• SPOTKANIE Z MAGDALENĄ BIGAJ

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z Magdaleną Bigaj - autorytetem w dziedzinie edukacji medialnej. Spotkanie autorskie odbędzie się w dniu 8 marca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

     • W karnawale same bale!

     • Jak co roku o tej porze nasze przedszkole zamienia się w salę balową, w której królują karnawałowe kreacje. Księżniczki, elfy, wróżki wirują w tańcu wespół w zespół z superbohaterami i stróżami prawa. Jest barwnie i radośnie!

     • Urodzinki, urodzinki!

     • W związku z nadaniem imienia naszego przedszkola "Zaczarowana Łąka" rozpoczęliśmy tradycję świętowania imienin każdej z grup przedszkolnych. Dziś jako pierwsza imieniny obchodziła grupa "Żuczki". Zaprezentowaliśmy różnego rodzaju informacje o żuczkach, a także ciekawostki i opis ich wyglądu. Otrzymaliśmy prezenty od każdej z grupy, następnie świętowaliśmy w naszym gronie "Żuczków".

     • Jadę, jadę w świat sankami...

     • Wprawdzie za oknem znów zagościła wiosnenna pogoda, ale trzeba przyznać, że tegoroczna zima dała nam całkiem sporo okazji do zabawy na śniegu. Mamy nadzieję, że powróci znów w czasie ferii, a tymczasem sami wracamy wspomnieniami do śnieżnego szaleństwa w wykonaniu przedszkolaków, których na saneczkach woziły starszaki z 5c. Radości było co nie miara!

     • Babciu, Dziadku kochamy Was!

     • Wzruszające piosenki, szczere, płynące z serca życzenia, mnóstwo uśmiechu i radości. Taka właśnie atmosfera towarzyszyła występom dzieci z "Zaczarowanej Łąki" już od środy aż do piątku. Przybycie zaproszonych gości to najpiękniejsza nagroda dla przedszkolaków, które po raz kolejny przekonały się, że babcia i dziadek są najwspanialszą publicznością. Dziękujemy Sołectwu Mrowino-Cerekwica za udostępnie wielkiej sceny dla naszych małych aktorów!

     • Z rodzinką przy stole... oczywiście tenisowym!

     • Podczas ostatniego przed świętami treningu zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego "Słowian" Mrowino towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, a nawet dziadkowie. Tym razem nie wystąpili jednak w roli kibiców i obserwatorów, ale równorzędnych partnerów przy stole!

      Grudniowe "RODZINNE GRANIE" to coroczna klubowa tradycja, która z jednej strony stanowi okazję do aktywnego spędzenia czasu i dobrej zabawy, a jednocześnie potwierdza tezę, że tenis stołowy jest sportem dla każdego niezależnie od wieku. Wszystkim, którzy chcieliby się o tym przekonać osobiście, podpowiadamy, że UKS prowadzi treningi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, grających regularnie i amatorsko. W dodatku tak się dobrze składa, że odbywają się one w naszej szkole, a wszystkich informacji udziela trener Jacek Olejniczak. 

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niecodziennego grudniowego treningu. Dodamy, że bliscy zawodników pięknie dopisali i wszyscy spędzili dwie sympatyczne godziny na tenisowej zabawie. Na zakończenie "Rodzinnego Grania" zawodnicy otrzymali ufundowane przez klub świąteczne paczki.

     • Na Przybrodzkiej również świątecznie

     • Radośnie i serdecznie, przy wspólnym stole i w blasku choinki. Tak właśnie upłynął przedświąteczny piątek w naszej szkole. Rozmawialiśmy, śpiewaliśmy i składaliśmy sobie życzenia. 

      Obejrzeliśmy również jasełka przygotowane przez zespół katechetyczny, w których wzięli udział piątoklasiści oraz uczennice z młodszych klas. 
      Zgodnie ze swoją klasową tradycją 6b również wcieliła się w aktorów. Tym razem podopieczni pani Hanny odegrali "Opowieść wigilijną". Bardzo gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki, żeby aktorzy, niczym Ebenezer Scrooge, przeszli metamorfozę i w przyszłym roku dali się poznać szerszej publiczności...

     • Jest taki dzień...

     • W naszym przedszkolu spędzamy bardzo dużo czasu, nic więc dziwnego, że czujemy się trochę jak rodzina i tradycyjnie spotykamy się przy wigilijnym stole.

     • Gwiazdor w "Zaczarowanej Łące"

     • Ho! Ho! Ho! Ależ te nasze przedszkolaki były grzeczne! I jeszcze piękny program artystyczny przygotowały! Nic dziwnego, że odwiedził ich Gwiazdor i inni znamienici goście. 

     • Świąteczne przedstawienie "Zmartwienie śnieżynek"

     • To był naprawdę magiczny wieczór w naszej szkole, a wydarzył się za sprawą pani Ewy, która opiekuje się szkoloną grupą artystyczną "Artis". Imponujące dekoracje, wzruszająca gra aktorska i licznie zgromadzona publiczność, która owacjami nagrodziła występujących👏👏, a po przedstawieniu przesympatyczne spotkania w kuluarach przy kawie i domowym cieście. Już czekamy na kolejne teatralne spotkania!

     • Ach, co to był za kiermasz!

     • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy po raz kolejny wraz ze wsparciem Dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców i uczniów zorganizowała Kiermasz Świąteczny w piątkowe grudniowe popołudnie. ♥️👏👏 Tym razem celem było m.in. doposażenie szkoły w jeszcze lepsze nagłośnienie, aby wszystkie imprezy okolicznościowe, konkursowe tudzież przedstawienia niosły się jeszcze większym echem wśród społeczności szkolnej i gminnej 🙂

      Każda z klas 1-6 przygotowała świąteczne występy - pastorałki, tańce i piosenki w przeróżnych aranżacjach, strojach i nastrojach 🌲🎀🎁🎇🎄

      Swoje przedstawienia przygotowały także szkolne kółka: taneczne, teatralne, muzyczne i baletowe, podczas których mogliśmy podziwiać nasze dzieci i nauczycieli w nowych rolach 🩰🪕🎤🎭
      Czuć było jak duma rodziców wypełniała świąteczny nastrój całej sali gimnastycznej 🙂

      Salę wypełniały także stoiska z ręcznie wykonanymi dekoracjami. 
      Czegóż tam nie było? 😳🙈😳
      Stroiki, aniołki, bombki, zawieszki, girlandy, ciasto na pierniki, świeczki, sole do kąpieli, pierniki, kolczyki, gwiazdy, mydełka, czekolady, koło fortuny...ach... Chciałoby się wszystko zabrać do domu 🌲🎀♥️🙂
      Nie zabrakło także stoisk z możliwością własnoręcznego dekorowania pierniczków, zrobienia sobie tatuażu, pomalowania twarzy czy zrobienia sobie wspólnego zdjęcia w fotobudce z Logo Szkoły 😁😁😁😁👍👍👍
      Wsparły nas również lokalne firmy proponując vouchery na swoje usługi i produkty 👏👏👏♥️♥️👍👍

      Wspomnieć należałoby jeszcze o miejscu tuż obok sali gimnastycznej - STOŁÓWCE, gdzie stoły uginały się od ciast, wypieków, kawy i zimowej herbaty, bigosu, pasztecików, chleba ze smalcem i barszczyku, gdzie rodzice kilku klas uwijali się jak mróweczki, aby zaspokoić Wasze smakowe piątkowe zachcianki 🥧🍰🍮🧁☕🍵🫖🍞🥐🙂

      W trakcie kiermaszu został także ogłoszony wynik konkursu na Najpiękniejsze Świątecznie Udekorowane Drzwi w szkole 👏👏👏👏

      Radości, wzruszeń, dumy, podziwu, zaskoczeń, energii, poddenerwowania i nadziei podczas 3h piątkowego popołudnia nie sposób opisać.
      Smaków dla podniebienia, zapachów pierników, dźwięków miłych dla ucha, obrazów cieszących oko, bliskości w tańcu i podczas występów i wśród odwiedzających podczas 3h grudniowego wieczoru nie sposób poczuć nie będąc tam z nami 🙂♥️🙂

      Tak WIELE a tak KRÓTKI czas. ♥️

      Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za pomoc, zaangażowanie, wsparcie, uśmiech, ręce do pracy, pomysły i wszystko inne 👏🙂

      Czujemy się wysyceni na cały rok i już zapraszamy na przyszłoroczny kiermasz świąteczny 🙂👏🎀🌲♥️

      Drużyna RR

      #radarodzicówszkołapodstawowawcerekwicy
      #szkołapodstawowawcerekwicy
      #kiermaszświąteczny2023
      #kiermaszcerekwica 

     • Tenisiści w akcji!

     • Chociaż koniec roku za pasem tenisiści stołowi nie zwalniają tempa. W ubiegłym tygodniu brali udział w dwóch ważnych imprezach🏓🏓🏓
      Na początek XII Mistrzostwa Gminy Rokietnica w tenisie stołowym o puchar Wójta, które obyły się 2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy Wzięła w nich udział rekordowa liczba prawie 60 zawodniczek i zawodników, którzy grali w 4 kategoriach,  tym oczywiście wszyscy szkolni tenisiści i grupa absolwentów. W czasie zawodów odwiedziła nas Swarzędzka Telewizja Kablowa.
      Największą niespodzianką turnieju było III miejsce Amelii Hoffmann wśród pań, które grały bez podziału na wiek. Wśród chłopców: I miejsce Paweł Gawroński, II  miejsce Jacek Gawroński,  a III miejsce Mateusz Zimowski. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom mistrzostw.
      Niedziela dla szkolnych tenisistów również była bardzo intensywna.  Podstawowa szóstka, czyli Amelia, Zuza,  Leon, Hubert,  Mikołaj oraz Łukasz, musiała szybko zregenerować siły po sobotnich zawodach, żeby udać się na zawody do Czempinia. Najlepsze miejsce (tym razem 15) zajęła ponownie Amelia, ale pozostali też walczyli bardzo dzielnie zdobywając sporo nowych doświadczeń.

     • Żuczki i Mrówki w Fabryce bombek

     • Na początku przedszkolaki zapoznały się z etapami robienia najpopularniejszych świątecznych ozdób, a na koniec wycieczki każdy uczestnik otrzymał swoją imienną bombkę. 

     • Odliczamy czas do świąt...

     • Kalendarze adwentowe to tradycja znana od dawna. Spójrzcie, jak niezwykłą kreatywnością w oczekiwaniu na święta, wykazały się przedszkolaki i ich rodzice w ramach konkursu zorganizowanego w "Zaczarowanej łące"!

     • Jak tradycja szkolna każe, czyli... zapraszamy na Kiermasz Świąteczny!

     • UWAGA UWAGA DRUŻYNA RR ZNÓW W AKCJI RODZICE, UCZNIOWIE i WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 

      KIEDY:  8 GRUDNIA (PIĄTEK) g 17:30 - 20:30

      MIEJSCE:  SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CEREKWICY 

      DLA KOGO: Dla dzieci i rodziców z naszej szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły, dla naszych rodzin, dla naszych sąsiadów i wszystkich sympatyków świątecznej atmosfery!

      ATRAKCJE klasowe występy naszych dzieci konkursy i zabawy klasowe stoiska z dekoracjami kawiarenka w wersji wytrawnej i w wersji słodkiej (w tym roku zapraszamy do kawiarenki do stołówki szkolnej)

      CO BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ DEKORACJE ŚWIĄTECZNE wykonane przez Rodziców dzieci naszej szkoły  Zdjęcia (świąteczna ścianka/fotobudka) Ciasta i ciasteczka Barszczyk, paszteciki, bigos, chlebek ze smalcem

      A wszystko przy akompaniamencie świątecznych piosenek i kolęd i z możliwością wypicia ciepłej kawki lub herbatki 

      KTO JUŻ SIĘ CIESZY NA TO WYJĄTKOWE POPOŁUDNIEBo my już nie możemy się doczekać 

      Czekamy na Was,Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy

      #radarodziciowszkolapodstawowawcerekwicy #druzynaRRwcerekwicy #jarmarkswiateczny #jarmarkbozonarodzeniowycerekwica

     • Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Pszczółki"

     • Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. W grupie Pszczółki odbyła się ona 9 listopada 2023r. Od samego rana trwały przygotowania oraz próby małych artystów. Kiedy aulę wypełnili goście, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami zaprezentowały program artystyczny. Dla dzieci występ okazał się bardzo dużym przeżyciem, a dla rodziców powodem do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Następnie, odbyło się uroczyste pasowanie przez Pana Dyrektora Macieja Ciesielskiego oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów, a także upominków. Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodziankę, a mianowicie spotkanie i rozmowy przy słodkim poczęstunku.

      Pszczółkom życzymy, aby wszystkie dni spędzone w przedszkolu był ciekawą przygodą, przepełnioną radością, przyjaźnią, zabawą oraz nauką.

     • Biało-czerwone przedszkolaki...

     • "Zaczarowana Łąka" również świętowała 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia przygotowanego przez mrowińskie Żuczki.