• "Lato w szkole" po raz trzeci!

     • Kolejna edycja "Lata w szkole" już za nami, a było to tak:

      PONIEDZIAŁEK- warsztaty kulinarne (z p. Iwoną robiliśmy lody i gofry, a z p. Karoliną parówkowe obwarzanki), zajęcia z chustą animacyjną (tu dowodziała p. Ania), ponadto układaliśmy puzzle na czas i domino XXL w sali gimnastycznej

      WTOREK-wyjechaliśmy do Krainy Zabaw BOGILU 

      ŚRODA-upłynęła pod znakiem wizyty klauna, balonikowego szaleństwa, warsztatów tworzenia bomb kwiatowych i wyprawy do kina "Halszka"

      CZWARTEK-energetyczna zumba pod okiem p. Magdy Andrzejewskiej, warsztatów plastycznych (a w zasadzie pszczółkowych) z p. Sylwią i wizytą w Muzeum Czekolady

      PIĄTEK- to już istne szaleństwo: podchody, warsztaty artystyczne z p. Kają Kostecką, mecz piłkarski z Champion SC, warsztaty ceramiczne i kurtyna wodna.  Dziękujemy uczestnikom i wszystkim osobom, które przyczyiły się do realizacji "Lata w szkole", a tyczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji...

       

     • "Wakacje! Znów będą wakacje!"

     • 23 czerwca 434 podopiecznych naszej szkoły rozpoczęło wakacje. Pożegnanie odbywało się w trzech turach, a uczniom towarzyszyli licznie zgromadzeni rodzice, rodzeństwo, nierzadko też dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz oświatowych oraz organizacji, które  współpracują z nami na co dzień. Piękny czas, pełen wzruszeń. Teraz pora na zasłużone wakacje!

     • Pożegnania nadszedł czas...

     • Sześciolatki z grupy Koniki Polne uroczyście zakończyły edukację przedszkolną. Dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż po różnych częściach Polski, zwiedzając m.in. Kościelisko czy Mazury. Występ był znakomity, o czym świadczyły gromkie brawa oraz wzruszenia gości - szczególnie Rodziców. Było mnóstwo wierszy oraz niesamowitych piosenek. Po oficjalnej części przyszła pora na spotkanie z wychowawcami i Rodzicami. Było malowanie twarzy, tatuaże, lanie wodą oraz przepyszne przekąski. Ten dzień na pewno zapadnie w pamięci każdemu, kto mógł uczestniczyć w tym ważnym dla Koników wydarzeniu. Dzieciom jeszcze raz gratulujemy oraz życzymy cudownych dni w szkole, z "kapeluszem pełnym marzeń"

     • Ach, co to był za bal!

     • Szkołę w Cerekwicy opuszcza właśnie trzeci rocznik absolwentów. W poprzednich latach pandemia mocno pokrzyżowała nam plany i dopiero teraz, po raz pierwszy mogliśmy zorganizować prawdziwy bal ósmoklasisty. Rozpoczęło się krókim przedstawieniem dla nauczycieli i pracowników, był też czas na podziękowania dla rodziców i piękny polonez w wykonaniu absolwentów, a potem już zabawa, zabawa, zabawa!

     • W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli OLIMPIADA 6-LATKÓW

     • 6 czerwca na Przybrodzkiej odbyła się OLIMPIADA 6-LATKÓW, której gospodarzami byli ubiegłoroczni zwycięzcy-przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki". W zmaganiach sportowych wzięli udział przedstawiciele sześciu placówek: Bajeczka, Leśna Chatka, Logicus, Milusie, Przedszkole z Napachania i Zaczarowana Łąka. Zwyciężyła drużyna z Logicusa, II miejsce wywalczyło Przedszkole z Napachania, III-Leśna Chatka. Tradycyjnie zwycięzca otrzymał Puchar Przechodni Wójta Rokietnicy i został organizatorem takiej olimpiady w przyszłym roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już cieszymy się na przyszłoroczną wizytę w Rokietnicy!

     • Zaczarowana Łąka w Mrowinie już oficjalnie!

     • Zaczarowali wszystko i wszystkich dookoła! Począwszy od sali gimnastycznej, w której rozpoczęły się uroczyste obchody nadania imienia, poprzez dziedziniec przedszkolny, który stał się miejscem radosnego pikniku rodzinnego, aż po pogodę, która 27 maja 2023 roku naprawdę dopisała. Nie sposób nie wspomnieć o wszystkich pozostałych salach mrowińskiego przedszkola, które na czas wydarzenia zamieniły się w pracownie warsztatowe i miejsce nieskrępowanej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i  ich opiekunów. Można było w nich malować,  robić pamiątkowe zdjęcia, podziwiać motyle, układać klocki lego. Zanim jednak przyszedł czas na beztroską zabawę odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której pan dyr. Maciej Ciesielski wraz z panią dyr. Arletą Łech odsłonili tablicę z nazwą 'Zaczarowana Łąka w Mrowinie", głos zabrali licznie zgromadzeni goście, którzy reprezentowali władze oświatowe oraz zaprzyjaźnione instytucje. Ich przemówienia przeplatane były występami przedszkolaków, które zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Swoją muzyczną cegiełkę do tego wyjątkowego dnia dorzucili również uczniowie z Przybrodzkiej, którzy jeszcze niedawno sami byli przedszkolakami i w Mrowinie czują się jak u siebie w domu.

      Za utrwalenie tych zaczarowanych chwil w postaci zdjęć dziękujemy Panu Grzegorzowi Niklasowi z GNF.

     • Majowe świętowanie!

     • 19 lat temu Polska dołączyła do Unii Europejskiej, 3 maja będziemy obchodzić 232. rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, 8 maja upłynie 78 lat od zakończenia największego konfliktu zbrojnego w dziejach świata (w Europie, na Dalekim Wschodzie wojna potrwa jeszcze do września). Wreszcie 9 maja, na pamiątkę wystąpienia Roberta Schumana z 1950 r., które dało podwaliny integracji europejskiej, będziemy świętować Dzień Europy. Witaj maj!

     • 23 kwietnia. Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich

     • W tym roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, poprosiliśmy starszych uczniów, zagorzałych czytelników, aby wzięli udział w specjalnej sesji promującej czytanie. Spójrzcie jak działa nasza "żywa reklama książek"! Nic tylko czytać, prawda?

      zdj. Zosia K./Grzegorz Niklas Foto

     • Artystą być to poważna sprawa!

     • "Zwierzęta Jana Jonstona", czyli wystawa inspirowana twórczością XVII-wiecznego "Przyjaciela Ziemi", została przygotowana z dzieł samego Jonstona, jak i prac naszych zdolnych uczniów. Inicjatorką i kuratorem wystawy była Pani Mirka Korbańska, która wygłosiła także dwa wernisażowe wykłady, podczas których przybliżyła sylwetkę głównego bohatera. Słowo wstępne wygłosił Pan Dyrektor, a oprawę muzyczną przygotowała Pani Ada z zespołem "Muzyczne Wariacje". Wystawa zgromadziła licznych gości oraz uczniów, którzy występowali w podwójnej roli, jako zwiedzający oraz dumni artyści, któych dzieła można było podziwiać na niezwykłej wystawie. Zapraszamy do oglądania relacji fotograficznej przygotowanej przez Pana Grzegorza Niklasa.

     • Nasze przedszkolaki działają z imPETem!

     • W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki z Mrowina brały udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Działaj z imPETem", którego celem było upowszechnianie prawidłowych zasad segregacji odpadów opakowaniowych w domu. Stanowi on długofalowe działanie z zakresu edukacji ekologicznej w kwestii prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. W ramach programu dzieci uczestniczyły w mini-konkursach: Recyklingowy pokaz mody, Coś z niczego, Zakrętkowy zawrót głowy oraz Pociąg do segregacji i realizowały scenariusze zajęć przygotowane przez organizatora. Zwieńczeniem udziału w programie był konkurs ,,Nasz Dzień bez Śmiecenia", który zorganizowaliśmy 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi. W rezultacie przedszkolaki nauczyły się, jak należy segregować śmieci, do jakich pojemników wrzucać odpowiednie odpady,  jak dbać o naszą planetę Ziemię.

     • "Łączy nas pamięć!"

     • Chociaż od wydarzeń w gettcie warszawskim minęło już 80 lat warto o nich rozmawiać, pamiętać i robić wszystko, aby nigdy więcej w żadnym miejscu na ziemi taka tragedia nie miała miejsca. Tradycyjnie w naszej szkole również pamiętaliśmy o edukacyjnej akcji "Żonkile", upamiętniającej kolejną rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

     • Zaproszenie na wystawę "Zwierzęta Jana Jonstona"

     • 26 kwietnia w godzinach 11-20 zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wystawę dzieł Jana Jonstona oraz prac uczniowskich inspirowanych jego twórczością. Oprócz zwiedzania i podziwiana dzieł będzie można wysłuchać wykładu wernisażowego, a o oprawę muzyczną zadbają nasze szkolne Muzyczne Wariacje❤️Szczegóły tego niezwykłego wydarzenia znajdują się na plakacie🙂

     • Familijny survival w Dniu Ziemi

     • Powiedzieć, że nasza szkolna kadra jest pomysłowa, to jakby nic nie powiedzieć. Potwierdzają to chociażby wydarzenia z ostatniej soboty 22 kwietnia. Wówczas to we współpracy z niezawodnymi drużynami OSP Mrowino i OSP Przybroda zorganizowaliśmy familijny survival w ramach akcji Pho3nix Active School. Trasa najeżona błotno-wodnymi pułapkami i zadaniami sportowymi przyciągnęła całą rzeszę dużych i małych amatorów przygód, którzy już pytają o następną edycję!

     • Świątecznie w Przedszkolu w Mrowinie...

     • Przedszkolaki z Mrowina zjadły śniadanko wielkanocne, a następnie udały się na salę gimnastyczną, gdzie spotkały wesołe ,, kicaje" oraz kurkę , która podarowała zajączkom jajka na pisanki  ! Nauczycielki przygotowały dla dzieci przedstawienie pt,,: Zajączki wielkanocne", na którym wszyscy razem mieli możliwość potańczyć i pośpiewać w iście świątecznych nastrojach . Miło spędziliśmy czas, a po występach dzieci zjadły czekoladowe jajka ,,od zająca" .