Wiosenne Poezjowanie zacząć czas!

      W piątek 11 marca odbył się szkolny etap X Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Poezjowanie”. Konkurs przebiegał w 4 kategoriach wiekowych. W grupie uczniów klas 0-2: miejsce I zajął Mikołaj Cieślak II miejsce Leon Kurkowiak III miejsce Natasza Radecka W kategorii klas 3-4: I miejsce Franciszka Klapińska II miejsce Kinga Janowicz III miejsce Jacek Gawroński W kategorii klas 5-6 finalistką została Lena Czyżak, a klas 7-8 Olga Gościniak.

     • Spotkanie z Astronomią

      Serdecznie zapraszamy na SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy, które odbędzie się 11 marca od 19.00 do 20.30. W planach obserwacja księżyca przez specjalny teleskop oraz spotkanie z tajemniczym gościem, który przybliży dzieciom piękno nocnego nieba.

     • Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

      Serdecznie zapraszamy wszystkich przyszłych pierwszoklasistów z rodzicami na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy.

      12 marca 2022 od 12.00 do 15.00

      Wszyscy goście w tym dniu będą mogli obejrzeć cały obiekt i jednocześnie uzyskać informacje dotyczęce funkcjonowania dziecka w naszej szkole.

     • Noc Ekologów 25.02.2022

      Bibeloty na gałęzi, las w słoiku i warsztaty robienia ekokosmetyków to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników pierwszej w historii naszej Szkoły Nocy Ekologów. Wydarzenie, które odbyło się w ramach projektu „Fabryka Ekologów – edukacyjne laboratorium w Szkole Podstawowej w Cerekwicy”, realizowanego w ramach zadania pn. „Budowa Szkoły Podstawowej w Cerekwicy”, przyciągnęło w piątkowy wieczór sporą rzeszę uczniów i rodziców. Zajęciom praktycznym towarzyszyły prelekcje, mini wykłady i teatrzyki, dzięki którym można było przyswoić całkiem sporą dawkę ekologicznej wiedzy. Urozmaiceniem Nocy Ekologów była również gra wielkoformatowa oraz domino, które cieszyło się popularnością wszystkich, niezależnie od wieku.

     • Rekrutacja 2022/2023

      Przypominamy, że ruszyła właśnie rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok 2022/2023. Wszystkie informacje na temat naboru do naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego znajdują się w zakładce REKRUTACJA

     • Zbiórka dla ofiar ataków i żołnierzy

      Wszyscy widzimy jaki dramat dzieje się za naszą wschodnią granicą, jak zwykli ludzie walczą o wolność, o życie swoje i swoich rodaków. Nie możemy przejść obok tego obojętnie. Każdy kto może proszony jest o pomoc. Potrzebne rzeczy można przynosić do 4 marca do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy.

      AKTUALIZACJA RZECZY DO ZBIÓRKI

     • Zapraszamy na "Noc Ekologów". 25.02. godz. 19-22

      Warsztaty, wykłady, prelekcje, gra wielkoformatowa i wiele innych atrakcji już najbliższy piątek na Przybrodzkiej 1! 🌲🌳🌱🌿☘️🍀


      "Noc Ekologów" odbędzie się w ramach projektu "Fabryka Ekologów-laboratorium edukacyjne w Szkole Podstawowej w Cerekwicy" dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
      Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Zapraszamy serdecznie! 💚
      UWAGA! Ze względów organizacyjnych i epidemicznych prosimy o wcześniejsze ZGŁOSZENIE ZAMIARU UDZIAŁU W KONKRETNYCH WARSZTATACH.

     • Karnawał w stylu eko!

      W ślad za starszymi kolegami do tańca ruszyły nasze przedszkolaki. Już od samego rana w Mrowinie czuć był atmosferę zbliżającej się zabawy. Piękne stroje, dekoracje dopięte na ostatni guzik, nic tylko radośnie pląsać! Zobaczie, jak wyglądała tegoroczna odsłona tradycyjnego baliku karnawałowego w naszym przedszkolu.

     • Jak karnawał, to zabawa!

      Nic dodać, nic ująć. "Jak wiadomo w karnawale, wszyscy urządzają bale!", prawda? Nie inaczej było na Przybrodzkiej w ostatni czwartek, czyli 17 lutego. Na tę okoliczność szkolne korytarze zapełniły się postaciami bajkowymi, super-bohaterami, stróżami prawa oraz przeróżnymi zwierzętami. Przebrania były tak dopracowane, że często trudno było zidentyfikować, kto się pod nimi kryje. Uczniowie wzięli udział w balikach (tudzież dyskotekach, według terminologii czwartoklasistów), a następnie zorganizowali smaczne poczęstunki w swoich klasach. Zabawy i radości nie było końca. Teraz pora na karnawałowe szaleństwo w wykonaniu przedszkolaków z Mrowina. Oj, będzie się działo!

     • Przedszkolak=pasja, zainteresowania i ciekawość świata!

      Nasze przedszkolaki to naprawdę dzieciaki z pasją! Obserwujemy to na Szkolnej 2 codziennie, ale w czasie trwania projektu "Oto Ja-Tydzień Dziecka" ujrzeliśmy ten fenomen ze zdwojoną siłą. Grają, śpiewają, uprawiają różnorakie sporty, podróżują po świecie i palcem po mapie, kolekcjonują samochodziki. Niezależnie od tego czym się zajmują, robią to z ogromnym entuzjazmem i zapałem! Jeśli chcecie zobaczyć, jakie jeszcze mają pasje i zainteresowania, i jak w Przedszkolu w Mrowinie można je rozwijać, zaglądajcie regularnie do zakładek poszczególnych grup. Znajdziecie je tutaj: Żuczki, Biedronki, Koniki Polne, Motyle, Pszczółki oraz Mrówki

     • "Wespół w zespół" EKOLOGICZNIE!

      O działanianiach związanych z ochroną środowiska zazwyczaj opowiadamy w kontekście Szkoły Podstawowej w w Cerekwicy, chociażby dlatego, że na Przybrodzkiej realizowany jest projekt pod znamienną nazwą "Fabryka Ekologów". Pora więc zwrócić uwagę na ekologiczne inicjatywy przedszkolaków z Mrowina, które są naprawdę imponujące💚💚💚💚💚💚💚 Posłuchajcie i zobaczcie!

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 24.05.2022
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 496684