• Przedszkole w Mrowinie. I rocznica nadania imienia

     • Zaczarowana Łąka to nasz dziecięcy świat! - przekonywały licznie zgromadzonych gości nasze przedszkolaki podczas pierwszej rocznicy nadania imienia mrowińskiemu przedszkolu. Bardzo wymowne i wzruszające przedstawienie o odkrywaniu talentów, życzenia,  a na koniec mnóstwo dobrej zabawy!

     • Mali piraci z Mrowina!

     • W maju grupą Koników Polnych wybraliśmy się na wycieczkę do Pirackiego Parku Rozrywki „Nenufar” w Kościanie. Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji… ale najpierw piraci wręczyli nam mapę, zgodnie z którą maszerowaliśmy do poszczególnych stacji zadaniowych i zbieraliśmy pieczątki. Zwiedziliśmy przeróżne zakątki świata! Przechodziliśmy przez liczne tory przeszkód i sprawdzaliśmy swoją sprawność fizyczną. Większość terenu przemierzyliśmy pieszo, jednak płynęliśmy też tratwą, zdobyliśmy umiejętność wiosłowania i widzieliśmy dinozaury!

      Na początku zobaczyliśmy jak żyli Indianie , przebraliśmy się w ich stronie oraz odprawiliśmy ich rytuały. Byliśmy też w świecie iluzji, gdzie zaskoczył nas obracający się domek oraz przeszliśmy przez bardzo trudny labirynt. Po drodze spotkaliśmy Egipcjan oraz dotarliśmy w sam zakątek parku - na Hawaje, gdzie przywitała nas muzyka, palmy i szum fal … na samym końcu odbyło się pasowanie na prawdziwych piratów ! Była to dla nas niezapomniana, ale też bardzo intensywna wycieczka , a dzieci wróciły do przedszkola zmęczone i z pięknymi, wspólnymi wspomnieniami. 

     • Mali olimpijczycy z Zaczarowanej Łąki

     • Podczas gdy starsi koledzy głowią się nad ezgzminem ósmoklasisty, nasze przedszkolaki z powodzeniem biorą udział w olimpiadach. Ostatnio na zaproszenie przedszkola "Bajeczka" uczestniczyli w zmaganiach matematycznych, natomiast do "Logicusa" wybrali się na Olimpiadę IV żywiołów. Zapraszamy na krótką relację z tych niezwykłych wydarzeń. 

      Reprezentanci „Zaczarowanej Łąki” wzięli udział w olimpiadzie matematycznej, którą zorganizowało przedszkole Bajeczka w Rokietnicy. Wśród wielu zadań, takich jak liczenie, szeregowanie, wyszukiwanie i układanie, tylko kilka sprawiło nam trudność, co w ostateczności dało nam III miejsce na 5 rywalizujących drużyn. Nasi przedstawiciele wykazali się też dużą zwinnością i szybkością.

      Tegoroczna olimpiada IV żywiołów organizowana przez przedszkole „Logicus”, również nie mogła się bez nas odbyć. Pięcioosobowa drużyna przedstawiła niesamowity eksperyment ze znikającym styropianem! W oczach widzów, w tym szanownego jury, było widać ogromne zaciekawienie oraz zaskoczenie. W rezultacie zdobyliśmy I miejsce! Dzieci z grupy Koników Polnych oraz ich widzowie, już wiedzą, jak wiele styropianu może się zmieścić w niewielkiej probówce!

      Jesteśmy niezwykle dumni z naszych przedszkolaków i trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy!

       

     • Witaj maj! Trzeci maj!

     • Przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki" pięknie uczciły majowe święta. Na okoliczność Dnia Flagi i 233. rocznicy Konstytucji 3 maja udekorowały przedszkole własnoręcznie przygotowanymi symbolami narodowymi. Dzieci wzięły również udział w słowno-tanecznym programie artystycznym. To był niezwykle wzruszający biało-czerwony dzień przy ulicy Szkolnej 2!  

     • Skracamy dystans do Konstytucji...

     • Zapraszamy do zabawy!
      Wystarczy wybrać się na spacer albo przejażdżkę rowerową, niezależnie od miejsca, w którym się podczas majówki znajdziecie, zapisać dystans za pomocą dowolnej aplikacji i podesłać nam screen poprzez fb Szkoły albo na adres galeria.szkolna@zsp-cerekwica.pl

      Trzy lata temu, podczas pandemii, zastanawialiśmy się, jak upamiętnić 230. rocznicę Konstytucji 3 maja w warunkach izolacji i różnych obostrzeń sanitarnych.  W ten sposób narodził się pomysł akcji "Skracamy dystans do Konstytucji", dzięki której chcieliśmy z indywidualnych albo rodzinnych spacerów i wycieczek rowerowych (bo wówczas można było spotykać się tylko w małych grupach) "wykręcić" rocznicowe 230 kilometrów. 
      Mimo niesprzyjającej pogody wspólnie pokonaliśmy zdecydowanie większy dystans. Jak będzie w tym roku?

     • II Rocznica Nadania Imienia Szkole 26.04.2024

     • Imię PRZYJACIELE ZIEMI zawiera w sobie ogromny potencjał. Niby wiedzieliśmy to od samego początku, ale i tak ciągle jesteśmy zaskakiwani perspektywami, które przed nami otwiera. Przekonaliśmy się o nich po raz kolejny przy okazji tegorocznych obchodów rocznicowych, podczas których mogliśy wysłuchać wspaniałego koncertu "Fadersów", podziwiać talenty naszych uczniów oraz zaprzyjaźnić się z kolejną Przyjaciółką Ziemi z dawnych lat...

      Sylwetki Przyjaciół Ziemi z różnych epok przybliża nam Mirka. W tamtym roku "zawarliśmy" znajomość z XVII-wiecznym przyrodnikiem Janem Jonstonem🐢🐟🦈🐊, w tym przenieśliśmy się do XVIII-wiecznej Szkocji, gdzie poznaliśmy niezwykłą kobietę Elizabeth Blackwell, która, aby wyratować z opresji swojego lekkomyślnego małżonka, stworzyła "Zielnik pisany miłością"🥀🪻🌹🌿🍀. Na co dzień prace Jonstona i Blackweel można podziwiać w muzeach, i tylko raz w roku, na okoliczność rocznicy nadania imienia właśnie u nas w Cerekwicy. To niesamowita gratka zarówno dla botaników jak i artystów, ale należy podkreślić, że dla nas nie jest to tylko jednodniowa znajomość, bo Mirka przybliża dawnych Przyjaciół Ziemi przez okrągły rok. Na podstawie ich prac tworzy z uczniami nowe dzieła, które również można podziwiać w czasie finału, ponadto wkręca nas w kolejne projekty, no i nikt tak jak Ona nie potrafi znaleźć artystycznych zastosowań do kijów od szczotki, wkładów wymiennych do maszyny czyszczącej podłogę itd. Po prostu wszystko zamienia w sztukę🙂❤ 

       

     • Mam Talent. Edycja III 17.04.2024

     • Nasi uczniowie po raz kolejny zauroczyli nas swoimi niesamowitymi wystąpieniami. Śpiewali, grali, tańczyli i dawali popis umiejętności akrobatycznych, a wszystko to w obecności licznie zgromadzonej i bardzo życzliwie usposobionej publiczności. Tym razem po laur zwycięstwa sięgnęły:
      🏆Martyna Jankowiak z 6b (1. miejsce za mistrzowski układ taneczny w aerial hoop)
      🏆Gabrysia Ober z 4a (2. miejsce za wspaniałą interpretację utworu "O mnie się nie martw")
      🏆Nadia Pawlisiak z 4b (3. miejsce za piękne wykonanie piosenki Sanah) 
      Nagroda publiczności trafiła do akrobatycznego trio z klasy 7b w składzie: Lena, Laura i Milena👏
      Pięknie gratulujemy zarówno zwyciężczyniom jak i wszystkim artystom, którzy przeszli dwa szczeble eliminacji, aby na koniec pokazać swój kunszt przed jury oraz ogromnym audytorium. Brawo Wy!
      Chcemy również podziękować Przyjaciołom Szkoły, którzy udzielili nam wsparcia przy organizacji tego niezwykłego wydarzenia.
      ❤Kingspan Water & Energy
      ❤Simnat - Kruszywa, Transport, Maszyny Budowlane
      ❤Agrifirm Polska
      ❤Biesiadna Bistro-Restauracja Cerekwica 
      ❤Fundacja Amicis
      ❤Restauracja Przystań Mrowino 
      ❤Rolno-Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda
      ❤Ryszard LubkaRadny Gm. Rokietnica
      ❤Poznański Bank Spółdzielczy
      ❤Mefra drewniane domy szkieletowe
      ❤Świątek Jacek. Kowalstwo Artystyczne, Ślusarstwo
      ❤Grzegorz Niklas FOTOPiPiekarnia Piotr Łakomy
      ❤Bazylia Pizza & Bistro Mrowino
      ❤Tor Poznań
      ❤Trofeo di serie
      ❤Roman Kwieciński ROMEX
      ❤Ander System oraz niezawodna Rada Rodziców❤❤❤ przy Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy

     • Wizyta czeskich uczniów w Cerekwicy (8-12.04)

     •        Najpierw korespondowaliśmy mailowo, potem rozmawialiśmy online, aż wreszcie 8 kwietnia spotkaliśmy się na Przybrodzkiej, po to, żeby wspólnie uczęszczać na zajęcia, brać udział w warsztatach kulinarnych i ceramicznych oraz grze terenowej. Razem także pojechaliśmy do Poznania, a nasi goście odwiedzili jeszcze Rokietnicę i Wrocław. To był niezapomniany tydzień, zakończony ogniskiem pożegnalnym oraz wspólną przerwą muzyczną. Czas upłynął bardzo szybko, a my już odliczamy dni do kolejnego spotkania, w czeskim Choceniu.  

            Tymczasem chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego niezwykłego wydarzenia. Brawa dla:

      •  uczniów i kadry ZŠ Sv. Čecha, Choceň za przyjęcie zaproszenia do Cerekwicy i wrześniowe zaproszenie do Czech;
      • naszych uczniów, którzy przez pięć dni dzielnie wcielali się w anglojęzycznych przewodników dla koleżanek i kolegów zza południowej granicy;
      • rodzin, które przyjęły do siebie przybyszów i stworzyły im fantastycznie domowe warunki;
      • - nauczycieli, zarówno bezpośrednio zaangażowanym w projekt, jak i pomagających w realizacji różnych etapów. Szczególne oklaski dla Pani Iwony i Pani Sylwii, czyli głównodowodzących tym pozytywnym zamieszaniem;
      • Rady Rodziców, która jak zawsze wychodzi naprzeciw naszym zakręconym pomysłom;   
      • całej społeczności szkolnej za życzliwe przyjęcie i wsparcie                                                                      Tradycyjnie mogliśmy liczyć na pomoc Przyjaciół Szkoły. Słowa podziękowania kierujemy do:
      • Centrum Usług Społecznych w Rokietnicy za kapitalny pomysł spotkania międzypokoleniowego;
      • Klubu Senior + w Rokietnicy za wspaniałe spotkanie, które na fotografii utrwalił Adam Michta Arts Photo Zone
      •  ekipy z Rokietnica.pl na czele z Panią Danuta Potrawiak za wprowadzenie naszych gości w tajniki polskiego samorządu;
      •  Zespołu Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy za zaproszenie do szkoły (korzystając z okazji dziękujemy również za regularne odwiedziny u nas i prezentowanie oferty edukacyjnej ósmoklasistom);
      • Zumba z Magdą Rokietnica za nieustanną energię, wszechogarniającą radość i roztańczenie uczestników naszego ogniska pożegnalnego;
      • GNFoto za pomoc w przygotowaniu fotograficznej pamiątki dla uczestników wymiany.
        
     • Zielone szkoły na start!

     • Zgodnie z powiedzeniem „Podróże kształcą” staramy się spędzać czas nie tylko na Przybrodzkiej ale równie chętnie, zwłaszcza wiosną,  wyjeżdżamy. Zamieniamy wówczas tradycyjną szkołę w tzw. „zieloną”. Mamy już nawet swoje ulubione destynacje. Z pewnością należy do nich Regionalne Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie, do którego w marcu (25-27) udali się uczniowie 3a i 3b oraz kampus kolonijny w Giewartowie, w którym na początku kwietnia (8-10) gościli nasi siódmoklasiści.
       

     • Wiosna, wiosna, wiosna!

     • Tradycji stało się zadość. Jak co roku, 21 marca, z piosenką na ustach i kolorowym gaikiem w ręce, przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki" powitały wiosnę. Obejrzały również przedstawienie, które specjalnie na tę okazję przygotowały panie. Było gwarno i radośnie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało!

     • Imieninowy zawrót głowy!

     • Tym razem, 6 i 14. marca, świętowały Mrówki oraz Motyle, czyli grupy dzieci 5-letnich i 4 letnich, które bardzo aktywnie uczestniczą i angażują się we wszystkie proponowane działania. Starają się być dla siebie mili, szanować pracę swoją i innych, wyrabiają nawyki samodzielności. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek.

      W dniu swoich imienin Mrówki i Motyle zaprosiły całą społeczność przedszkolną na niezwykłą uroczystość. Dzieci przy wsparciu wychowawczyń przedstawiły ciekawostki o mrówkach i motylach. Opowiedziały o cyklu rozwoju mrówek i motyli, gdzie mieszkają i jakie zasady panują w ich społecznościach. Teksty z którymi zapoznały się dzieci nie były proste było sporo skomplikowanych słów. Dzieci poradziły sobie świetnie i zostały nagrodzone prezentami, po czym wszyscy wspólnie odśpiewali im sto lat.

     • SPOTKANIE Z MAGDALENĄ BIGAJ

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z Magdaleną Bigaj - autorytetem w dziedzinie edukacji medialnej. Spotkanie autorskie odbędzie się w dniu 8 marca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy

     • W karnawale same bale!

     • Jak co roku o tej porze nasze przedszkole zamienia się w salę balową, w której królują karnawałowe kreacje. Księżniczki, elfy, wróżki wirują w tańcu wespół w zespół z superbohaterami i stróżami prawa. Jest barwnie i radośnie!

     • Urodzinki, urodzinki!

     • W związku z nadaniem imienia naszego przedszkola "Zaczarowana Łąka" rozpoczęliśmy tradycję świętowania imienin każdej z grup przedszkolnych. Dziś jako pierwsza imieniny obchodziła grupa "Żuczki". Zaprezentowaliśmy różnego rodzaju informacje o żuczkach, a także ciekawostki i opis ich wyglądu. Otrzymaliśmy prezenty od każdej z grupy, następnie świętowaliśmy w naszym gronie "Żuczków".

     • Jadę, jadę w świat sankami...

     • Wprawdzie za oknem znów zagościła wiosnenna pogoda, ale trzeba przyznać, że tegoroczna zima dała nam całkiem sporo okazji do zabawy na śniegu. Mamy nadzieję, że powróci znów w czasie ferii, a tymczasem sami wracamy wspomnieniami do śnieżnego szaleństwa w wykonaniu przedszkolaków, których na saneczkach woziły starszaki z 5c. Radości było co nie miara!

     • Babciu, Dziadku kochamy Was!

     • Wzruszające piosenki, szczere, płynące z serca życzenia, mnóstwo uśmiechu i radości. Taka właśnie atmosfera towarzyszyła występom dzieci z "Zaczarowanej Łąki" już od środy aż do piątku. Przybycie zaproszonych gości to najpiękniejsza nagroda dla przedszkolaków, które po raz kolejny przekonały się, że babcia i dziadek są najwspanialszą publicznością. Dziękujemy Sołectwu Mrowino-Cerekwica za udostępnie wielkiej sceny dla naszych małych aktorów!