• Kiermasz Świąteczny

    Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny - 2 grudnia od 17.00 do 20.00 - moc atrakcji, występy artystyczne, klasowe kramiki, kawiarenka itd...
    Czytaj więcej
  • Aktualności

     • A gdyby tak powrócić jeszcze raz do ostatnich dni Szkoły 2020/2021?

      Tak, tak, wiemy, że wszyscy dookoła żyją już tylko zasłużonymi wakacjami, ale my jeszcze chcielibyśmy pochwalić się tym, co działo się na Przybrodzkiej 1 pod koniec roku szkolnego, a działo się naprawdę wiele. Zobaczcie i poczytajcie!

      1) Po długiej pandemicznej przerwie zaczęliśmy wreszcie znów jeździć na wycieczki: krótsze (do poznańskiego ZOO, do Szamotuł na kolejny film z serii "Biuro Detekstywistyczne Lassego i Mai"), dłuższe (do Rakoniewickiego "zagłębia pożarnictwa", do Kluczewskiej kuźni) oraz całkiem długie, czyli do malowniczego Gdańska. Uczniowie z 2b, za sprawą podróżniczki, Pani Joanny Stankiewicz, przekonali się również, że fasynujące mogą być także wyprawy palcem po mapie. Tym sposobem dotarli aż do Ameryki Południowej!

     • Gratulacje i podziękowania!

      Drodzy Absolwenci,

      mamy nadzieję, że z satysfakcją przyjęliście wyniki swoich egzaminów. Jeśli chodzi o nas, to JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI: z wszystkich razem i każdego z osobna!❤ Macie za sobą pierwszy krok, teraz możecie ruszać w swoją wielką podróż!

      Kłaniamy się również nisko Nauczycielom, zarówno tym, którzy pomagali Wam w przygotowaniach do egzaminu w tych trudnych okolicznościach jak i tym, których spotkaliście po drodze. Dziękujemy także Rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzyli podejmując decyzję, że ten kluczowy rok spędzicie w Cerekwicy i całej naszej szkolnej ekipie, która pomagała, przeżywała i trzymała kciuki.

     • Jerusalema Dance Challenge, czyli tańcem pomagane...

      Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w wyzwaniu, które polegało na zatańczen"iu w rytm bijącego ostatnio rekordy popularności utworu Jerusalema. Nasza radość była tym większa, że w taki właśnie niecodzienny sposób mogliśmy "dorzucić" swoją cegiełkę do zbiórki charytatywnej na rzecz mieszkańca naszej gminy Filipa Golaka, który boryka się z poważną chorobą. Filipowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a poniżej zamieszczamy filmik z zapisem naszego wyzwania.

     • Pożegnania nadszedł czas...

      "Mrówki" w miniony czwartek i piątek (tj. 24 i 25 czerwca 2021 r.) żegnały się z przedszkolem. Przed nimi nowy etap - szkoła podstawowa. Obchody rozpoczęły się od części oficjalnej, podczas której przedszkolaki podziękowały dyrekcji, nauczycielom, Paniom woźnym i Panu Andrzejowi a także pożegnały się z pozostałymi grupami. Nie zabrakło też niespodzianek od innych grup. Po przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków dla absolwentów. Część oficjalna zakończyła się słodkim poczęstunkiem. W trakcie dnia z Mrówkami i wychowawcami grupy przybyli się pożegnać przedstawiciele rodziców. Następnie przyszedł czas na część nieoficjalną. Atrakcjom nie było końca: począwszy od pizzy, przez polewanie się wodą, koncert i imprezę taneczną z najprawdziwszym dj'em Antkiem, wyjście na lody oraz pokaz filmowy z popcornem. W piątek były kiełbaski z grilla i uwieńczenie wspólnej przygody po

     • Wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku...

      Było pięknie: odrobinę poważnie, nieco sentymentalnie i trochę radośnie. Teraz pora na wakacje. Ruszajcie w podróże: i te małe, i te duże! Do zobaczenia we wrześniu! Oj, będzie się działo... Jeszcze słówko do naszych absolwentów: Kochani, dokądkolwiek byście nie zawędrowali, pamiętajcie o nas i odwiedzajcie Przybrodzką 1. Szkoła zawsze stoi dla Was otworem!

     • Weekend pod znakiem rajdu...

      Za nami XI Rajd Drużyn Młodzieżowych, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Służb Mundurowych organizowany w tym roku przez OSP Mrowino. Uczniowie z naszej szkoły nie przestraszyli się ekstremalnego upału i wzięli w nim liczny udział. Reprezentowali trzy różne zespoły: szkolny, MDP Mrowino i MSP Przybroda. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Mrowino-ubiegłoroczny zwycięzca-tym razem uplasowała się na drugim miejscu. Brawa! Wszyscy spisaliście się koncertowo!

     • Wiktor znaczy... zwycięzca!

      Zasługa w tym nasza żadna, ale i tak z ogromną przyjemnością informujemy, że Wiktor Szatan z kl. 6a sięgnął po kolejne trofeum w swojej sportowej karierze. Zawodnik Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie w weekend wziął udział w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, a ponieważ w Polsce są to najwyższe rangą zawody w tej dyscyplinie, z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Wiktor został brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!! Ogromne brawa dla zawodnika, trenerów i całego klubu Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie. Teakwondo, szachy... ciekawe w jakich jeszcze dyscyplinach Wiktor potwierdzi własną postawą znaczenie swojego imienia. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

     • Sposób na relaks w upalny dzień...

      18 czerwca 2021 roku. Wakacje tuż, tuż. Czym dziś żyła szkoła? Szachami, piknikami, potyczkami historycznymi i przede wszystkim otwarciem Paletowego Kącika Relaksu, który powstał według projektu dwóch pomysłowych dżentelmenów z 8 klasy.
      Zanim brawa to może po kolei: najpierw pani Sylwia wraz z uczniami wkręciła się w Szkołę demokracji CEO, potem powstał pomysł Funduszu Uczniowskiego, Piotr i Wiktor zgłosili swój projekt, ten najpierw zyskał poparcie innych uczniów, a potem został finansowany przez Radę Rodziców i na koniec możemy się cieszyć z sympatycznej miejscówki. Brawo Wy!❤

     • Sprintem do maratonu

      Piłka piłką, ale o innych dyscyplinach też warto pamiętać! Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki z Mrowina, które w ubiegły piątek wzięły udział w ogólnopolskim projekcie. "Sprintem do maratonu" to VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, pod patronatem "Bliżej Przedszkola". Brawo dzieciaki! Poniżej publikujemy FILMIK oraz kilka zdjęć z biegu, a relację z wydarzenia można znaleźć m.in. w zakładce Pszczółek Polecamy!

     • Świętuj z nami EURO 2021 (2020)!

      Kibicom piłkarskim, których mamy wielu w szkole, pewnie nie trzeba przypominać, natomiast wielbicielom innych dyscyplin sportowych życzliwie donosimy, że... 11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej!

      Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, 14-tego. Rozpocznie się on wprawdzie dopiero wieczorem, ale i tak zachęcam do stworzenia w poniedziałek mistrzowskiej atmosfery w biało-czerwonym stylu. Stroje w barwach narodowych, szaliki, roześmiane pomalowane twarze mile widziane! Kto wie, może uda nam się rozegrać jakiś mecz?

     • Młodzi paleontolodzy na start!

      Święto Dzieci w Mrowinie trwa w najlepsze! 7 czerwca nasze rezolutne przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zaurolandii-Rogowa. Relację z wyprawy znajdziecie u Biedronek. My zdradzimy tylko, że swoją wiedzą na temat dinozaurów dzieci zrobiły duże wrażenie na przewodniku z parku Zaurolandia. Dodatkowo wspaniale tę wiedzę poszerzyły uważnie słuchając wszystkich informacji w czasie oglądania prehistorycznych stworów. Kto wie, może ten wyjazd będzie początkiem do wspaniałej przygody z paleontologią?! Trzymamy kciuki.

     • Ekipa z Przedszkola w Mrowinie przedstawia!

      "W co się bawić? W co się bawić? Gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem?" śpiewał niegdyś mistrz Młynarski. Nasze przedszkolaki (i cała kadra Mrowina zresztą też!) nie miewają takich dylematów, mogą się bawić zawsze i wszędzie, a jak organizują Dzień Dziecka to z prawdziwym rozmachem! Z dnia robi się właściwie tydzień. Jeśli chcecie zobaczyć, ile aktywności wymyślili w tym roku zerknijcie koniecznie do zakładek przedszkola, np. do Motyli Tam znajdziecie m.in. relacje z wizyty strażaków, zabaw na Karambie, teatrzyku i proszkowego zawrotu głowy. Polecamy też filmik z przedstawienia dedykowanego najmłodszym! W rolach głównych wystąpiły panie nauczycielki z przedszkola. Brawa dla wszystkich: i tych małych, i tych dużych!

     • Śmiej się z nami!

      1 czerwca 2021 roku upłynął w naszej szkole w naprawdę radosnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że Janusz Korczak, wielki przyjaciel dzieci, któremu przypisuje się słynne stwierdzenie "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", byłby z nas dumny! Uśmiechnijcie się razem z nami!

     • 1 czerwca w Cerekwicy, czyli grunt to dobra zabawa!

      Kocyki, pikniki, zumba, rajd nad Jezioro Pamiątkowskie, Dzień Sportu, wata, lody dla ochłody (i woda z wozu strażackiego też!). Oj działo się u nas 1 czerwca, działo! Wszyscy mogliśmy się poczuć dziećmi. ❤ Nasze obawy o pogodę okazały się zupełnie niepotrzebne. Kilka kropel deszczu, które starsi uczniowie spotkali na swojej 4,5 trasie nad Jezioro Pamiątkowskie, podziałały na nich ożywczo i mobilizująco. Udało się zrealizować wszystkie pomysły, które w rezultacie zapewniły dobrą zabawę i uczniom, i nauczycielom też.

     • Najpiękniejsze słowa świata to Mama i Tata!

      Święto Mamy i Taty - najważniejszych osób dla każdego dziecka to bardzo ważna data. Dzieci przepełnione miłością do swoich rodziców z ogromnym zaangażowaniem i radością przygotowywały się do tego święta wiele dni. Każdy chciał sprawić przyjemność najbliższym i wywołać uśmiech na ich twarzach, co udało się w 100%. Składamy rodzicom najlepsze życzenia i życzymy jeszcze wielu tak pięknych dni i chwil. Zapraszamy do oglądania - link poniżej

     • Egzamin, egzamin i po egzaminie!

      Nasi ósmoklasiści zakończyli właśnie trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Z perspektywy stwierdzają, że 'nie taki egzmin straszny, jak go malują!'. Nie sposób przyznać im racji, zwłaszcza, że swoim opanowaniem i gotowością do działania, wprowadzili ogromny spokój na Przybrodzkiej 1. Dzięki postawie uczniów, my nauczyciele, którzy w większości po raz pierwszy uczestniczyliśmy w egzaminie ósmoklasisty, też przestalismy się stresować.

     • Mówię wam: Najlepszą mamę mam!

      Drogie Mamy!

      Pozdrawiamy i kochamy nie tylko od święta! Przyjmijcie od nas muzyczne życzenia w wykonaniu klasy czwartej. Kwiatowe inspiracje to już zasługa trzecioklasistów.

      Jako ciekawostkę dodamy, że w nagraniu po raz pierwszy wykorzystaliśmy pianio, które nieocenieni strażacy pomogli nam przetransportować ze starej szkoły w Mrowinie, a sprawczynią muzycznego zamieszania-w pozytywnym tego słowa znaczeniu- była Pani Ada.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 29.11.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 676829