• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2023/2024

     • Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie w formie elektronicznej.

      Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo pod adresem: NABÓR 23/24

      Pierwsze wnioski będą aktywne w dniach 6-17.02.2023 r. – Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

      Uwaga: Pozostałe wnioski o przyjęcie do przedszkola będą aktywne od 1.03.2023 r. 
      Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Jednostce Oświatowej w Mrowinie – tel: 61 102 87 55 oraz 61 102 87 56.

     • Zagłosuj na projekt Fabryka Ekologów!

     • Gmina Rokietnica zgłosiła zgłosiła naszą szkołę do konkursu o wymownej nazwie "Inwestycja z perspektywą"
      Zwycięzcę konkursu wybiorą internauci, dlatego teraz wszystko zależy od Was. Głosujcie tutaj: wpisując kod captcha i klikając „Oddaję swój głos”.

      Organizator dopuszcza możliwość wielokrotnego głosowania. Potrwa ono do 10 lutego br. Z góry dziękujemy za poparcie!

     • Bezpiecznych ferii!

     • W ostatnim tygodniu dużo uwagi poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa w czasie ferii. Rozmawialiśmy, przypominaliśmy zasady, tworzyliśmy kodeksy. Wszystko po to, żeby po zimowowej przerwie radośnie i w pełni sił wrócić do szkoły.

      Drodzy Uczniowie, dbajcie o siebie zarówno w czasie zabaw na świeżym powietrzu, jak i w momencie, gdy przenosicie się do świata wirtualnego. Dobrego odpoczynku!

     • Babciu, dziadku, żyjcie 100 lat i dłużej!

     • Jedno z najpiękniejszych i najradośniejszych świąt, jakie obchodzimy w przedszkolu i szkole: Dzień Babci i Dziadka. Wreszcie po dwóch latach obostrzeń mogliśmy się spotkać. Były życzenia, przedstawienia i przytulasy od wnuków dla dziadków i odwrotnie. Naszym babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i optymizmu, a tymczasem zapraszamy do oglądania fotogalerii.

     • Kolęda, kolęda... śpiewają dzieci z klas 1 - 3

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia mamy dla Pańswa muzyczną niespodziankę. Wszyscy uczniowie z klas 1 - 3 wykonali wspólnie jedną z piękniejszych kolęd. Zapraszamy Wszystkich do jej wysłuchania... niech moc tych słów rozświetli nasze świąteczne dni !!!

     • Choinki w stylu eko

     • Na przełomie listopada i grudnia w Przedszkolu w Mrowinie  odbył się konkurs na EKOCHOINKĘ. Wykorzystane zostały kartony, nakrętki, papier, rolki papierowe, deski, gazety, kabelki, makarony... Każda z choinek była piękna i wyjątkowa...dlatego też wyróżnione zostały wszystkie! Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w konkursie

     • IMIĘ PRZEDSZKOLA coraz bliżej, czyli II tura wyborów...

     • 9 grudnia odbyło się wspólne głosowanie przedstawicieli pracowników przedszkola oraz Rady Rodziców. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał radny Ryszard Lubka. Spośród propozycji wyłonionych w pierwszej turze wyłoniono cztery. Wśród nich znalazły się następujące nazwy: Przyjaciół Pszczółki Mai, Polnych Przyjaciół, Zaczarowanej Łąki oraz Wesołej Łąki. Która zwycięży czas pokaże, a teraz czas pokazać fotogalerię z głosowania.

     • Wybieramy IMIĘ dla naszego PRZEDSZKOLA. I tura

     • W ubiegłym roku żyliśmy wyborami imienia szkoły, teraz czas na imię dla Przedszkola w Mrowinie. Korzystając z dotychczasowych doświadczeń bardzo solidnie się do tego ważnego zadania przygotowaliśmy. W składanie propozycji zaangażowali się wszyscy: dzieci, rodzice/opiekunowie oraz pracownicy naszego przedszkola. W rezultacie zebraliśmy 37 imion, które w I poddaliśmy pod oddzielne głosowania kadry oraz Rady Rodziców.

     • Kiermasz świąteczny 2.12

     • Ach, co to był za KIERMASZ! 🎄🎀👏👏

      🎄 Stoiska, a na nich: skrzaty, aniołki, gwiazdy, świeczniki, serduszka, sole do kąpieli, powidła, ciasteczka, choineczki, kolczyki i wiele wiele wiele innych świątecznych drobiazgów 

      🎄 Występy: przedszkolaków, uczniów, grupy teatralnej oraz grupy muzycznej TRZY WARIACJE  - było zabawnie, wzruszająco, tanecznie i przepięknie 😁

      🎄 Kawiarenka z ciastami, barszczyk, bigos i kanapeczki ze smalcem i pasztetem 😋

      🎄 Kiermaszowa Zabawa z szukaniem przedmiotów na stoiskach i nagrodą dla jednego wylosowanego Szczęśliwca 🎁

      🎄 Wyniki konkursu dla najpiękniej świątecznie ozdobionych Klasowych Drzwi 🎀🎄🎁

      🎄 Karaoke kolędowe i chętnie śpiewające dzieci 🎤

      🎄 Fotobudka, fotoramka, zdobienie pierniczków i robienie warkoczyków 🍪📷🖼️

      Rada Rodziców raz jeszcze chciałaby podziękować wszystkim zaangażowanym Rodzicom, Nauczycielem, Pracownikom szkoły i przedszkola, Uczniom, Panu DJ-owi oraz Dyrekcji 👏👏 
      Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, mamy nadzieję że podobało się Wam tak samo mocno jak nam 😁🎄🎀

      Zapraszamy ponownie za rok 👏👏

      Dziękujemy,
      Drużyna RR‼️

      #kiermaszbożonarodzeniowycerekwica #szkołapodstawowawcerekwicy #radarodziców #drużynaRRcerekwica 
       

     • "Działaj z ImPETem" w wykonaniu Mrówek

     • 25.11. 2022 r. "Mrówki", poprzez zorganizowanie "Recyklingowego Pokazu Mody", zainaugurowały udział naszego przedszkola w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Działaj z ImPETem" .

      Przedszkolaki w domu zabawiły się w projektantów eko mody, jednak zadanie wcale nie było takie proste. Otóż model był wyjątkowy, bo... plastikowy! Następnie swoje arcydzieła przyniosły do przedszkola, aby zaprezentować grupie podczas prawdziwego pokazu mody. Widownia zasiadła na wyznaczonych miejscach, muzyka zaczęła grać.... i się zaczęło! Dzieci na wybiegu - lekko nieśmiało - zaprezentowały swoje wspaniałe eko-kreacje dla plastikowej modelki (butelki).

      Dziękujemy dzieciom z grupy "Mrówki" za pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania Kolejne zadania w ramach projektu "Działaj z ImPETem" wykonają inne grupy przedszkolne. Jesteśmy pewni, że będą bawiły się przy tym równie dobrze jak my!

     • "Ślubuję być...", czyli uroczyste pasowanie na przedszkolaka

     • Nasze pszczółki w przedszkolu zadomowiły się bardzo szybko, ale żeby tradycji stało się zadość, w ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste pasowanie. Bohaterowie dnia pięknie się zaprezntowali, złożyli ślubowanie, a na koniec otrzymali symboliczne upominki i wraz z dumnymi rodzicami oraz paniami zasłużenie usiedli do stołu z całą masą smakołyków. Ależ to był niesamowity dzień! 

     • "Ja nie widzę Ciebie. Ty zobacz mnie", czyli kolejna lekcja empatii w naszym przedszkolu

     • 14 listopada 2022 r. Przedszkole w Mrowinie  przyłączyło się do Międzynarodowego Dnia Niewidomych. Wszyscy ubrani byliśmy w białe stroje, a bohaterem spotkania był niewidomy Miś Henio. Rozmawialiśmy na temat ciemności,  funkcjonowania w nocy lub podczas awarii elektryczności. W ten sposób stopniowo przybliżałyśmy dzieciom stan „bycia” bez światła. Wyjaśniałyśmy, jak osoby niewidome żyjące w nieustannej ciemności funkcjonują i poznają świat. Wprowadzając szereg zabaw ukierunkowanych na doświadczanie za pomocą, innych niż wzrok, zmysłów, wdrażałyśmy dzieci do zrozumienia sytuacji ludzi pozbawionych możliwości widzenia. Zorganizowano „kąciki sensoryczne” pozwalające na wielozmysłowe doświadczenia. Dzieci wyposażone w opaski na oczach, dotykały przedmiotów zamkniętych w pudełku czy też odnajdywały słyszane dźwięki. Poznawały zapachy zamknięte w słoikach.  Pokonywanie toru przeszkód z zasłoniętymi oczami pozwoliło uświadomić dzieciom jak to jest, gdy się nie widzi i jak ważna jest pomoc drugiej osoby. Uczestnicząc w sytuacjach choć trochę zbliżonych do tych, w jakich na co dzień znajdują się niewidomi, chciałyśmy uzmysłowić dzieciom, że mimo braku wzroku można i da się dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Ponadto tłumaczyłyśmy, jak można pomóc osobom niewidomym i jakie istnieją możliwości ułatwienia im codziennego życia. Zwracałyśmy uwagę na funkcję białej laski, psa przewodnika czy też ogromnej roli pisma Brailla.
       Przeprowadzone zajęcia pt. „Ja nie widzę Ciebie. Ty zobacz mnie.” miały na celu wprowadzenie dzieci w świat zmysłów, udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku, ćwiczenie orientacji przestrzennej  oraz refleksję nad sytuacją osób niewidomych w społeczeństwie.
      Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczyniłyśmy się do jeszcze większego rozwoju tolerancji, empatii i otwartej na inność postawy u naszych przedszkolnych podopiecznych.

     • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

     • UWAGA UWAGA ‼️
      DRUŻYNA RR ZNÓW W AKCJI ‼️
      RODZICE, UCZNIOWIE i WSZYSCY PRACOWNICY SZKOŁY ZAPRASZAJĄ SERDECZNIE NA KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ‼️🎄🎄🎄🎀🎀🎀🎁🎁🎁

      KIEDY❓  2 GRUDNIA (PIĄTEK) g 17:00 - 20:00🙂

      MIEJSCE❓  SALA GIMNASTYCZNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PRZYJACIÓŁ ZIEMI W CEREKWICY 🏫🏫🏫

      DLA KOGO❓ Dla dzieci i rodziców z naszej szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły, dla naszych rodzin, dla naszych sąsiadów 😁👍😁 KIERMASZ JEST OTWARTY dla osób spoza naszej szkoły ♥️👍👏👏👏

      ATRAKCJE❓
      🎀 występy 
      🎀 konkursy i zabawy
      🎀 klasowe stoiska
      🎀 kawiarenka 

      CO BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ❓
      🎁 DEKORACJE ŚWIĄTECZNE wykonane przez Rodziców dzieci naszej szkoły 👏👏♥️♥️
      🎁 Zdjęcia (świąteczna ścianka/fotobudka)
      🎁 Ciasta i ciasteczka 
      🎁 Barszczyk, paszteciki, bigos

      A wszystko przy akompaniamencie świątecznych piosenek i kolęd 🎄🎀🎁 

      KTO JUŻ SIĘ CIESZY NA TO WYJĄTKOWE POPOŁUDNIE❓😁👍

      #radarodziciowszkolapodstawowawcerekwicy #druzynaRRwcerekwicy #jarmarkswiateczny #jarmarkbozonarodzeniowycerekwica

     • Przedstawienie i bajkowy bal w przedszkolu!

     • W roku szkolnym 2022/2023 w Przedszkolu w Mrowinie realizowany jest autorski projekt edukacyjny: ,,Teatrzyk LATAJĄCE BRZDĄCE”, w którego ramach nauczyciele grają radosne spektakle dla dzieci. Pierwsze spotkanie odbyło się przy okazji obchodów Dnia postaci z bajek, a przedszkolaki miały wówczas szansę obejrzeć przedstawienie ,,Trzy świnki” .

      Bezpośrednio po spektaklu smyki wzięły udział w balu. Balik to atrakcja bardzo lubiana przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach. Na sali podczas pląsów było wesoło i kolorowo. Na koniec dzieci wspólnie rozwiązywały zagadki dotyczące bajek. To był dzień pełen wrażeń!