• Pożegnania nadszedł czas...

     • "Mrówki" w miniony czwartek i piątek (tj. 24 i 25 czerwca 2021 r.) żegnały się z przedszkolem. Przed nimi nowy etap - szkoła podstawowa. Obchody rozpoczęły się od części oficjalnej, podczas której przedszkolaki podziękowały dyrekcji, nauczycielom, Paniom woźnym i Panu Andrzejowi a także pożegnały się z pozostałymi grupami. Nie zabrakło też niespodzianek od innych grup. Po przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków dla absolwentów. Część oficjalna zakończyła się słodkim poczęstunkiem. W trakcie dnia z Mrówkami i wychowawcami grupy przybyli się pożegnać przedstawiciele rodziców. Następnie przyszedł czas na część nieoficjalną. Atrakcjom nie było końca: począwszy od pizzy, przez polewanie się wodą, koncert i imprezę taneczną z najprawdziwszym dj'em Antkiem, wyjście na lody oraz pokaz filmowy z popcornem. W piątek były kiełbaski z grilla i uwieńczenie wspólnej przygody poprzez drzewko podziękowań, za pomocą którego wychowawcy podziękowali każdemu dziecku indywidualnie nawiązując do wspólnie spędzonych chwil, zainteresować i cech charakteru podopiecznych. 
      Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z nauki szkolnej 🙂

       

      Filmik z Mrówkami w roli głównej

     • Wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku...

     • Było pięknie: odrobinę poważnie, nieco sentymentalnie i trochę radośnie. Teraz pora na wakacje. Ruszajcie w podróże: i te małe, i te duże! Do zobaczenia we wrześniu! Oj, będzie się działo... Jeszcze słówko do naszych absolwentów: Kochani, dokądkolwiek byście nie zawędrowali, pamiętajcie o nas i odwiedzajcie Przybrodzką 1. Szkoła zawsze stoi dla Was otworem!

     • Szkoła Podstawowa w Cerekwicy - Ścieżka Ekologiczna

     • Prezentujemy Państwu podsumowanie z prac Szkolnego Koła Ekologicznego w postaci krótkiego filmiku. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy Wam ważne zagadnienia w tej dziedzinie. Zachęcamy serdecznie do oglądania.

     • Weekend pod znakiem rajdu...

     • Za nami XI Rajd Drużyn Młodzieżowych, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Służb Mundurowych organizowany w tym roku przez OSP Mrowino. Uczniowie z naszej szkoły nie przestraszyli się ekstremalnego upału i wzięli w nim liczny udział. Reprezentowali trzy różne zespoły: szkolny, MDP Mrowino i MSP Przybroda. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Mrowino-ubiegłoroczny zwycięzca-tym razem uplasowała się na drugim miejscu. Brawa! Wszyscy spisaliście się koncertowo! 

      Druhom z OSP Mrowino dziękujemy za zaproszenie do udziału w tych ciekawych zawodach. Zobaczcie jakie niespodzianki czekały po drodze na uczestników...

     • Wiktor znaczy... zwycięzca!

     • Zasługa w tym nasza żadna, ale i tak z ogromną przyjemnością informujemy, że Wiktor Szatan z kl. 6a sięgnął po kolejne trofeum w swojej sportowej karierze. Zawodnik Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie w weekend wziął udział w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, a ponieważ w Polsce są to najwyższe rangą zawody w tej dyscyplinie, z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Wiktor został brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!! Ogromne brawa dla zawodnika, trenerów i całego klubu Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie.  Teakwondo, szachy... ciekawe w jakich jeszcze dyscyplinach Wiktor potwierdzi własną postawą znaczenie swojego imienia. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

     • Sposób na relaks w upalny dzień...

     • 18 czerwca 2021 roku. Wakacje tuż, tuż. Czym dziś żyła szkoła? Szachami, piknikami, potyczkami historycznymi i przede wszystkim otwarciem Paletowego Kącika Relaksu, który powstał według projektu dwóch pomysłowych dżentelmenów z 8 klasy.
      Zanim brawa to może po kolei: najpierw pani Sylwia wraz z uczniami wkręciła się w Szkołę demokracji CEO, potem powstał pomysł Funduszu Uczniowskiego, Piotr i Wiktor zgłosili swój projekt, ten najpierw zyskał poparcie innych uczniów, a potem został finansowany przez Radę Rodziców i na koniec możemy się cieszyć z sympatycznej miejscówki. Brawo Wy!❤

     • Sprintem do maratonu

     • Piłka piłką, ale o innych dyscyplinach też warto pamiętać! Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki z Mrowina, które w ubiegły piątek wzięły udział w ogólnopolskim projekcie. "Sprintem do maratonu" to VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, pod patronatem "Bliżej Przedszkola". Brawo dzieciaki! Poniżej publikujemy FILMIK oraz kilka zdjęć z biegu, a relację z wydarzenia można znaleźć m.in. w zakładce Pszczółek Polecamy!

     • Świętuj z nami EURO 2021 (2020)!

     • Kibicom piłkarskim, których mamy wielu w szkole, pewnie nie trzeba przypominać, natomiast wielbicielom innych dyscyplin sportowych życzliwie donosimy, że... 11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej!

      Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, 14-tego. Rozpocznie się on wprawdzie dopiero wieczorem, ale i tak zachęcam do stworzenia w poniedziałek mistrzowskiej atmosfery w biało-czerwonym stylu. Stroje w barwach narodowych, szaliki, roześmiane pomalowane twarze mile widziane! Kto wie, może uda nam się rozegrać jakiś mecz?

      Świetlica już przygotowała stosowne dekoracje!

     • Młodzi paleontolodzy na start!

     • Święto Dzieci w Mrowinie trwa w najlepsze! 7 czerwca nasze rezolutne przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zaurolandii-Rogowa. Relację z wyprawy znajdziecie u BiedronekMy zdradzimy tylko, że swoją wiedzą na temat dinozaurów dzieci zrobiły duże wrażenie na przewodniku z parku Zaurolandia. Dodatkowo wspaniale tę wiedzę poszerzyły uważnie słuchając wszystkich informacji w czasie oglądania prehistorycznych stworów. Kto wie, może ten wyjazd będzie początkiem do wspaniałej przygody z paleontologią?!  Trzymamy kciuki.

     • Ekipa z Przedszkola w Mrowinie przedstawia!

     • "W co się bawić? W co się bawić? Gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem?" śpiewał niegdyś mistrz Młynarski. Nasze przedszkolaki (i cała kadra Mrowina zresztą też!) nie miewają takich dylematów, mogą się bawić zawsze i wszędzie, a jak organizują Dzień Dziecka to z prawdziwym rozmachem! Z dnia robi się właściwie tydzień. Jeśli chcecie zobaczyć, ile aktywności wymyślili w tym roku zerknijcie koniecznie do zakładek przedszkola, np. do Motyli Tam znajdziecie m.in. relacje z wizyty strażaków, zabaw na Karambie, teatrzyku i proszkowego zawrotu głowy. Polecamy też filmik z przedstawienia dedykowanego najmłodszym! W rolach głównych wystąpiły panie nauczycielki z przedszkola. Brawa dla wszystkich: i tych małych, i tych dużych! 

      A poniżej jeszcze jedna próbka możliwości naszych milusińskich...

     • Śmiej się z nami!

     • 1 czerwca 2021 roku upłynął w naszej szkole w naprawdę radosnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że Janusz Korczak, wielki przyjaciel dzieci, któremu przypisuje się słynne stwierdzenie "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", byłby z nas dumny! Uśmiechnijcie się razem z nami!

     • 1 czerwca w Cerekwicy, czyli grunt to dobra zabawa!

     • Kocyki, pikniki, zumba, rajd nad Jezioro Pamiątkowskie, Dzień Sportu, wata, lody dla ochłody (i woda z wozu strażackiego też!). Oj działo się u nas 1 czerwca, działo! Wszyscy mogliśmy się poczuć dziećmi. ❤ Nasze obawy o pogodę okazały się zupełnie niepotrzebne. Kilka kropel deszczu, które starsi uczniowie spotkali na swojej 4,5 trasie nad Jezioro Pamiątkowskie, podziałały na nich ożywczo i mobilizująco. Udało się zrealizować wszystkie pomysły, które w rezultacie zapewniły dobrą zabawę i uczniom, i nauczycielom też. 


      Dzieciom, zarówno małym, jak i tym dużym, jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia nie tylko od święta❤, a do wszystkich, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego szkolnego Dnia Dziecka, z Radą Rodziców na czele, kierujemy ogromne podziękowania!!!❤ Zobaczcie jak się bawiliśmy!