• Mirek i Magdalena Czyżykiewicz - PIANO

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki na koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz. Wierzymy, że to pięknie, duchowe przeżycie w najlepszy możliwy sposób zwieńczy nasze obchody nadania imienia PRZYJACIÓŁ ZIEMI Szkole Podstawowej w Cerekwicy - Zapraszamy!!! Poniżej link do utworu AVE !!!
    Czytaj więcej
   • Egzamin ósmoklasisty 24-26 maja 2022r.

    Kochani Uczniowie! Pamiętajcie! "Patrzymy tylko w jedną stronę"! Cała ekipa z Przybrodzkiej 1 trzyma za Was kciuki. Będzie dobrze!
  • Aktualności

     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2022/2023

      Szanowni Rodzice,

      rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2022/2023 odbywać się będzie w formie elektronicznej. Wszystkie informacje, znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA

      Pierwsze wnioski będą aktywne od 9.02.2022 r. do 17.02.2022 r. – Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

     • Wierszem i prozą o zimowych świętach opowiedziane...

      W kalendarzu już luty. Lada dzień będziemy wypatrywać pierwszych oznak wiosny, a tymczasem na chwilę wracamy jeszcze do świątecznego klimatu, który w wierszach i opowiadaniach utrwalili nasi uczniowie. Zdaniem Pani Aleksandry, organizatorki konkursu literackiego o tematyce świątecznej, uczestnicy "ZIMOWEGO BAJANIA" wykazali się odwagą, wyobraźnią i pomysłowością. Efekt, czyli prace konkursowe i wyniki, znajdziecie w załączniku. Życzymy przyjemnej lektury, a tymczasem gratulujemy śmiałkom i zachęcamy innych uczniów, żeby poszli w ich ślady. Do piór kochani, do piór!

     • WYNIKI GŁOSOWANIA - 13 stycznia 2022r.

      Emocje sięgnęły zenitu … i będą trwały nadal, ponieważ żadna z trzech propozycji nie zdobyła wymaganej 50% liczby głosów.

      Przyjaciół Ziemi - 48%

      Tysiąca Talentów - 32%

      Otwartych Umysłów - 20%

      Do kolejnej rundy przechodzą pierwsze dwie propozycje. Jeśli się nic nie zmienia w związku z sytuacją covidową dogrywka odbędzie się 3 lutego 2022r. Już dziś wszystkich zapraszamy do udziału. Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej komisji za ciężką pracę i profesjonalną obsługę.

     • Pieszy rajd "Śladami lokalnych Powstańców Wielkopolskich"

      Każdy nauczyciel historii niejednokrotnie spotkał się z pytaniem: "Dlaczego my się tego musimy uczyć, przecież to już było!". Rzeczywiście było i... oby się więcej nie powtórzyło, a pamiętać powinniśmy, żeby docenić wysiłek poprzednich pokoleń i wyciągać wnioski na przyszłość. Sposoby na upamiętnienie wydarzeń historycznych są różne, w skali ogólnokrajowej między innymi poprzez ustanowienie święta narodowego. Tak się właśnie stało z 27 grudnia. W ubiegłym roku ogłoszono go Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Na tę okoliczność nasza szkoła była pięknie podświetlona, a ponieważ rocznica przypada w dniu wolnym od zajęć, to obchody przenieśliśmy na 7 stycznia 2022 roku. Tego dnia wieczorem zorganizowaliśmy pieszy Rajd pieszy "Śladami lokalnych Powstańców Wielkopolskich". Wzięły w nim udział dwadzieścia dwie drużyny, składające się z naszych uczniów i ich rodzin. Uczestnic

     • Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

      CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cerekwicy po raz kolejny oddał hołd wszystkim walczącym w Powstaniu Wielkopolskim, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku.

      Warto było wybrać się dziś na wieczorny spacer, aby obejrzeć iluminację przygotowaną z okazji 103 rocznicy tego ważnego wydarzenia. Dla tych, którzy nie dotarli na Przybrodzką, pozostają zdjęcia. Jednocześnie mamy nadzieję, że znów będziemy mogli zaprosić Państwa za rok. Pamiętajmy o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność!

     • Stypendia Św. Mikołaja !!!

      Szanowni Państwo,

      Serdecznie zachęcam do przekazania 1% podatku na program Stypendia św. Mikołaja dla uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Cerekwicy. W obecnym roku szkolnym mamy już pierwsze stypendium z tego projektu.

      Organizatorem programu Stypendia św. Mikołaja i właścicielem naszego stypendialnego subkonta jest Fundacja Świętego Mikołaja. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, dlatego mamy możliwość gromadzenia środków z 1% na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanych przez Państwa środków zostanie przeznaczonych na stypendia, ponieważ Fundacja nie pobiera żadnych prowizji od wpłat.

     • JASEŁKA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU, czyli święta tuż, tuż!

      W grudniu w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tradycyjnych Jasełek oraz wizyty Gwiazdora. Zarówno popisy aktorskie, jak i taneczne bardzo przypadły do gustu naszemu gościowi, który w zamian ofiarował nam wspaniałe prezenty. Trudno się zresztą dziwić, w końcu podeszliśmy do sprawy naprawdę poważnie. Dzięki pomocy rodziców i pań z przedszkola wyglądaliśmy profesjonalnie, a reszta to już nasza zasługa. Doskonale opanowaliśmy swoje role i wczuliśmy się w klimat przedstawienia. Zobaczcie zresztą sami!

     • Wybieramy IMIĘ SZKOŁY!

      Trudno w przypadku naszej Szkoły zgodzić się ze stwierdzeniem, które głosi: "Dopiero imię sprawia, że coś istnieje naprawdę", bo chociaż pojawiliśmy się całkiem niedawno, to dziś chyba nie sposób wyobrazić sobie Cerekwicę bez Przybrodzkiej 1. Wiedząc jednak, że nazwa ma duże znaczenie w procesie kształtowania tożsamości danej placówki, najpierw dobrze się przygotowaliśmy, a potem z ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do wyboru IMIENIA SZKOŁY. Wystartowaliśmy nieprzypadkowo 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej. Najpierw wzięliśmy udział w ankiecie, zgłaszaliśmy propozycje (było ich aż 52!), potem z nich wyłoniliśmy 10. W kolejnym etapie zostało trzy: PRZYJACIÓŁ ZIEMI, OTWARTYCH UMYSŁÓW oraz TYSIĄCA TALENTÓW. Całą procedurę i poszczególne etapy można śledzić w zakładce IMIĘ SZKOŁY. Obecnie trwa kampania wyborcza promująca trzy wspomniane nazwy, a jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam

     • Młodzi Ekologowie na start!

      Swoje działania rozpoczęli w październiku i nadal nie zwalniają tempa! W ramach koła naukowego, którym opiekują się Pani Agata Kowalczuk i Pani Ewelina Rybnicka, realizują zadania wynikające z projektu "Fabryka ekologów"- laboratorium edukacyjne w SP Cerekwica. Podobnie jak ich koledzy z Napachania i Rokietnicy poruszają się w określonych segmentach tematycznych, ale sposób w jaki zgłębiają poszczególne zagadnienia zależy już tylko od inwencji opiekunów naukowych oraz ich samych, a tej z z pewnością zarówno młodym ekologom, jak i Pani Ewelinie i Agacie nie brakuje. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu Fabryka Ekologów oraz w zakładce Młodzi Ekolodzy. Polecamy!

     • ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE czas zacząć...

      Kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki stanowią nieodłączny element Bożego Narodzenia. Są lubiane i śpiewane przez wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności wokalnych wykonującego. Te, których wysłuchaliśmy niedawno w ramach specjalnego świątecznego konkursu w Przedszkolu w Mrowinie, podbiłyby serce niejednego słuchacza!

     • "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze..."

      Jak na tradycję przystało, pod koniec listopada, zarówno w przedszkolu, jak i szkole, świętowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, lanie wosku oraz zagadki. Nie zabrakło także radosnych pląsów. Mieliśmy wspaniałe kostiumy i ciekawe rekwizyty. Bawiliiśmy się w bardzo tajemniczej oprawie, na koniec okazało się, że... przyszłość nie ma już dla nas żadnych tajemnic!

     • Przedszkolakiem być to poważna sprawa!

      Jak co roku we wrześniu do naszego przedszkola dołączyły nowe koleżanki i koledzy, i to właśnie oni byli głównymi bohaterami wydarzenia, które miało miejsce 17 listopada w Mrowinie. Tego dnia w trzech młodszych grupach, a więc u PSZCZÓŁEK, BIEDRONEK i MOTYLI odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Oczywiście ze względu na pandemię miało ono nieco skromniejszy niż zwykle charakter, między innymi musieliśmy ograniczyć liczbę gości, którzy przybyli na uroczystość, a samą uroczystość podzielić na trzy tury, ale i tak było pięknie! Dzieciaki, jak na prawdziwych przedszkolaków przystało, spisały się na medal. Śpiewały, recytowały i złożyły uroczyste ślubowanie. Wreszcie, aby zadośćuczynić tradycji, Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania za pomocą wielkiego czerwonego ołówka. Nie obyło się również bez okolicznościowych upominków i podziękowań, które należą się wszystkim: samym przedszkolak

     • i... CIESZMY SIĘ WOLNOŚCIĄ dziś!

      W naszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym celebrowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości na różne sposoby. Tak przedszkole, jak i szkoła zostały na tę okoliczność pięknie udekorowane. W przygotowanie wystroju okien, gazetek, wystaw aktywnie włączyły się dzieci. Był koncert pieśni patriotycznych (to w Mrowinie) i kreatywna patriotyczna lekcja (to z kolei na Przybrodzkiej), którą pięknie otworzyła Franciszka wierszem Wisławy Szymborskiej. Śpiewaliśmy, graliśmy, kolorowaliśmy. 3a zdążyła nawet upiec rogale marcińskie, które są nieodłącznym atrybutem świętowania w Wielkopolsce. W przeddzień rocznicy, o 11.11. wszyscy wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Cieszymy się, że za pomocą Internetu w obchodach brali udział także uczniowie, którzy przebywali akurat na kwarantannie. W takim czasie pojęcie WOLNOŚCI nabiera nowego wymiaru, a więc cieszmy się naszą wolnością

     • Pamiętajmy o historii!

      "Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” Józef Piłsudski
      Staramy się pamiętać. Zarówno na co dzień, między innymi kiedy pielęgnujemy mogiły bohaterów poległych w walce o wolność, jak i od święta, biorąc udział w różnych wydarzeniach rocznicowych: 11 listopada w odzyskania niepodległości, 27 grudnia na pamiątkę wybuchu Powstania Wielkopolskiego czy w sierpniowych obchodach poświęconych Bitwie Warszawskiej.

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 24.05.2022
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 496811