• Wspomnienia Koników Polnych...

    • 01.07.2022
     • MAMY WAKACJE!!!

      MAMY WAKACJE!!!

       Po długim i pracowitym roku szkolnym, szczególnie dla Koników Polnych rozpoczynamy wakacje. Z niektórymi dziećmi spotkamy się jeszcze w czasie dyżuru wakacyjnego w przedszkolu, a tym, którzy już ,,na dobre" pożegnali się z przedszkolem życzymy wspaniałych wakacji, pełnych słońca i radości, niezapomnianych wrażeń oraz  fantastycznych przygód. Bezpiecznie odpoczywajcie, bawcie się, a od wzrześnia czeka na was nowa przygoda... powita Was SZKOŁA.  Z wakacyjnymi pozdrowieniam i- wychowawcy p. Arleta i p.Daria

    • 22.06.2022
     • POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS...

      22 czerwca dzieci z grupy Koniki Polne uroczyście  zakończyły  pierwszy etap edukacyjny i pożegnały się z przedszkolem. Czas pożegnania...To były piękne dni... pod takim hasłem odbyła sie uroczystość zakończenia roku.W części oficjalnej dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, nastapiło wręczenie dyplomów i nagród, a rodzicom przyznano tytuły Przyjaciół Przedszkola. Było dużo wspomnień, wzruszeń, radości i trochę smutku, że niedługo opuścimy mury przedszkola. W drugiej części uroczystości Koniki Polne wcieliły się w piratów, marynarzy i mieszkańców Afryki i zaprezentowały przedstawienie pt.,,Nowa podróż Sindbada Żeglarza". Po wystepach udaliśmy się do sali na słodki poczęstunek. A w piątek cała społeczność przedszkola pożegnała starszych kolegów na boisku przedszkolnym tańcząc i śpiewając oraz wręczając  im pamiątkowe, personalizowane  linijki. To nie koniec atrakcji - po południu odbyło się pożegnalne ognisko z rodzicami oraz nocowanie Koników w przedszkolu. Na długo pozostanie nam w pamięci czas spędzony w przedszkolu....To były pięne lata, dni, chwile...Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

       

       

    • 11.07.2022
     • PROJEKT DZIECKO TYGODNIA - OTO JA - PODSUMOWANIE

      Nasz całoroczny projekt Dziecko Tygodnia- Oto Ja w ramach autorskiego  programu Ja, Ty i emocje cieszył się dużym zainteresowaniem i  popularnością. Co dwa tygodnie chętne dziecko prezentowało na forum grupy  swoje zainteresowania i pasje. W kolejnych odsłonach projektu Dziećmi Tygodnia byli: Marcel, Szymon, Maja, Nina, Aleksa. Celem projektu było budowanie pozytywnego obrazu siebie, rozbudzanie zainteresowań i odkrywanie talentów i pasji. Serdecznie dziekuję za udział w projekcie a rodzicom za pomoc w jego realizacji. 

      1.    

       

    • 10.06.2022
     • SPRINTEM DO MARATONU

      10 czerwca cała dziecięca społeczność przedszkla  wzięła udział w akcji organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola - Sprintem do maratonu. Bieg odbył się na boisku Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Przedszkolaki dzielnie pokonali wyznaczony dystans. Dziękujemy starszym kolegom z podstawówki za pomoc w akcji.  

    • 08.06.2022
     • NASI OLIMPIJCZYCY

      Na przełomie maja i czerwca Koniki Polne brały udział w trzech olimpiadach:                                                  matematycznej dla 6 latków zorganizowanej przez Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy. Naszą drużynę reprezentowali : Natalia, Maja i Leon; chemicznej zorganizowanej przez Przedszkole Logicus w Rokietnicy-  tu błyszczeli  Nina, Aleksa, Ola i Oliwier oraz sportowej zorganizowanej przez Przedszkole w Napachaniu gdzie naszą drużynę reprezentowali: Kazik, Staś, Grześ, Kuba R, Kuba J, Szymon Ch, Szymon G, Marcel W, Marcel K, Bartek, natomiast pozostałe dzieci kibicowali drużynie. Olimpiada sportowa zakończyła się sukcesem- zdobyliśmy I miejsce i w przyszłym roku szkolnym Przedszkole w Mrowinie będzie organizatorem takiej olimpiady. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

             

       

    • 3.06.2022
     • PRZEGLAD WIERSZYKÓW LOGOPEDYCZNYCH

      ,,W Szczebrzeszynie, chrząszcz brzmi w w trzcinie..." W piatek, 3 czerwca w naszym przedszkolu odbył się przegląd wierszyków logopedycznych zorganizowany przez panią Dorotkę, naszego logopedę. Do konkursu przystapiły dzieci z każdej grupy wiekowej, które recytowały wierszyki łamiace języki, a niektóre  wykonały do nich ilustracje. Laureatom gratulujemy!

            

    • maj/czerwiec 2022
     • POZNAJEMY ZAWODY

      Nasi rodzice mają ciekawe zawody, przekonaliśmy się o tym zapraszając niektórych z nich do przedszkola. Pani Basia - mama Kazika z zawodu geograf zaprezentowała lekcję geografii z dużą mapą świata  i figurkami  zwierząt żyjących na różnych kontynentach oraz przedstawiła nam ciekawą książkę o żywiołach. Tato  Weroniki z zawodu elektryk, pokazał nam atrybuty elektryka i wytłumaczył co to jest prąd i skąd się  on bierze. Natomiast mama Oli z zawodu architekt przedstawiła nam prezentację o stylach w architekturze, projektach domów oraz opowiedziała o różych architektach: krajobrazu, wnętrz oraz domów. Bardzo podobał nam się pokaz pierwszej pomocy i praktyczne działanie tatusia Niny, który jest ratownikiem medycznym.Dzięki tym spotkniom wzbogaciliśmy naszą wiedzę o niektórych zawodach. Dziękujemy rodzicom za przybycie do naszego przedszkola i za poświęcony czas.   

         

    • 28 maja - 4 czerwca
     • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

      W tym roku Koniki Polne wraz z rodzicami przyłączyli się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcję rozpoczęlismy od dnia Bilbliotekarza i Bibliotek odwiedzając szkolną bibliotekę na Przybrodzkiej 1. Zachęciliśmy rodziców do czytania nam książek, zarówno w domu jak i w przedszkolu. Dzieci przyniosły do przedszkola  swoje przeczytane już wielokrotnie książki i mogły powymieniać się między sobą i tak powstał Kącik Wędrującej Książki. Chętni rodzice przez tydzień odwiedzali nas i czytali nam książki o różnej tematyce. Dziękujemy mamusiom Weroniki, Mai i  Szymona za poświecony nam czas i mile spędzone chwile przy lekturze. 

        

    • 04.06.2022
     • DZIEŃ RODZINY

      4 czerwca na boisku przedszkolnym odbył się festyn z okazji  Dnia  Rodziny zorganizowany przez Rzdę Rodziców wraz z personelem naszego przedszkola. Atrakcji było co niemiara. Pogoda dopisała i humory też...

           

    • 01.06.2022
     • KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT...

      KIEDY SIĘ ŚMIEJE DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT...

      Dzisiaj w Dniu Dziecka nasze przedszkolaki miały moc atrakcji. Najpierw wybraliśmy się na naturalne lody  w Cerekwicy. Każdy mógł wybrać ulubiony smak. Potem skorzystaliśmy z zaproszenia i poszliśmy do szkoły pozjeżdzać na dmuchańcu. Radości było co niemiara. Po powrocie do przedszkola czekała na nas w sali niespodzianka: truskawkowe ciasto z galaretką i mały upominek - odjazdowy ołówek z gumką ( jak znalazł do I klasy). To nie koniec atrakcji... w sali gimnastycznej wszystkie Panie z naszego przedszkola wystawiły przedstawienie pt.,, Jak mama i tata się poznali i się w sobie zakochali". Mieliśmy ubaw po pachy. W dalszej części dnia były zabawy, pląsy i oglądaliśmy bajki. Było miło, radośnie i wesoło. Długo będziemy pamiętać ten nasz DZIEŃ. 

            

    • 24.05.2022
     • NASZE WYCIECZKI...

      Maj obfitował w wyjazdy:

      19 maja wybraliśmy się do Poznania do Multikina, gdzie oglądaliśmy spektakl teatralny ,,Jaś i Małgosia". W czasie przedstawienia, dzieci jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki znalazły się, to na ganku domu Jasia i Małgosi, to w magicznym lesie, a już za chwilę w chatce z piernika Baby Jagi. Widzowie z niezmąconą uwagą obserwowali, co  działo się  na scenie, spontanicznie reagowali na wzruszające perypetie rodzeństwa i świetnie  bawili się.   

         

      24 maja razem z Żuczkami pojechaliśmy do Nowego Zoo w Poznaniu. Podróżowaliśmy kolejką parkową zwiedzając ogród. Poznaliśmy tamtejszych mieszkańców: foki pospolite, lemury, pawie, słonie, żyrafy, wielbłądy, lwy, kozice, lamy, kozy i osiołki. Widzieliśmy niedźwiedzia brunatnego i wiele innych zwierząt. 

      •     
    • 29.04.2022
     • MAJOWE ŚWIĘTA

      W przeddzień ,,majówki" przedszkolaki z Mrowina uroczyściwe obchodziły Dzień Flagi i Święto  Konstytucji 3 Maja. W całym przedszkolu panowała podnoisła atmosfera, a to za sprawą ,,zerówki" - grupy Koniki Polne, która krótką scenką pantomimiczną wprowadziła całą społeczność przedszkolną  w odległe czasy 1791 roku na Zamek Królewski, gdzie król Stanisław August Poniatowski w asyście Gwardii Królewskiej, wraz ze Zwolennikami i Przeciwnikami  Konstytucji, uchwalili pierwszą w Europie Konstytucję. Uroczyście odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego,a  potem były wiersze i patriotyczne piosenki.

           

       

    • 25.04.2022
     • DZIEŃ KSIĄŻKI

      O tym że, ,,Książki to najlepsi przyjaciele ...(...) , a nauczą wiele" Koniki  Polne dowiadują się  już od dłuższego czasu i sami przekonują się, ponieważ tego doświadczają, gdyż korzystają z przedszkolnej biblioteczki. Czytają im rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, a  co niektórzy potrafią już samodzielnie czytać! Otwiera się przed nimi fantastyczny i fascynujący  czas, kiedy będą sięgać coraz częściej po książki, które będą dla nich skarbnicą wiedzy.  Dzisiejszy Dzień Książki miał na celu propagowanie czytelnictwa, ukazanie  różnorodności książek, poznanie zasad korzystania z ksiażki, zachęcania do obcowania z książką. Książka otwiera przed dziećmi nowy, nieznany świat.  Drodzy Rodzice, zróbmy wszystko, aby  umożliwić dzieciom codzienny kontakt z książką, a to na pewno zaowocuje w przyszłości.

             

       

    • 22.04.2022
     • DZIEŃ ZIEMI

      W  piątkowe przedpołudnie świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Ziemi. Koniki Polne wystawiły przedstawienie dla całej społeczności przedszkolnej o tym, ,,Jak Smoki i dzieci segregują śmieci". Było też dużo niespodzianek ...od Rady Rodziców otrzymaliśmy ekologiczne torby, które dzieci własnoręcznie pomalowały farbami do tkanin oraz serce do zbierania plastikowych nakrętek, które wkrótce stanie przed budynkiem przedszkola.  Występ bardzo podobał się publiczności. Brawo Koniki Polne!  A Rodzicom serdecznie  dziękujemy .

                                                                          

       

    • 01.04.2022
     • NA NIEBIESKO - JAK TO WIDZĘ...

      NA NIEBIESKO - JAK TO WIDZĘ...

      W piatek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Pani Justyna w zrozumiały sposób wytłumaczyła dzieciom na przykładzie lalki Aurelki,co kryje się pod tajemniczym słowem ,,autyzm" oraz jak postrzegają i odbierają świat osoby nim dotknięte. Aby wyrazić solidarność z osobami z autyzmem wszystkie panie i przedszkolaki ubrały się na niebiesko. W tym dniu rozstrzygnieto również  konkurs plastyczny ,,Na niebiesko - jak to widzę...". Dziękujemy dzieciom za piękne prace, w które włożyły dużo serca i zaangażowania. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów.

            

     • MAMY JUŻ WIOSNĘ...

      MAMY JUŻ WIOSNĘ...

      21 marca przedszkolaki aktywnie szukały wiosny, bawiąc się w podchody w ogródku przedszkolnym i na placu zabaw Karamba w Mrowinie. Wypatrywały wiosny, która rzekomo miała przyjechać furą, na hulajnodze, na rowerze, samolotem, motocyklem , samochodem, w karecie a nawet przypłynąć  łódką. Wszyscy jej wypatrywali... A wiosna przyszła pieszo...

      1.     
      2.  
    • 18.03.2022
     • WYCIECZKA DO PALMIARNI

      WYCIECZKA DO PALMIARNI

      Dnia 18 marca, dzieci z grupy "Koniki Polne" wybrały sie na wycieczkę do Palmiarni w Poznaniu. Dzieci podziwiały rośliny tropikalne, pnącza, bananowce, palmy, dakylowce i inne ciekawe rośliny, nie rosnące w naszej strefie klimatycznej. Dużą atrakcją były  ryby oraz żółwie w oczkach wodnych i akwariach. 

    • 10.03.2022
     • DZIEŃ MATEMATYKI

      DZIEŃ MATEMATYKI

      ,,Po dwa boki takie same, proste kąty- to są właśnie prostokąty.                                                            

      Koniki Polne uwielbiają liczyć, konstruować, układać, szacować, rozwiązywać zadania, dlatego przypadł im do gustu piątek, kiedy to obchodziliśmy Dzień Matematyki. Jak wiadomo matematyka to królowa nauk.Matematyka pomaga ogarniać rzeczywistość.  Chcemy czy nie chcemy, czy nam się podoba czy nie, matematykę spotykamy wszędzie. Warto więc polubić matematykę od najmłodszych lat...,,Chcesz być inżynierem, architektem, informatykiem- musisz być dobrym matematykiem"

             

    • 08.03.2022
     • DZIEŃ KOBIET

      DZIEŃ KOBIET

      ,,Dziś składamy wszystkim paniom niziutkie ukłony,

      Rozdajemy w dniu ich święta laurek miliony

      Niech każdy dziś się dowie, że jest święto wszystkich kobiet

      Uśmiechają się chłopaki i słodkim paniom ślą buziaki"

      1.      
    • 24.02.2022
     • DZIEŃ DINOZAURA

      DZIEŃ DINOZAURA

      O tym, że Koniki Polne uwielbiają dinozaury nie trzeba nikogo przekonywać. Ja co roku, urządziliśmy Dzień Dinozaura, ale teraz to dzieci były ekspertami w tej dziedzinie. Zaskakiwały swoją panią na każdym kroku. Wcześniej  same aranżowały i wykonywały   dekoracje ( konstruowały wylkany i lepiły je z masy solnej, tworzyły dinozaury z balonów, wykonywały makietę i organizowały wystawę z przyniesionych książek o dinozaurach). Były przy tym bardzo zaangażowane...i co jest nie do uwierzenia, spośród wszystkich zgromadzonych i pomieszanych dinozaurów potrafiły rozpoznać swoje. Jak zawsze w dniu tego święta dzieci świetnie się bawiły.

                   

    • 22.02.2022
     • W KARNAWALE SAME BALE...

      W KARNAWALE SAME BALE...

      We wtorek  już od rana w naszym przedszkolu panowała radosna atmosfera. Każdy czekał na ten moment, kiedy udamy się na salę gimnastyczną, aby rozpocząć zabawę. Starsze grupy we wtorek, a młodsze w środę bawiły się na baliku karnawałowym w stylu eko. Dzieci przebrane w piękne stroje postaci bajkowych, superbohaterów, wróżek oraz  księżniczek tańczyły, brały udział w konkursach oraz cieszyły się ze wspólnej zabawy. Niektóre dzieci miały fantastyczne przebrania z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Dziękujemy rodzicom za  kreatywność i zaangażowanie. 

               

       

    • 14.02.2022
     • WALENTYNKI, WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI...

      WALENTYNKI, WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI...

      14 lutego obchodziliśmy WALENTYNKI. W tym dniu ubraliśmy element czerwonej garderoby, żeby podkreślić chatakter święta. Koniki Polne przygotowały walentynkowe serduszka i okazując tym sympatię, wręczały je koleżankom i kolegom. Był to dzień pełen radości, uśmiechu, dobrych relacji i słodkich upominków. A naszej  Martusi dziękujemy  za przepiękne walentynkowe kwiatki.

                  

         

    • 09.02.2022
     • DZIEŃ PIZZY

      Z okazji Dnia Pizzy Koniki Polne same przygotowały smaczną pizzę. Każdy taką, jaką najbardziej lubi. Smakowała bardzo.... 

                  

    • 31.01-04.02
     • STAŚ - DZIECKIEM TYGODNIA

      STAŚ - DZIECKIEM TYGODNIA

      Od dłuższego czasu realizujemy projekt ,,Oto Ja- Dziecko Tygodnia".  W minionym tygodniu był to Stasiu, który prezentował nam swoje zainteresowania i pasje. Staś lubi zwierzęta i przyrodę.Wspólnie z rodziną jest posiadaczem psa - Reksia, nierozłącznego przyjaciela wspaniałych zabaw, dwóch kotów chodzących własnymi ścieżkami, jaszczurki agamy brodatej oraz rybek,  w szczególnosci bojowników. W związku z tym ma też dużo obowiązków związanych z opieką nad tymi zwierzętam. Wiemy teraz, co jada agama: mączniaki, świerszcze oraz drewnojady. Mogliśmy zobaczyć na żywo, jak te owady wyglądają.  Mimo, że Staś  ma niespełna 7 lat, to już uprawia z  tatusiem i bratem wspinacczkę wysokogórską. Dowiedzieliśmy się,  co jest potrzebne do wspinaczki: kask, raki,ekspres, lina, haki, czekany, specjalne obuwie oraz talk. W kalendarzu zima, a Staś z mamą przygotowali  dla nas niespodziankę - namiot oraz sztuczne ognisko i  urzadziliśmy biwak. Bawiliśmy sie w podchody rozwiązując, takie zadania: Jak nazywał się namiot należący do Indian?, Co warto zabrać na biwak i co zapakowalibyście do plecaka? O czym należy pamiętać rozpalając ognisko? Co najlepiej smakuje przy ognisku? Która część namiotu nazywa się jak ryba słonowodna i do czego służy ? Jak myślicie ... dzieci poradziły sobie z zadaniami? Oczywiście, że tak!!! Dziękujemy Stasiowi i jego mamie za fantastczny tydzień i pyszne gofry.

            

       

    • 05.02.2022
     • ETIUDA TEATRALNA

      ETIUDA TEATRALNA

      W piątek Koniki Polne obejrzały etiudę teatralną z udziałem Toli i Szymka z Teatru Lalek. Etiuda dotyczyła osób niewidomych. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, a na koniec zadawały Toli pytania. Dzieci były ciekawe jak Tola spędza wolny czas,  jak jeździ na rowerze? W jaki sposób czyta książki? Tola opowiedziała dzieciom, że jeździ na specjalnym rowerku, na którym z przodu siedzi osoba dorosła, a ona  siedzi z tyłu i również  pedałuje,  co sprawia jej ogromną radość. Opowiedziała też o tym, że bardzo lubi czytać książki. Książki te zawierają w środku specjalne kartki z  pismem punktowym, tak zwanym alfabetem brajla i że czyta palcami.  Dzieci były pełne podziwu dla Toli, za jej odwagę i sposób radzenia sobie, w trudnych sytuacjach. 

       

    • 10-14.01.2022
     • DZIECKO TYGODNIA

      DZIECKO TYGODNIA

      W kolejnej odsłonie autorskiego projektu ,,Oto Ja" dzieckiem tygodnia był Bartek. Przez cały tydzień opowiadał nam o swoich zainteresowaniach, kolekcjach i pasjach. A ma ich dużo...lubi konstruować pojazdy z klocków Lego,interesuje się dinozaurami i lubi czytać książki, na razie z pomocą mamy... ale już wkrótce zacznie czytać sam oraz nie stroni od sportu - interesuje się piłką nożną.  Dzięki zaprezentowanej kolekcji książek, pani przeczytała nam takie utwory, jak: ,,Szymek brudas", ,, Elmer i zagubiony miś", ,,Malmi", ,,Mama Mu", ,, Wielkie mycie zębów w ZOO", które bardzo nam sie podobały. Dziękujemy Bartkowi  za ciekawy tydzień, a rodzicom  za zaangażowanie  w przygotowanie projektu.

      1.     
    • 17.12.2021
     • WIZYTA GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU

      WIZYTA GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU

      17 grudnia odwiedził nas niezwykły i długo oczekiwany gość. Koniki Polne stanęły na wysokości zadania i powitały Gwiazdora wcielając się w zielone elfy. Jak przystało na elfy, zaśpiewały piosenkę o wesołych elfach oraz recytowały wierszyk skierowany do naszego darczyńcy, pamiętając  o prezencie dla niego. Gwiazdor otrzymał ciepłe skarpety, kocyk i nową czapkę, żeby nie zmarzł kiedy będzie rozdawał dzieciom prezenty w wigilijną noc. Dziękujemy Gwiazdorkowi za wszystkie upominki dla przedszkolaków.

           

    • 13.12.2021
     • ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE

      ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE

      Święta coraz bliżej...czuć to w przedszkolu na każdym kroku. Dzisiaj w szczególności, gdyż nasi podopieczni wzięli udział w konkursie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Zaprezentowali na wysokim poziomie swoje wokalne umiejetności. Z grupy Koniki Polne w konkursie  udział wzięli: Marta, Ola, Zosia, Natalia, Nina, Grześ, Oliwier, Staś, Leon i Marcel. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodszych i dzieci starszych. W tej drugiej zwyciężyła Natalia pięknie śpiewając utwór ,,Pierwsza gwiazdka". Drugą nagrodę zdobyła Aleksandra za wspaniałe wykonanie piosenki ,,A Mikołaj pędzi...". Na trzecim miejscu  ex aequo Nina i Leon. Wyróżnienie otrzymała Zosia śpiewając piosenkę zatytuowaną ,,Choinka piękna jak las..." Zwycięzcom i wszystkim laureatom serdecznie  gratulujemy. 

              

    • 06.12.2021
     • Wizyta Św.Mikołaja

      Wizyta Św.Mikołaja

      6 grudnia juz od samego rana w naszym przedszkolu panowała radość. Koniki Polne w czerwonych ubrankach z niecierpliwoscią oczekiwały Św.Mikołaja.  Wreszcie św.Mikołaj przyszedł do naszej sali. Dzieci zaśpiewały piosenkę, po czym Mikołaj wręczył dzieciom worek z prezentami. Zwieńczeniem odwiedzin było wspólne zdjęcie.Po wizycie dzieci bawiły sie nowymi zabawkami, powstawały budowle i inne ciekawe konstrukcje z nowych klocków..

      1. ​​​​​​​
    • 29.11- 03.12.2021
     • OTO JA - TRZECIA ODSŁONA

      Pierwszy tydzień grudnia w ramach projektu Oto Ja - Dziecko Tygodnia był tygodniem Leona, który opowiadal nam o swoich zainteresowaniach, pasjach i kolekcjach. Leon lubi podróżować z rodzicami i zbiera pamiątki z tych wyjazdów. Lubi zwierzęta,szczególnie pingwiny. Uwielbia malować, interesuje się malarstwem uczęszczając na kółko plastyczne. Oprócz tego ćwiczy teakwondo, dwa razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia. Jest już posiadaczem pomarańczowego pasa. Tak trzymaj Leonku! Życzymy samych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań.  

                                                 

    • 30.11.2021
     • ANDRZEJKI- MAGICZNY CZAS Z WRÓŻBAMI

      Andrzejki, to popularne święto obchodzone pod koniec listopada. My świętowaliśmy w imieniny Andrzeja, braliśmy udział w różnych konkursach  i zabawach przy muzyce. Wróżka  lała wosk przez klucz, wróżyła z kart oraz serc z imionami i zawodami, przepowiadając świetlaną przyszłość. Zapanowała  magiczna atmosfera i dużo radości z zabawy.  

         

    • 24.11.2021
     • LEGENDA O ROGALACH ŚWIĘTOMARCIŃSKICH

      24 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu grupę teatralną Mozaika z Poznania. Aktorzy wystawili przedstawienie związane z legendą o świętomarcińskich rogalach. Wszyscy lubimy słodkie rogale i muzykę. Podczas spektaklu przenieśliśmy się w odległe czasy, na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznaliśmy historię, dzięki której co roku objadamy się w Poznaniu i całej Wielkopolsce rogalami świętomarcińskimi. Dowiedzieliśmy się, kim był św. Marcin  i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi....

         

    • 15-19.11.2021
     • OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      Miniony tydzień w Konikach Polnych należał do Kazika. Była to druga odsłona prezentacji zainteresowań i pasji w ramach projektu ,,Ja, Ty... i emocje"  pod hasłem Oto Ja - Dziecko Tygodnia. Kazik ma wiele pasji: lubi podróżować z rodzicami, zwiedzać różne kraje i poznawać inne  kultury. Oprócz tego trenuje karate i to z sukcesami - jest szczęśliwym posiadaczem ,,żółtego pasa". I jak każdy chłopiec lubi wojskowe zabawy, inspirowane serialem ,,Czterej pancerni i pies", wcielając się w rolę Janka. Życzymy Kazikowi dalszych sukcesów sportowych i rozwijania swoich pasji oraz odkrywania nowych.

       

      1.        
    • 10.11.2021
     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      „Barwy ojczyste”

      Powiewa flaga
      Gdy wiatr się zerwie
      A na tej fladze
      Biel jest i czerwień,
      Czerwień- to miłość,
      Biel – serce czyste…
      Piękne są nasze
      Barwy ojczyste.

                                                     Czesław Janczarski

      10 listopada w przedszkolu w Mrowinie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało- czerwonych uroczyście świętowały ten dzień. Najstarsza grupa sześciolatków przygotowała uroczysty apel dla kolegów i koleżanek z młodszych grup.

      W ramach udziału w akcji "Szkoła, przedszkole do hymnu" ,,zerówkowicze" o godzinie 11:11 odśpiewały hymn narodowy. Po hymnie dzieci wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Panie Wychowawczynie pt: "Przegląd piosenek i pieśni patriotycznych" . Wszystkie dzieci biorące  udział w konkursie, uzyskały ex aequo pierwsze miejsce i otrzymały  nagrody w postaci dyplomu i książki.

      Dzisiejszy dzień to była prawdziwa lekcja patriotyzmu dla najmłodszych.

           

       

    • 05.11.2021
     • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

      WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek: dzieci rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych, była też prezentacja bajkowych przebrań na czerwonym dywanie. A potem... były tańce w rytmie ulubionych piosenek.Tego dnia radości nie było końca... 

            

       

    • 05.11.2021
     • PROJEKT OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      PROJEKT OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      W minionym tygodniu rozpoczęlismy realizację projektu ,,Oto Ja - Dziecko Tygdnia" w ramach autorskiego  programu ,,Ja, Ty... i emocje". Jako pierwszy, Grzesiu prezentował swoje zainteresowania i pasje. Okazało się, że nasz kolega jest ekspertem w dziedzinie zwierząt morskich - zna już prawie wszystkie stworzenia z głębin mórz i oceanów. Jego ulubionym gatunkiem jest mątwa oraz lubi słuchać opowieści o ,,Przygodach Henia Humbaka", których wspólnie wysłuchaliśmy.  Oprócz tego interesuje się zwięrzetami występującymi w polskich lasach, a wiedzę zagłębia dzięki serii książeczek,, Przyjaciele z lasu", które kolekcjonuje. Opowiadał nam  o rysiu, wilku oraz jeżu, a na zakończenie tygodnia przygotował wraz z mamą zabawę w podchody- po znalezieniu zadań ukrytych w 8 kopertach, rozwiązywaliśmy zagadki o ptakach. Dziękujemy Grzesiowi  za  ciekawą prezentację swoich zainteresowań i zapraszamy kolejne dziecko do naszej zabawy.   

         

        

       

       

    • 29.10.2021
     • DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY!!!

      DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY!!!

      Znacie dynię nasi mili?Nikt jej przecież nie pomyli...To warzywo dobrze znane. Przez dzieciaki uwielbiane...A jednak nasze dynie w przedszkolu,  można było pomylić. Dzieci wraz z rodzicami stworzyli istne cudaki - dyniaki.Przez cały piątkowy dzień królowała dynia i to pod różnymi postaciami: ciasta, babeczek, przecierów i kompotów. Ten pomarańczowo-żółty dzień w przedszkolu  wszyskich nastawił bardzo optymistycznie. Zobaczcie sami...

      1.    
    • 25.10.2021
     • ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

      ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

      Korzystając z pięknej październikowej pogody Koniki Polne wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Przez moment zamieniliśmy się w badaczy przyrody i małych odkrywców. A z tego, co zebraliśmy stworzyliśmy w przedszkolu jesienną mandalę, makietę lasu oraz las w słoiku. 

            

    • 12.10.2021
     • WYCIECZKA DO PRZYBRODY

      WYCIECZKA DO PRZYBRODY

              W ramach autorskiego programu,,Mali ekolodzy", Koniki Polne wybrały się do pobliskiej Przybrody do Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego współpracującego z  Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, by realizować jedno z zadań  związanych z obchodzonym niedawno Dniem Jabłka. Mogliśmy od strony praktycznej zapoznać się z pracą sadownika, poznać różne gatunki jabłek, samodzielnie doświadczyć zrywania tych owoców do specjalnego kosza, by potem móc ich skosztować. Poznaliśmy sposoby przechowywania jabłek, by przez całą zimę, aż do wiosny  mogły gościć na naszych stołach. Dowiedzieliśmy się, że oprócz produkcji sadowniczej gospodarstwo ma charakter wielokierunkowy i obejmuje też produkcję  zwierzecą ( nastawioną na hodowlę bydła mlecznego) i rolniczą (uprawa zbóż i wytwarzanie pasz dla własnych krów). Na terenie gospodarstwa znajduje się też innowacyjna biogazownia, stanowiąca odnawialne źródło energii, tak ważne w kwestii ochrony środowiska.

      Nie od dziś wiadomo, że przedszkolaki uwielbiają zwierzaki. A tam gdzie zwierzęta, tam sama radość.Tym razem, to były małe cielaczki. Nawet te nowonarodzone, mające kilka dni, dobrze sobie radziły i zdobyły naszą sympatię. Dziękujemy tatusiowi Szymona - naszego podopiecznego,  za ciekawe prowadzenie wycieczki i wyczerpujące odpowiedzi na nurtujace nas pytania. A było ich sporo.... Deszczowa pogoda popsuła nam trochę ,,szyki'' i musieliśmy skrócić czas wycieczki,  ale nie popsuła nam  humorów... Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

                

          

    • 11.10.2021
     • LUBIMY PLANSZÓWKI...

      LUBIMY PLANSZÓWKI...

      Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.             W naszej grupie też mamy miłośników planszówek. W poniedziałek, prawie każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swoją ulubioną grę. Po prezentacji planszówek, przystąpiliśmy do fantastycznej zabawy. Radości było co niemiara. Planszówki integrują, uczą zdrowej rywalizacji, są dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, okazją do poznania siebie i dzieci, uczą jak poradzić sobie z przegraną - a to jest bardzo trudne w przypadku dzieci. Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy z grami planszowymi!

           

    • 30.09.2021
     • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPCA...

      ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPCA...

      Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z naszej grupy przygotowywały  słodki poczęstunek - kruche babeczki ze śmietaną i malinami. W tym czasie chłopcy  zmagali się z wyzwaniem - układaniem alfabetycznego i liczbowego pociągu oraz ułożeniem puzzli - zadanie wykonali na medal. Otrzymali dyplomy Superchłopaka oraz serduszka z życzeniami.

    • 29.09.2021
     • Z WIZYTĄ W SZKOLE...

      Z WIZYTĄ W SZKOLE...

      Z okazji Dnia Głośnego Czytania Koniki Polne wybrały się  do biblioteki szkolnej w Cerekwicy. Dzień Głośnego Czytania - to święto, którego beneficjentami są dzieci. W związku z tym faktem, p.Anita czytała dzieciom jedną z przygód Fenka zatytułowaną ,,Skarby jesieni", nawiązujacą do pory roku, którą niedawno powitaliśmy. Bardzo dziękujemy  za zaproszenie do biblioteki. 

    • 28.09.2021
     • CO WIEMY O JABŁKU?

      CO WIEMY O JABŁKU?

      Dzień Jabłka zainspirował nas do popracowania metodą projektu. Dzieci odpowiadały na pytania: Co by było gdyby nie było owoców? Do czego potrzebne są ludziom i zwierzętom jabłka? Układały historyjkę: Od nasionka do jabłka, a także  za pomocą zmysłów - dotyku, wzroku i samku  rozpoznawały jabłka, badały co jest w środku jabłka, podawały przykłady - co można zrobić z jabłek oraz degustowały przetwory z tych owoców. Następnie wybraliśmy się do Cerekwicy do sklepu Czerwone Jabłuszko, aby zobaczyć różne gatunki jabłek i dowiedzieć się, jakie są walory zdrowotne tych owoców. Kolejnym etapem naszego projektu będzie wycieczka do sadu w Przybrodzie  (12 października), wtedy będziemy poszerzać  naszą wiedzę na temat jabłek poprzez  obserwacje jak rosną jabłka, jak są przetwarzane i przechowywane.

       

    • 27.09.2021
     • ZIELONA SALA...

      ZIELONA SALA...

      Koniki Polne  przystąpiły do  ogólnopolskiego projektu Ekokulturalne Przedszkole  pod patronatem miesięcznika Blizej Przedszkola. Wykonaliśmy pierwsze zadanie - urządziliśmy w sali zielony kącik przyozdabiając naszą salę roślinami doniczkowymi. Poznaliśmy nazwy gatunkowe tych roślin, pochodzenie oraz sposób podlewania.  Będziemy o nie dbać, by pięknie rosły i zdobiły naszą salę.

       

       

    • 24.09.2021
     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA...

      ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA...

      24 września obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pieczonego  Ziemniaka. Wszystkie dzieci wyruszyły dziarskim krokiem na pobliskie pole, aby własnoręcznie pozbierać ziemniaki. Przedszkolaki bardzo szybko zapełniły przyczepkę podstawioną przez gospodarzy. W przedszkolu czekała na dzieci uczta - ugotowany ziemniaczek z masełkiem. Apetyt w tym dniu dopisał wszystkim:)

    • 23.09.2021
     • WITAMY PANIĄ JESIEŃ

      WITAMY PANIĄ JESIEŃ

      W czwartek powitaliśmy Jesień. Uczestniczyliśmy w inscenizacji, w której Wiatr i jego pomocnicy wręczyli Pani Jesień atrybuty - koronę z barwnych roślin i dyniowe berło. Wesoło bawiliśmy sie przy muzyce, ciesząc się z nastania nowej pory roku. Z niecierpliwością wypatrywać będziemy  Złotej Polskiej Jesieni. 

    • 21.09.2021
     • NIEZAPOMNIANE CHWILE NA RANCZU KACPERKOWO

      NIEZAPOMNIANE CHWILE NA RANCZU KACPERKOWO

      Ależ to była przygoda... Ranczo Kacperkowo w Wychowańcu  i zwierzęta tam mieszkające skradły nam serca. Mogliśmy przebywać wśród podopiecznych p. Moniki i p. Przemka - owiec, kóz, gęsi, strusi, kucyków, królików, papużek, osiołka, cielaczka, a nawej jelonka. Chętni mogli dosiąś kucyka i w siodle przemierzyć rundkę wokół zagrody. Przytulasów i uścisków nie było końca. Hitem okazała się przejażdżka specjalnym ciągnikiem, a na zakończenie - zabawy na dmuchańcach. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiatkę. Pobyt w Kacperkowie okazał się niesamowitym przeżyciem! Dostarczył uczestnikom mnóstwo radości i wyjątkowych wrażeń.

    • 20.09.2021
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      Co roku 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo, wesoło i radośnie. Dzieci brały udział w konkursach i zabawach. Pod koniec wspólnych zabaw, dzieci otrzymały  odznaki super przedszkolaka.

    • 10.09.2021
     • ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola p. Kasię - pedagoga szkolnego, która była  ratownikiem medycznym i  wprowadziła nas w tajniki pierwszej pomocy. Okazało się, że wszyscy znamy numer alarmowy 112. Dowiedzieliśmy się, jak należy postępować w sytuacji, kiedy osoba dozna urazu, jak szybko wezwać pomoc oraz jak opatrzyć poszkodowanego. Uczyliśmy się jak założyć opatrunek, udzielając pomocy naszemu pluszakowi. Przeszliśmy etapy testu na małego ratownika mając ,,szeroko otwarte oczy i uszy" i w nagrodę otrzymaliśmy plakietki z numerem alarmowym i sposobem postępowania w sytuacji wypadku.  Dziękujemy p. Kasi za cenną lekcję pierwszej pomocy. 

    • 01.09.2021
     • WYBIERAMY NAZWĘ GRUPY

      WYBIERAMY NAZWĘ GRUPY

      Witamy w nowym roku przedszkolnym jako najstarsza grupa... już sześciolatków. Pierwszego dnia pobytu w przedszkolu przeprowadziliśmy wybory nazwy grupy. Podczas głosowania, każdy przedszkolak podał swoją propozycję nazwy. Pojawiły się: śiwetliki, ważki, koniki polne, modliszki oraz jelonek  rogacz. Zliczyliśmy głosy i okazało się, że zwyciężyły koniki polne. Zatem od dziś nasza grupa nosi nazwę KONIKI POLNE.smiley