• Zebrania z rodzicami nowych dzieci przyjętych na rok szkolny 24/25

   PRZEDSZKOLE - 10 czerwca, godz. 18.00 (Przedszkole w Mrowinie) SZKOŁA PODSTAWOWA - 13 czerwca godzina 18.00 (SP w Cerekwicy)
  • Zakończenie Roku Szkolnego 23/24

   Uroczyste zakończenie roku szkolnego - 21 czerwca. / 8.00 - klasy 1-3 / 9.30 - klasy 4-6 / 11.00 - klasy 7-8 / Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców.
  • Aktualności

     • Przedszkole w Mrowinie. I rocznica nadania imienia

      Zaczarowana Łąka to nasz dziecięcy świat! - przekonywały licznie zgromadzonych gości nasze przedszkolaki podczas pierwszej rocznicy nadania imienia mrowińskiemu przedszkolu. Bardzo wymowne i wzruszające przedstawienie o odkrywaniu talentów, życzenia, a na koniec mnóstwo dobrej zabawy!

     • Mali piraci z Mrowina!

      W maju grupą Koników Polnych wybraliśmy się na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki „Nenufar” w Kościanie. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji… ale najpierw piraci wręczyli nam mapę, zgodnie z którą maszerowaliśmy do poszczególnych stacji zadaniowych i zbieraliśmy pieczątki. Zwiedziliśmy przeróżne zakątki świata! Przechodziliśmy przez liczne tory przeszkód i sprawdzaliśmy swoją sprawność fizyczną. Większość terenu przemierzyliśmy pieszo, jednak płynęliśmy też tratwą, zdobyliśmy umiejętność wiosłowania i widzieliśmy dinozaury!

     • Mali olimpijczycy z Zaczarowanej Łąki

      Podczas gdy starsi koledzy głowią się nad ezgzminem ósmoklasisty, nasze przedszkolaki z powodzeniem biorą udział w olimpiadach. Ostatnio na zaproszenie przedszkola "Bajeczka" uczestniczyli w zmaganiach matematycznych, natomiast do "Logicusa" wybrali się na Olimpiadę IV żywiołów. Zapraszamy na krótką relację z tych niezwykłych wydarzeń.

     • Witaj maj! Trzeci maj!

      Przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki" pięknie uczciły majowe święta. Na okoliczność Dnia Flagi i 233. rocznicy Konstytucji 3 maja udekorowały przedszkole własnoręcznie przygotowanymi symbolami narodowymi. Dzieci wzięły również udział w słowno-tanecznym programie artystycznym. To był niezwykle wzruszający biało-czerwony dzień przy ulicy Szkolnej 2!

     • Skracamy dystans do Konstytucji...

      Zapraszamy do zabawy!
      Wystarczy wybrać się na spacer albo przejażdżkę rowerową, niezależnie od miejsca, w którym się podczas majówki znajdziecie, zapisać dystans za pomocą dowolnej aplikacji i podesłać nam screen poprzez fb Szkoły albo na adres galeria.szkolna@zsp-cerekwica.pl

      Trzy lata temu, podczas pandemii, zastanawialiśmy się, jak upamiętnić 230. rocznicę Konstytucji 3 maja w warunkach izolacji i różnych obostrzeń sanitarnych. W ten sposób narodził się pomysł akcji "Skracamy dystans do Konstytucji", dzięki której chcieliśmy z indywidualnych albo rodzinnych spacerów i wycieczek rowerowych (bo wówczas można było spotykać się tylko w małych grupach) "wykręcić" rocznicowe 230 kilometrów.
      Mimo niesprzyjającej pogody wspólnie pokonaliśmy zdecydowanie większy dystans. Jak będzie w tym roku?

     • II Rocznica Nadania Imienia Szkole 26.04.2024

      Imię PRZYJACIELE ZIEMI zawiera w sobie ogromny potencjał. Niby wiedzieliśmy to od samego początku, ale i tak ciągle jesteśmy zaskakiwani perspektywami, które przed nami otwiera. Przekonaliśmy się o nich po raz kolejny przy okazji tegorocznych obchodów rocznicowych, podczas których mogliśy wysłuchać wspaniałego koncertu "Fadersów", podziwiać talenty naszych uczniów oraz zaprzyjaźnić się z kolejną Przyjaciółką Ziemi z dawnych lat...

     • Mam Talent. Edycja III 17.04.2024

      Nasi uczniowie po raz kolejny zauroczyli nas swoimi niesamowitymi wystąpieniami. Śpiewali, grali, tańczyli i dawali popis umiejętności akrobatycznych, a wszystko to w obecności licznie zgromadzonej i bardzo życzliwie usposobionej publiczności. Tym razem po laur zwycięstwa sięgnęły:
      🏆Martyna Jankowiak z 6b (1. miejsce za mistrzowski układ taneczny w aerial hoop)
      🏆Gabrysia Ober z 4a (2. miejsce za wspaniałą interpretację utworu "O mnie się nie martw")
      🏆Nadia Pawlisiak z 4b (3. miejsce za piękne wykonanie piosenki Sanah)
      Nagroda publiczności trafiła do akrobatycznego trio z klasy 7b w składzie: Lena, Laura i Milena👏
      Pięknie gratulujemy zarówno zwyciężczyniom jak i wszystkim artystom, którzy przeszli dwa szczeble eliminacji, aby na koniec pokazać swój kunszt przed jury oraz ogromnym audytorium. Brawo Wy!
      Chcemy również podziękować Przyjaciołom Szkoły, którzy udzielili nam wsparcia przy orga

     • Wizyta czeskich uczniów w Cerekwicy (8-12.04)

      Najpierw korespondowaliśmy mailowo, potem rozmawialiśmy online, aż wreszcie 8 kwietnia spotkaliśmy się na Przybrodzkiej, po to, żeby wspólnie uczęszczać na zajęcia, brać udział w warsztatach kulinarnych i ceramicznych oraz grze terenowej. Razem także pojechaliśmy do Poznania, a nasi goście odwiedzili jeszcze Rokietnicę i Wrocław. To był niezapomniany tydzień, zakończony ogniskiem pożegnalnym oraz wspólną przerwą muzyczną. Czas upłynął bardzo szybko, a my już odliczamy dni do kolejnego spotkania, w czeskim Choceniu.

     • Zielone szkoły na start!

      Zgodnie z powiedzeniem „Podróże kształcą” staramy się spędzać czas nie tylko na Przybrodzkiej ale równie chętnie, zwłaszcza wiosną, wyjeżdżamy. Zamieniamy wówczas tradycyjną szkołę w tzw. „zieloną”. Mamy już nawet swoje ulubione destynacje. Z pewnością należy do nich Regionalne Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie, do którego w marcu (25-27) udali się uczniowie 3a i 3b oraz kampus kolonijny w Giewartowie, w którym na początku kwietnia (8-10) gościli nasi siódmoklasiści.

     • Wiosna, wiosna, wiosna!

      Tradycji stało się zadość. Jak co roku, 21 marca, z piosenką na ustach i kolorowym gaikiem w ręce, przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki" powitały wiosnę. Obejrzały również przedstawienie, które specjalnie na tę okazję przygotowały panie. Było gwarno i radośnie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało!

     • Imieninowy zawrót głowy!

      Tym razem, 6 i 14. marca, świętowały Mrówki oraz Motyle, czyli grupy dzieci 5-letnich i 4 letnich, które bardzo aktywnie uczestniczą i angażują się we wszystkie proponowane działania. Starają się być dla siebie mili, szanować pracę swoją i innych, wyrabiają nawyki samodzielności. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek.

     • SPOTKANIE Z MAGDALENĄ BIGAJ

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z Magdaleną Bigaj - autorytetem w dziedzinie edukacji medialnej. Spotkanie autorskie odbędzie się w dniu 8 marca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

     • W karnawale same bale!

      Jak co roku o tej porze nasze przedszkole zamienia się w salę balową, w której królują karnawałowe kreacje. Księżniczki, elfy, wróżki wirują w tańcu wespół w zespół z superbohaterami i stróżami prawa. Jest barwnie i radośnie!

     • Urodzinki, urodzinki!

      W związku z nadaniem imienia naszego przedszkola "Zaczarowana Łąka" rozpoczęliśmy tradycję świętowania imienin każdej z grup przedszkolnych. Dziś jako pierwsza imieniny obchodziła grupa "Żuczki". Zaprezentowaliśmy różnego rodzaju informacje o żuczkach, a także ciekawostki i opis ich wyglądu. Otrzymaliśmy prezenty od każdej z grupy, następnie świętowaliśmy w naszym gronie "Żuczków".

     • Jadę, jadę w świat sankami...

      Wprawdzie za oknem znów zagościła wiosnenna pogoda, ale trzeba przyznać, że tegoroczna zima dała nam całkiem sporo okazji do zabawy na śniegu. Mamy nadzieję, że powróci znów w czasie ferii, a tymczasem sami wracamy wspomnieniami do śnieżnego szaleństwa w wykonaniu przedszkolaków, których na saneczkach woziły starszaki z 5c. Radości było co nie miara!

     • Babciu, Dziadku kochamy Was!

      Wzruszające piosenki, szczere, płynące z serca życzenia, mnóstwo uśmiechu i radości. Taka właśnie atmosfera towarzyszyła występom dzieci z "Zaczarowanej Łąki" już od środy aż do piątku. Przybycie zaproszonych gości to najpiękniejsza nagroda dla przedszkolaków, które po raz kolejny przekonały się, że babcia i dziadek są najwspanialszą publicznością. Dziękujemy Sołectwu Mrowino-Cerekwica za udostępnie wielkiej sceny dla naszych małych aktorów!

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 1208138