• SERCE DLA WOŚP
     • SERCE DLA WOŚP

     • Pani Katarzyno! Jest Pani Wielka! To serce wprost idealnie wpasowuje się w estetykę naszej Szkoły! Dziękujemy za pomysł, realizację i... trzymamy kciuki za ujemną temperaturę co najmniej do końca licytacji. Jednocześnie mając na uwadze kaprysy pogody i  efemeryczność oferowanego przedmiotu już wymyślamy niespodziankę dla potencjalnego Zwycięzcy.

      Dyrekcja ZSP Cerekwica

     • Darmowa aplikacja dla rodziców dzieci z przedszkola !!!

     • Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci z przedszkola do pobrania darmowej aplikacji OBECNOSCI.PL W skrzynkach e-mail podanych przy rejestracji znajdziecie Państwo swoje hasła do logowania. W wiadomości również linki do filmów instruktażowych. Życzymy efektywnego korzystania.

       

    • 29. FINAŁ WOŚP
     • 29. FINAŁ WOŚP

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      świat wokół nas stał się przymusowo zdalny, więc i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze względów bezpieczeństwa w przeważającej mierze przeszła w tryb zdalny.

      Mimo tej zmiany serdecznie zachęcamy do realnego wsparcia 29. Finału, aby zgodnie z zamierzeniem Orkiestra mogła grać "do końca świata i o jeden dzień dłużej"!

      Informacje dotyczące wydarzeń związanych z 29. Finałem WOŚP można znaleźć na stronie Urzędu Gminy: http://rokietnica.pl/kalendarium/29-final-wosp/ oraz bezpośrednio na stronie Fundacji WOŚP: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp i na profilu fb rokietnickiego sztabu Orkiestry, czyli https://www.facebook.com/wosp.rokietnica/

      Polecamy!

    • SCRABBLE 2020/2021 Od słowa do słowa!
     • SCRABBLE 2020/2021 Od słowa do słowa!

     • Niby każdy lubi gry planszowe, ale czasem zanim zbierzemy odpowiednią liczbę osób do wspólnej zabawy (co w okresie pandemii nie jest wcale takie oczywiste) przechodzi nam ochota na rozgrywkę. Na Przybrodzkiej 1. znaleźliśmy na to sposób. Chociaż oddzielnie to jednak razem graliśmy w kultowe Scrabble. Codziennie inna osoba losowała litery, potem robiliśmy zdjęcie planszy i liter, udostępnialiśmy je przez Internet, a na koniec z haseł proponowanych przez uczestników wybieraliśmy najbardziej punktujące słowo.

      Zabawy było co niemiara! Przy wirtualnej planszy zameldowało się 21 zespołów. Niektórzy grali z doskoku, proponując hasła tylko w wybranych partiach, inni wymyślali słowa systematycznie. Dwa zespoły: Iwona/Filip oraz Gabriel prześcigały się w wyszukiwaniu najbardziej punktujących haseł. W sukurs pierwszemu z nich przyszła Pani Maria, która wylosowała litery pozwalajace ułożyć hasło za 60 pkt.!, ale że wszyscy "graliśmy do jednej bramki" (a w zasadzie planszy) to zaliczyliśmy ten sukces na konto wszystkich graczy.

      Dziękując za wspólną zabawę, informujemy z przyjemnością, że planszówka Scrabble (w tradycyjnej wersji) powędruje do Gabrysia nie tylko za fantastyczne zaangażowanie w grę, ale również lekcję gwary wielkopolskiej, której przy okazji nam udzielił, proponując kolejne słowa do ułożenia na planszy. Gratulujemy!

       

    • PUZZLOWANIE 2020/2021 Ułożyło się!
     • PUZZLOWANIE 2020/2021 Ułożyło się!

     • Moi Drodzy!

      Ależ my jesteśmy "poukładaną" szkołą! Z przyjemością informuję, że w ramach Wielkiego świąteczno-noworocznego puzzlowania 2020/2021 dopasowaliśmy... 52 195 elementów (słownie: pięćdziesiąt dwa tysiące sto dziewięćdziesiąt pięć puzzli)!  Dziękuję Wszystkim, którzy dołożyli swój puzzelek do tego wyniku: zarówno układającym "zawodowo" i osiągającym "kosmiczne" wyniki, jak i tym, którzy układali rekreacyjnie. Mam nadzieję, że wszyscy bawilli się świetnie. Już dziś zapraszam na kolejną edycję naszego puzzlowania!

      Mariola Sudoł-Szczepaniak


      Ciekawostki:

      1.    Układanki otrzymałam od 18 zespołów.
      2.    Dwóm zespołom (Ewa/Robert i Olga/Krzysiek/Tomek, przy niewielkiej pomocy piszącej te słowa) udało się pokonać granicę 7 tys. elementów. Ułożyli odpowiednio: 7068 i 7028, co oznacza, że team Roberta i Ewy wraz z Rodzicami po raz drugi dopasował największą liczbę puzzli! FANFARY!
      3.    Trzy zespoły (Jacek/Paweł, Marcin/Grzegorz oraz Gabrysia i s-ka) przekroczyły granicę 5 tys. elementów. Bardzo blisko tej granicy byli Zosia i Dawid, specjaliści od fioletowych tygrysów, czyli puzzli prawie „nieukładalnych”.
      4.    Dwa  zespoły (Marcin/Grzegorz i Gabrysia) z powodzeniem zmierzyły się z układankami z 2 tys. elementów  (gratuluję, pozytywnie zazdroszczę, bo to wyzwanie ciągle przede mną).
      5.    Kilka zespołów uprało się z 1000-elementowymi obrazkami (zauważyłam, że to ulubiona elementacja teamów, w których są... Zosie). Gratuluję  i polecam zdjęcia Ich dzieł Waszej uwadze, bo niektóre były naprawdę bardzo trudne do ułożenia, podobnie zresztą jak „500-tki” z gatunku  szaro-siwe albo niebo-woda tudzież z intrygującymi fajerwerkami. Ileż tam było trzeba cierpliwości!
      6.    Dziękuję Rodzicom i Przedszkolakom, które bardzo aktywnie zaangażowały się w układanie (piękne były te Wasze bajkowe dzieła!) w pomoc  starszemu Rodzeństwu. Super, że niektórym układaczom udało się zwerbować do zabawy Kuzynów. Możecie ich zaprosić również za rok!

      7. Wreszcie na koniec… cieszę się, że wspólnie udało się nam przekonać do puzzli samego Pana Dyrektora, który, co tu kryć, początkowo podchodził do naszej zabawy dosyć sceptycznie (niczym przysłowiowy "pies do jeża"), ale jak już się przekonał, to układał z ogromnym zaangażowaniem. Ciekawe czy odnajdziecie jego „pierwsze puzzlowe dzieło” w naszej galerii, którą serdecznie polecam!

       

       

       

     • Uwaga - rodzice dzieci przedszkolnych !!!

     • Jak Państwo wiecie od grudnia w naszym przedszkolu działa system elektronicznej ewidencji pobytu dzieci. Właśnie uruchomiliśmy elektroniczne informacje o saldzie. Nie odbywa się to bez problemów (system generuje błędne raporty), mamy jednak zapewnienie, że usterki zostały usunięte.

      Saldo wysłane 10 stycznia powinno już zawierać prawidłową kwotę (bilans nadpłat lub zaległości za IX, X i XI oraz rozliczenie za XII) 

      Docelowo po zamknięciu każdego miesiąca będziemy do Państwa przesyłać na adres e-mail podany podczas rejestracji stan salda. Dodatkowo niebawem prześlemy Państwu hasło (na adres e-mail) na podstawie którego będzie można uruchomić darmową aplikację do stałego śledzenia stanu salda i wszystkich innych informacji związanych z pobytem dziecka w przedszkolu.

    • II tydzień ferii zimowych
     • II tydzień ferii zimowych

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      uwzględniając obecne obostrzenia i wytyczne sanitarne chcielibyśmy w drugim  tygodniu ferii zaprosić Was do szkoły. Oczywiście z racji pandemii musimy się kierować hasłem: CHOCIAŻ RAZEM TO JEDNAK ODDZIELNIE. Co to oznacza? Wybraliśmy aktywności, które można wykonywać INDYWIDUALNIE, a po zsumowaniu przyniosą one wspólny efekt. Nie bez znaczenia jest to, że dysponujemy obiektem z dużą salą gimnastyczną, 16 przestronnymi salami dydaktycznymi i  ogromnym terenem za szkołą, co daje możliwość spełnienia wytycznych sanitarnych.
      Jeśli znajdą się chętni, to pierwsze zajęcia (plastyczne, sportowe, puzzle, klocki) dla uczniów zaplanowaliśmy na wtorek 12 stycznia, w dwóch turach:


      I TURA: godz. 9-12  (klasy 1-3)

      II TURA: godz. 13-15 (klasy 4-8)


      Oczywiście ze względów bezpieczeństwa musimy mieć dokładną informację, którzy uczniowie są zainteresowani udziałem w zajęciach. Chęć uczestnictwa należy OBOWIĄZKOWO ZGŁOSIĆ przez librus (do Pani Marioli Sudoł-Szczepaniak) do niedzieli do godz. 20-tej. Na podstawie zgłoszeń i obowiązujących obostrzeń przekażemy zainteresowanym wszystkie niezbędne informacje.


      Zastrzegamy możliwość odwołania wydarzenia w przypadku  pogarszającej się sytuacji epidemicznej, nowych obostrzeń sanitarnych i wytycznych rządu.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Cerekwicy

    • Planszówki? W to mi graj!
     • Planszówki? W to mi graj!

     • Kochani,

      skoro tak pięknie układacie z nami puzzle, to może pora na planszówkę, a konkretnie scrabble? Rozgrywkę zaczęliśmy w szkole. Pan Dyrektor wylosował następujące literki: I, D, R, Z, O, I, E, z których ma powstać hasło początkowe.  Ułożył z nich okrągłe, ale niestety skromnie punktowane, słówko. Potem zrobiliśy burzę mózgów i posypały się kolejne wyrazy. Jednak nadal jesteśmy przekonani, że nie wyczerpaliśmy całego potencjału drzemiącego w naszych literach. Stąd pytanie do Was. Jaki wysokopunktujący wyraz można ułożyć z liter widocznych na zdjęciu? Na odpowiedzi czekamy do niedzieli (godz. 15.00). Z Waszych propozycji wybierzemy ostateczne hasło i wspólnie będziemy kontynuować rozgrywkę.

      Instrukcje do dalszej gry otrzymają osoby, któe wyślą propozycję hasła na adres: przerwa.szkolna@zsp-cerekwica.pl Dobrej zabawy!