Ruszyła szkolna gazetka!
Przedstawiamy Wam numer 1 11/20
I miejsce - Paweł Gawroński kl. 7
II miejsce - Aneta Jaskuła kl. 8
III miejsce - Gabriel Wijata kl. 6a
Wyróżnienie - Jacek Gawroński kl. 3
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.
Biało-czerwona na maszt!!!
Święto Niepodległości to święto, które swoim charakterem ma nam przypominać co to jest wolność i czym naprawdę jest niepodległość. Właśnie dlatego nasze ozdoby to setki motyli, bo wolność jest piękna a jednocześnie bardzo krucha. Niepodległość nie jest nam dana, niepodległość to stan, który budujemy codziennie: pracą, nauką, każdą swoją decyzją i każdym wyborem.
Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy w tym trudnym czasie przygotowali ozdoby w Przedszkolu i Szkole Podstawowej oraz Urzędowi Gminy Rokietnica, który zorganizował dla nas iluminację budynku.
W związku z przejściem w tryb pracy zdalnej wszystkich uczniów szkół podstawowych informujemy, że od poniedziałku, 9 listopada br. zapewniamy funkcjonowanie świetlicy szkolnej dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Świetlica otwarta będzie w godzinach 7.00 – 16.00 (poniedziałek – piątek). Warunkiem korzystania z tej formy opieki jest zgłoszenie obecności dziecka na świetlicy z jednodniowym wyprzedzeniem Pani Marioli Sudoł-Szczepaniak za pośrednictwem platformy LIBRUS oraz przekazanie informacji o rodzaju wykonywanej pracy (np. lekarz, strażak, pracownik sanepidu itd.)
W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych uczniowie klasy 5 oraz klas 6 ZSP w Cerekwicy poznali wyjątkowe tradycje związane z Día de los Muertos en México (Świętem Zmarłych w Meksyku). Obrzędy kultywowane w tym kraju są o tyle ciekawe, że różnią się w dużym stopniu od polskich zwyczajów.
Z tej okazji nasi zdolni uczniowie stworzyli prace artystyczne przedstawiające ich wizje Día de los Muertos. Zapraszam do podziwiania efektów pracy utalentowanych uczniów.
Klaudia Matysiak
Wracamy do pracy przedszkola w trybie stacjonarnym od 9 listopada br. Więcej informacji w zakładce Przedszkole - Ogłoszenia
Przypominamy, że 5 listopada odbędą się konferencje dla Rodziców.
Z oczywistych powodów będą miały one formę zdalną.
Harmonogram spotkań:
godz. 17.00 - klasy 1a, 3a, 6b
godz. 18.00 - klasy 4, 5, 6a
godz. 19.00 - klasy 3b, 7, 8
oraz
13 listopada - godz. 17.00 - klasy 1b, 2b
Zebranie z rodzicami klasy 2a odbędzie się w późniejszym terminie.
14 października
Klasy 1-3 zjedzą obiad po 4 lekcji (już po zakończeniu zająć)
Klasy 4-8 zjedzą obiad po 5 lekcji (też po zakończeniu swoich zajęć)
Od 15.10 obiady będą wydawane od godziny 11.00 do 13.30 z założeniem, że do 12.30 obiady spożywają dzieci z klas 1-3 a od 12.30 do 13.30 uczniowie z klas 4-8.
W związku z dopracowywaniem systemu wydawania posiłków na naszej nowej stołówce możliwe są zmiany w podanych zakresach o których oczywiście będziemy Państwa informować.
Przypominamy również, że od 19.10 rozpoczynamy wydawanie herbaty do śniadania dla dzieci. Zostajemy przy kwocie 3 zł od osoby za miesiąc + 1zł za ostatnie 10 dni października.
Zapraszamy wszystkich na zajęcia z pierwszej pomocy:
kl. I-III pn. 7.10-7.55
kl. IV-VI wt. 7.10-7.55
kl. VI-VIII śr. 7.10-7.55
W czasie warsztatów nie ma nudy! Uczymy się jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Mało teorii, dużo praktyki. Dowiemy się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację, opatrzeć ranę, unieruchomić złamanie. Co robić w sytuacji wstrząsu anafilaktycznego czy padaczki. Chciałabym by uczniowie tworzyli zgrany zespół w którym mogą liczyć na swoją pomoc, zwłaszcza w ekstremalnych sytuacjach. Gwarantuję dużą dawkę adrenaliny.
Autorem zdjęć jest Zosia Chłościńska z klasy 8a.
Katarzyna Pielaszkiewicz
W związku z kwarantanną pracowników zajmujących się stołówką wstrzymujemy wydawanie obiadów do 14 października. Osoby które już zarezerwowały obiad na 12 i 13 października w aplikacji dostaną zwrot na swoje konto.
Jednocześnie proszę śledzić na bieżąco nasze informacje w związku z dynamiczną sytuacją pandemiczną
Dnia 25 września cały świat obchodził tzw. Dzień Pustej Klasy. Jest to taki czas, który można wykorzystać na naukę w innym miejscu niż sala lekcyjna. Można wyjść do parku, lasu czy na łąkę. Klasa 6b wykorzystała ten dzień na naukę angielskiego na łonie natury czyli na trawce pod szkołą. Udowodniliśmy, że można uczyć się wszędzie :-)
Iwona Wiśniewska
Dnia 29.09 klasa 1b wzięła udział w Dniu Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej. Uczniowie czytali sobie nawzajem przygotowane przez Panią Anitę książki.
Marta Jankowiak
Trochę wspomnień z okazji Dnia Chłopca i Pierwszego Dnia Jesieni.. Klasy pani Marty Jankowiak i pani Bożeny Lisiak.
W piątek 25 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Na początku tego dnia zadaliśmy uczniom pytanie: Czy warto uczyć się języków obcych ? Następnie na kilku przerwach dzieci wysłuchały wielu interesujących ciekawostek na temat różnych języków czytanych przez kolegów i koleżanki . Oprócz tego wzięli udział w konkursie na odgadnięcie nazw krajów umieszczonych na plakatach na szkolnych korytarzach. Młodsze klasy obchodziły ten dzień na lekcji angielskiego robiąc rozmaite ćwiczenia z tym związane.To był ciekawy, pełen nowych informacji dzień. Jaka jest więc odpowiedź na początkowe pytanie ? Oczywiście, że warto !!! Znajomość języków obcych to klucz do zrozumienia całego świata.
Marzena Ciura
Iwona Wiśniewska
Któż z nas, będąc dzieckiem, nie marzył? Chyba wszyscy. Marzenia to piękna rzecz łącząca wszystkie pokolenia. Od dziecka każdy czegoś pragnął i pragnie do dzisiaj - czy młody, czy dorosły, czy.. bardzo dorosły.
Marzenia są naszym motorem napędzającym nas do działania, motywującym nas, do stawania się coraz lepszym, coraz mądrzejszym i przede wszystkim - coraz szczęśliwszym człowiekiem.
8 września obchodziliśmy Dzień Marzyciela i nasze wspaniałe panie opiekujące się świetlicą postanowiły - wraz z dziećmi - uczcić szczególnie ten dzień wykonując niezwykłą kapsułę czasu! Dzieci zapisały swoje marzenia na kartkach, zamknęły w słoiku i zakopały pod dębem na boisku szkolnym, aby za rok o tej samej porze do nich powrócić i sprawdzić, o czym wówczas marzyli i czy udało się te marzenia spełnić. Prawda, że niesamowite?
W związku z tym, że, jak wiadomo, szczęściu czasem trzeba pomóc, wszystkie dzieci próbowały również złowić Złotą Rybkę, w nadziei, że ona choć trochę pomoże spełnić marzenia.
Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli wielkie święto kreatywności, odwagi i wiary we własne siły! Nasi Uczniowie oraz Nauczyciele nie mogli być obojętni wobec takiego dnia! Zakropkowaliśmy całą szkolę i siebie również! Przedstawiamy galerię zdjęć z tego dnia pełnego radości i twórczych uniesień, a pod galerią - dla tych, którzy Kropki nie znają - krótki film.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekty LOGO SZKOŁY.
Uczniowie na początku roku szkolnego wzięli udział w konkursie pt. "LOGO Szkoły". Jury z wszystkich prac wybrało 12 projektów, które przedstawiamy w galerii. Prosimy wszystkich Państwa o zagłosowanie na jeden z nich, który stanie się naszym szkolnym LOGO. Dostęp do głosowania mają wszystkie zalogowane osoby w dzienniku LIBRUS
(rodzice, uczniowie, nauczyciele) - zakładka ankiety.
Zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzania nowych zakładek
RADY RODZICÓW w szkole oraz w przedszkolu.
Znajdują się tam ważne informacje i ogłoszenia.
Informujemy, że korzystając z powyższego linku mogą Państwo zgłosić niebezpieczne miejsca wokół naszej szkoły. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
Powered by aSc EduPage