• 16.06.2023
       • Witaj szkoło!

        Witaj szkoło !

        Koniki Polne uroczyście zakończyły edukację przedszkolną. Dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż po różnych częściach Polski, zwiedzając m.in. Kościelisko czy Mazury. Występ był znakomity, o czym świadczyły gromkie brawa oraz wzruszenia gości - szczególnie Rodziców. Było mnóstwo wierszy oraz niesamowitych piosenek. Po oficjalnej części, dzieci spędziły wspólnie czas zarówno z wychowawcami, jak i Rodzicami. Było malowanie twarzy, tatuaże, lanie wodą oraz przepyszne przekąski. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci każdemu, kto mógł uczestniczyć w tym ważnym dla Koników wydarzeniu.Dziecom jeszcze raz gratulujemy oraz życzymy cudownych dni w szkole, z "kapeluszem pełnym marzeń".

                    

                                  

      • 06.06.2023
       • Olimpiada sportowa

        Olimpiada Sportowa

        Sport to zdrowie - któż z nas nie dorastał słysząc te słowa? Już w przedszkolu dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinie sportu. Zgodnie z tradycją naszej gminy - przedszkolaki również w tym roku wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej o Puchar Przechodni Wójta Gminy Rokietnica. Wydarzenie sportowe odbyło się na pięknym boisku w szkole im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Do udziału w Olimpiadzie przystąpiły przedszkola: Bajeczka, Logicus i Milusie z Rokietnicy, Zaczarowana Łąka i Leśna Chatka z Mrowina oraz Przedszkole z Napachania. Gospodarz tegorocznej edycji Zaczarowana Łąka z Mrowina przygotował dla uczestników sześć konkurencji, które wyłoniły najbardziej wysportowane przedszkola tego roku. W biegu z przeszkodami, dźwiganiu ciężarów, rzucaniu do celu, skakaniu w workach, toczeniu opony i skokach na piłce najlepiej poradziło sobie zwycięskie przedszkole Logicus z Rokietnicy. Drugie miejsce zajęło Przedszkole z Napachania, a trzecie miejsce wywalczyło przedszkole Leśna Chatka z Mrowina. Wydarzenie to zostało zwieńczone wręczeniem Pucharu przez Wójta Gminy Rokietnica drużynie z przedszkola Logicus, a także medali, dyplomów i sportowych nagród. Należy podkreślić fantastyczną atmosferę, która przełożyła się na integrację przedszkolaków z naszej gminy. Zarówno drużyny jak i kibice wykazywały zdrowego ducha rywalizacji, zgodnie z mottem olimpijskim: „Szybciej, wyżej, mocniej, razem”. Znalazła się też przestrzeń na wspólną zabawę i poczęstunek z regionalnymi specjałami.

              

      • 01.06.2023
       • Dzień Dziecka

        Dzień Dziecka

        Jeden z najukochańczych dni w roku, na które czeka każde dziecko, nie tylko te małe, ale też te duże. Koniki wybrały się komunikacją miejską na pobliską Polanę Rumpuciową. Był piknik, koce i plecaki pełne przekąsek. Nie zabrakło także świetnej zabawy i tańców wśród przyrody. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego! 

               

      • 27.05.2023
       • Nadanie Imienia

        Od dziś jesteśmy społecznością "Zaczarowanej Łąki"

        Tego dnia odbyło się uroczyste nadanie imienia naszemu przedszkolu - Przedszkole "Zaczarowała Łąka" w Mrowinie. Na początku odbyła się oficjalna część artystyczna oraz odsłonienie tablicy z nazwą placówki. Po części oficjalnej czekały na gości liczne atrakcje - kawiarenka, wata cukrowa, dmuchańce, malowanie twarzy. W przedszkolnych salach można było brać udział w licznych atrakcjach, takich jak - spotkanie z Pszczelarzem, działania modelarskie w Bazie, pokaz owadów, pokaz z robotyki. Goście chętnie robili zdjęcia w dostępnej fotobutce oraz wpisywali się do pamiątkowej kroniki. Ten dzień z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci, mimo ogromu pracy włożonego w organizację tak ważnego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczną obecność smiley

                                                                                                    

      • 03.05.2023
       • „Witaj maj, 3 maj”

        „Witaj maj, 3 maj”

        „Witaj maj, 3 maj” – słowa te donośnie zabrzmiały na apelu z Okazji Święta Konstytucji
        3 maja, w Przedszkolu w Mrowinie. Był to szczególny dzień dla wszystkich Polaków, także
        tych najmłodszych. Wszystkie dzieci w ten dzień kształtowały postawę patriotyczną, nie tylko
        swoim uroczystym ubiorem, ale zwłaszcza podczas uroczystego odśpiewania narodowego
        Hymnu. Najstarsza przedszkolna grupa z dumą trzymała i prezentowała polską Flagę i
        przeprowadziła cały apel. Poznano po krótce historię uchwalenia tego święta oraz utrwalono
        nazwy symboli narodowych – Hymnu, Flagi oraz Godła Polski. Uwieńczeniem tej
        uroczystości, było odczytanie katechizmu polskiego dziecka, który jest doskonale znany
        każdemu młodemu patriocie.

              

      • 21.04.2023
       • Segregacja nie jest nam obca.

        Segregacja nie jest nam obca !

        W związku z dołaczeniem przez przedszkole do akcji "Działaj z impetem", dzieci utrwalały wiadomości o segregacji śmieci. Przygotowane dla nich zadania były świetnie i bezbłędnie wykonane. Przedszkolaki doskonale wiedzą co znaczy segregować odpady i jakie odpady powinny się znaleźć w odpowiednich workach. Podsumowując zdobyte wiadomości i umiejętności, dzieci same stworzyły swoje propozycje worków wypełnionych odpadami. 

              

         

      • 14.04.2023
       • Spacer do pobliskich pól i na stadninę koni

        Spacer do pobliskich pól i na stadninę koni

        Koniki Polne ochoczo wyruszyły na wiosenny spacer po okolicach. Mijając zielone polany, dotarły do stadniny koni. Spotkanie te przyniosło dzieciom wiele radości. Konie ochoczo witały się z dziećmi, pozwalały na głaskanie, a nawet.. świetnie pozowały do zdjęć smiley Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Ewie za możliwość bliskiego spotkania z tymi cudownymi zwierzętami. 

             

      • 05.04.2023
       • Wielkanoc

        Wielkanoc 

        Kto z nas nie czekała z utęsknieniem na zajączka? A może... Kurkę? 

        W dniu dziesiejszym odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Dzieci wspólnie usiadły przy stole i cudownie spędziły czas, dzieląc się jajkiem, nie tylko kurzym, ale także przepiórczym smiley Nie zabrakło radości i licznych atrakcji. Koniki w tym dniu mogły obejrzeć wielkanocny spektakt oraz przede wszystkich poszukać prezentów zostawionych dla nich przez zajączka. 

            

      • 27.03.2023
       • Przyszła do nas Wiosna, piękna i radosna!

        Przyszła do nas Wiosna, piękna i radosna!

        Po mrozach, mimo dalszej niepogody, czyć było, że zawitała u nas Wiosna. Tego dnia odbył się uroczysty pochód na jej cześć i przywitanie z ozdobionymi przez dzieci gaikami. Pani Wiosna na swoim pojeździe nas odwiedziała i oczarowała nas swoim pięknem i bijącą od niej radością smiley Wychowawczynie z przedszkola przygotowały także dla dzieci, jak zwykle zachwycający i dopracowany w każdym szczególe spektakt pt. " Skrzatowe Niespodzianki".

                                                              

                                                                     

      • 15.02.2023
       • Wybory!

        Wybory!

        Z dalszym głosach wybrano następujące nazwy dla naszego przedszkola:

        - Zaczarowana Łąka

        - Przyjaciół Pszczółki Mai

        Dzieci z grupy Koników Polnych, prawie jednogłośnie wybrały tę pierwszą nazwę. Zaczarowana Łąka z pewnością przekonała je swoją wielobarnością oraz różnorodnością zwierząt i kwiatów na niej występującej. 

      • 14.02.2023
       • Bal walentynkowy

        Niech żyje bal!

        14 lutego w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Bal Walentynkowy. Nie zabrakło nie tylko czerwieni w związku z tym świętem, ale także mnóstwa wielkobarwnych i różnorodnych postaci! Były Księżniczki, Wróżki, Superbohaterowie, Rycerze i liczne Zwierzaki. Zabawa była przednia, nie zabrakło tańców, licznych atrakcji oraz przekąsek. 

      • 13.01.2022
       • Wybór imienia dla naszego przedszkola

        Wybór imienia dla naszego przedszkola

        Tego dnia odbyła się III tura wyborów imienia dla naszego przedszkola. 

        Nauczyciele przygotowali plakaty z czterema nazwami dla przedszkola, wyłonionymi w poprzedniej - II turze:

        - Przyjeciele Pszczółki Mai, 

        - Wesoła Łąka,

        - Zaczarowana Łąka,

        - Polni Przyjaciele. 

        Koniki  oprócz oficjalnego głosowania, narysowały również swoje wybory w przedszkolnej sali, wykorzystując przeróżne materialy plastyczne.

        Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku dominowała nazwa - Zaczarowana Łąka

           

      • 22.12.2022
       • Spotkanie z Gwiazdorem.

        Spotkanie z Gwiazdorem.

        Co to za święta bez wizyty Gwiazdora? 

        Pojawił się ten Pan także w naszym przedszkolu. 

        Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, a w zamian dostaliśmy mnóstwo prezentów heart (Dziękujemy za nie szczególnie  Radzie Rodziców blush

            

         

      • 20.12.2022
       • Bajkowe Jasełka..

        Bajkowe Jasełka..

        Jako najstarsza grupa przedszkolaków przygotowaliśmy w tym roku przedszkolnym Jasełka, które zostały przedstawione zarówno rodzicom, jak i nauczycielom, i pozostałym przedszkolakom. 

        Dzieci pełniły rolę aniołków i pasterzy. Były tańce, śpiew, chwile wzruszenia.  Dzieci świetnie wcieliły się w rolę i przedstawienie wyszło bezbłednie i obłednie blush

        Po Jasełkach dla rodziców odbyły się warsztaty z opiekunami. Bardzo dziękujemy Pani Kieżel za taką możliwość i za stworzenie cudnych sznurkowych dekoracji heart

          

         

      • 14.12.2022
       • "Ale Frajda"

        "Ale Frajda"

        Tego dnia odbyła się wycieczka do sali zabaw "Ale Frajda" w Szamotułach. 

        Na wycieczce tej oprócz zabawy, braliśmy udział w warsztatach florystycznych i tworzyliśmy ozdobne wianki. 

        Wisienką całej wycieczki i nagrodą za trud włożony w wykonanie ozdób była wizyta Mikołaja, który każdego z dzieci obdarował prezentem. heart

            

      • 06.12.2022
       • Kochany Mikołaju

        Kochany Mikołaju heart

        06 grudnia jest zawsze szczególnym dniem dla wszystkich dzieciaków. W tym roku nie było inaczej. Nauczyciele zorganizowały dla dzieci cudowne, świąteczne przedstawienie o Świętym Mikołaju i Rozbójnikach , które skradły mu prezenty. 

        Na szczęście udało się je odzyskać i wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkiem. heart

                                                  

           

      • 30.11.2022
       • Bal andrzejkowy

        Andrzejki.!

        Listopad nie mógł się zakończyć lepiej niż andrzejkowym balikiem!

        Dzieci były przebrane za czarodzieji lub ulubione postacie z bajek. 

        Były wróżby, lanie wosku, mnóstwo dymu, światełek, ale przede wszystkim tańce i świetna zabawa blush

                 

      • 23.11.2022
       • Dzień Pluszowego Misia

        Dzień Pluszowego Misia.. 

        Każdy z nas zapewne ma swoją ulubioną maskotkę.

        Dlatego przedszkolaki zawsze świętują ten wyjątkowy dzień.

        Odbył się quiz wiedzy dotyczacy znanych misi, układaliśmy misie z figur geometrycznych. Ten dzień nie mogł się także obyć bez piosenek o misiach, zabaw czy tańców. 

             

        Dziękujemy Pani Arlecie za umilenie nam tego szczególnego dnia  smiley

         

      • 21.11.2022
       • Hu, Hu, Ha, Nasza zima złaaa

        Hu, Hu, Ha, Nasza zima złaaa

        Spadł pierwszy śnieg! Radości nie było konca!

        Rzucanie się snieżkami, zabawy w śniegu.. Powstały nawet pierwsze bałwany heart

                          

      • 14.11.2022
       • Dzień Osób Niewidomych

        Dzień Osób Niewidomych 

        Pani Justyna wraz z panią Natalką dokładnie przedstawiły dzieciom co "widzi" osoba niewidoma lub niedowidząca. 

        Po ten cennej lekcji przedszkolaki wiedzą do czego służy biała laska, jak mocno działają pozostałe zmysły u osób niewidomych lub niedowidzących (węch, smak, dotyk) czy jak czytać alfabetem Brailla. 

        Poznaliśmy także misia Henia, który nie widzi od urodzenia. Mogliśmy się przekonać jak fukncjonują na codzień te osoby dzięki zadaniom praktycznym. 

        Bardzo dziękujemy za tę lekcję heart

          

      • 10.11.2022
       • Marsz, marsz Dąbrowski

        Marsz, marsz Dąbrowski 

        Sześciolatek kraj swój zna... ale czy tylko sześciolatek?

        Całe przedszkole mogło podziwiać uroczysty apel, w któym wzięły udział nasze Koniki Polne. 

        Każdy dał z siebie 200%, dzieci świetnie przedstawiły swoje role, z pewnością nasz donośny śpiew słyszało pół Mrowina smileyheart 

        Na końcu odbył się krótki "quiz" na sprawdzenie wiedzy na temat symboli narodowych oraz postaci Józefa Piłsudskiego. 

        Serdecznie dziękujemy Rodzicom heart Dzięki ich staraniom i ćwiczeniom ról z dziećmi, apel był perfekcyjny.

              

         

      • 04.11.2022
       • Dzień Postaci z Bajek

        Dzień Postaci z Bajek 

        Koniki Polne 4 listopada świętowały dzień postaci z bajek. Byliśmy Dalmatyńczykami! laugh

        Na sali gimnastycznej odbył się bal dla całego przedszkolu, było mnóstwo zabawy i tańców.

        Nauczyciele z przedszkola przygotowały również dla dzieci spektakt "Trzy świnki"

        Radość i zadowolenie na buziach przedszkolaków - bezcenne heart

            

         

      • 28.10.2022
       • Próbny alarm

        Próbny alarm

        Dzisiejszego dnia odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Na szczęście tylko próbny smiley

        Po tej lekcji dzieci z pewnością będą wiedzieć jak zachować w sytuacji kryzysowej. W nagrodę za prawidłowo wykonane polecenia zarówno Pań jak i Panów strażaków, dzieci mogły zobaczyć jak w środku wygląda wóz strażacki. 

              

      • 27.10.2022
       • Dzień Dyni... Pumpkin day

        Dzień Dyni... Pumpkin day

        Całe przedszkole na pomarańczowo! Pod tym hasłem odbył się tegoroczny Dzień Dyni - zarówno w języku polskim, jak i angielskim yes

        Mnóstwo dyń zebrało się na sali gimnatycznej, aby wspólnie świętować ten niezwykły dzień. Poznaliśmy historię dyni, wiemy co można upiec lub ugotować z niej. 

        Powąchaliśmy i dotkneliśmy nawet wnętrzne tego warzywa. Razem "przygotowaliśmy" zupę dyniową. A na końcu wykonaliśmy dyniową gimnastykę cheeky

        Tego dnia odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą dynie. Dzieci z naszej grupy także otrzymały nagrody i wyróżnienia. Gratulacje heart

             

            

      • 20.10.2022
       • "Kłamczucha", "Na straganie" czy może "Kaczka Dziwaczka"?

        "Kłamczucha", "Na straganie" czy może "Kaczka Dziwaczka"?

        Kolejna wycieczka autokarowa, tym razem do Multikina 51! 

        Po drodze mogliśmy poznać Poznań na nowo - oczami dziecka. Sama jazda autobusem była wielką frajdą. 

        Spektal był niesamowity! Radości dzieci i zaangażowania nie było końca.  Koniki z pewnością rozpoznają już mnóstwo wierszy Jana Brzechwy.

                             

      • 18.10.2022
       • Dzień Poczty Polskiej

        Dzień Poczty Polskiej 

        Przedszkolaki już będą wiedzieć jak napisać list oraz jak go wysłać. Wiedzą także, gdzie się go nadaje oraz kto nam go przynosi. 

        Wraz z kolegami z przedszkola w Obrzycku nadaliśmy do siebie listy!

        Rysunki, laurki i listy były dla dzieci cudną niespodzianką smiley oglądaliśmy je z zachwytem heart

        Koniki również dołożyły wszelkich starań, aby ich laurki był dopracowane w najmniejszym szczególe. Dziękujemy Przyjaciołom Myszki Miki heart

              

      • 30.09.2022
       • Dzień Chłopca

        Dzień Chłopca 

        Nadszedł czas na... świętowanie! 

        Dzień chłopca z pewnością był jednym z tych dni, które należy celebrować. Uczciliśmy to święto wręczając naszym chłopcom upominki, zarówno te materialne, jak i niematerialne - wykonane własnoręcznie przez koleżanki z grupy książeczki. To był zdecydowanie jeden z udanych dni  heart

         

                  

      • 29.09.2022
       • Wycieczka do "Oto Alpaka" w Otorowie

        Wycieczka do "Oto Alpaka" w Otorowie

        Nasza pierwsza wycieczka autokarowa do Otorowa na długo zapadnie nam w pamięci. 

        Alpaki zrobiły na nas niesamote wrażenie. Poznaliśmy ich charakterystyczne cechy, dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek na ich temat. Wiemy, jak przygotować im przysmaki oraz co można zrobić z ich wełny... 

        Alpaki wiedzą jak zapozować laugh

             

         

         

      • 23.09.2022
       • I Dzień Jesieni... Dzień Ziemniaka....Wykopkiiiiii

        I Dzień Jesieni... Dzień Ziemniaka....Wykopkiiiiii

        Pierwszy dzien jesieni przywitał nas piękną pogodą, idealną na wykopki laugh

        Wraz z pozostałymi grupami wybraliśmy się do pobliskiego gospodarstwa. Na wstępie nasze Panie przygotowały krótkie przedstawienie o jesiennym wietrzyku. Następnie  zabraliśmy się za zbieranie ziemniaków, które potem zajadaliśmy - upieczone na ognisku razem z masełkiem. Było pyyysznieee 

        Przedszkolaki spisały się na medal, wszystkie ziemniaki zostały zebrane smiley

        Bardzo dziękujemy za zaproszenie. 

                   

      • 22.09.2022
       • Szkoła kontra dzień przedszkolaka

        Szkoła kontra dzień przedszkolaka 

        Z okazji dnia przedszkolaka, szkoła przygotowała dla nas filmik z czytaną przez dziewczynkę bajką, życzeniami oraz tańcem.

        Na końcu otrzymaliśmy zaproszenie do szkoły oraz prośbę o zostawienie po sobie śladu. Nie mogliśmy oczywiście obok tej prośby przejśc obojętnie i myślimy, że efekty zobaczyła znaczna część szkoły laugh

                   

      • 20.09.2022
       • Czas na świętowanie - Dzień Przedszkolaka

         

        Czas na świętowanie - Dzień Przedszkolaka

        Pierwsze dni w przedszkolu to nie tylko adaptacja, ale także święto naszych przedszkolaków! 

        W tym roku Dzień Przedszkolaka odbył się pod hasłem "Piżama party". Byliśmy przebrani w ulubione piżamy, na sali gimnastycznej odbył się bal. Żadne piżama party nie może się odbyć bez odpoczynku i bajek!  W towarzystwie ulubionych pluszaków czy kocyków odbył się seans. Koniki były zachwycone smiley

      • 16.09.2022
       • Akcja... Sprzątanie świata

        Akcja... Sprzątanie świata

        Grupa Koników zakasała rękawy i wzięła się do pracy blush

        Całym przedszkolem wzięliśmy udział w akcji sprzątania świata. Dzieci zbierały każdy najmniejszy papierek w pobliżu przedszkola oraz placu zabaw. 

        Ilość śmieci była ogrooomna (co widać na załączonym zdjęciu)

        Dumni z wykonanej jakże ciężkiej pracy odpoczywaliśmy na placu zabaw, a następnie wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.