• 10.06.2022
     • SPRINTEM DO MARATONU

      SPRINTEM DO MARATONU

      Zachęcanie do aktywności fizycznej nie musi być w cale trudne. Pszczółki wraz z całym przeszkolem wzięły udział w acji "Sprintem do maratonu". Każda Pszczółka prowadzona bezpiecznie przez najstarsze przedszkolaki przeszły na boisko szkolne Szkoły w Cerekwicy. Pszczółki bardzo dobrze sobie poradziły w biegu. Na buziach dzieci malowały się uśmiechy. To był dzień bardzo aktywny.

    • 04.06.2022
     • FESTYN RODZINNY

      FESTYN RODZINNY

      FESTYN RODZINNY zorganizowany został przez Radę Rodziców. Główną atrakcją były występy dzieci z małymi przedstawieniami dla rodziców. Pszczółki jako najmłodsza grupa były pierwszymi prezentującymi. Pięknie mówiły wierszyki i śpiewały piosenki. Były niesamowicie odważne występując przed tak dużym gronem słuchaczy. Grupy występowały po dwie (3 latki, 4 latki i 5 i 6- latki), następnie następowała mała przerwa, podczas której dzieci prezentowały swoje umiejętności śpiewu i znajomości angielskiego, a także umiejętności taneczne. Poza tymi atrakcjami był sklepik z ciastami i lemoniadą, wata cukrowa, grill, loteria, przyjechali również strażacy, ktory robili nam prysznic wink Zwieńczeniem tego dnia było przedstawienie pracowników przedszkola oraz tańce dla rodzicow i dzieci zorganizowane przez Panią Anię Talarowską smiley

      Dzień uważamy za udany laugh

    • 03.06.2022
     • SPACERY I INNE ATRAKCJE

      SPACERY I INNE ATRAKCJE

      Wraz z końcem roku w Przyczółkach jest coraz więcej atrakcji. Wybraliśmy ostatio na plac zabaw Karamba niedaleko przedszkola. Jest on większy od naszego przedszkolnego placu zabaw, ale mimo tego Pszczółki świetnie sobie radziły, a co najważniejsze były bardzo szczęśliwe z zabawy. Następnie poszliśmy na frytki do restauracji Biesiadnej smiley Założymy się, że tak dużo trzęsących się uszu podczas jedenia jeszcze nikt nie widział wink

    • 01.06.2022
     • DZIEŃ DZIECKA

      DZIEŃ DZIECKA

      Życzymy Wam dzieciaki,
      miejcie wesołe buziaki,
      lodów w każdą niedzielę
      i prezentów wiele.
      Niech Wam się spełniają
      wszystkie pragnienia.
      Przyjmijcie od nas
      te z serca płynące życzenia🤗🤗🤗
      Dzisiaj 1 czerwca Dzień  Dziecka w naszej grupie obchodziliśmy wesoło i radośnie. Dzieci obejrzały przestawienie w wykonaniu pracowników przedszkola i wybraliśmy sie na lody naturalne.
      Bardzo dziękujemy  Radzie Rodziców za podarowane pieniążki na lody🤗👍

    • 30.05 - 10.06.2022
     • AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

      AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

      Cała Polska Czyta Dzieciom to bardzo popularna akcja, która odbywa sie w wielu przedszkolach, więc nie możliwe byłoby, żeby omineła Pszczółki. Od 30 maja do 10.06 Pszczółki miały wspaniałych gości. Pszychodzili rodzice i dziadkowe chętni spotkać się z dziećmi, żeby im przeczytać bajkę. Dzieci bardzo to polubiły i z uwagą słuchają czytanych opowieści.

      Swrdecznie dziękujemy wszystkim gościom :)

    • 27.05.2022
     • WYCIECZKA DO NENUFAR CLUB

      WYCIECZKA DO NENUFAR CLUB

      Zabawy było  zdecydowanie duuuużo 😃😃😃pogoda bardzo mocno próbowała nam zepsuć plany, ale jej się nie udało, tylko trochę musieliśmy je pozmieniać 😉 Pierwszą atrakcją była zabawa w Nufriku - zamkniętym placu zabaw, gdzie wśród kulek, ścianek wspinaczkowych, Pszczółki radośnie szalały.. Był też spływ tratwą i zewnętrzne place zabaw. Oczywiście jedną z głównych atrakcji byly plecaczki i ich zawartość, którą dzieci chętnie się dzieliły.

      Wycieczka udała się mimo zmiennej pogody :)

    • 25.05.2022
     • DZIEŃ CHEMIKA

      DZIEŃ CHEMIKA

      Oj dzialo się u nas w przedszkolu...
      Czary mary, hokus pokus i wszystko było zaczarowane dzisiaj. Pani Ewelina nasz gość stwierdziła, że wszystkie dzieci były dzisiaj czarodziejami, czego się nie dotknęli zamieniali w cudowne rzeczy. Lampa lawa, suchy lód... To było naprawdę chemiczno- magiczne spotkanie

    • 23.05.2022
     • WIZYTA PSZCZELARZA

      WIZYTA PSZCZELARZA

      Wizyta Pana Przemka Pszczelarza, który pokazał dzieciom wszystkie najciekawsze, najfajniejsze rzeczy i gadżety ze swojej pracy. Ramki z miodem, rozypylacz dymu uspkojajacego dla pszczół, strój pszczelarza, miotełki do sprzątania ula, klamry do przenoszenia Królowej, pudełko do bezpiecznego transportu.
      Dzieci były zafascynowane wizytą dowiedzieliśmy się wielu nowych i cennych informacji.
    • 20.05.2022
     • DZIEŃ PSZCZÓŁ

      DZIEŃ PSZCZÓŁ

      Dzień Pszczół
      Obchody tego jakże ważnego święta dla naszej pszczółkowej grupy podzieliliśmy sobie na dwa dni. W piątek dzieci miały okazję obejrzeć sobie film edukacyjny i pracować z historyjką obrazkową na temat "Jak powstaje miód??", wysłuchaliśmy wiersza pt." Pracowity pszczoła", wykonaliśmy taniec z układem choreograficznym do piosenki "Taniec Pszczółki Mai". I to najważniejsze i najsmaczniejsze w piątkowym pszczółkowym świętowaniu była degustacja miód wraz z owsianka płatkami🐝🐝🐝😋😋😋
    • 16.05.2022
     • DZIEŃ RODZINY

      DZIEŃ RODZINY

      16.05 Dzień Rodziny obchodziliśmy ten dzień bardzo spokojnie poprzez rozmowę z dziećmi, oglądanie ilustracji i przyniesionych zdjęć. Dzieci bardzo chętnie opowiadały nam o swoich rodzinach, o tym jak lubią spędzać wspólnie czas wolny. Mówiliśmy o uczuciach i czasem tez niewerbalnych gestach okazujących uczucia przy dzieciach, które inaczej tegp nie potrafią wykazać(widać w dzieciach ogromną empatię).

    • 11.05.2022
     • BIBLIOTEKA

      BIBLIOTEKA

      Drodzy Rodzice po śniadaniu w pięknym słoneczku ruszyliśmy spacerkiem do Szkoły Podstawowej w Cerekwicy w celu zwiedzania biblioteki. Pani Anita czekała na nas z kolorowymi książkami, z zadaniami, z różnymi informacjami na temat wypożyczania książek i zasad panujących w bibliotece. Każdy mógł sobie wypożyczyć indywidualnie książkę, zapisując sie w systemie komputerowym.
      Po obejrzeniu biblioteki wybraliśmy sie na zwiedzanie szkoły. Odwiedziliśmy dwa ważne miejsca gabinet Pana Dyrektora i Sekretariat.
      Zgodnie z dziećmi stwierdziliśmy ze dzień odwiedzin w Szkole Podstawowej uważamy za udany 😃😃😃
      Generalnie wyszliśmy tego dnia o godzinie 9 z przedszkola a wróciliśmy na obiad o 11.30.👍👍👍 Robiąc sobie orzy okazji około 2.5 km.
    • 06.05.2022
     • ZABAWY SENSORYCZNE

      ZABAWY SENSORYCZNE

      Poprzedni tydzień po majówkowy zakończyliśmy zajęciami sensorycznymi. Dzięki czemu dzieci miały możliwość pobudzenia swoich zmysłów przed wszystkim dotyku i mogli skorzystać z różnych materiałów dydaktycznych przechodząc przez ścieżkę sensoryczną. Pracowaliśmy na boso lub w skarpetkach. Dzieci bardzo chętnie i z energia brały udział w zajęciach.

    • 05.05.2022
     • WIOSENNY SPACER

      WIOSENNY SPACER

      Pszczółki kożystając z pięknej pogody wybrały się na spacer w poszukiwaniu bociana i pięknych oznak mają. Widzieliśmy tulipany 🌷, bzy, a także udało nam się zobaczyć gniazdo bocianie, ale niestety bez bociana 😔 Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- zabawa na placu zabaw też się dzieciom podobała ☺️

    • 04.05.2022
     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

      Międzynarodowy Dzień Strażaka byla dla naszych maluchów niesamowita lekcja wiedzy i wiadomości na temat zarówno trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków jak i wyposażenia super wypasionego wozu strażackiego, który zrobił na dzieciach duże wrażenie. Dzieci słuchały jakni zadawały pytania naszym gościom. Mieliśmy okazję wykonać "wodne" zadanie i odwiesić wóz os środka. Myślę, że dzieciaczki na długi zapamiętają ten wesoły dzień 🚒🚒🚒

    • 29.04.2022
     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I DZIEŃ FLAGI

      ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA I DZIEŃ FLAGI

      Kochani w piątek przed majówka dzieci obchodziły majowe święta : Dzien Flagi i Święto Konstytucji 3 maja. Obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu straszaków Koników Polnych, odśpiewaliśmy hymn Polski, powiedzieliśmy wspólnie Katechizm Małego Patrioty i wiersz Powiewa Flaga.

    • 23.04.2022
     • TYDZIEŃ KSIĄŻKI - DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

      TYDZIEŃ KSIĄŻKI - DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

      Od poniedziałku pracujemy nad tematem o książkach. Zarówno dzisiaj jak i wczoraj mocno skupiliśmy sie na ŚWIATOWYM DNIU KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH (23.04). Pani Arleta zaprosiła nas do poznania swojego świata różnych książek i książeczek. 

      Ponadto Pszczółki poznały etapy powstawania książęk i zasady dbania o książki. Dzieci miały szansę porównać książki dla dzieci z dorosłymi, gdzie największa dla nich różnica to brak obrazków i grubośćksiążek. Pszczółki słuchają czytanych bajek, codziennie po podwieczorku czytamy to co nam wpadnie w ręce :)

    • 22.04.2022
     • DZIEŃ ZIEMI

      DZIEŃ ZIEMI

      W piątek 22.04 obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMII - na dużej sali gimnastycznej obejrzeliśmy przedstawienie o ekologii, segregowaniu śmieci i dbaniu o nasza planetę w wykonaniu starszych kolegów Koników Polnych. Wspólnie tez rozwiązywaliśmy zgadki i wykonywaliśmy różne zadania.

    • 13.04.2022
     • WIELKANOC

      WIELKANOC

      Drodzy Państwo środa - Wielkanoć -  była dla dzieci kolejnym dniem pełnym emocji i niespodzianek. Każdy z nich przeżywał ten świąteczny czas na swój sposób. Ale na pewno z niecierpliwości czekali na poszukiwania prezentów od wielkanocnego zajączka i z ogromnym zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy oglądali przedstawienie "Wielkanocne zamieszanie" w wykonaniu pracowników przedzkola. Dzieci bardzo chętnie wykonały zadanie od zajączka i przepełnieni Wielkanocną atmosferą i radością tego dnia zasiedli do wspólnego śniadania.
      Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za piękne upominki dla Pań oraz za cudne prezenty dla całego przedszkola w postaci zabawek do piaskownicy.
      Dziękujemy Pani Patrycja Markwitz za kolejną cudowną fotorelacje bez Pani nie mielibyśmy takiej pięknej pamiątki 🤗🤗🤗😘😘😘
      Pani Lidia Lubka, Marta Paczkowska-Fąferek, Judyta Gawrońska i Gabriela Prychitko-Czyżewska bardzo Paniom dziękujemy za pełne zaangażowanie 🤗🤗🤗😘😘😘 mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam z podziękowaniami.
    • 04.04.2022
     • WIOSENNE WARSZTATY Z RODZICAMI

      WIOSENNE WARSZTATY Z RODZICAMI

      Pszczółkowe wiosenne warsztaty z Rodzicami były bardzo udane ☺️
      Na początku trochę się rozruszaliśmy z Panem Miłoszem, następnie zabawiliśmy się w "Zajączka kic kic", a także "Lata mucha". Byłoby bardzo aktywnie i zabawnie.
      W sali Pszczółek wykonaliśmy 3 zadania :
      Wielkanocne pisanki z kolorowych serwetek; 🥚🐣 Jajka styropianowe zdobione, a także sianie rzeżuchy 🌱.
      Było bardzo miło, wesoło, kolorowo i aktywnie.
      Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom obecnym za udział w warsztatach.
      Mamy nadzieję, że tych z Państwa, których nie było na warsztatach następnym razem będą mogli do nas dołączyć 😊
      Dziękujemy 😊
    • 01.04.2022
     • DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      W piątek 1 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Świadomości Autyzmu"
      Dzieci z naszej grupy brały bardzo czynnie udział w prowadzonym przez Panią Justynę dniu. Poznały Aurelkę - dziewczynkę z autyzmem (sylweta lalki) i jej przyjaciela pieska Fionę. Dowiedziały się jak zachowują sie dzieci z autyzmem, jak funkcjonują w grupie, jakie trudności w życiu mogą spotkać osoby z autyzmem. Odbyło się również rozstrzygnięcie niebieskiego konkursu i nagrodzenie wszystkich uczestników.
      Gratulacje dla Jagienka i Krystiana. Na zakończenie dzieci otrzymały do wykonania karty pracy.
      "Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy"
    • 25.03.2022
     • DZIEŃ GOFRA

      DZIEŃ GOFRA

      Dzień gofra był uwieńczeniem naszego szalonego tygodnia kolorów oraz wesołych i ciekawych tematów. Dzieci z uśmiechem na ustach opowiadały z czym najbardziej lubią gofry. Samodzielnie nakładali sobie swoje ulubione produkty i kosztowali. Miejmy nadzieję każdy z nich po otrzymaniu medalu i dyplomu miłośnika gofrów dzieci przez caly weekend świętowały to jakże słodkie święto 🥞

    • 24.03.2022
     • WYCIECZKA DO "ALE FRAJDA"

      WYCIECZKA DO "ALE FRAJDA"

      Długo wyczekiwany dzień to oczywscie czwartkowa wycieczka do Szamotuł do sali zabaw "Ale Frajda". W planie była świetna zabawa w tzw małpim gaju i kulkach połączona z wiosennymi warsztatami plastycznymi 🌼🌷🌺🥀
      Dzieci były bardzo energiczne, pełne radości i wigoru zarówno do zabawy jak i zajęć plastycznych. Uważamy z Paniami, że jak na taką długa przerwę pomiędzy wycieczkami dzieci poradziły sobie bardzo dobrze, byli zdyscyplinowani, grzecznie siedzieli w autokarze 👍👍👍
    • 22.03.2022
     • DZIEŃ WODY

      DZIEŃ WODY

      We wtorek obchodziliśmy Dzień Wody 🌊 Pszczółki wypowiadały się na temat znanych im zbiorników wodnych, wody i ekologii wody. Dowiedzieliśmy się, że wodę należy oszczędzać i można wykorzystać każdy rodzaj wody - głównie deszczówkę. Dzieci stworzyły również piękną pracę plastyczną "Życiodajna Kropelka" a także obserwowały eksperymenty 😊 to był bardzo intensywny dzień. 😊

    • 21.03.2022
     • ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

      ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

      Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - jako symbol solidarności z tymi osobami ubraliśmy kolorowe skarpetki nie do pary i rozmawialiśmy na temat Zespołu Downa.
      Wykonaliśmy kolorowankę skarpetki i pozwoliliśmy sobie wręczyć je wszystkie bratu Pani Justyny Szymonowi, który jest osobą z Zespołem Downa.
      Serdecznie go pozdrawiamy i ściskamy 🤗🤗🤗
    • 21.03.2022
     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

      "Wiosna, wiosenka w mym sercu piosenka , obudź sie Ziemio pora już wstać...
      Wiosna, wiosna tak piękna radosna, słoneczna, pachnącą, przyroda kwitnąca..."
      Dzisiaj z ogromną mocą i pozytywną energią przywitaliśmy Panią Wiosnę. Kolorów ubrani z uśmiechem na ustach, podczas wesołego przemarszu ulicami Mrowina głośno wołaliśmy wiosnę🌺🥀🏵️🌸🌼🌻🌷.
      Wcześniej na sali gimnastycznej wspólnie z innymi grupami powtórzyliśmy sobie zwiastuny wiosny, rozwiązaliśmy wiosenne zagadki, pożegnaliśmy Panią Zimę i powitaliśmy Panią Wiosnę wesołymi piosenkami z serii Koszałki -Opałki Pana Miłosza😃😃😃 Dzieci wykonały również pracę plastyczna grupy kwiatek i obejrzały prezentacje multimedialną.
      Intensywny dzien pełen atrakcji 🌸🌼🌻🌷🌺🥀🏵️💐
    • 17.03.2022
     • SADZIMY CEBULĘ

      SADZIMY CEBULĘ

      Nadeszła wiosna, a z nią ptaki, kwiaty, piękne słońce, ciepło i rośliny 🌷☀️🐣 Korzystając z okazji Pszczółki posadziły cebulkę dymkę na szczypiorek 😊 będziemy ją razem doglądać, podlewać i czekać aż coś nam z tego urośnie 😍

    • 12.03.2022
     • AKCJA : RUSZAMY(SIĘ) Z POMOCĄ UKRAINIE

      AKCJA : RUSZAMY(SIĘ) Z POMOCĄ UKRAINIE

      Akcja integracyjna połączona z pomocą dla Ukrainy bardzo się udała. Byliśmy aktywni :graliśmy, baliśliśmy się,tańczyliśmy a przy okazji zebraliśmy pokaźną sumkę :)

      Dziękujemy wszystkim  za świetną zabawę oraz okazane datki. :)

    • 10.03.2022
     • DZIEŃ MATEMATYKI

      DZIEŃ MATEMATYKI

      Dzień matematyki nie musi być nudny 1️⃣2️⃣3️⃣➕➖ W grupie Pszczółki dzień matematyki zainspirowany został tematami poruszanymi w trakcie całego tygodnia. Także dzieci w dzień matematyki wybrały się do zoo, które było puste, bo źli ludzie uwięzili zwierzęta w klatkach, a my musieliśmy je uratować. Uratowaliśmy je zadaniami - mieliśmy figury geometryczne, liczenie, dokładanie i zabieranie, a także zabawy rytmiczne i logopedyczne z Panią Justyną ☺️ to był na prawdę ciekawy i wesoły dzień matematyki 😊 🔴🟧🟢🟦

    • 08.03.2022
     • DZIEŃ KOBIET

      DZIEŃ KOBIET

      8 marca grupa Pszczółki obchodziła Dzień Kobiet ☺️ z tej okazji urządziliśmy sobie imprezę, były tańce, prezenty, przekąski i seans filmowy. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i pięknie rozdali dziewczynkom i Paniom prezenty 😊 Nasze małe kobietki były zachwycone 😊 Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Pań, dziewczynek i mam z grupy Pszczółki 😊

    • 04.03.2022
     • MAKARONOWE MANDALE

      MAKARONOWE MANDALE

      W tym tygodniu dzieci utrwalały sobie kształt koła 😊 dziś tworzyliśmy mandale - motyw artystyczny na planie koła. Posłużył nam do tego kolorowy makaron i koła wycięte na sztywnym papierze. Dzieci najpierw układały korowe wzory, a następnie przykleiliśmy je ☺️ pracę prezentują się wspaniale i kolorowo 🔴🟠🟡🟢🔵🟣

    • 25.02.2022
     • DZIEŃ DINOZAURA

      DZIEŃ DINOZAURA

      W piątek obchodziliśmy Dzień Dinozaura 🦖🦕 Pszczółki poznały podstawowe nazwy dinozaurów, a także prace paleontologa. Dzieci miały szansę poczuć się jak dinozaury w różnych zabawach ruchowych. Zrobiliśmy również przepiękne dinozaury z papierowego talerzyka 🦕🦖

    • 24.02.2022
     • PROJEKT "JAKI MAM TALENT"

      PROJEKT "JAKI MAM TALENT"

      Projekt "Jaki mam talent" w grupie 3-latów może wydawać się trudne. Jednak nie trzeba mieć jednego talentu, żeby móc coś o sobie powiedzieć i przedstawić swoje umiejętności, zndolności jak i zainteresowania. Przczółki chętnie przedstawiały swoje projekty, które zawisły w chonorowym miejsciu :) Teraz wszyscy wiedzą, że 3- latki to super dzieciaki :)

    • 24.02.2022
     • TŁUSTY CZWARTEK

      TŁUSTY CZWARTEK

      Tłusty Czwartek w naszej grupie był bardzo pyszny ☺️ na początku poznaliśmy znaczenie tego dnia, następnie ozdobiliśmy paczki na papierze, a potem mieliśmy ucztę 😊

    • 23.02.2022
     • ECO BALIK KARNAWAŁOWY

      ECO BALIK KARNAWAŁOWY

      „Jest karnawał.
      W karnawale wszyscy urządzają bale.
      To tradycja bardzo stara,
      strojów pięknych co niemiara.
      Niech się bawią duzi , mali
      zgromadzeni na tej sali.”
       
      Nasz balik karnawałowy wyszedł fantastycznie. Dzieci wyszły zadowolone bo bawili się na prawdę bardzo ładnie. Wszyscy się zaangażowali w udział w całym baliku i pięknie uczcili sobie ostatki karnawału przy wspólnym stole zajadając słodkości w celu uzupełnienia straconej wcześniej energii.
      Bardzo dziękujemy za cudowne zaanagażowanie w eko stroje na balik byliśmy najbardziej licznie przebraną grupą. Cudownie jest wiedzieć, że można liczyć na takie dzieci i takich rodziców. Dziękujemy:)
    • 17.02.2022
     • DZIEŃ KOTA

      DZIEŃ KOTA

      Kici kici ... wołają dzieci do kotka 🐈
      17 lutego świętowaliśmy Dzień Kota. Dzieci tańczyły "Kocią sambę", poznały kocie zwyczaje i obejrzały bajkę "Przygody Kota Filemona" 😺
      Pszczółki dowiedziały się jak ważne jest poszanowanie zwierząt, aby dbać o swoich pupili i ich nie krzywdzić.
      Miłego Dnia Kota 😺
    • 14.02.2022
     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      Drodzy Rodzice!!!
      Nareszcie dzisiaj nadszedł ten długo wyczekiwany dzień😉
      Dzieci stanęły na wysokości zadania i spisały sie na prawdę na medal 🤗

      Święto Dnia Babci i Dziadka to dla przedszkolaków bardzo ważne wydażenie, możemy w ten sposób przekazać jak bardzo ich kochamy, dziękujemy za opiekę, zabawy i pyszności przygotowywane do jedzenia.

      Pszczołki, małym występem, które idą nam już coraz lepiej pokazały miłość i wdzięczność Dziadkom. Życzymy Dziadkom wielu, wielu lat w zdrowiu i szczęściu podczas wspólnych zabaw i czasu spędzonego z wnukami ❤️ 100 lat 💐💐💐

    • 09.02.2022
     • DZIEŃ PIZZY

      DZIEŃ PIZZY

      Dzień pizzy 🍕🍕🍕
      Oj było smacznie 😋😋😋
      Dzieci dowiedziały sie jak przygotowuje się pizzę i własnoręcznie ją wykonały, dlatego smakowała wszystkim o wiele bardziej.
      Myślę, że dzieci chętnie wykonają kolejną pizzę w domu z rodzicami. Bardzo polecam mieć tylu pomocników to skarb 😉😉😉
       
    • 28.01.2022
     • DZIEŃ LEGO

      W czasie pandemii i ferii zimowych nie zawsze udaje się nam pracować w jednej stałej grupie i świętować tak wspaniały dzień. Pszczółkowy Dzień Lego odbył się online :)

    • 18.01.2022
     • DZIEŃ BAŁWANA

      Dzień Bałwana to dobry dzień, aby wyrwać sie z domu, ale nie zawsze. Kto powiedział że bałwan musi być tylko ze śniegu zimą?

    • 17.12.2021
     • WIGILIA I GWIAZDOR

      Grudzień to w pszedszkolu bardzo pracowity i zajęty miesiąc. Przygotowania do świąt toważyszyły również Pszczółką. Ciężka praca się opłaciłą. Spotkanie z Gwiazdore na sali gimnastycznej było bardzoekscytujące. Dzieci chętnie bawią się nowymi prezentami od Gwiazdora, otrzymały tez wspaniałe indywidualne upominki za które bardzo dziękujemy. Dzieci przelamały się Paniami opłatkiem i razem zasiedliśmy do wigilijnego stołu.

    • 14.12.2021
     • PIECZEMY PIERNICZKI

      PIECZEMY PIERNICZKI

      Pieczemy pierniczki pachnące pierniczki 🥰 nie wyobrażam sobie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia bez pierniczków. Dlatego Pszczółki zrobiły swoje własne pierniczki i je udekorowały ☺️ Pierniczki były pyszne zjedliśmy je w trakcie Wigilii Przedszkolnej 😍

    • 10.12.2021
     • ŚNIEGOWE ZABAWY PSZCZÓŁEK

      ŚNIEGOWE ZABAWY PSZCZÓŁEK

      Hu, hu, ha naszą zima zła 🥶
      Zrobiło się zimno i biało 😍 Pszczółki nie mogły nie skorzystać z tej pogody. Bawiliśmy się
      świetnie, biegając, jeżdżąc na sankach i rzucając się śnieżkami. 🧤🧣
    • 07.12.2021
     • DEKORUJEMY CHOINKĘ

      DEKORUJEMY CHOINKĘ

      Choinko piękna jak las... Takie ładne piosenki śpiewa się w Święta. Idąc za tekstem piosenki "choinko zostań w śród nas" Pszczółki udekorowały swoją choinkę 🎄 najpierw lampki i bombki, ale czegoś nam brakowała dlatego podjęliśmy próbę zrobienia własnego łańcucha 😍 dzieciom się podobało 😊 piękna choinka przedszkolna Pszczółek 🎄

    • 06.12.2021
     • MIKOŁAJKI

      Mikołajki na wesoło, intensywnie i dość pracowicie 🎅🎅🎅 Malowaliśmy farbami skarpety 👍.
      Pszczółki otrzymały upominki od Mikołaja do butów i choć prawie go dojrzały za naszymi drzwiami i chciały go złapać to zdążył nam uciec niestety 😉 A drugi gość dziesiejszego dnia to mniej święty Pan Dyrektor Maciej, dla dzieci oczywscie Mikołaj 🎅🎅🎅 i również obdarował nas pięknymi prezentami na grupę przedszkolna. Miłych Mikołajek życzą Panie z grupy Pszczółek 🎄🎅🎅🎄
    • 30.11.2021
     • ANDRZEJKI

      ANDRZEJKI

      Andrzejki to najbardziej magiczny dzień listopada. Dzięki pięknej prezentacji dzieci zapoznały się z historią św. Andrzeja patrona panien i związanymi z jego świętem tradycjami. Pszczółki wróżyły sobie charakter z postaci zwierzątek, a także wróżyli sobie propozycje zawodu. Wspólnie dla całej grupy laliśmy wosk przez klucz 🕯️🔑 Z wosku wywróżyliśmy sobie prezenty od Mikołaja - ten cień to jego pełny worek 😁😉🎅

    • 25.11.2021
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      Dzień Pluszowego Misia 🐻 u Pszczółek był bardzo intensywnym dniem. Poranek rozpoczęliśmy od misiowej gimnastyki z Pandą, a także nauczyliśmy misie "Grać na gitarze". Po śniadaniu poznaliśmy "Historię pluszowego misia" a w tym przypomnieliśmy sobie pojęcie "Teddy", które poznaliśmy na angielskim. Rozwiązywaliśmy zagadki, określaliśmy wielkość misiów, układaliśmy karty z misiami od najmniejszej do największej 😍 Zwieńczeniem naszego pluszowego dnia był seans "Misia Uszatka" pod tytułem "Jesienny spacer"🍁. Dzisiejszy dzień był misiowy, pluszowy i bardzo miły 😍

    • 24.11.2021
     • PRZEDSTAWIENIE

      Przestawienie muzyczno - teatralne o historii Rogali Świętomarcińskich.

    • 20.12.2021
     • WARSZTATY EASY IVEENTS

      Dzisiaj nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych z elfami.
      Dzieci wykonały piękne świąteczne magnesy, a w między czasie
      świetnie bawiły się przy muzyce razem z Paniami i Elfem 🎄
    • 22.11.2021
     • DZIEŃ KREDKI

      Poniedziałek 22.11 nie zapowiadał sie na tak pracowity dzień a jednak tak sie stało. Świętowaliśmy Dzień Kredki pilnie powtarzaliśmy kolory, dzieliliśmy je na zbiory, kolorowalismy zgodnie z wybranym przez siebie kolorem🖍️🖍️🖍️
      Próbowaliśmy również przeciąć kartę pracy z kredką na 3 części ale niestety starania dzieciaków trochę stanęły na niczym. Choć dzielnie próbowały🤗
    • 17.11.2021
     • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

      Mili Państwo!!!
      Emocje juz opadły...cóż to był za dzień😃 Dzieci mocno podekscytowane, Panie w leciutkim stresie no i Rodzice czekający z niecierpliwością na swoje pociechy 🤗. I udało się, wszystko poszło według planu👍 Dzieci dały z siebie wszystko, były dzielne, odważne i do końca wytrwały w postanowieniu mimo wszystko biała linia stoję, tańczę i dam radę do końca 😉😉😉 Właśnie tak było, mimo mały smutków i kilku łez na policzkach dobrnęli do momentu pasowania 🤗🤗🤗 Od środy są pełnoprawnymi Przedszkolakami👏👏👏
      Wszystkie Panie jesteśmy ogromnie dumne z naszych Pszczółek🤗🤗🤗 Są wspaniali, kochani i niepowtarzalni 🥰🥰🥰 Czekamy na kolejne wspólne wspaniałe chwilę👍 Oczywiście pamiętając, że w tych gorszych momentach również wspieramy dzieciaki 😉
      PRAGNIEMY RÓWNIEŻ PODZIĘKOWAĆ RODZICOM ZA PAŃSTWA OBECNOŚĆ, CUDOWNE WSPARCIE W POSTACI UŚMIECHU NA TWARZY I GROMKICH BRAW👍 PROSZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE BEZ PAŃSTWA WSPARCIA ANI DZIECI NIE BĘDĄ PARŁY DO PRZODU ANI NASZA WSPÓŁPRACA NIE BĘDZIE OWOCNA ZATEM W GRUPIE MOC I SIŁA 💪 DO ZOBACZENIA NA KOLEJNYCH WSPÓLNYCH UROCZYSTOŚCIACH👋
       
    • 10.11.2021
     • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      11.11 - to bardzo ważne święto w życiu Polaków. Od najmłodszych lat uczymy się co dla Polski oznacza ta data. W tym Pszczółki uczestniczyły w pierwszym dla nich apelu z okazji Święta Niepodległości.

    • 05.11.2021
     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      Ah co to był za bal...piątkowy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK był ważnym wydarzeniem dla naszych Pszczółek chociaż jak sobie tak przypomnieć to tych Pszczółek nie było w przedszkolu, pojawili się sami superbohaterowie (Superman, Spiderman, Batman, Buzz Astral itp), ratujące z każdej opresji pieski z Psiego Patrolu, piękne Elzy, kolorowe i fruwające wróżki, pszczółki. Nie zabrakło oczywscie postaci bajkowych ( Myszka Minnie) i baśniowych (Złotowłosa). A żebyśmy czuli sie bezpiecznie mieliśmy Oana Policjant 😃. Dzieci bawiły sie w różne zabawy ruchowe, naśladowcze, chętnie rozmawiali na temat znanych bajek no i oczywiście tańczyli śpiewali i wariowali do muzyki rozrywkowej 💃🕺😃😃😃

    • 29.10.2021
     • DZIEŃ DYNI

      DZIEŃ DYNI

      Pomarańczowo mi, czyli Dzien Dyni w naszej grupie to był wyjątkowy dzień. Dużo dyń, dużo koloru pomarańczowego 🟠🧡
      Dzieci poznawały rodzaje dyń, a także układały dyniowe puzzle. Bawiliśmy się w muzyczna zabawę "Dyniowa zupa", a zwieńczeniem naszego dyniowego dnia były zajęcia kulinarne podczas których upiekliśmy dyniowe babeczki 😍 były przepyszne 🎃
    • 26.10.2021
     • DWA MIESIĄCE JUŻ ZA NAMI

      dzieci pięknie chodzą do przedszkola biorą udział w zajęciach, nadal wykonują zadania w kartach pracy lub przygotowanych przez nauczycieli. Codziennie robimy próby piosenek i wierszyków na pasowanie, które przygotowujemy i planujemy mniej więcej na połowę listopada dokładnie 17.11. Dzieci pęknie zjadają posiłki, grzecznie leżakują chodzimy na plac zabaw lub na spacery.

    • 25.10.2021
     • ZBIERAMY DARY PANI JESIENI

      W przedszkolu nie można się nudzić 😊 Pszczółki aktywnie poznają uroki jesieni🍁 spacer po kolorowe liście uczciliśmy zabawą na placu zabaw ☺️ bawiliśmy się w sali w parasole a także zebrane liście posłużyły nam do stworzenia grupowej pięknej pracy plastycznej 😍

    • 18.10.2021
     • DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

      Wczoraj razem ze starszymi dziećmi obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Listonosza. Odwiedził nas Pan Listonosz z Mrowina i opowiedział nam trochę o swoje pracy.

    • 13.10.2021
     • PIERWSZA WYCIECZKA PSZCZOŁEK

      Drodzy Rodzice 😊 pogoda dziś dopisała, dlatego wyjazd na wycieczkę nam się udał ☺️ Wybraliśmy się do Wesołej Zagrody, w której zobaczyliśmy konika, kucyki, kozy, owce i lamy. Szukaliśmy skarbu i jeździliśmy powozem. Dzieci jak na pierwszy raz bardzo dobrze się zachowywały, były grzeczne w autobusie i podczas kontaktu ze zwierzętami, a przekąski były po prostu pyszne ☺️(przy kolejnym wyjeździe prosimy na prawdę dawać dzieciom mały prowiant ).
      Zabawa była fantastyczna co widać po zdjęciach ☺️
    • 08.10.2021
     • WYSTAWA KOLEJEK

      Piątkowa wystawa kolejek w Klubie Sołeckim okazała sie być dobrą motywacja na jesienny spacerek ale przede wszystkim pozwoliła nam poszerzyć swoją wiedzę na temat rodzajów kolejek oraz umożliwiła nam podziwianie niesamowitych egzemplarzy, których pewnie nikt nas wcześniej nie widział. Myślę, że wystawa zrobiła mega pozytywne wrażenie na dzieciaczkach i nie tylko😃

    • 05.10.2021
     • JESIENNE SPACERY

      JESIENNE SPACERY

      Październik rozpoczęliśmy z przytupem wybraliśmy sie na dłuuugie spacer w okolicy lasu i parku w Mrowinie😉 podziwialiśmy piękne jesienne zmiany przyrodzie🌳🌻 i z przyniesionych liści wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczna jesienne ludziki 🍂🍁🍃

    • 01.10.2021
     • ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

      ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU 😃
      Pszczółki miały okazję uczcić taki wesoły dzień właśnie w piątek 1.10. Podczas radosnej i beztroskiej zabawy oraz zajęć niezapominaliśmy sie szeroko uśmiechać😃😃😃
    • 29.09.2021
     • DZIEŃ CHŁOPCA

      DZIEŃ CHŁOPCA

      Nawet najmłodsi chłopcy świętują już Dzień Chłopaka ☺️ Pszczółkowe dziewczynki obdarowały naszych chłopców prezentami 😊 mieliśmy zabawę taneczną i mały poczęstunek 😍 Wszystkiego dobrego dla wszystkich Chłopców dla małych i dużych życzą dziewczynki i Panie z Pszczółek ☺️

    • 28.09.2021
     • DZIEŃ JABŁKA

      DZIEŃ JABŁKA

      Kilka zdjęć z  Dnia Jabłka 🍎
      Mimo tego, że nie mamy w pobliżu jabłoni Pszczółki dowiedziały się, że drzewo na którym rosną jabłka to jabłoń. Dzieci miały szansę zobaczyć cztery różne gatunki jabłek, powąchać je, dotknąć. Porównywaliśmy je kolorystycznie i wielkościami ☺️ na koniec jabłkowa sesja 🍎
    • 27.09.2021
     • DARY JESIENI

      Bardzooooo dziękujemy za tak ogromną ilość przyniesionych darów jesieni🤗 Dzieki temu mogliśmy wspólnie z dziećmi stworzyć piękny kącik przyrodniczy👍 Oczywiście najpierw na zajęciach dzieci poznały dary jesieni i nacieszyć sie nimi poprzez zabawę sensoryczną. Wprowadziliśmy sobie jeszcze bardziej jesienny nastrój 😃😃😃

    • 24.09.2021
     • DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

      Dzień Pieczonego Ziemniaka 🥔 był dla Pszczółek fantastyczną przygodą. Wybraliśmy się na pole gdzie Król Ziemniak przedstawił nam co możemy robić z ziemniaków. Zebraliśmy całkiem sporą przyczepkę ziemniaków. Po tak intensywnym spacerze na obiadek Król Ziemniak podarował nam ziemniaki w mundurkach 🥔 dzieci zajadały aż im się uszy trzęsły 😍

    • 23.09.2021
     • PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

      PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

      Wielkimi krokami przyszła do nas Pani Jesień 🍂🍁 przyniosła nam swoje dary, które dzieci musiały znaleźć w sali. Dzięki temu Pszczółki wiedzą co przynosi nam jesień. Zapoznaliśmy się również z piosenką "Kolorowe liście" i pięknie zatańczyliśmy z rekwizytami. Dzieci obejrzały również inscenizacje Powitanie Pani Jesieni 🍁🍂😍

    • 22.09.2021
     • WIZYTA POLICJANTA

      WIZYTA POLICJANTA

      Wizyta Pana policjanta to bardzo emocjonujące przeżycie dla Pszczółek ☺️ dzieci były zafascynowane ☺️ Pan Policjant przedstawił nam zasady bezpieczeństwa przy przechodzeniu przez jezdnię a także dał nam do ręki kajdanki 😍 niestety prośby jednej z Pszczółek nie mógł spełnić : nie pokazał nam pistoletu 😂

    • 20.09.2021
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka👫😃. Oczywiście nasze Pszczółki nie pozostały obojętne wobec tej daty. Na okoliczność swojego święta wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej orzez grupę Bliżej Przedszkola - wychowanie i edykacja- pod hasłem "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO - UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ" Maluszki z Pszczółek🐝, Biedronek🐞i Motyli🦋 bardzo wesoło śpiewały, tańczyły i bawiły się z chustą klanzy. Dzieci ochoczo wykonały utwór "Życie Przedszkolaka“ i pięknie pozowaly do zdjęć. Po złożeniu przez dzieci przysięgi wszyscy otrzymali dyplomy i odznaczenia dzielnych przedszkolaków. Zobaczcie zreszta Państwo sami jak im miło upłynął ten dzień 😃

    • 17.09.2021
     • DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      Również 17 września odbyły sie zajęcia z pierwszej pomocy. Prowadzącą cała akcje była Pani Kieżel- mama chłopca z naszego przedszkola. Dzieci mogły samodzielnie udzielić pomocy swoim maskotką, zabandażować miejsce, które tego potrzebowali oraz zakleić plaster tam, gdzie byla największą rana 😉. Dzieci chętnie słuchały opowieści Pani prowadzące i włączały sie w dyskusje opowiadać o swoich przygodach. Cały sprzęt, który dzieci mogły zobaczyć zrobił na nich wrażenie, chyba najbardziej ucichli kiedy to Pani Ania została "ranną" i trzeba było udzielić pomocy i zawinąć mnie w koc ratowniczy. Ale później z uśmiechem sami próbowali jak to jest. Dzieci były zadowolone i myślę,że dobra lekcje pomocy wyniosły dka siebie🚑🚑🚑.
      Pamiętając o numerach alarmowych a najbardziej o numerze europejskim pomocniczym 112😃
      Pomagajmy nigdy nie wiemy, kiedy to my będzieny tej pomocy potrzebować 👍
    • 17.09.2021
     • PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

      17 września odbyła się wizyta strażaków z OSP Mrowino w ramach alarmu ewakuacyjnego (na szczęście tylko pozorowanego) w Przedszkolu w Mrowinie. My ćwiczyliśmy sprawne opuszczanie przedszkola na wypadek zagrożenia, a druhowie poznawali topografię budynków, aby lepiej przygotować się do potencjalnych akcji. Przy okazji przekazali dzieciaczkom kilka cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w takich sytuacjach i odpowiedzieli na kilka pytań związanych ze swoją pracą oraz prawidłowym zachowaniem w warunkach realnego zagrożenia. Podziękowaliśmy za cenne wskazówki, jednocześnie mamy nadzieję, że będziemy spotykać sie tylko w sytuacjach próbnych a nie prawdziwych zagrożeń.
      Nasze Pszczółki sprawnie opuściły budynek i dzielnie ogladaly całą akcję biorąc czynny udział podczas rozmów ze strażakami. Bylo troszkę wietrznie, ale wszystko odbyło sie w szybkim tempie. Akcja udała sie na 5🖐️.
    • 12.09.2021
     • MAŁA ORKIESTRA

      W środę nasza sala zmieniła się w sale koncertową😃 najpierw poznaliśmy bliżej kilka instrumentów muzycznych a później osobiście je wyprobowaliśmy i myślę, że dzieci były zadowolone 👌.
      Pierwszy raz również malowaliśmy farbami o użyliśmy niezawodnych narzędzi bo własnych palcy zabawa była udana🤗
      Dzieci tego dnia poradzily sobie bardzo dobrze. Byli bardzo zainteresowani, uważnie słuchali i wykonywali polecenia. A to jak zagrali i słuchali "dyrygenta" to było rewelacyjne. Oby więcej takich wesołych dni😄😄😄
    • 10.09.2021
     • DZIEŃ SPORTU

      10.09 Narodowy Dzień Sportu🤸‍♀️⛹️‍♂️🤸‍♂️🚴‍♀️⛹️‍♀️
      Dzielne Pszczółki aktywnie spędziły ten dzień. Graliśmy w piłkę, biegaliśmy dużo podczas konkurencji sportowych, bawilismy sie z chustą klanzy i tańczyliśmy. Dzieci otrzymały dyplomy i medale DZIELNYCH SPORTOWCÓW🐝🐝🐝
    • 09.09.2021
     • POZNAJEMY RYTM DNIA W PRZEDSZKOLU

      Nasze Pszczółki coraz lepiej bawią się w przedszkolu. Zaczęliśmy uczyć się siadać w kole i bawić się w gry/zabawy/ zadania, które proponują Panie ☺️. Dużo śpiewamy, ruszamy się i poznajemy nowe pojęcia - w czwartek poznawaliśmy kolory ☺️ Leżaczki i odpoczynek jest dla nas ważny i nie stanowi już dla nas problemu ☺️ Pszczółki coraz lepiej czują się w naszym przedszkolu 😍

    • 01.09.2021
     • PIERWSZE DNI PSZCZÓŁEK W PRZEDSZKOLU

      PIERWSZE DNI PSZCZÓŁEK W PRZEDSZKOLU

        Piwerwsze dni w przedszkolu dla części dzieci są trudne, dla rodziców również są stresujące. Pszczółki się nie poddają i dzielnie przychodzą do naszej sali. Bawimy się i bierzemy udział w zaęciach.