• WYNIKI GŁOSOWANIA - 13 stycznia 2022r.

     • Emocje sięgnęły zenitu … i będą trwały nadal, ponieważ żadna z trzech propozycji nie zdobyła wymaganej 50% liczby głosów.

      Przyjaciół Ziemi  - 48%

      Tysiąca Talentów - 32%

      Otwartych Umysłów - 20%

      Do kolejnej rundy przechodzą pierwsze dwie propozycje. Jeśli się nic nie zmienia w związku z sytuacją covidową dogrywka odbędzie się 3 lutego 2022r. Już dziś wszystkich zapraszamy do udziału. Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej komisji za ciężką pracę i profesjonalną obsługę.

     • Pieszy rajd "Śladami lokalnych Powstańców Wielkopolskich"

     • Każdy nauczyciel historii niejednokrotnie spotkał się z pytaniem: "Dlaczego my się tego musimy uczyć, przecież to już było!". Rzeczywiście było i... oby się więcej nie powtórzyło, a pamiętać powinniśmy, żeby docenić wysiłek poprzednich pokoleń i wyciągać wnioski na przyszłość. Sposoby na upamiętnienie wydarzeń historycznych są różne, w skali ogólnokrajowej między innymi poprzez ustanowienie święta narodowego. Tak się właśnie stało z 27 grudnia. W ubiegłym roku ogłoszono go Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Na tę okoliczność nasza szkoła była pięknie podświetlona, a ponieważ rocznica przypada w dniu wolnym od zajęć, to obchody przenieśliśmy na 7 stycznia 2022 roku. Tego dnia wieczorem zorganizowaliśmy pieszy Rajd pieszy "Śladami lokalnych Powstańców Wielkopolskich". Wzięły w nim udział dwadzieścia dwie drużyny, składające się z naszych uczniów i ich rodzin. Uczestnicy mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę, na której ustawione były punkty kontrolne z różnymi zadaniami dotyczącymi powstania. Zadania miały różny charakter, trzeba było m.in. udzielić pomocy rannemu powstańcowi, zrobić zdjęcie z żołnierskimi akcesoriami albo udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące odznaczeń wojskowych. Jednocześnie pokonując trasę rajdu uczestnicy poznawali historię głównych bohaterów rajdu, czyli naszych lokalnych powstańców, których mogiły znajdują się na cerekwickim Starym Cmentarzu (nieprzypadkowo trasa wiodła również obok tego ważnego miejsca). 

      Mimo ciemności i dotkliwego zimna wszystkim dopisywały humory i z ogromnym zapałem, niezależnie od wieku, pokonywali trasę, rozwiązując po drodze powstańcze łamigłówki. Na mecie czekały na nich pamiątkowe magnesy, ciepła herbata oraz wojskowa grochówka serwowana wprost z kuchni polowej! Dziękujemy uczestnikom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w organizację tej pasjonującej lekcji historii w terenie, a Panią Sylwię i Panią Katarzynę, które ją wymyśliły już namawiamy na kolejne...