• Najpiękniejsze słowa świata to Mama i Tata!

     • Święto Mamy i Taty - najważniejszych osób dla każdego dziecka to bardzo ważna data. Dzieci przepełnione miłością do swoich rodziców z ogromnym zaangażowaniem i radością przygotowywały się do tego święta wiele dni. Każdy chciał sprawić przyjemność najbliższym i wywołać uśmiech na ich twarzach, co udało się w 100%. Składamy rodzicom najlepsze życzenia i życzymy jeszcze wielu tak pięknych dni i chwil. Zapraszamy do oglądania - link poniżej

     • Egzamin, egzamin i po egzaminie!

     • Nasi ósmoklasiści zakończyli właśnie trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Z perspektywy stwierdzają, że 'nie taki egzmin straszny, jak go malują!'. Nie sposób przyznać im racji, zwłaszcza, że swoim opanowaniem i gotowością do działania, wprowadzili ogromny spokój na Przybrodzkiej 1. Dzięki postawie uczniów, my nauczyciele, którzy w większości po raz pierwszy uczestniczyliśmy w egzaminie ósmoklasisty, też przestalismy się stresować. 

      Dziękujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki oraz realizację dalszych naukowych zamierzeń! 

     • Mówię wam: Najlepszą mamę mam!

     • Drogie Mamy!

      Pozdrawiamy i kochamy nie tylko od święta! Przyjmijcie od nas muzyczne życzenia w wykonaniu klasy czwartej. Kwiatowe inspiracje to już zasługa  trzecioklasistów.

      Jako ciekawostkę dodamy, że w nagraniu po raz pierwszy wykorzystaliśmy pianio, które nieocenieni strażacy pomogli nam przetransportować ze starej szkoły w Mrowinie, a sprawczynią muzycznego zamieszania-w pozytywnym tego słowa znaczeniu- była Pani Ada. 

       

     • Jesteśmy z Wami naszymi myślami!

     • Kochani Ósmoklasiści!

      Tacy byliście jeszcze wczoraj...

      A dziś... na egzamin pora iść.

      Jesteśmy z Wami naszymi myślami!

      Reszta ekipy z Przybrodzkiej 1

       

       

       

     • I Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2021 już za nami!

     • Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy nadesłali swoje fantastyczne nagrania. Każde wykonanie dostarczyło nam mnóstwo radości, a młodzi piosenkarze dali z siebie maksimum talentu i zaangażowania. Dlatego każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie WIOSNA-PIOSNA 2021.

      A oto lista naszych Laureatów:

      I kategoria (kl. 1-3)

      I miejsce: Franciszka (3a)
      II miejsce: Gabriela (1a) i Nadia (1a)
      III miejsce: Nikodem (1b) i Alan (2a)

      - - - - -
      II kategoria (kl. 4-6)

      I miejsce: Barbara (5a)
      II miejsce: Filip K. (6a)
      III miejsce: Bartosz (4a)

      - - - - -
      III kategoria (kl. 7-8)
      I miejsce: Tomasz (7a)

      - - - - -
      Wyróżnienia:

      FILIP Ł. (1b)
      OSKAR (2a)
      ALICJA (4a)

      Laureatom gratulujemy zacięcia piosenkarskiego i scenicznej wyobraźni - to były wspaniałe muzyczne popisy! 

      Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich Uczestników tegorocznej edycji!
      I Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA przechodzi do historii a my już wyczekujemy przyszłorocznych fantastycznych zmagań muzycznych.

      WIOSNA-PIOSNA 2021

     • Szkolni Superbohaterowie, jak dobrze Was znowu widzieć!

     • Jeszcze nie wszyscy, jeszcze nie w komplecie, ale nie da się ukryć, że korytarze szkolne w Cerekwicy coraz mocniej tętnią życiem, a nasze hasło nr 2, czyli JAK DOBRZE WAS WIDZIEĆ PONOWNIE nabiera ogromnej MOCY!

      Siódmoklasistom i czwartej klasie, którzy wreszcie wrócili po wielu miesiącach nauki zdalnej, życzymy, aby bardzo szybko odnaleźli się w szkole, podobnie jak ich młodsi koledzy. Ci ostatni zrobili to tak przebojowo, że nie potrzebowali nawet wsparcia superbohaterów, ba sami dziś dzielili się wskazówkami! Naprawdę mają tę MOC❤

      Jutro powitamy uczniów klasy 5, 6a, 6b. Natomiast jeśli wszystko pójdzie dobrze to pod koniec maja spotkamy się WSZYSCY RAZEM! Trzymajcie kciuki!

     • Powrót uczniów klas 4-8 do szkoły od 17 maja

     • Z optymizmem informujemy, że od 17 maja wracają w trybie hybrydowym uczniowie klas 4-8. Pełen powrót uczniów tych klas przewidziany jest od 31 maja. W najbliższych dniach nauka stacjonarna będzie przebiegać zgodnie z poniższym harmonogramem:

      Klasy 4 i 7   - 17, 19, 21 maja

      Klasy 5, 6a i 6b  - 18, 20, 28 maja

      Klasa 8 (egzamin)  - 25, 26, 27 maja                         

      Pozostałe klasy w danym dniu realizują, zgodnie z zasadami edukacji hybrydowej, naukę w formie zdalnej.

      Przypominamy, że: 24, 25, 26 i 27 maja to dni bez zająć dydaktycznych, zapewniamy w tych dniach opiekę świetlicową dla wszystkich zgłoszonych u wychowawców uczniów.

      Jednocześnie informujemy o konieczności noszenia maseczek w obiektach publicznych, dezynfekcji rąk i zachowaniu odpowiedniego dystansu przez wszystkie osoby przebywajace na ternei szkoły.

      Od 17 maja w godzinach 7.30 - 8.00 do szkoły wchodzimy:

      Klasy 1-3 głównym wejściem

      Klasy 4-8 wejściem od ul. Szamotulskiej

      W pozostałym czasie wszyscy uczniowie korzystają z głównego wejścia.

      Zapraszamy do szkoły!!!! 😉

     • Hasła dwa...

     • Od wtorku uczniowie klas 1-3 są znów w szkole i mamy nadzieję, że tak już zostanie. To właśnie do Was kochani kierujemy nasze nowe hasło: "Jak dobrze Was widzieć ponownie". Cieszymy się, że korytarze na Przybrodzkiej 1 na nowo tętnią życiem i słychać w nich głośny śmiech. Nawet jak sami już trochę od tego gwaru odwykliśmy.

      Zgodnie z zapowiedziami już niedługo uczniowie kl. 4-8 zaczną stopniowo wracać do nauki stacjonarnej. Wiąże się z tym dużo obaw i niewiadomych, zresztą ciężko się dziwić, bo przez tyle miesięcy można było się od takiej zwykłej szkoły odzwyczaić. Dla niektórych, być może nawet większości, wejście w dawny rytm dnia, gdzie musimy wstać, przebrać się, spakować plecak i wyjść z domu będzie nie lada wyzwaniem. No i jeszcze będzie trzeba się wylogować z Internetu, co po miesiącach przymusowego siedzenia przed monitorem, wydaje się niemożliwe. Uwierzcie dla nas to też będzie wyzwanie, ale, jak ponoć mawiał Aleksander Macedoński, "Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania", więc zgodnie z drugim hasłem, które nadal pozostaje aktualne, Drodzy uczniowie kl. 4-8: "Czekamy na Was"!

       

     • Majówka pod znakiem Konstytucji i... deszczu

     • Spacerem, rowerem, biegiem, indywidualnie, rodzinne, ale jednak razem pokonaliśmy 1653,44 km Chociaż pogoda naprawdę nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu dorzucaliście kolejne symboliczne cegiełki do naszego projektu upamiętniającego 230. rocznicę uchwalenia ustawy z 3 maja 1791 roku.

      Dziękujemy za wspólne świętowanie: za życzenia dla Polski, za każdy okolicznościowy napis, rysunek na naszym szkolnym placu, za to, że zarówno spacerując po okolicy, jak i podróżując po różnych zakątkach kraju pamiętaliście, aby wysłać do nas relację z trasy, za każdy kilometr pokonany dla Konstytucji!