• Z życia Pszczółek

    • 21.03.2023
     • WITAMY WIOSNĘ

      21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Pszczółki wraz z całą społecznoscią przedszkolną barwnym korowodem przemaszerowały ulicami Mrowina witając długo wyczekiwaną Wiosnę.  A po powrocie udaliśmy się na przedstawienie o Wiosnie w wykonaniu nauczycieli i pracowników naszego przedszkola. 

        

    • 15.02.2023
     • WYBRALIŚMY IMIĘ DLA PRZEDSZKOLA

      15 lutego w demokratycznym głosowniu wybraliśmy imię dla naszego Przedszkola. Zwycięśką propozycją okazała się Zaczarowana Łąka. Teraz czekamy za oficjalnym nadaniem imienia pod koniec maja. 

        

     • Dzień Babci i Dziadka

      Dnia 17 listopada w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Dziadków.

      Było uroczyście, elegancko, smacznie, wesoło i kolorowo.

      "Pszczółki"  dzielnie zaprezentowały się dla swoich ukochanych gości.

      Recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki.

      Po wystepie artystycznym i sesji fotograficznej z dziadkami wszyscy razem udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez "nasze" kochane mamy.

        

    • 13.01.2022
     • WYBIERAMY IMIĘ DLA PRZEDSZKOLA III ETAP

      W piątek od godz 6.00 do godz 17.00 trwały wybory na imię dla naszego Przedszkola. Głosowali rodzice, pracownicy przedszkola oraz dzieci. Pszczółki też zagłosowały na imię, wybierając spośród 4 propozycji: Polnych Przyjaciół, Zaczarowanej Łąki, Przyjaciół Pszczółki Mai oraz Wesołej Łąki. Głosowanie dzieci polegało na ustawieniu się przy plakacie z wybraną propozycją imienia. W głosowaniu Pszczółek ex aequo po  6 głosów zdobyły imiona: Przyjaciele Pszczółki Mai oraz Zaczarowana Łąka;  4 głosy otrzymała nazwa Wesoła Łąka, a 2 głosy Polni Przyjaciele.

      . Po zliczeniu wszystkich oddanych głosów( dzieci, rodziców i pracowników przedszkola) najwięcej  zdobyła Zaczarowana Łąka -113 głosy, na drugim miejscu Przyjaciele Pszczółki Mai- 55 głosów, potem Polni Przyjaciele 52 głosy i Wesoła Łąka 25 głosów.  Do dalszej tury wyborów,które odbęda sie 15 lutego 2023 r. przeszły propozycje na imię dla Przedszkola - Zaczarowana Łąka i Przyjaciele Pszczółki Mai. Szczegóły w zakładce Przedszkole/NADANIE IMIENIA

      •   
    • 22.12.2022
     • GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU

       W czwartkowe przedpołudnie dzieci w przedzkolu odwiedził ... GWIAZDOR!!!  Każda grupa zaprezentowała Gwiazdorkowi świąteczną piosenkę. Pszczółki chociaż w niedużym składzie, świetnie sobie poradziły... nawet nie bały się naszego gościa, który w towarzystwie sympatycznego elfa wręczył im wyczekiwany  prezent. Radości było co niemiara....Tego dnia oglądaliśmy też jasełka na góralską nutę, przygotowane przez najstarszych kolegów z grupy Koniki Polne. Dla małych dzieci było to niezwykłe  przeżycie.... 

      1.  

       

       

     • Jak zostać świętym Mikołajem

       Dnia 21 grudnia do przedszkola przyjechał teatrzyk " Za piecem" i przypomniał nam wszystkim co tak naprawdę jest ważne w święta.

      Przy okazji dzieci powtórzyły wraz z  pomocnikiem mikołaja tradycje bożonarodzeniowe, wymieniły potrawy świątecznego stołu...a wszyscy czekali na to, czy wnuczka odwiedzi dziadka w święta.

      Bo to jest cała magia Świąt - rodzina.

      .  

     • warsztaty z gliny

      10 grudnia nasza grupa wzięła udział w warsztatach z gliny, które zorganizowała nam Rada Rodziców, a które poprowadziła dla nas pani Kasia Pielaszkiewicz.

      Cudownie było popracować z gliną, spróbować swoich sił wałkując ciasto i tworzyć arcydzieła przy pomocy foremek do pierników.

      Dzieci bardzo chętnie brały udział, słuchały pani Kasi i wykonywały polecenia by póżniej móc cieszyć się swoim wytworem.Dziękujemy!

        

     • Działaj z impetem

      W ramach konkursu " Działaj z impetem" wykonaliśmy jedno z zadań, mianowicie " Plastikowy zawrót głowy" Stworzyliśmy puszkę i karton od mleka.

      .

     • ekochoinka

       9 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na ekochoinkę .

      W konkursie wzięło udział aż 23 uczestników ( 23 choinki) z których każda była jedna w swoim rodzaju, wyjątkowa.

      Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, kreatywnością, użyte były: makarony, plastikowe nakrętki, kartony, gałązki, butelki plastikowe, druciki, gazety, 

      Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i cieszymy się na tak liczny odbiór naszych pomysłów.

       

    • 7-9.12.2022
     • WYBIERAMY IMIĘ DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA

      Przedszkole w Mrowinie w tym roku będzie świętować 15 lecie istnienia. I do tej pory nie miało imienia...   dlatego postanowiliśmy wybrać imię dla naszego Przedszkola. Spośród podawanych propozycji... a było ich aż 58 w pierwszym etapie  głosowania wyłoniliśmy 5 imion  Przyjaciół Pszczółki Mai, Zaczarowanej Łąki, Przyjaciół Łąki,  Przyjaciół Polnej Polany i Wesołej Łąki - były to typy pracowników przedszkola oraz 6 propozycji wyłonionych przez   Radę Rodziców:: Czerwonej Cegiełki, Polnych Przyjaciól, Wesołej Łąki, Przedszkole w Dawnej Szkole, Wesołych Robaczków i Wesołej Ferajny. Podczas głosowania wspólnego w II turze w obecności przedstawiciela Rady Gminy  - Pana Ryszarda Lubki, wybrano 4 imiona do dalszych wyborów: Przyjaciół Pszczółki Mai, Zaczarowanej Łąki, Wesołej Łaki, Polnych Przyjaciół. Kolejne głosowanie odbędzie się 13 stycznia 2023 roku.

      •  
    • 07.12.2022
     • Dzień Otwarty

      Dnia 7 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami.

      Tematem przewodnim spotkania był Mikołaj.

      Powitanie, zajęcia skrócone do minimum, zabawa ruchowa, prace plastyczne oraz dekorowanie pierników....

      To wszystko ze świątecznamuzyką w tle...

      Mile spędzone przedpołudnie....

         

    • 06.12,2022
     • MIKOŁAJKI

      Pszczółki starannie przygotowywały się do mikołajek. Przeddzień  wyczyściły swoje buciki w przedszkolu,  wczesniej układały z paniami obrazkowy list do Mikołaja.  W dniu 6 grudnia ubrane na czerwono, w mikołajkowych czapeczkach czekały na Mikołaja. Z wielkim zainteresowaniem ogladały przedstawienie ,,Gdzie jest worek Mikołaja?,  przygotowane przez nauczycieli z naszego przedszkola. A po przedstawieniu... znalazły w butach upominki od Mikołaja. 

        

     • Andrzejki

      Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły sie Andrzejki.

      Dzień pełen wrażeń, magii, czarów, wróżb....oraz koloru czarnego.

      Rozpoczęliśmy i zakończyliśmy tańcząc w cemnościach przy kolorowych światełkach....

      Było niesamowicie!!!

    • 23.11.2022
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      ,,Pokochaj pluszowego misia... on przyjacielem dzieci jest... Dorotka, Adaś i Justysia, wesoło razem bawmy się..."      Przy słowach tej piosenki dzieci świętowały w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia razem ze swoim ukochanym misiem przyniesionym z domu. Były pląsy i zabawy w sali gimnastycznej wspólnie z kolegami z grupy Biedronek i Motyli, a potem w swoich salach kosztowaliśmy ciasteczka z miodem, ulubionym specjałem Kubusia Puchatka.

        

    • 18.11.2022
     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      Dnia 18 listopada odbyło się jakże ważne dla naszych " Pszczółek " wydarzenie -

      PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

      Od kilku tygodni dzieci uczyły się piosenek, wierszyków, by pięknie się zaprezentować przed rodzicami.

      Jak na "Pszczółki" przystało wszyscy w tym dniu prezentowali się w stroju Pszczółki.

      Było pięknie!

      Po całej artystycznej części  udaliśmy się na  słodki poczęstunek do naszej sali, gdzie na dzieci czekała niespodzianka - drewniana kuchenka.

      Dzięki zdjęciom będą piękne wspomnienia!

    • 10.11.2022
     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Dzieci z grupy Pszczółki wraz z całą społecznością Przedszkola w Mrowinie  w wigilię 11 Listopada obchodziły  Nadodowy Dzień Niepodległości. Odświętny strój i  podniosły nastrój towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Nasze starsze koleżanki i koledzy z grupy Koniki Polne przygotowały apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla nas maluchów, były to całkiem doświadczenie...poznaliśmy symbole narodowe( flagę, godło i hymn), wysłuchliśmy Mazurka Dąbrowskiego a nawet wylepiliśmy  biało-czerwoną flagę, na zajęciach z naszą panią. Byliśmy z tego bardzo dumni..

        

    • 04.11.2022
     • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

      Co to był za dzień... Dzieci z grupy Pszczółek pierwszy raz brały udział w Dniu Postaci z Bajek. Mogły obejrzeć przedstawienie ,,Trzy świnki" w wykonaniu pań z przedszkola, a potem pobawić się wspólnie z pozostałymi grupami na baliku, na którym królowały Kopciuszki, Dalmatyńczyki, postacie z Kubusia Puchatka,  Królewny Śnieżki i Krasnoludki oraz Śpiące Królewny. Do tego chłopcy wcielali się w swoje ulubione postacie...nie zabrakło rycerzy, piratów, cowbojów czy strażaków. Zabawa była przednia...

       

    • 28.10.2022
     • Projekt : Kolorowe dni.

      Od października rozpoczęliśmy w naszej grupie projekt " Kolorowe dni"

      Dzięki niemu nasze dzieci szybciej, łatwiej utożsamiają się z danym kolorem.

      Dzień danego koloru to czas kiedy o nim rozmawiamy, podajemy przykłady, poszukujemy.....

      czasem i smakujemy ( jak w przypadku pomarańczowego koloru...)

      Zawsze jest miło i wesoło...a to najważniejsze....

       

    • 27.10.2022
     • DZIEŃ DYNI... CZYLI WESOŁE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

      ,,Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło. Dynia tu, dynia tam...dynia krąży tu i tam"

      Dzisiaj w przedszkolu królowały dwa kolory -  pomarańczowy i żółty...a to za sprawą Dnia Dyni...czyli  Pumpkin Day. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi dynia, czego potrzebuje do wzrostu, jakie ma kolory i jakie są rodzaje dyń, co kryje  w środku i  co można z niej zrobić. Bawiliśmy się przy muzyce ,,gotując" dyniową zupę oraz braliśmy udział w sportowych konkurencjach z wykorzystaniem dyń ozdobnych. Radości było co niemiara. Pod koniec spotkania został rozstrzygnięty  konkurs ,,Kolorowa dyniowa piękność". Prace były przepiękne. Uczestnikom gratulujemy...a rodzicom dziękujemy za  kreatywność i pomoc. 

      •    
    • 06.10.22
     • MAŁE ŚLEDZTWO W WIELKIEJ SPRAWIE...

      Z  poczatkiem  października gościliśmy w naszym przedszkolu grupę teatralną Edusie z Poznania. Oglądaliśmy przedstawienie o tematyce ekologicznej pt.,, Małe śledztwo w wielkiej sprawie", w którym pan Detektyw, Myszka i Mela uczyli  dzieci segregować odpady. Do pomocy wkroczyła rónież pani Ekolog, z którą dzieci wrzucały odpady do odpowiednich pojemników. 

        

    • 23.09.2022
     • JESIENNE OGNISKO INTEGRACYJNE

      W  pierwszy dzień jesieni Rada Rodziców wraz z gronem pedagogicznym naszego przedszkola  zorganizowała ognisko integracyjne.  Była kawiarenka z domowymi wypiekami, wata cukrowa, kiełbaski usmażone na ognisku i największa atrakcja dla dzieci - dmuchana zjeżdzalnia. Pogoda dopisła, humory też, rodzice mieli okazję poznać się a dzieci pobawić. Dziękujemy za liczne przybycie dzieci i rodziców z grupy Pszczółek. 

          

    • 23.09.2022
     • POWITANIE JESIENI I ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      Lato się skończyło i nastała jesień….W dniu 23 września w naszym przedszkolu tradycyjnie obchodziliśmy uroczyste powitanie Jesieni połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka. Przyszła do nas Pani Jesień – piękna, kolorowa, z bogactwem darów  z sadu i ogrodu. Dzieci pięknie wystrojone w jesienne barwy przeszły ul. Szkolną w jesiennym korowodzie. Szły z nami: Pani Jesień (p. Sylwia), Wiatr (p. Natalia) i Król Ziemniak (p. Asia).Udaliśmy się na pole, gdzie odbyła się inscenizacja w wykonaniu naszych pań. Potem zaczęły się ,,wykopki”- zbieraliśmy ziemniaki do wiaderek i wrzucaliśmy je do koszy. A po po pracy  zajadaliśmy się pieczonymi  ziemniaki z masełkiem i solą. Było pysznie i wesoło. Dziękujemy Państwu Zarzyńskim za zaproszenie nas do siebie  i przepiękne zorganizowanie Święta Pieczonego Ziemniaka.

         

    • 29-31.08.2022
     • ZANIM ZOSTANĘ PRZEDSZKOLAKIEM...

      W ostatnie dni sierpnia w Przedszkolu w Mrowinie zostały zorganizowane zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Dzieci miały okazję poznać całkiem nowe dla nich miejsce, jakim jest przedszkole. Wraz z rodzicami zapoznawały się ze swoimi Paniami i salami, koleżankami i kolegami oraz z topografią przedszkola. Podczas zabaw integracyjnych  w miłej i radosnej atmosferze dzieci ,,oswajały się "  z nową sytuacją, aby 1 września już samodzielnie przekroczyć próg przedszkola.