• Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

     • CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM! 

      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cerekwicy po raz kolejny oddał hołd wszystkim walczącym w Powstaniu Wielkopolskim, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku. 

      Warto było wybrać się dziś na wieczorny spacer, aby obejrzeć iluminację przygotowaną z okazji 103 rocznicy tego ważnego wydarzenia. Dla tych, którzy nie dotarli na Przybrodzką, pozostają zdjęcia. Jednocześnie mamy nadzieję, że znów będziemy mogli zaprosić Państwa za rok. Pamiętajmy o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność!

     • JASEŁKA I GWIAZDOR W PRZEDSZKOLU, czyli święta tuż, tuż!

     • W grudniu w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tradycyjnych Jasełek oraz wizyty Gwiazdora. Zarówno popisy aktorskie, jak i taneczne bardzo przypadły do gustu naszemu gościowi, który w zamian ofiarował nam wspaniałe prezenty. Trudno się zresztą dziwić, w końcu podeszliśmy do sprawy naprawdę poważnie. Dzięki pomocy rodziców i pań z przedszkola wyglądaliśmy profesjonalnie, a reszta to już nasza zasługa. Doskonale opanowaliśmy swoje role i wczuliśmy się w klimat przedstawienia. Zobaczcie zresztą sami!

     • Wybieramy IMIĘ SZKOŁY!

     • Trudno w przypadku naszej Szkoły zgodzić się ze stwierdzeniem, które głosi: "Dopiero imię sprawia, że coś istnieje naprawdę", bo chociaż pojawiliśmy się całkiem niedawno, to dziś chyba nie sposób wyobrazić sobie Cerekwicę bez Przybrodzkiej 1. Wiedząc jednak, że nazwa ma duże znaczenie w procesie kształtowania tożsamości danej placówki, najpierw dobrze się przygotowaliśmy, a potem z ogromnym zaangażowaniem przystąpiliśmy do wyboru IMIENIA SZKOŁY. Wystartowaliśmy nieprzypadkowo 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej. Najpierw wzięliśmy udział w ankiecie, zgłaszaliśmy propozycje (było ich aż 52!), potem z nich wyłoniliśmy 10. W kolejnym etapie zostało trzy: PRZYJACIÓŁ ZIEMI, OTWARTYCH UMYSŁÓW oraz TYSIĄCA TALENTÓW. Całą procedurę i poszczególne etapy można śledzić w zakładce IMIĘ SZKOŁY. Obecnie trwa kampania wyborcza promująca trzy wspomniane nazwy, a  jeśli pandemia nie pokrzyżuje nam planów to 13 stycznia 2022 roku odbędą się ogólnoszkolne wybory. Trzymajcie kciuki!

     • Młodzi Ekologowie na start!

     • Swoje działania rozpoczęli w październiku i nadal nie zwalniają tempa! W ramach koła naukowego, którym opiekują się Pani Agata Kowalczuk i Pani Ewelina Rybnicka, realizują zadania wynikające z projektu "Fabryka ekologów"- laboratorium edukacyjne w SP Cerekwica. Podobnie jak ich koledzy z Napachania i Rokietnicy poruszają się w określonych segmentach tematycznych, ale sposób w jaki zgłębiają poszczególne zagadnienia zależy już tylko od inwencji opiekunów naukowych oraz ich samych, a tej z z pewnością zarówno młodym ekologom, jak i Pani Ewelinie i Agacie nie brakuje. Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu Fabryka Ekologów oraz w zakładce Młodzi Ekolodzy. Polecamy!

     • ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE czas zacząć...

     • Kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki stanowią nieodłączny element Bożego Narodzenia. Są lubiane i śpiewane przez wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności wokalnych wykonującego. Te, których wysłuchaliśmy niedawno w ramach specjalnego świątecznego konkursu w Przedszkolu w Mrowinie, podbiłyby serce niejednego słuchacza!

     • "Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze..."

     • Jak na tradycję przystało, pod koniec listopada, zarówno w przedszkolu, jak i szkole, świętowaliśmy Andrzejki. Były wróżby, lanie wosku oraz zagadki. Nie zabrakło także radosnych pląsów. Mieliśmy wspaniałe kostiumy i ciekawe rekwizyty. Bawiliiśmy się w bardzo tajemniczej oprawie, na koniec okazało się, że... przyszłość nie ma już dla nas żadnych tajemnic!