• Przedstawienie świąteczne

   W imieniu szkolnych artystów zapraszamy na Przedstawienie Świąteczne. Do zobaczenia na Przybrodzkiej już w najbliższy czwartek, 14 grudnia. Poczuj z nami magię świąt!
  • Kiermasz świąteczny

   Jak co roku o tej porze Rada Rodziców przy Szkole im. Przyjaciół w Cerekwicy zaprosiła na kiermasz. Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie!
  • Dziękujemy za wsparcie w akcji!!!

   Dzięki Państwa zaangażowaniu w II edycji akcji Szkoły Pełne Talentów ZEBRALIŚMY PRAWIE 10000 TALENCIAKÓW, które wymieniliśmy na nagrody w postaci: gier, klocków oraz materiałów plastycznych.
  • Aktualności

     • Ach, co to był za kiermasz!

      Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy po raz kolejny wraz ze wsparciem Dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców i uczniów zorganizowała Kiermasz Świąteczny w piątkowe grudniowe popołudnie. ♥️👏👏 Tym razem celem było m.in. doposażenie szkoły w jeszcze lepsze nagłośnienie, aby wszystkie imprezy okolicznościowe, konkursowe tudzież przedstawienia niosły się jeszcze większym echem wśród społeczności szkolnej i gminnej 🙂

     • Tenisiści w akcji!

      Chociaż koniec roku za pasem tenisiści stołowi nie zwalniają tempa. W ubiegłym tygodniu brali udział w dwóch ważnych imprezach🏓🏓🏓
      Na początek XII Mistrzostwa Gminy Rokietnica w tenisie stołowym o puchar Wójta, które obyły się 2 grudnia w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy Wzięła w nich udział rekordowa liczba prawie 60 zawodniczek i zawodników, którzy grali w 4 kategoriach, tym oczywiście wszyscy szkolni tenisiści i grupa absolwentów. W czasie zawodów odwiedziła nas Swarzędzka Telewizja Kablowa.
      Największą niespodzianką turnieju było III miejsce Amelii Hoffmann wśród pań, które grały bez podziału na wiek. Wśród chłopców: I miejsce Paweł Gawroński, II miejsce Jacek Gawroński, a III miejsce Mateusz Zimowski. Gratulujemy zawodnikom i organizatorom mistrzostw.
      Niedziela dla szkolnych tenisistów również była bardzo intensywna. Podstawowa szóstka, czyli Amelia, Zuza, Leon

     • Odliczamy czas do świąt...

      Kalendarze adwentowe to tradycja znana od dawna. Spójrzcie, jak niezwykłą kreatywnością w oczekiwaniu na święta, wykazały się przedszkolaki i ich rodzice w ramach konkursu zorganizowanego w "Zaczarowanej łące"!

     • Jak tradycja szkolna każe, czyli... zapraszamy na Kiermasz Świąteczny!

      UWAGA UWAGA DRUŻYNA RR ZNÓW W AKCJI RODZICE, UCZNIOWIE i WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      KIEDY: 8 GRUDNIA (PIĄTEK) g 17:30 - 20:30

      MIEJSCE: SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CEREKWICY

      DLA KOGO: Dla dzieci i rodziców z naszej szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły, dla naszych rodzin, dla naszych sąsiadów i wszystkich sympatyków świątecznej atmosfery!

     • Pasowanie na przedszkolaka w grupie "Pszczółki"

      Pasowanie na przedszkolaka to bardzo ważna tradycja w naszym przedszkolu. W grupie Pszczółki odbyła się ona 9 listopada 2023r. Od samego rana trwały przygotowania oraz próby małych artystów. Kiedy aulę wypełnili goście, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami zaprezentowały program artystyczny. Dla dzieci występ okazał się bardzo dużym przeżyciem, a dla rodziców powodem do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Następnie, odbyło się uroczyste pasowanie przez Pana Dyrektora Macieja Ciesielskiego oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów, a także upominków. Po części oficjalnej przyszedł czas na niespodziankę, a mianowicie spotkanie i rozmowy przy słodkim poczęstunku.

     • Biało-czerwone przedszkolaki...

      "Zaczarowana Łąka" również świętowała 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia przygotowanego przez mrowińskie Żuczki.

     • 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

      "Jaskółka uwięziona" w mistrzowskim wykonaniu grupy teatralnej, czyli piękna i niezwykle emocjonująca metafora dziejów naszej Ojczyzny, następnie finezyjny i biało-czerwony taniec przygotowany przez zespół taneczny, a na koniec spontaniczny polonez społeczności szkolnej, tak można najkrócej opisać dzisiejszą akademię w przeddzień Święta Niepodległości. Wdzięczni naszym przodkom cieszymy się wolnością! 🤍❤️

     • Przyjemne z pożytecznym, czyli szkolny EkoRajd. 21.10

      4 trasy, 17 drużyn, aplikacja do skanowania z pytaniami, zbieranie śmieci, a na koniec smaczny poczęstunek od Rady Rodziców i Koła Gospodyń Wiejskich "Heksy i Gzuby" oraz losowanie budek lęgowych dla ptaków, które zrobili piątoklasiści. Nad wszystkim czuwały inicjatorki EkoRajdu, czyli kwartet w składzie: pani Beata, pani Marta, pani Ewa, pani Anna oraz szkolni wolontariusze. W organizację sobotniej akcji wkręciły również wspomnianą Radę Rodziców oraz niezawodną brygadę z OSP Mrowino i OSP Przybroda Brawa dla wszystkich!

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października jest świętem całej społeczności szkolnej. W bieżącym roku ta data nabrała jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru, ponieważ obchodziliśmy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji, która była uważana za pierwsze ministerstwo oświaty w Europie.

      Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się pasowanie klas pierwszych. W poczet uczniów włączyliśy 87 pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Klasy 2-8 spotkały się na uroczystym apelu, któremu towarzyszyło przedstawienie-niespodzianka, przygotowana przez nauczycieli dla uczniów. Ostatnim akcentem świętowania było doroczne spotkanie integracyjne wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA w Przedszkolu Zaczarowana Łąka

      "W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!"

      W piątek 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda grupa zrobiła to na swój indywidualny sposób. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły super chłopakom najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców w każdej grupie. Były to zarówno drobne upominki ze słodkościami, jak i zabawki lub pamiątkowe gadżety. Chłopcy z całego przedszkola mogli skorzystać z mobilnej fotobudki, dzięki której na zdjęciach pamiątkowych ”panowie” prezentowali się wspaniale. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zab

     • Piknik Eko Moto Sport (16.09)

      16 września na Przybrodzkiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jego organizatorem była Lokalna Grupa Działania "Dolina Samy", stowarzyszenie, które łączy cztery samorządy - Tarnowo Podgórne, Rokietnica (powiat poznański) oraz Kaźmierz i Szamotuły (powiat szamotulski). Piknik Eko Moto Sport był okazją do spotkania miłośników motoryzacji, zarówno tej tradycyjnej, jak i stosującej najnowsze rozwiązania. My również dołożyliśmy swoją cegiełkę w postaci warsztatów z wykorzystaniem ziół i kwiatów oraz konkursu sprawdzającego znajomość zasad recyklingu.

     • DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA

      DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA NA COROCZNE OGNISKO INTEGRACYJNE ‼🔥‼🔥‼🔥😁👍

      START: 22 WRZEŚNIA (PIĄTEK) G. 17:00 🔥🔥🔥🔥😁😁 🕔🕔🕔

      Ognisko Integracyjne to coroczna impreza organizowana przez Radę Rodziców z początkiem roku szkolnego w celu zapoznania się i zintegrowania rodziców i dzieci naszej Szkoły 🤸😁🏫
      Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci z rodzicami z klas najmłodszych 1-3. Nie może oczywiście zabraknąć i rodzeństwa 🙂👍👍👫

     • DRUŻYNA RR znów w akcji ‼‼🙂

      Dnia 13 września o g 18:00 wciąż w wakacyjnych nastrojach odbyło się spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemii w Cerekwicy 🙂

      Jednogłośnie ogłoszono przedłużenie kadencji zeszłorocznego Prezydium w składzie:
      👉 Łukasz Wieczorek - Przewodniczący
      👉 Katarzyna Ruta - Wiceprzewodnicząca
      👉 Violetta Ginter - Skarbniczka
      👉 Marcin Szymański - Sekretarz
      👉 Beata Cieślak - Specjalistka do spraw medialnych 😁😁

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      W czwarty rok działalności Szkoły im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy wkroczyliśmy w uroczystym nastroju oraz w imponujacym składzie: 472 uczniów (22 odziały klasowe), 48 nauczycieli oraz 9 pracowników obsługi i administracji. Zapowiada się intensywny czas!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 września 2023 r.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na inaugurację roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Będzie ona przebiegała zgodnie z poniższym harmonogramem:

      godz. 8.00 - klasy: 8a, 7a, 7b, 6a, 6b, 6c, 5a, 5b, 5c

      godz. 9.00 - klasy: 4a, 4b, 3a, 3b, 3c, 2a, 2b, 2c, 2d

      godz. 10.00 - klasy 1a, 1b, 1c, 1d z rodzicami lub opiekunami

  • WSPÓŁPRACUJEMY

   • Gmina Rokietnica
   • Przedszkole Bajeczka w Rokietnicy
   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Napachaniu
   • Szkoła Podstawowa w Rokietnicy
   • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luboniu
   • ROS w Rokietnicy
   • Biblioteka w Rokietnicy
   • Zespół Szkół w Rokietnicy
   • Early Stage
  • Odwiedź koniecznie

                       

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 10.12.2023
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Nasi Goście

   liczba odwiedzin: 1050084