• Piknik Eko Moto Sport (16.09)

     • 16 września na Przybrodzkiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jego organizatorem była Lokalna Grupa Działania "Dolina Samy", stowarzyszenie, które łączy cztery samorządy - Tarnowo Podgórne, Rokietnica (powiat poznański) oraz Kaźmierz i Szamotuły (powiat szamotulski). Piknik Eko Moto Sport był okazją do spotkania miłośników motoryzacji, zarówno tej tradycyjnej, jak i stosującej najnowsze rozwiązania. My również dołożyliśmy swoją cegiełkę w postaci warsztatów z wykorzystaniem ziół i kwiatów oraz konkursu sprawdzającego znajomość zasad recyklingu.

      Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

       

     • Kronika wycieczek szkolnych 23/24. Giewartów (13-15.09)

     • W połowie września klasy 3a i 3b wybrały się wspólnie na trzydniową zieloną szkołę w Giewartowie. Pogoda dopisała, więc uczestnicy wyjazdu wzięli udział w całej masie energetycznych aktywności.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji... 

     • DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA

     • DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA NA COROCZNE OGNISKO INTEGRACYJNE ‼🔥‼🔥‼🔥😁👍 

       

      START: 22 WRZEŚNIA (PIĄTEK) G. 17:00 🔥🔥🔥🔥😁😁 🕔🕔🕔
       
      Ognisko Integracyjne to coroczna impreza organizowana przez Radę Rodziców z początkiem roku szkolnego w celu zapoznania się i zintegrowania rodziców i dzieci naszej Szkoły 🤸😁🏫 
      Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci z rodzicami z klas najmłodszych 1-3. Nie może oczywiście zabraknąć i rodzeństwa 🙂👍👍👫 

      CO ZAPEWNIAMY❓ 
      👉 Dobrą zabawę 🎉🎊
      👉 Paleniska z drewnem 🪵🔥
      👉 Kije do ogniska 🥢
      👉 Ciepłą herbatkę i kawkę w termosach ☕🫖
      👉 Soczki dla najmłodszych 🧃
      👉 Talerzyki i kubeczki 🍽
      👉 Ketchup i musztardę
      👉 Chleb 

      CZEGO POTRZEBUJEMY❓
      ❤ WAS w dużej ILOŚCI 👫👫👪👪👭🧑‍🤝‍🧑👬
      ❤ Domowe wypieki 🥯🥞🥧🥮🍰🍮🧁🍩🍪
      ❤ Domowy smalec 🍞
      ❤ Ogórki kiszone 🥒

      Przedstawiciele Waszych Trójek Klasowych poproszą Was o zdeklarowanie się odnośnie wypieków, ogóreczków i smalczyku 😁😁😁
      Podczas imprezy, za symboliczne złotówki, będzie można kupić przygotowane przez Was pyszności, a tym samym zasilić skarbonkę RR 👍 Pamiętajcie zatem o gotówce 😁😁🙂🙂

      CO WE WŁASNYM ZAKRESIE ❓
      👍 Kiełbaski 🌭
      👍 Bułeczki (jeśli ktoś woli od chlebka) 🥐🥖🍞

      My już się nie możemy doczekać 😀🎵🧁🌭🔥  
      A WY❓❓❓

      Do miłego zobaczenia 22 września 😀😀 

      Pozdrawiamy,

     • DRUŻYNA RR znów w akcji ‼‼🙂

     • Dnia 13 września o g 18:00 wciąż w wakacyjnych nastrojach odbyło się spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemii w Cerekwicy 🙂

      Jednogłośnie ogłoszono przedłużenie kadencji zeszłorocznego Prezydium w składzie:
      👉 Łukasz Wieczorek - Przewodniczący 
      👉 Katarzyna Ruta - Wiceprzewodnicząca
      👉 Violetta Ginter - Skarbniczka
      👉 Marcin Szymański - Sekretarz
      👉 Beata Cieślak - Specjalistka do spraw medialnych 😁😁

      Podczas pierwszego spotkania omówiliśmy tematy najważniejsze dotyczące tegorocznej składki, budżetu, dni wolnych od zajęć dydaktycznych, ogniska integracyjnego, pasowania na pierwszoklasistę i kilka innych. 

      Dziękujemy za liczne przybycie Waszych przedstawicieli i liczymy na owocną współpracę w Roku Szkolnym 2023/2024 👏👏👏

      Pozdrawiamy,
      Drużyna RR 

      #radarodzicowcerekwica #szkołapodstawowawcerekwicy #drużynaRRcerekwica

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • W czwarty rok działalności Szkoły im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy wkroczyliśmy w uroczystym nastroju oraz w imponujacym składzie: 472 uczniów (22 odziały klasowe), 48 nauczycieli oraz 9 pracowników obsługi i administracji. Zapowiada się intensywny czas!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 września 2023 r.

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na inaugurację roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Będzie ona przebiegała zgodnie z poniższym harmonogramem:

      godz. 8.00 - klasy: 8a, 7a, 7b, 6a, 6b, 6c, 5a, 5b, 5c

      godz. 9.00 - klasy: 4a, 4b, 3a, 3b, 3c, 2a, 2b, 2c, 2d

      godz. 10.00 - klasy 1a, 1b, 1c, 1d z rodzicami lub opiekunami

      Spotkania rodziców/opiekunów i uczniów klas pierwszych potrwają około 2h (w ich trakcie odbędą się zebrania z wychowawcami). Spotkania uczniów pozostałach klas potrwają około 1,5h.

      Autobusami ZTM można przemieszczać się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej!!!

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, więc aby podkreślić jego rangę prosimy o odświętny strój. Oprócz wyczekiwanych spotkań z wychowawcami i kolegami, tego dnia zapoznamy się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, nowi uczniowie otrzymają dane potrzebne do logowania w dzienniku elektronicznym Librus i szereg innych dokumentów.

      Informujemy, że 4 września świetlica szkolna czynna jest od godziny 7.00 do 13.00, stołówka szkolna jest zamknięta. Prosimy rodziców/opiekunów o odbiór młodszych dzieci w odpowiednich godzinach.

      Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny zostanie odprawiona 4 września o godz. 18.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy.

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • Zapraszamy Rodziców/Opiekunów dzieci na zebrania inauguracyjne:

      Przedszkole:

      5 września, godzina 1700 - Pszczółki, Biedronki, Motyle (grupy młodsze)

      6 września, godzina 1700 - Mrówki, Żuczki, Koniki Polne (grupy starsze)

      6 września, godzina 1900 - Zebranie Rady Rodziców Przedszkola

      Szkoła Podstawowa:

      4 września, godzina 1000 - klasy 1

      11 września, godzina 1800 - klasy 2 - 4

      12 września, godzina 1800 - klasy 5 - 8

      13 września, godzina 1800  - Zebranie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej

     • Obóz sportowy w Koźminie Wielkopolskim (sierpień'23)

     • Jak co roku o tej porze zawodnicy zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym "Słowian" Mrowino wyjechali na obóz sportowy organizowany wspólnie z Klubem Sportowym Tenisa "Rataje 50". Dziewięciodniowe zgrupowanie w Koźminie Wielkopolskim było świetną okazją do nabywania nowych umiejętności i szlifowania formy przed kolejnym sezonem. Uczestnicy znaleźli również czas na rekreację, grali w gry planszowe, uczestniczyli w konkursach plastycznych i korzystali z basenu. Wkrótce "wypoczęci i uśmiechnięci" rozpoczną regularne treningi.

      Uczniowie, którzy będą chcieli pójść w ich ślady, będą mieli okazję trenować w szkole. O szczegółach niebawem poinformuje Pan Jacek Olejniczak. Już dziś zachęcamy do gry! Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego. Do zobaczenia przy stole na Przybrodzkiej!

     • Bezpieczna droga do szkoły!!!

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie, zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie prosimy o przypomnienie swoim pociechom zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W obrębie szkoły na bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej są dwa przejścia dla pieszych: przy kościele i przy cmentarzu. Prosimy rodziców szczególnie dzieci z młodszych klas o wybranie optymalnej drogi do szkoły i jej wspólne pokonanie razem z dzieckiem przed rozpoczęciem roku szkolnego.

     • Organizacja ruchu przy szkole

     • Powyżej mapka poglądowa dotycząca organizacji ruchu pod szkołą.

      1. Wyjazd z parkingu szkolnego na ulicę Przybrodzką (pierwszy od ulicy Szamotulskiej)

      2. Wjazd na teren szkoły od ulicy Przybrodzkiej (drugi od ulicy Szamotulskiej)

      3. Strefa przed szkołą przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego (zakaz poruszania się i parkowania dla pojazdów mechanicznych!!!)

      4. Strefa przeznaczona wyłącznie do wysadzania uczniów (z prawej strony pojazdu!!!), czas zatrzymania - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci !!!

      5. Strefa wzdłuż sali gimnastycznej przeznaczona wyłąłcznie do wysadzania dzieci po zaparkowaniu przodem pojazdu do sali, czas zatrzymannia - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci !!!

      Uprzejmie prosimy o stosowanie się do przedstawionego sposobu organizacji ruchu wokół szkoły.  Należy zwrócić szczególną uwagę na otoczenie podczas manewru wycofywania - dzieci są niższe niż większość samochodów!!!

     • Informacje dla rodziców uczniów klas pierwszych

     • Drodzy Rodzice,

      1) w załączniku znajduje się lista potrzebnych przyborów szkolnych, którą rozdawaliśmy na zebraniu przed wakacjami;

      2) podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie otrzymają na początku roku szkolnego (z wyjątkiem podręcznika do religii, który jest do zakupienia przez rodziców, których dzieci będą uczęszczać na katechezę);

      2) w połowie września będzie możliwość zrobienia w szkole zdjęć legitymacyjnych.

      Wyprawka_szkolna.pdf

     • Podręczniki do jęz. hiszpańskiego kl. 5-6 2023/24

     • Podręczniki do nabycia przez rodziców/opiekunów, których dzieci w klasach 5-6  będą uczęszczać na zajęcia z języka hiszpańskiego.

      UWAGA! Podręczniki dla klas 7-8 (czyli w ramach zajęć obowiązkowych) uczniowie otrzymują w szkole.

     • Podręczniki do religii 2023/24

     • W tabeli znajduje się wykaz podręczników do nabycia przez rodziców/opiekunów, których dzieci będą uczęszczać na religię w roku szkolnym 2023/2024.

     • "Lato w szkole" po raz trzeci!

     • Kolejna edycja "Lata w szkole" już za nami, a było to tak:

      PONIEDZIAŁEK- warsztaty kulinarne (z p. Iwoną robiliśmy lody i gofry, a z p. Karoliną parówkowe obwarzanki), zajęcia z chustą animacyjną (tu dowodziała p. Ania), ponadto układaliśmy puzzle na czas i domino XXL w sali gimnastycznej

      WTOREK-wyjechaliśmy do Krainy Zabaw BOGILU 

      ŚRODA-upłynęła pod znakiem wizyty klauna, balonikowego szaleństwa, warsztatów tworzenia bomb kwiatowych i wyprawy do kina "Halszka"

      CZWARTEK-energetyczna zumba pod okiem p. Magdy Andrzejewskiej, warsztatów plastycznych (a w zasadzie pszczółkowych) z p. Sylwią i wizytą w Muzeum Czekolady

      PIĄTEK- to już istne szaleństwo: podchody, warsztaty artystyczne z p. Kają Kostecką, mecz piłkarski z Champion SC, warsztaty ceramiczne i kurtyna wodna.  Dziękujemy uczestnikom i wszystkim osobom, które przyczyiły się do realizacji "Lata w szkole", a tyczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

       

     • "Wakacje! Znów będą wakacje!"

     • 23 czerwca 434 podopiecznych naszej szkoły rozpoczęło wakacje. Pożegnanie odbywało się w trzech turach, a uczniom towarzyszyli licznie zgromadzeni rodzice, rodzeństwo, nierzadko też dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz oświatowych oraz organizacji, które  współpracują z nami na co dzień. Piękny czas, pełen wzruszeń. Teraz pora na zasłużone wakacje!

     • Pożegnania nadszedł czas...

     • Sześciolatki z grupy Koniki Polne uroczyście zakończyły edukację przedszkolną. Dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż po różnych częściach Polski, zwiedzając m.in. Kościelisko czy Mazury. Występ był znakomity, o czym świadczyły gromkie brawa oraz wzruszenia gości - szczególnie Rodziców. Było mnóstwo wierszy oraz niesamowitych piosenek. Po oficjalnej części przyszła pora na spotkanie z wychowawcami i Rodzicami. Było malowanie twarzy, tatuaże, lanie wodą oraz przepyszne przekąski. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci każdemu, kto mógł uczestniczyć w tym ważnym dla Koników wydarzeniu. Dzieciom jeszcze raz gratulujemy oraz życzymy cudownych dni w szkole, z "kapeluszem pełnym marzeń"

     • Ach, co to był za bal!

     • Szkołę w Cerekwicy opuszcza właśnie trzeci rocznik absolwentów. W poprzednich latach pandemia mocno pokrzyżowała nam plany i dopiero teraz, po raz pierwszy mogliśmy zorganizować prawdziwy bal ósmoklasisty. Rozpoczęło się krókim przedstawieniem dla nauczycieli i pracowników, był też czas na podziękowania dla rodziców i piękny polonez w wykonaniu absolwentów, a potem już zabawa, zabawa, zabawa!

     • W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli OLIMPIADA 6-LATKÓW

     • 6 czerwca na Przybrodzkiej odbyła się OLIMPIADA 6-LATKÓW, której gospodarzami byli ubiegłoroczni zwycięzcy-przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki". W zmaganiach sportowych wzięli udział przedstawiciele sześciu placówek: Bajeczka, Leśna Chatka, Logicus, Milusie, Przedszkole z Napachania i Zaczarowana Łąka. Zwyciężyła drużyna z Logicusa, II miejsce wywalczyło Przedszkole z Napachania, III-Leśna Chatka. Tradycyjnie zwycięzca otrzymał Puchar Przechodni Wójta Rokietnicy i został organizatorem takiej olimpiady w przyszłym roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już cieszymy się na przyszłoroczną wizytę w Rokietnicy!

     • Zaczarowana Łąka w Mrowinie już oficjalnie!

     • Zaczarowali wszystko i wszystkich dookoła! Począwszy od sali gimnastycznej, w której rozpoczęły się uroczyste obchody nadania imienia, poprzez dziedziniec przedszkolny, który stał się miejscem radosnego pikniku rodzinnego, aż po pogodę, która 27 maja 2023 roku naprawdę dopisała. Nie sposób nie wspomnieć o wszystkich pozostałych salach mrowińskiego przedszkola, które na czas wydarzenia zamieniły się w pracownie warsztatowe i miejsce nieskrępowanej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i  ich opiekunów. Można było w nich malować,  robić pamiątkowe zdjęcia, podziwiać motyle, układać klocki lego. Zanim jednak przyszedł czas na beztroską zabawę odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której pan dyr. Maciej Ciesielski wraz z panią dyr. Arletą Łech odsłonili tablicę z nazwą 'Zaczarowana Łąka w Mrowinie", głos zabrali licznie zgromadzeni goście, którzy reprezentowali władze oświatowe oraz zaprzyjaźnione instytucje. Ich przemówienia przeplatane były występami przedszkolaków, które zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Swoją muzyczną cegiełkę do tego wyjątkowego dnia dorzucili również uczniowie z Przybrodzkiej, którzy jeszcze niedawno sami byli przedszkolakami i w Mrowinie czują się jak u siebie w domu.

      Za utrwalenie tych zaczarowanych chwil w postaci zdjęć dziękujemy Panu Grzegorzowi Niklasowi z GNF.