• "Wakacje! Znów będą wakacje!"

     • 23 czerwca 434 podopiecznych naszej szkoły rozpoczęło wakacje. Pożegnanie odbywało się w trzech turach, a uczniom towarzyszyli licznie zgromadzeni rodzice, rodzeństwo, nierzadko też dziadkowie. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz oświatowych oraz organizacji, które  współpracują z nami na co dzień. Piękny czas, pełen wzruszeń. Teraz pora na zasłużone wakacje!

     • Ach, co to był za bal!

     • Szkołę w Cerekwicy opuszcza właśnie trzeci rocznik absolwentów. W poprzednich latach pandemia mocno pokrzyżowała nam plany i dopiero teraz, po raz pierwszy mogliśmy zorganizować prawdziwy bal ósmoklasisty. Rozpoczęło się krókim przedstawieniem dla nauczycieli i pracowników, był też czas na podziękowania dla rodziców i piękny polonez w wykonaniu absolwentów, a potem już zabawa, zabawa, zabawa!

     • W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli OLIMPIADA 6-LATKÓW

     • 6 czerwca na Przybrodzkiej odbyła się OLIMPIADA 6-LATKÓW, której gospodarzami byli ubiegłoroczni zwycięzcy-przedszkolaki z "Zaczarowanej Łąki". W zmaganiach sportowych wzięli udział przedstawiciele sześciu placówek: Bajeczka, Leśna Chatka, Logicus, Milusie, Przedszkole z Napachania i Zaczarowana Łąka. Zwyciężyła drużyna z Logicusa, II miejsce wywalczyło Przedszkole z Napachania, III-Leśna Chatka. Tradycyjnie zwycięzca otrzymał Puchar Przechodni Wójta Rokietnicy i został organizatorem takiej olimpiady w przyszłym roku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już cieszymy się na przyszłoroczną wizytę w Rokietnicy!

     • Zaczarowana Łąka w Mrowinie już oficjalnie!

     • Zaczarowali wszystko i wszystkich dookoła! Począwszy od sali gimnastycznej, w której rozpoczęły się uroczyste obchody nadania imienia, poprzez dziedziniec przedszkolny, który stał się miejscem radosnego pikniku rodzinnego, aż po pogodę, która 27 maja 2023 roku naprawdę dopisała. Nie sposób nie wspomnieć o wszystkich pozostałych salach mrowińskiego przedszkola, które na czas wydarzenia zamieniły się w pracownie warsztatowe i miejsce nieskrępowanej zabawy, zarówno dla dzieci, jak i  ich opiekunów. Można było w nich malować,  robić pamiątkowe zdjęcia, podziwiać motyle, układać klocki lego. Zanim jednak przyszedł czas na beztroską zabawę odbyła się oficjalna uroczystość, podczas której pan dyr. Maciej Ciesielski wraz z panią dyr. Arletą Łech odsłonili tablicę z nazwą 'Zaczarowana Łąka w Mrowinie", głos zabrali licznie zgromadzeni goście, którzy reprezentowali władze oświatowe oraz zaprzyjaźnione instytucje. Ich przemówienia przeplatane były występami przedszkolaków, które zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność. Swoją muzyczną cegiełkę do tego wyjątkowego dnia dorzucili również uczniowie z Przybrodzkiej, którzy jeszcze niedawno sami byli przedszkolakami i w Mrowinie czują się jak u siebie w domu.

      Za utrwalenie tych zaczarowanych chwil w postaci zdjęć dziękujemy Panu Grzegorzowi Niklasowi z GNF.