• 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

     • "Jaskółka uwięziona" w mistrzowskim wykonaniu grupy teatralnej, czyli piękna i niezwykle emocjonująca metafora dziejów naszej Ojczyzny, następnie finezyjny i biało-czerwony taniec  przygotowany przez zespół taneczny, a na koniec spontaniczny polonez społeczności szkolnej, tak można najkrócej opisać dzisiejszą akademię w przeddzień Święta Niepodległości. Wdzięczni naszym przodkom cieszymy się wolnością! 🤍❤️

     • Przyjemne z pożytecznym, czyli szkolny EkoRajd. 21.10

     • 4 trasy, 17 drużyn, aplikacja do skanowania z pytaniami, zbieranie śmieci, a na koniec smaczny poczęstunek od Rady Rodziców i Koła Gospodyń Wiejskich "Heksy i Gzuby" oraz losowanie budek lęgowych dla ptaków, które zrobili piątoklasiści. Nad wszystkim czuwały inicjatorki EkoRajdu, czyli kwartet w składzie: pani Beata, pani Marta, pani Ewa, pani Anna oraz szkolni wolontariusze. W organizację sobotniej akcji wkręciły również wspomnianą Radę Rodziców oraz niezawodną brygadę z OSP Mrowino i OSP Przybroda Brawa dla wszystkich!

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października jest świętem całej społeczności szkolnej. W bieżącym roku ta data nabrała jeszcze bardziej wyjątkowego  charakteru, ponieważ obchodziliśmy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, instytucji, która była uważana za pierwsze ministerstwo oświaty w Europie.

      Tradycyjnie w naszej szkole odbyło się pasowanie klas pierwszych. W poczet uczniów włączyliśy 87 pierwszoklasistów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Klasy 2-8 spotkały się na uroczystym apelu, któremu towarzyszyło przedstawienie-niespodzianka, przygotowana przez nauczycieli dla uczniów. Ostatnim akcentem świętowania było doroczne spotkanie integracyjne wszystkich pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

     • DZIEŃ CHŁOPAKA w Przedszkolu Zaczarowana Łąka

     • "W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!"

       

      W piątek 29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda grupa zrobiła to na swój indywidualny sposób. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły super chłopakom najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków ufundowanych przez Rodziców w każdej grupie. Były to zarówno drobne upominki ze słodkościami, jak i zabawki lub pamiątkowe gadżety. Chłopcy z całego przedszkola mogli skorzystać z mobilnej fotobudki, dzięki której na zdjęciach pamiątkowych ”panowie” prezentowali się wspaniale. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

     • "Kilka słów o nadejściu jesieni, co się kolorami mieni."

     • W Zaczarowanej Łące w Mrowinie zawitała jesień! Zgodnie z tradycją przedszkola panie przygotowały w sposób wizualny przyjście Pani Jesieni, która wraz z Jesiennym Wietrzykiem oznajmiła panowanie nowej pory roku. Było radośnie i kolorowo!

     • Piknik Eko Moto Sport (16.09)

     • 16 września na Przybrodzkiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Jego organizatorem była Lokalna Grupa Działania "Dolina Samy", stowarzyszenie, które łączy cztery samorządy - Tarnowo Podgórne, Rokietnica (powiat poznański) oraz Kaźmierz i Szamotuły (powiat szamotulski). Piknik Eko Moto Sport był okazją do spotkania miłośników motoryzacji, zarówno tej tradycyjnej, jak i stosującej najnowsze rozwiązania. My również dołożyliśmy swoją cegiełkę w postaci warsztatów z wykorzystaniem ziół i kwiatów oraz konkursu sprawdzającego znajomość zasad recyklingu.

      Więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

       

     • Kronika wycieczek szkolnych 23/24. Giewartów (13-15.09)

     • W połowie września klasy 3a i 3b wybrały się wspólnie na trzydniową zieloną szkołę w Giewartowie. Pogoda dopisała, więc uczestnicy wyjazdu wzięli udział w całej masie energetycznych aktywności.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji... 

     • DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA

     • DRUŻYNA RR SERDECZNIE ZAPRASZA NA COROCZNE OGNISKO INTEGRACYJNE ‼🔥‼🔥‼🔥😁👍 

       

      START: 22 WRZEŚNIA (PIĄTEK) G. 17:00 🔥🔥🔥🔥😁😁 🕔🕔🕔
       
      Ognisko Integracyjne to coroczna impreza organizowana przez Radę Rodziców z początkiem roku szkolnego w celu zapoznania się i zintegrowania rodziców i dzieci naszej Szkoły 🤸😁🏫 
      Zapraszamy wszystkich, a w szczególności dzieci z rodzicami z klas najmłodszych 1-3. Nie może oczywiście zabraknąć i rodzeństwa 🙂👍👍👫 

      CO ZAPEWNIAMY❓ 
      👉 Dobrą zabawę 🎉🎊
      👉 Paleniska z drewnem 🪵🔥
      👉 Kije do ogniska 🥢
      👉 Ciepłą herbatkę i kawkę w termosach ☕🫖
      👉 Soczki dla najmłodszych 🧃
      👉 Talerzyki i kubeczki 🍽
      👉 Ketchup i musztardę
      👉 Chleb 

      CZEGO POTRZEBUJEMY❓
      ❤ WAS w dużej ILOŚCI 👫👫👪👪👭🧑‍🤝‍🧑👬
      ❤ Domowe wypieki 🥯🥞🥧🥮🍰🍮🧁🍩🍪
      ❤ Domowy smalec 🍞
      ❤ Ogórki kiszone 🥒

      Przedstawiciele Waszych Trójek Klasowych poproszą Was o zdeklarowanie się odnośnie wypieków, ogóreczków i smalczyku 😁😁😁
      Podczas imprezy, za symboliczne złotówki, będzie można kupić przygotowane przez Was pyszności, a tym samym zasilić skarbonkę RR 👍 Pamiętajcie zatem o gotówce 😁😁🙂🙂

      CO WE WŁASNYM ZAKRESIE ❓
      👍 Kiełbaski 🌭
      👍 Bułeczki (jeśli ktoś woli od chlebka) 🥐🥖🍞

      My już się nie możemy doczekać 😀🎵🧁🌭🔥  
      A WY❓❓❓

      Do miłego zobaczenia 22 września 😀😀 

      Pozdrawiamy,

     • DRUŻYNA RR znów w akcji ‼‼🙂

     • Dnia 13 września o g 18:00 wciąż w wakacyjnych nastrojach odbyło się spotkanie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemii w Cerekwicy 🙂

      Jednogłośnie ogłoszono przedłużenie kadencji zeszłorocznego Prezydium w składzie:
      👉 Łukasz Wieczorek - Przewodniczący 
      👉 Katarzyna Ruta - Wiceprzewodnicząca
      👉 Violetta Ginter - Skarbniczka
      👉 Marcin Szymański - Sekretarz
      👉 Beata Cieślak - Specjalistka do spraw medialnych 😁😁

      Podczas pierwszego spotkania omówiliśmy tematy najważniejsze dotyczące tegorocznej składki, budżetu, dni wolnych od zajęć dydaktycznych, ogniska integracyjnego, pasowania na pierwszoklasistę i kilka innych. 

      Dziękujemy za liczne przybycie Waszych przedstawicieli i liczymy na owocną współpracę w Roku Szkolnym 2023/2024 👏👏👏

      Pozdrawiamy,
      Drużyna RR 

      #radarodzicowcerekwica #szkołapodstawowawcerekwicy #drużynaRRcerekwica

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • W czwarty rok działalności Szkoły im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy wkroczyliśmy w uroczystym nastroju oraz w imponujacym składzie: 472 uczniów (22 odziały klasowe), 48 nauczycieli oraz 9 pracowników obsługi i administracji. Zapowiada się intensywny czas!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 września 2023 r.

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na inaugurację roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy. Będzie ona przebiegała zgodnie z poniższym harmonogramem:

      godz. 8.00 - klasy: 8a, 7a, 7b, 6a, 6b, 6c, 5a, 5b, 5c

      godz. 9.00 - klasy: 4a, 4b, 3a, 3b, 3c, 2a, 2b, 2c, 2d

      godz. 10.00 - klasy 1a, 1b, 1c, 1d z rodzicami lub opiekunami

      Spotkania rodziców/opiekunów i uczniów klas pierwszych potrwają około 2h (w ich trakcie odbędą się zebrania z wychowawcami). Spotkania uczniów pozostałach klas potrwają około 1,5h.

      Autobusami ZTM można przemieszczać się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej!!!

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, więc aby podkreślić jego rangę prosimy o odświętny strój. Oprócz wyczekiwanych spotkań z wychowawcami i kolegami, tego dnia zapoznamy się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, nowi uczniowie otrzymają dane potrzebne do logowania w dzienniku elektronicznym Librus i szereg innych dokumentów.

      Informujemy, że 4 września świetlica szkolna czynna jest od godziny 7.00 do 13.00, stołówka szkolna jest zamknięta. Prosimy rodziców/opiekunów o odbiór młodszych dzieci w odpowiednich godzinach.

      Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny zostanie odprawiona 4 września o godz. 18.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Cerekwicy.

     • ZEBRANIA Z RODZICAMI

     • Zapraszamy Rodziców/Opiekunów dzieci na zebrania inauguracyjne:

      Przedszkole:

      5 września, godzina 1700 - Pszczółki, Biedronki, Motyle (grupy młodsze)

      6 września, godzina 1700 - Mrówki, Żuczki, Koniki Polne (grupy starsze)

      6 września, godzina 1900 - Zebranie Rady Rodziców Przedszkola

      Szkoła Podstawowa:

      4 września, godzina 1000 - klasy 1

      11 września, godzina 1800 - klasy 2 - 4

      12 września, godzina 1800 - klasy 5 - 8

      13 września, godzina 1800  - Zebranie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej

     • Obóz sportowy w Koźminie Wielkopolskim (sierpień'23)

     • Jak co roku o tej porze zawodnicy zrzeszeni w Uczniowskim Klubie Sportowym "Słowian" Mrowino wyjechali na obóz sportowy organizowany wspólnie z Klubem Sportowym Tenisa "Rataje 50". Dziewięciodniowe zgrupowanie w Koźminie Wielkopolskim było świetną okazją do nabywania nowych umiejętności i szlifowania formy przed kolejnym sezonem. Uczestnicy znaleźli również czas na rekreację, grali w gry planszowe, uczestniczyli w konkursach plastycznych i korzystali z basenu. Wkrótce "wypoczęci i uśmiechnięci" rozpoczną regularne treningi.

      Uczniowie, którzy będą chcieli pójść w ich ślady, będą mieli okazję trenować w szkole. O szczegółach niebawem poinformuje Pan Jacek Olejniczak. Już dziś zachęcamy do gry! Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego. Do zobaczenia przy stole na Przybrodzkiej!

     • Bezpieczna droga do szkoły!!!

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie, zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie prosimy o przypomnienie swoim pociechom zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W obrębie szkoły na bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej są dwa przejścia dla pieszych: przy kościele i przy cmentarzu. Prosimy rodziców szczególnie dzieci z młodszych klas o wybranie optymalnej drogi do szkoły i jej wspólne pokonanie razem z dzieckiem przed rozpoczęciem roku szkolnego.

     • Organizacja ruchu przy szkole

     • Powyżej mapka poglądowa dotycząca organizacji ruchu pod szkołą.

      1. Wyjazd z parkingu szkolnego na ulicę Przybrodzką (pierwszy od ulicy Szamotulskiej)

      2. Wjazd na teren szkoły od ulicy Przybrodzkiej (drugi od ulicy Szamotulskiej)

      3. Strefa przed szkołą przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego (zakaz poruszania się i parkowania dla pojazdów mechanicznych!!!)

      4. Strefa przeznaczona wyłącznie do wysadzania uczniów (z prawej strony pojazdu!!!), czas zatrzymania - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci !!!

      5. Strefa wzdłuż sali gimnastycznej przeznaczona wyłąłcznie do wysadzania dzieci po zaparkowaniu przodem pojazdu do sali, czas zatrzymannia - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci !!!

      Uprzejmie prosimy o stosowanie się do przedstawionego sposobu organizacji ruchu wokół szkoły.  Należy zwrócić szczególną uwagę na otoczenie podczas manewru wycofywania - dzieci są niższe niż większość samochodów!!!

     • Informacje dla rodziców uczniów klas pierwszych

     • Drodzy Rodzice,

      1) w załączniku znajduje się lista potrzebnych przyborów szkolnych, którą rozdawaliśmy na zebraniu przed wakacjami;

      2) podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie otrzymają na początku roku szkolnego (z wyjątkiem podręcznika do religii, który jest do zakupienia przez rodziców, których dzieci będą uczęszczać na katechezę);

      2) w połowie września będzie możliwość zrobienia w szkole zdjęć legitymacyjnych.

      Wyprawka_szkolna.pdf

     • Podręczniki do jęz. hiszpańskiego kl. 5-6 2023/24

     • Podręczniki do nabycia przez rodziców/opiekunów, których dzieci w klasach 5-6  będą uczęszczać na zajęcia z języka hiszpańskiego.

      UWAGA! Podręczniki dla klas 7-8 (czyli w ramach zajęć obowiązkowych) uczniowie otrzymują w szkole.

     • Podręczniki do religii 2023/24

     • W tabeli znajduje się wykaz podręczników do nabycia przez rodziców/opiekunów, których dzieci będą uczęszczać na religię w roku szkolnym 2023/2024.