• 19.06.2023r.
      • POŻEGNANIE STARSZAKÓW

       POŻEGNANIE STARSZAKÓW

       Wczoraj odbyło się pożegnanie starszaków czyli Koników Polnych . Całym przedszkolem odśpiewaliśmy im wesołe piosenki i wręczyliśmy upominki pożegnalne. A także mieliśmy okazję podziwiać ich kunszt aktorski podczas przedstawienia z zakończenia roku. Mamy nadzieję, że czasami odwiedzą nasze mury przedszkolne życzmy samych sukcesów w nowym etapie ich życia🤗🤗🤗🤗

     • 16.06.2023r.
      • WYCIECZKA

       WYCIECZKA

       Cóż to była za wspaniała wycieczka😄😄😄 Brykolandia Sala Zabaw Dla Dzieci stała dla nas otworem już od 9 rano😉 dzieci miały okazję pobawić się na dmuchańcach, na placu zabaw, poruszać się po terenie różnymi pojazdami a także skorzystać z sali zabaw wewnątrz budynku.

       Pogoda nam sprzyjała dzieci miały wypełniony trzygodzinny czas pobytu całkowicie. Dodatkiem były jeszcze tatuaże brokatowe i bańki mydlane. Myślę, że jeszcze kiedyś przedszkole odwiedzi Biezdrowo😄👍

     • maj / czerwiec
      • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       Prawie bym zapomniała o naszych absolwentkach , które odwiedziły swoje "stare" przedszkole i Panie 🙂 robiąc dzieciom niespodziankę przychodząc w wolnym od szkoły dniu poczytać Biedroneczką ciekawą historię:)

       Dziękuję Ewce i Zosi :):):) Fajnie jest wiedzieć , że takie podopieczne kiedyś były nasze przedszkolne a teraz nadal maja sentyment i o nas pamiętają:) eh jak ten czas szybko ucieka..

     • 7.06.2023r.
      • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

        W środę 7.06 mieliśmy okazję gościć Panią Gabriela Prychitko Czyżewska z fanatastyczną książką po tytułem "Leśnej sprawy Misia Adwokata". Podczas słuchania niezwykłych przygód ,które spotkały Misia dzieci mogły brać czynny udział w trakcie czytania oraz zaraz po nim. Każde chętne dziecko mogło założyć adwokacka togę. Pani Gabriela opowiedziała również dzieciom ważne informacje dotyczące zawodu, który wykonuje czyli adwokata. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przygotowanie do zajęć oraz upominki😀.

       Dzieci długo po zajęciach jeszcze o tym rozmawialy a mi opowiadały szczegóły spotkania.

     • 6.06.2023r.
      • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       We wtorek 6 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania mieliśmy przyjemność gościć dziadka Krystiana, Pana Ryszarda Lubkę. Nasz gość przeczytał nam niezwykle pouczająca historię o byczku, który wpadł w pokrzywy, a tym samym prócz lekcji życiowych otrzymaliśmy wartościowy wykład o cennych właściwościach pokrzywy i jej zastosowaniu. Za poświęcony czas, przygotowanie do zajęć i drobne upominki serdecznie dziękujemy 😊

     • 5.06.2023r.
      • XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania pod hasłem: "Książka to ogród".

       Dzisiaj odwiedziła nas Pani Karolina Trybuś mama Antosi i rozpoczęła naszą Akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. Przeczytała dzieciom bardzo fajną, wesołą i z morałem książeczkę o tym jak "Gekon ,który odkrył echo". Dziękujemy za chęci i poświęcony czas naszym Biedroneczką:):):)

     • 2.06.2023r.
      • DZIEŃ DZIECKA CZĘŚĆ 2

       DZIEŃ DZIECKA CZĘŚĆ 2

       Wracając wspomnieniami do piątkowej niespodzianki , którą zapewniła dzieciom z całego przedszkola Dmuchana Radocha za co bardzooooo serdecznie dziękujemy😘

       Dzieci były zachwycone dmuchańcem a po spaleniu kalorii na zjeżdżalni mogli uzupełnić chwilowo spadek energii i "cukru" pysznymi lodami 😃😃😃

     • 1.06.2023r.
      • DZIEŃ DZIECKA

       DZIEŃ DZIECKA

       "Dzień , dzień , dzień, dziecka dzień, dziecka dzień..." ta piosenka zespołu Małe TGD "Dzień dziecka" ( można sobie odszukać na yt i puścić dzieciom- będą wiedziały o co chodzi 😉🤭) towarzyszyła nam dzisiaj cały dzień i umilała nam zarówno cały spacer ma plac zabaw "Karrramba" oraz wesołe zabawy z chustą klanzy.

       Dzieciom dzisiaj nie schodził uśmiech z twarzy😀😀😀

       Najpierw uzupełniliśmy dzieciom plecaki przekąskami od Państwa za co dziękujemy🤗

       A później ruszyliśmy w teren na piknik🥨🥐🍭🍬 na łąkę z ekipą przedszkolną 😉🐞🐝🦋🐜.

       A na koniec po obiedzie podczas odpoczynku nasza sala zamieniła się w salę kinową z pysznym popcornem 🍿🍿🍿.

       Zatem jeszcze raz życzymy dzieciom wszystkiego najpiękniejszego w tym cudownym dla nich dniu😁😁😁😆😆😆

       Jutro świętowania ciąg dalszy 😉

     • 11.05.2023r.
      • WYCIECZKA DO KACPERKOWA NA RANCZO

       WYCIECZKA DO KACPERKOWA NA RANCZO

       Wycieczkę na Ranczo w Kacperkowie zaliczamy do bardzo udanych. Dzieci bardzo dobrze sie bawiły i mieliśmy caly czas jakieś zajęcia. Co niektórzy byli w swoim żywiole 😉😉😉.

       Dzieci mogły :

       - nakarmić zwierzęta 🐏🐑🐐

       - głaskać I przytulać swobodnie poruszając się między nimi zwierzątka 🥰

       - skorzystać z przejażdżki zabytkowym traktorem 🚜

       - wydoic krowę ( sztuczną)🐄

       - przejechać się na kucyku🐴

       - dostać całusa od krówki Celiny💋🐄

       - rozładować swoje baterie na zamkach dmuchanych🕌.

     • 5.05.2023r.
      • MALI OGRODNICY

       MALI OGRODNICY

       W piątek 5.05 po raz kolejny zamieniliśmy się w ogrodników, ale tym razem byliśmy specjalistami od zasiewania roślinek. Dołączyliśmy się do akcji #zdroworosna.

       W wolnej chwili można sobie zerknąć co dzieci mają tam do zrobienia.

       https://legutko.com.pl/pl/hobby/zdroworosna-2023/

     • 04.05.2023r.
      • DZIEŃ STRAŻAKA

       DZIEŃ STRAŻAKA

        

       Zgodnie z obchodami Dnia Strażaka dokładnie wczoraj 4 maja wybraliśmy się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrowinie na zwiedzanie strażnicy ,pokaz wyposażenia samochodów strażackich, pokaz akcji ratowniczej. Dzieciaki mogły zamienić się w swoich ulubionych bohaterów czyli strażaków👩‍🚒👨‍🚒

     • 22.04.2023r.
      • DZIEŃ ZIEMI - DZIAŁAJ Z IMPETEM

       DZIEŃ ZIEMI - DZIAŁAJ Z IMPETEM

       Dnia Ziemi 22.04, który był dla nas przede wszystkim żółtym Dniem Bez Śmiecenia w programie Działaj z Impetem.

       Przypomnieliśmy sobie wszystkie zasady dbania o naszą planetę i stworzyliśmy kodeks małego ekologa.

     • 5.04.2023r
      • WIELKANOC

       WIELKANOC

       Drodzy Państwo,

       Dziś w naszym przedszkolu odbyło się śniadanie Wielkanocne. Dzieci brały udział w przedstawieniu Wielkanocnym, na którym otrzymały drobne upominki. Szukaliśmy również prezentów, które zostawił dla Biedronek zajączek Wielkanocny 🐰

       Pozdrawiam serdecznie oraz życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych! 😊🐣🌸

      • WYCIECZKA DO ALE FRAJDA SZAMOTUŁY

       WYCIECZKA DO ALE FRAJDA SZAMOTUŁY

       Wizyta w Ale Frajda w Szamotułach, gdzie zarówno tworzyliśmy pyszne wielkanocne mazurki w dziecięcej wersji jak i świetnie bawiliśmy się na kolorowym placu zabaw.

       Dzieciaki miały sporo frajdy i dobrze się bawiły 😉👍

     • 21.03.2023r.
      • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

       PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

       Wiosno, wiosenko, gdzie jest powiedz nam, czy jesteś za górami, za lasem , za rzekami. Wiosno, wiosenko , gdzie jesteś powiedz nam...

       Właśnie dzisiaj ten temat interesował nas najbardziej WIOSNA🌻🌼🌷⚘️🌹🌸🌺 dzieci poszukiwały wiosny podczas korowodu ulicami Mrowina głośno wołając i machając pięknymi gaikami (za które dziękuję zostawiliśmy je w sali do ozdoby😉).

       Dzieci miały okazję obejrzeć po raz kolejny przestawienie w wykonaniu pracowników przedszkola w wiosennym wydaniu. Wspólnie przegoniliśmy Zimę a przywitaliśmy Panią Wiosnę🌸🏵🌹🌻🌼🌷⚘️.

       Liczymy, że wiosna będzie się rozkręcać i zostanie z nami już właśnie od dziś 😄😄😄

     • 16.03.2023r.
      • DZIEŃ MATEMATYKI

       DZIEŃ MATEMATYKI

       Dzień matematyki przypada 14 marca również nasza grupa zrobiłam sobie taki dzień tylko w ciut innym terminie. Dzieci przypominały sobie przeliczanie, liczebniki główne i porządkowe, tworzyli budowle własnego pomysłu. Dalej samodzielnie kontynuowali rytm/sekwencje oraz rozwiązaliśmy wspólnie sudoku z figurami geometrycznymi.

       Na koniec pobawiliśmy się z kostką do gry oraz odkodowaliśmy drogę serducha do domu.

     • 15.03.2023r.
      • KOLEJNY ETAP INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

       KOLEJNY ETAP INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

       Środa (15.03) była dla nas dniem bardzo pracowitym przystąpiliśmy do kolejnego zadania z Innowacji pedagogicznej "Warzywno-owocowe szaleństwo".

       Z przyniesionych przez dzieci warzyw mogliśmy pobawić się w warzywną matematykę ( tworzenie zbiorów; przeliczaniem elementów w zbiorze; segregowanie wg jednej cechy -koloru); a w drugiej połowie dnia przygotowaliśmy sobie własnoręcznie sałatkę warzywną, którą później zjedliśmy że smakiem😋😋😋

     • 14.03.2023r.
      • SADZIMY ROŚLINKI

       SADZIMY ROŚLINKI

       We wtorek (14.03) mogliśmy poczuć się jak ogrodnicy, którzy potrafią zasadzić piękne i pachnące kwiatki, które od teraz będą ozdabiać nasz parapet i przypominać nam, że wiosna już za moment będzie z nami⚘ 🌼🌻🌺🥀🌹🌸💐.

       Bardzo dziękujemy Państwu Lidia Lubka i Bartosz Przybysz za sprezentowanie nam takich kwiatów, ziemii i doniczek. Bardzo nam było miło🥰🥰🥰

        

     • 8.03.2023r.
      • DZIEŃ KOBIET

       DZIEŃ KOBIET

       8 marca Dzień Kobiet obchodziliśmy bardzoooo hucznie. Najpierw obejrzeliśmy wspólnie przedstawienie pt. "Skrzatowe niespodzianki " w wykonaniu nauczycieli i pracowników Przedszkola. Później nasi chłopcy obdarowali swojej koleżanki podarunkami(kolorowe dlugopiay, medale i dyplomy). A na koniec usiedliśmy wszyscy do uczty ze słodkościami, które otrzymaliśmy od Pani Judyta Gawrońska za co bardzo serdecznie dziękujemy.

       Oczywiście nie mogło zabraknać pięknego sto lat w wykonaniu wszystkich chłopców

       Dla wszystkich MAM naszych przedszkolaków składamy najserdeczniejsze życzenia😚😚😚

     • 6.03.2023r.
      • Projekt o emocjach

       Projekt o emocjach

       W poniedziałek 6.03 Pani Natalia Skorupińska zakończyła swoje zajęcia z cyklu o emocjach. Wspólnie z dziećmi podsumowali sobie temat poprzez rozmowę i odszukiwanie różnych emocji na "mapie życia" w krainie uczuć, w której jest las radości, dolina smutku, ocean strachu i pustynia złości.

     • 26.02.2023r.
      • DZIEŃ DINOZURA

       DZIEŃ DINOZURA

       W poniedziałek 27.02 świętowaliśmy Dzień Dinozaura, który dzieci bardzo lubią. Chętnie uczą się ciekawostkę o tych zwierzętach jak i samego dzielą się swoją wiedzą w tym temacie.

       Wykonywaliśmy zadania matematyczne w kartach pracy, pracę plastyczno-techniczne oraz zamieniliśmy się paleontologów.

       Dziękujemy za przyniesie przez dzieci wszystkich materiałów tematycznych.👍

     • 28.02.2023r.
      • TYDZIEŃ SZTUKI , TEATRU , BAJEK I BAŚNI:)

       TYDZIEŃ SZTUKI , TEATRU , BAJEK I BAŚNI:)

       Poprzedni tydzień krążył w okół tematyki sztuki, teatru, bajek i baśni🧙🤶🧚‍♀️🤴👸. Codziennie przybliżaliśmy sobie jakiś ciekawy temat. We wtorek z Panią Natalią dzieci przygotowywały teatralną scenkę z użyciem kukiełek. W środę dzieci tworzyły swoją mini książeczkę. A w piątek bawiliśmy się w "artystów" rzeźbiarzy tworząc dzieła sztuki z masy stworzonej z mąki kartoflanej i mydła. Konsystencja była bardzo miła i przyjemna w dotyku dzieci bardzo chętnie i długo bawiły się przy stolę tworząc różne cuda.🎨🎭🧑‍🎨👩‍🎨

        

     • 18.02.2023r.
      • DZIEŃ KOTA

       DZIEŃ KOTA

       Dzień Kota był zakończeniem naszego intensywanego karnawałowo- ostatkowego tygodnia:)

     • 16.02.2023r.
      • TŁUSTY CZWARTEK

       TŁUSTY CZWARTEK

       Tłusty czwartek... Oj u nas w przedszkolu również świętowaliśmy i to w podwójnej wersji. Najpierw pyszne paczki z RR i tutaj serdecznie dziękujemy a później przepyszne chruściki zrobione osobiście przez Przemka z dziadkiem Bardzo dziękujemy Pani Marta Tomek były bardzo smaczne palce lizać...

     • 15.02.2023r
      • DRUGA TURA GŁOSOWANIA NA IMIĘ PRZEDSZKOLA

       DRUGA TURA GŁOSOWANIA NA IMIĘ PRZEDSZKOLA

       15.02 również dla naszego przedszkola była bardzo ważna datą. Tego dnia odbyło się ostatnie głosowanie na wybór imienia dla przedszkola. Dzieci samodzielnie doskonały wyboru która nazwa pasuje im bardziej i oddały swoje głosy 👍

     • 14.02.2023r
      • BALIK KARANAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

       BALIK KARANAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

       Kochani oj dzieje się u nas ostatnio dzieje...aż czasu brakuje na wrzucanie fotek 🤪

       Zatem nadrabiamy zaległości pierwszy

       Balik 2023 🕺💃 Cóż to była za imprezka: tańce, konkursy taneczne z gadżetami, pokazy układów tanecznych , pokaz strojów, swobodne tańce. Ubaw po pachy 🤪🤩🤩🤪

     • 24.01.2023r.
      • CYKL ZAJĘĆ O EMOCJACH

       CYKL ZAJĘĆ O EMOCJACH

       Przez 6 poniedziałków będziemy gościć naszą Panią Psycholog Natalię - Natalia Skorupińska, która prowadzi projekt o emocjach. Poprzednio była omawiana radość a tym razem smutek w kolejce czekają jeszcze zdziwienie, strach i złość. Podsumowanie palanowane na 6.03:)

        

     • 17.01.23r.
      • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       "Dzień Babci i Dziadka w świecie tak szalonym, niech będzie nadal naszym ulubionym... "

       Uroczystośc z okazji święta Dziadków odbyła się w naszej grupie 17.01. Bardzo miło było nam gościć ukochanych i długo wyczekiwanych seniorów rodu. Wesołe tematyczne przedstawienie i wspólny poczęstunek umiliły nam ten czas spędzony razem:):):)

     • 22.12.2022r
      • Jasełka i spotkanie świąteczne z Gwiazdorem

       Jasełka i spotkanie świąteczne z Gwiazdorem

       A dzisiejsze spotkanie z Gwiazdorem to dopiero było wydarzenie 😮🎅😁.

       Dzieci miały możliwość obejrzeć jasełka przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z Koników Polnych no i oczywscie spotkać sie z Gwiazdorem. Zaśpiewaliśmy mu piękna piosenkę i otrzymaliśmy prezenty. Drugą część prezentów dzieci dostaly w sali czekały na nich pod choinką🌲

       I w tym miejscu składam Państwu podziękowania za piękne prezenty dla dzieci które zabierają sobie do domu👍 oraz śliczne prezenty dla Pań dziękujemy 🤗.

       Życzymy Państwo Zdrowych Spokojnych i Rodzinnych Świąt przy wspólnym stole i mnóstwa odpoczynku 🎅🌲🎅🌲 A dla dzieciaczkow wiadomo tych wymarzonych prezentów pod choinką 🎅🎅🌲🌲

     • 21.12.2022r
      • Spektakl świąteczny

       Spektakl świąteczny

       Spektakl jak zwykle dostarczył wiele radości i przypomniał wszystkim co tak naprawdę jest ważne nie tylko od święta🌲⛄🎅 dzieci miały okazję przypomnieć sobie wszystkie Bożonarodzeniowe tradycje 🌲⛄🎅

     • 15.12.2022r.
      • Warsztaty kulinarne

       Warsztaty kulinarne

       Warsztaty kulinarne...a może lepiej byłoby napisać słodkie i kolorowe warsztaty piernikowo-lukrowe🤗🤗🤗

       Dzieci były zachwycone i wiele się nauczyły przy ozdabianiu tak profesjonalnie zrobionych piernikach👍 bardzo dziękujemy Pani Patrycji za poświęcony czas i mnóstwo włożonej pracy w umilenie i osłodzenie dzieciom tego dnia 😁😁😁

       Myślę, że te uśmiechnięte buźki na zdjęciach mówią wszystko 😁😁😁🤗🤗🤗

     • 14.12.2022r.
      • Warsztaty świąteczne z rodzicami

       Warsztaty świąteczne z rodzicami

       Cudowne spotkanie przy wspólnym świątecznym stole i odrobina pracy a jakie piękne efekty ozdobiły wczoraj naszą grupową choinkę🌲🌲🤗🤗.

       Myślę, że każdy sie ze mną zgodzi, że miło jest czasem tak sobie przyjść do przedszkola i spędzić wspólnie trochę czasu widząc jak dzieci świetnie sobie radzą z zajęciami plastycznymi, jak swobodnie korzystają z zabaw w swojej sali i jak fajnie i z dystansem podchodzą do swoich występów artystycznych😉😉😉

       Dziękuję Państwu za tak liczne przybycie na warsztaty i za ślicznie przygotowany stół (Pani Beata Kusa🤗) na którym znalazło sie tyle pyszności. Dziękujemy w imieniu dzieci za kakao, ciasta, pieniki itp. Było pysznie i sympatycznie 😁😁😁🌲🌲⛄🎅⛄🎅🌲🌲

       Jeszcze raz wszystkiego najlepszgo na święta dla cały Państwa rodzicom. Dużo zdrówka i do zobaczenia w pełnym składzie w nowym roku 2023 😁😁😁

     • 12.12.2022r
      • Świąteczna wycieczka 12.12

       Świąteczna wycieczka 12.12

       Wycieczka do Chatki Świętego Mikołaja i Krainy Elfów za nami. W programie było:

       - przestawienie świąteczne,

       -dekorowanie świątecznych ozdób,

       -wizyta Świętego Mikołaja oraz

       -pasowanie każdego dziecka na Elfa pomocnika.

       Dzieci miały także okazję pobawić się wesoło w sztucznym śniegu co wywołało uśmiech na ich twarzach.

     • 9.12.2022r
      • Warsztaty z gliny

       Warsztaty z gliny

       Warsztaty z gliny były rewelacyjne sprawiły dzieciom dużo zabawy i radości😉😉😉

       Miejsce, w którym można się pobrudzić i pohałasować jest ulubionym miejscem dla dzieci 😘 Zrobili mnóstwo pięknych ozdób choinkowych🌲🌲🌲. Efekty wypalonych ozdób zobaczymy na końcu przy malowanie 16.12.

     • 6.12.2022r
      • Mikołajki

       Mikołajki

       Mikołajki 🎅🎅🎅 Wesoły, radosny wprowadzający w świąteczną atmosferę dzień. Dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia w wykonaniu pracowników przedszkola a na koniec wspólnie odszukiwały w swoich szatniach upominków od Świętego Mikołaja🎅🎅🎅

     • 5 grudnia :)
      • Kalendarz adwentowy 2022

       Kalendarz adwentowy 2022

       fotorelacje z poniedziałkowych zajęć - wykonania 5 tego zadania z kalendarza adwentowego

       "ubierz/udekoruj z Paniami świąteczną choinkę" 🌲🌲🌲

     • 30.11.2022r
      • Andrzejki 2022

       Andrzejki 2022

       Andrzejki 30.11 ależ to był pełne atrakcji dzień🧙‍♀️🧙‍♂️

       Dzieci miały możliwość odwiedzić trzy "komnaty" z zadaniami:

       -komnata taneczna - Pszczółki,

       -komnata wróżb - Motyle,

       -komnata lania wosku - Biedronki.

       Wszyscy skorzystali z atrakcji poznając ludowe zwyczaje i obrzędy związane ze świętem andrzejkowym, uwrażliwiając dzieci na piękno tradycji oraz jej podtrzymywanie🧙‍♀️🧙‍♂️.

     • 23.11.2022r
      • Dzień Pluszowego Misia

       Dzień Pluszowego Misia

       "Misie"

       Misie są malutkie, misie są grubiutkie.

       Moj misiaczek przytulaczek

       pewnie chętnie go poznacie.

       A zabawa jest z nim fajna,

       czasem śmieszna i zabawna.

       Każdy chciałby mieć

       takiego pluszaka mieciutkiego.

       Gdy przytulisz się do niego.

       To poczujesz magię jego.

       Oj misiaczku, oj misiaczku

       ty mój mały przytulaczku.

       Świętowanie Dnia Pluszowego Misia było dla Biedronek bardzo wesołym i pouczające dniem Poznali historie pierwszego na świecie Misia Teddiego podczas zajęć dydaktycznych na sali gimnastycznej. A w drugiej część była niezliczoną ilość wesołej zabawy, śpiewów i tańcy🐻🐻🐻

     • 22.11.2022r
      • Prawa Dziecka

       Prawa Dziecka

       „DZIECKO MA PRAWO BYĆ SOBĄ. MA PRAWO DO POPEŁNIANIA BŁĘDÓW. MA PRAWO DO POSIADANIA WŁASNEGO ZDANIA. MA PRAWO DO SZACUNKU.

       NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE.”

                                                                                                                                      Janusz Korczak

       Dzisiaj na zajęciach edukacyjnych dzieci bliżej zapoznały się ze swoimi prawami 😁 Na nasz przedszkolny sposób próbujemy przekazać dzieciom jak ważni są jako ludzie i, że mają prawa do których zawsze mogą sie odnieść.

     • 21.11.2022r
      • Zimowe zabawy

       Zimowe zabawy

       Zabawy na śniegu w wykonaniu naszych rozesmianych Biedronek chociaż w delikatnie okrojony składzie ☃️❄️☃️❄️⛄❄️☃️

       Przesyłamy moc uścisków i pozdrowień dla choruszków🤗😁

     • 18.11.2022r
      • Pasowanie na Przedszkolaka

       Pasowanie na Przedszkolaka

       Pasowanie na Przedszkolaka...ach co to był za miły i sympatyczny dzień. Dokładnie w piątek 18.11 trójką naszych nowoprzyjętych chłopaków została przyjętych oficjalnie do społeczności przedszkolnej. Wystąpili razem z grupą Pszczółek w krótkim przedstawienie ich umiejętności w śpiewaniu i wierszykach. Chłopcy dali z siebie wszystko. Ogromne brawa i gratulacje dla Milana, Olka i Leosia 🐞🐞🐞.

     • 14.11.2022r
      • Dzień Osób Niewidomych

       Dzień Osób Niewidomych

       Poniedziałek tzw. biały dzień upłynął nam pod hasłem ,,JA NIE WIDZĘ CIEBIE… TY ZOBACZ MNIE…”

       Były to zajęcia przygotowane przez p. Justynę , (naszą logopedę) i p.Natalię(wych. Motyli) z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych. Miały na celu uświadomienie dzieciom jak funkcjonują osoby niewidome i słabowidzące. Poznaliśmy misia Henia, który nie widzi od urodzenia. Dowiedzieliśmy się, że osoby niewidome mają bardzo rozwinięte inne zmysły: słuch, węch czy dotyk. Na własnej skórze mogliśmy się przekonać jak trudno takim osobom jest żyć w naszym środowisku. Wykonując różne zadania uświadomiliśmy sobie, że zmysł wzroku jest jednak niezbędny. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda biała laska oraz alfabet Brailla, którymi posługują się niewidomi.

     • 10.11.2022r
      • 11 listopada

       11 listopada

       W naszym Przedszkolu właśnie dzisiaj 10.11 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Grupa dzieci 6 letnich - Koniki Polne przygotowały uroczysty apel, podczas którego zaprezentowali wiersze i piosenki na temat naszego kraju i jego symboli narodowych.

       Biedronki brały udział w tym ważnym wydarzeniu, a na pamiątkę zabrały do domu własnoręcznie zrobione flagi.

     • 04.11.2022
      • Dzień Postaci z bajek

       Dzień Postaci z bajek

       Biedronki świętowały Dzień Postaci z bajek 4 listopada. Zabawy było co nie miara. Widzieliśmy przedstawienie w wykonaniu pracowników przedszkola pod tytułem "Trzy świnki", był bal, zagadki z bajkami, rozmawialiśmy nie tylko o bajkach telewizyjnych ale również tych czytanych 😊 to był wesoły dzień 😊

     • 28.10.2022
      • Próbny Alarm

       Próbny Alarm

       Bezpieczeństwo to ważna sprawa. Od najmłodszych lat uczymy jak się zachowywać na ulicy, na przejściu dla pieszych, w kontakcie z obcymi itp. W przedszkolu uczymy się również zachowania w razie wystąpienia pożaru. W zeszłym tygodniu odbyła się próbna ewakuacja przedszkola. Nic się nie stało ☺️ Straż Pożarna jest zawsze duża atrakcją 🧑‍🚒🚒

     • 27.10.2022
      • Dzień Dyni Pumpkin Day

       Dzień Dyni Pumpkin Day

       W Naszym przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ DYNI - PUMPKIN DAY, dlatego w całym naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowyi żółty w strojach wszystkich dzieci i pracowników🧡. Dzieci spotkały się w dwóch grupach na sali gimnastycznej i miały okazję poznać różnorodność dyń, ich właściwości. Dowiedziały się, że dynia jako bardzo zdrowy owoc z którego można zrobić min. zupę, babeczki, chlebek, dżem, ciasteczka, herbatę, burgera itp. Dzieci zdobyły również wiedzę n/t hodowli dyni, pielęgnacji i historie tradycji wdrążania dyń w Ameryce. Ciekawostką było to, że wszystkie te informacje dzieci poznały w dwóch językach polskim i angielskim🧡.

       Były także dyniowe zawody oraz gotowanie dyniowe zupy podczas zabawy ruchowej. Podsumowaniem były dka dzieci karty pracy z zróżnicowanym stopniem trudności ze względu na wiek.

       Na zakończenie nagrodziliśmy wszystkich trzydziestu trzech uczestników konkursu "Kolorowa dyniowa piękność".

       Bardzo dziękujemy za tak liczny udział 🧡🧡🧡

     • 20.10.2022
      • Jesienny wiatr

       Jesienny wiatr

       Zajęcia dydaktyczne o tematyce jesienne mogą być zarówno pouczające jak i bardzo wesołe i kolorowe. Wystarczyła suszarka do włosów a zabawy co niemiara 😉😉😉🍁🍂🍃🍃🍁🍂

     • 19.10.2022
      • Jesienna Matematyka

       Jesienna Matematyka

       Matematyka nie musi być nudna. Zawsze wykorzystujemy to co daje nam przyroda. Dziś - liście. smiley

     • 19.10.2022
      • Dzień Poczty Polskiej

       Dzień Poczty Polskiej

       Obchodziliśmy dziś Dzień Poczty Polskiej 📮✉️ Biedronki poprzez wysłuchanie wierszyka zgadły o kim będziemy rozmawiać ☺️ Opisaliśmy wygląd Listonosza w mundurze, a także poznaliśmy drogę wysyłania listów. Dzieci segregowały również kolorowe znaczki - dodatkowym zadaniem było przeliczanie, określanie liczebności oraz stwierdzenie gdzie jest najwięcej a gdzie najmniej znaczków. Dobrze się bawiliśmy 😊

     • 13.10.2022
      • Jesienne spacery

       Jesienne spacery

       Dzisiaj na zajęciach dzieci dzielnie pracowały nad pięknym portretem Pani Jesieni z wykorzystaniem pięknych liści z darów jesieni, które Państwo niedawno do nas dostarczyli do kącika przyrody. Za które dziękujemy 😉

       A po zajeciach wybraliśmy się na dłuższy jesienny spacer. Jego celem było zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany w przyrodzie jesienią : kolory liście, liście, które juz spadły oraz drzewa z połowa pusty gałęzi. Dzieci bardzo uważnie obserwowały i powtarzały sobie przy tym kolory. Zrobiliśmy sobie bitwę na liście a n końcu wykorzystaliśmy czas na zabawę na placu zabaw Karrramba🍁🍂🍃🍁🍂🍃🍁🍂🍃

     • 06.10.2022
      • Teatrzyk

       Teatrzyk

       Biedronki wzięły udział w teatrzyku opowiadającym o chorych koszach, które były wypełnione nieodpowiednimi śmieciami. Mała myszka mieszkająca w koszach wyjaśniała wszystkie kwestie koloru pojemników na odpady a wraz z Panią Ekolog dzieci odpowiednio posegregowały śmieci 😊 Było bardzo wesoło ☺️

     • 06.10.2022
      • Wycieczka do Sadu

       Wycieczka do Sadu

       Wyjazd do Sadu w Przybrodzie był dużą atrakcją 😊 Najpierw wyprawa autobusem miejskim, następnie odwiedziliśmy porodówkę cielątek i mogliśmy zobaczyć skąd się na prawdę bierze mleko. Dzieci mogły pogłaskać cielaki i zobaczyły jak przechowuje się ziarno. Sad był dla naszych Biedronek ogromny. Widzieliśmy nie tylko jabłonie ale również inne drzewa. Jabłka były przepyszne 🍎 wszystkie dzieci jadły 😊 Wycieczkę uważamy za udaną ☺️

     • 05.10.2022
      • Grzyby

       Grzyby

       Biedronki rozwijaja swopje umiejętności plastyczne. Staramy się pracować na różnym matereiale. Oto grzyby malowane przez Biedroneczki smiley

     • 05.10.2022
      • Jesienne zapasy

       Jesienne zapasy

       Rodzice 😊 tematy jesienne w przedszkolu zawsze są dużą atrakcją, zwłaszcza gdy są to tematy związane z życiem codziennym. Temat "Witaminy ukryte w przetworach" był dla Biedronek szczególny. Dzieci poza zadaniem matematycznym miały okazję spróbować przetworów Pani Beatki 😀 Po wyczyszczonych talerzach wnioskuję, że wszystko smakowało 😊

     • 03.10.2022
      • Dary Jesieni

       Dary Jesieni

       Poniedziałek zaczęliśmy bardzo jesiennie i kolorowo. Wykorzystując wszystkie przyniesione podarunki zrobiliśmy sobie zajęcia dydaktyczne : przeliczanie, segregowaniu, dzielenie nazw na sylaby, porównywanie. Zaangażowanie całej grupy było duże ze względu na prawdziwe/naturalne okazy natury, które można było samodzielnie dotknąć i ocenić wszystkim zmysłami (poza próbowaniem oczywscie) 🍁🍂🌻

     • 30.09.2022
      • Dzień Chłopca

       Dzień Chłopca

       Wszystkie dziewczynki wraz z Paniami odśpiewały sto lat i złożyły chłopakom życzenia a także każda nasza mała kobietka wręczyła naszym chłopcom upominki i medale. Dziewczynki również otrzymały małą słodkość 😉 Jeszcze raz dla wszytskich Mały i Dużych Chłopaków najlepsze życzenia 🤗🤗😘😘

     • 30.09.2022
      • Ogród jesienią

       Ogród jesienią

       Piątek ostatniego września był dla nas bardzo zapracowanym dniem. Od razu po śniadaniu wyszliśmy spacerkiem do ogródka warzywnego do Pani Beatki. Dzieci miały okazję naocznie i namacalnie okazję samodzielnie wyrwać z ziemi buraki, kalarepy. W szklarni urwać sobie pomidora, ogórka. Podziwialiśmy wszystkie uprawyna ogrodzie a także mieliśmy okazję zaobserwować jak na sąsiadującym polu traktor bronował. 

     • 23.09.2022
      • Pierwszy Dzień Jesieni

       Pierwszy Dzień Jesieni

       23.09 (piątek) obchodziliśmy pierwszy dzień jesieni. W związku z tym wybraliśmy się na pole blisko przedszkola na wykopki do jednego z rodziców naszych podopiecznych- za co serdecznie dziękujemy. Na miejscu oprócz wykopywania ziemniaczków mogliśmy obejrzeć krótki występ, w którym główne role odgrywali: Wiatr, Pani Jesień i Pan Ziemniak 😊 Dodatkowe atrakcje w jakich mieliśmy okazję wziąć udział to : głaskanie i podziwianie królików, próbowanie ziemniaków z ogniska z masłem a także słodki upominek od właścicieli pola😁.

     • 22.09.2022
      • Dzień Przedszkolaka II

       Dzień Przedszkolaka II

       Obchody z okazji Dnia przedszkolaka część II

       Z okazji dnia przedszkolaka dostaliśmy zaproszenie i jednocześnie misję od dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Instrukcje przesłali nam w filmie (link: https://youtu.be/UEqLfasQYL4). W czwartek 22.09 razem z naszymi "Mrowkami" po śniadaniu obejrzeliśmy powyższy film, dzień wcześniej przygotowaliśmy nasze rączki odbite w farbie, które miały stanowić pozostawione po nas ślady, zatańczyliśmy piosenkę zaproponowaną przez uczniaków i.... Ruszyliśmy😉 troszkę im poprzeszkadzaliśmy, zostawiliśmy ślady i szaleliśmy na ich placu zabaw😉

       Dziękujemy serdecznie uczniom Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy za zaproszenie i wspaniały prezent z okazji naszego święta 😁

     • 20.09.2022
      • Dzień Przedszkolaka

       Dzień Przedszkolaka

       Dzień Przedszkolaka "Piżama party". Cały dzień w piżamach był niesamowitą atrakcją dla Biedronek. Dzieci dumne ze swoich pięknych piżam brały udział w imprezie na sali gimnastycznej, robiły opaski i otrzymały dyplomy. Dodatkową atrakcją był seans "kinowy" z popcornem 🍿 To był na prawdę wesoły dzień 😊

     • 16.09.2022
      • Sprzątanie Świata

       Sprzątanie Świata

       Grupa Biedronek i Motyli wspólnie wyruszyła w teren i dzielnie wysprzątała okolice Przedszkola oraz Placu Zabaw Karrramba. Spełnili swój obywatelski ekologiczny obowiązek 🌏🌏💚💚

       W ramach relaksu dzieci skorzystały z zabawy na placu zabaw Karrramba😁👍👍