• Przyjemne z pożytecznym, czyli szkolny EkoRajd. 21.10

     • 4 trasy, 17 drużyn, aplikacja do skanowania z pytaniami, zbieranie śmieci, a na koniec smaczny poczęstunek od Rady Rodziców i Koła Gospodyń Wiejskich "Heksy i Gzuby" oraz losowanie budek lęgowych dla ptaków, które zrobili piątoklasiści. Nad wszystkim czuwały inicjatorki EkoRajdu, czyli kwartet w składzie: pani Beata, pani Marta, pani Ewa, pani Anna oraz szkolni wolontariusze. W organizację sobotniej akcji wkręciły również wspomnianą Radę Rodziców oraz niezawodną brygadę z OSP Mrowino i OSP Przybroda Brawa dla wszystkich!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października jest świętem całej społeczności szkolnej. W bieżącym roku ta data nabrała jeszcze bardziej wyjątkowego  charakteru, ponieważ obchodziliśmy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji, która była uważana za pierwsze ministerstwo oświaty w Europie.

      Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się pasowanie klas pierwszych. W poczet uczniów włączyliśy 87 pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Klasy 2-8 spotkały się na uroczystym apelu, któremu towarzyszyło przedstawienie-niespodzianka, przygotowana przez nauczycieli dla uczniów. Ostatnim akcentem świętowania było doroczne spotkanie integracyjne wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA w Przedszkolu Zaczarowana Łąka

     • "W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!"

       

      W piątek 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda grupa zrobiła to na swój indywidualny sposób. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły super chłopakom najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców w każdej grupie. Były to zarówno drobne upominki ze słodkościami, jak i zabawki lub pamiątkowe gadżety. Chłopcy z całego przedszkola mogli skorzystać z mobilnej fotobudki, dzięki której na zdjęciach pamiątkowych ”panowie” prezentowali się wspaniale. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.