• Artystą być to poważna sprawa!

• "Zwierzęta Jana Jonstona", czyli wystawa inspirowana twórczością XVII-wiecznego "Przyjaciela Ziemi", została przygotowana z dzieł samego Jonstona, jak i prac naszych zdolnych uczniów. Inicjatorką i kuratorem wystawy była Pani Mirka Korbańska, która wygłosiła także dwa wernisażowe wykłady, podczas których przybliżyła sylwetkę głównego bohatera. Słowo wstępne wygłosił Pan Dyrektor, a oprawę muzyczną przygotowała Pani Ada z zespołem "Muzyczne Wariacje". Wystawa zgromadziła licznych gości oraz uczniów, którzy występowali w podwójnej roli, jako zwiedzający oraz dumni artyści, któych dzieła można było podziwiać na niezwykłej wystawie. Zapraszamy do oglądania relacji fotograficznej przygotowanej przez Pana Grzegorza Niklasa.

• Nasze przedszkolaki działają z imPETem!

• W bieżącym roku szkolnym przedszkolaki z Mrowina brały udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym ,,Działaj z imPETem", którego celem było upowszechnianie prawidłowych zasad segregacji odpadów opakowaniowych w domu. Stanowi on długofalowe działanie z zakresu edukacji ekologicznej w kwestii prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recyklingu. W ramach programu dzieci uczestniczyły w mini-konkursach: Recyklingowy pokaz mody, Coś z niczego, Zakrętkowy zawrót głowy oraz Pociąg do segregacji i realizowały scenariusze zajęć przygotowane przez organizatora. Zwieńczeniem udziału w programie był konkurs ,,Nasz Dzień bez Śmiecenia", który zorganizowaliśmy 21 kwietnia z okazji Dnia Ziemi. W rezultacie przedszkolaki nauczyły się, jak należy segregować śmieci, do jakich pojemników wrzucać odpowiednie odpady,  jak dbać o naszą planetę Ziemię.

• Zaproszenie na wystawę "Zwierzęta Jana Jonstona"

• 26 kwietnia w godzinach 11-20 zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na wystawę dzieł Jana Jonstona oraz prac uczniowskich inspirowanych jego twórczością. Oprócz zwiedzania i podziwiana dzieł będzie można wysłuchać wykładu wernisażowego, a o oprawę muzyczną zadbają nasze szkolne Muzyczne Wariacje❤️Szczegóły tego niezwykłego wydarzenia znajdują się na plakacie🙂

• Familijny survival w Dniu Ziemi

• Powiedzieć, że nasza szkolna kadra jest pomysłowa, to jakby nic nie powiedzieć. Potwierdzają to chociażby wydarzenia z ostatniej soboty 22 kwietnia. Wówczas to we współpracy z niezawodnymi drużynami OSP Mrowino i OSP Przybroda zorganizowaliśmy familijny survival w ramach akcji Pho3nix Active School. Trasa najeżona błotno-wodnymi pułapkami i zadaniami sportowymi przyciągnęła całą rzeszę dużych i małych amatorów przygód, którzy już pytają o następną edycję!

• Świątecznie w Przedszkolu w Mrowinie...

• Przedszkolaki z Mrowina zjadły śniadanko wielkanocne, a następnie udały się na salę gimnastyczną, gdzie spotkały wesołe ,, kicaje" oraz kurkę , która podarowała zajączkom jajka na pisanki  ! Nauczycielki przygotowały dla dzieci przedstawienie pt,,: Zajączki wielkanocne", na którym wszyscy razem mieli możliwość potańczyć i pośpiewać w iście świątecznych nastrojach . Miło spędziliśmy czas, a po występach dzieci zjadły czekoladowe jajka ,,od zająca" .

• Tydzień Mody, czyli kreatywność, dobra zabawa i integracja!

• A było to tak: poniedziałek (dzień 1)- dzień dresu, wtorek (dzień 2)-dzień sukienki i koszuli, środa (dzień 3)-dzień muszki i krawata, czwartek (dzień 4)- dzień śmiesznego nakrycia głowy, wreszcie piątek (dzień 5)- dzień w stylu DISCO oraz dzień bez plecaka.