• DZIEŃ KREDKI

    • 23.11.2020
     • DZIEŃ KREDKI

      DZIEŃ KREDKI

      ,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

      kolorowe kredki bardzo lubią mnie..."

      Tymi słowami rozpoczęliśmy Dzień Kredki w grupie Biedronek. Dzieci przebrane w ulubiony kolor kredki, poznały ilustrowaną bajkę o zielonej kredce, różne rodzaje kredek: świecowe, wodne, pastele olejne i suche. Miały możliwość rysowania nimi. Zaśpiewały piosenkę ,,Kolorowe kredki"
      a następnie  wykonały ilustrację do piosenki. Na zakończenie otrzymały dyplom za udział w zabawach
      i medal z okazji Dnia Kredki.

    • 25.11.2020
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      Czy to jutro, czy to dziś,

      wszystkim jest potrzebny miś...

      Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. I mimo że nie mogliśmy przynieść do przedszkola ukochanego misia, bawiliśmy się doskonale. Otrzymaliśmy list od Kubusia Puchatka z zadaniami
      do wykonania: było rozpoznawanie bajkowych misiów, ciekawostki o niedźwiedziach- polarnych
      i brunatnych, pandach i ,,misiach’’ koala. W grupach wylepialiśmy różnymi materiałami sylwety misiów. Wraz z panią upiekliśmy misiowe ciasto i udekorowaliśmy je, a potem...mniam, mniam...Było pyszne!

    • 27.11.2020
     • DZIEŃ BURAKA

      DZIEŃ BURAKA

      ,,Ma okrągły brzuszek i ogonek mały.

      Będzie z niego na obiad  barszczyk doskonały"

      Po raz pierwszy obchodziliśmy w przedszkolu takie święto. Dzieci wzbogaciły wiedzę o właściwościach zdrowotnych buraków, smakowały buraka pod różną postacią: soku, barszczu czerwonegoi  surówki
       z buraków. Mówiliśmy też o burakach cukrowych, poznając ,drogę od buraka do lizaka, a na zakończenie w grupach malowaliśmy dużego buraka.

    • 30.11.2020
     • ANDRZEJKI

      ANDRZEJKI

              Dzisiejsze Andrzejki były strzałem w dziesiatkę. Dzieci fantastycznie poprzebierane, wcieliły się w różne role: księżniczek, wróżek, rycerzy i policjantów. Nie zabrakło też wampira, zawodnika teakwondo i cowboya.Wróżka Arletiana miała pełne ręce roboty - to wróżyła lejąc wosk, to wróżyła z serc z imionami ,,przyszłych żon i mężów" oraz zawodami, jakie mogą w przyszłości wykonywać dzieci. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też wrożba z butami. A potem były tańce i zabawy. Na zakończenie raczyliśmy się pysznymi pączkami. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Andrzejek.smileyheartyes

    • 07.12.2020
     • NIEZNANY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU...

      NIEZNANY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU...

                  W noc mikołajkową do naszego przedszkola zakradł się nieznany osobnik... Pan Dyrektor wraz z naszym woźym - p. Andrzejem przeprowadzili śledztwo i ... nakryli włamywacza. Okazało sie, że był to św. Mikołaj, który każdej grupie zostawił pod choinką worek z prezentami. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy rano okazało się, że zniknęło ciasteczko, mleczko i marchewka, którą wcześniej zostawiliśmy w sali dla Mikołaja, a pod choinką leżał duży worek.... a w nim prezenty. Mogliśmy obejrzeć całą nagraną akcję śledzenia  Mikołaja oraz jego  ucieczkę z przedszkola. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie.  Bardzo dziękujemy Mikołaju za podarunki!!! smileyheart

    • 21.12.2020
     • POWITANIE ZIMY

      POWITANIE ZIMY

      21 grudnia dzieci z grupy Biedronki powitały pierwszy Dzień Zimy. Tego dnia dominowały białe stroje. Dzieci wysłuchały opowiadania o Pani Zimie, rozwiązywały  zagadki zwiazane z zimową aurą i ozdabiały sukienkę Pani Zimy. Najwięcej radości sprawiła dzieciom bitwa na śnieżki - kulkami z papieru. Oczywiście Pani też się oberwało...Zwieńczeniem zimowych  zabaw było wspólne zdjęcie z Panią Zimą i Śnieżynką. 

    • 22.12.2020
     • PRZEDSZKOLNA WIGILIA

      PRZEDSZKOLNA WIGILIA

      We wtorek 22 grudnnia br. dzieci z przedszkola w Mrowinie uczestniczyły w Wigilii. W tym dniu w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera.Na początku odbył sie przegląd kolęd i piosenek świątecznych, po czym wszyscy zebraliśmy się w holu szkoły przy choince. Czekał tam fotel dla niezwykłego gościa, który jednak  nie pojawił się osobiscie...ale  zostawił list i prezenty dla dzieci. Potem wszyscy udaliśmy sie na stołówkę, aby zasiąść do  wigilijnych stołów i zjeść tradycyjny barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz pyszną rybkę. W dobrych nastrojach powróciliśmy do sal i rozpakowaliśmy prezenty. Bardzo dziękujemy Gwiazdorkowi za upominki.smileyheartsmiley

    • 22.01.2021
     • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

      DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

      Kto nie zna przyjaciół ze Stumilowego Lasu... Kubusia, Tygryska,Królika, Kłapouchego, Prosiaczka,Kangurzycy, Maleństwa, Pana Sowy i oczywiście Krzysia.Wszystkie dzieci na całym świecie znają i uwielbiają tych bohaterów oraz ich wesołe przygody. I my też, dlatego obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Były zabawy z postacimi z bajki, wylepialiśmy portret Kubusia z plasteliny, słuchaliśmy czytanych opowiadań ,,Dzionek szalonek Kubusia Puchatka" oraz oglądaliśmy na dużym ekranie ,,Nowe przygody Kubusia Puchatka".Wiemy, ze Kubuś lubi miodek i my też... dlatego na zakończenie dnia dostaliśmy ,,małe co nieco" oraz dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.

       

    • 27.01.2021
     • CHCESZ BYĆ ZDROWY JAK RYBA - JEDZ CODZIENNIE WARZYWA

      CHCESZ BYĆ ZDROWY JAK RYBA - JEDZ CODZIENNIE WARZYWA

      Dzisiaj realizowaliśmy kolejną odsłonę projektu ,,Przedszkolna książka kucharska, czyli... przedszkolny sposób na nudę" i zrobiliśmy pyszne, kolorowe kanapki z warzywami, które lubimy. Samodzielnie przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

    • 29.01.2021
     • WIELKIE PUZZLOWANIE - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

      WIELKIE PUZZLOWANIE - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

      Puzzle znają chyba wszyscy. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia.Tak się stało również w naszej grupie Biedronek. Cały dzień odbywało się  wielkie puzzlowanie. Ułożyliśmy wszystkie puzzle, jakie mieliśmy dostępne w naszej sali. Układaliśmy nawet samodzielnie zrobione puzzle z pocztówek z kwiatowymi  motywami. Dowiedzieliśmy się, jak powstają puzzle oraz poznaliśmy różne rodzaje puzzli: piankowe, 3d,art-puzzle, tekturowe, drewniane, magnetyczne, puzzle dla dorosłych i dzieci. Najwiekszą popularnością cieszą się jednak  tradycyjne puzzle papierowe. Puzzle stanowią doskonałą zabawę edukacyjną i są godne polecenia na kreatywny prezent. 

    • 01.02.2021
     • TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

      TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

      W tym tygodniu rozpoczęliśmy przygodę z projektem ,,Tydzień Bajek Polskich".Podczas pierwszego dnia towarzyszyło nam jedno z najbardziej znanych polskich rodzeństw, czyli Bolek i Lolek. Dzięki nim, oglądając bajkę ,,Deszczowe wakacje" dowiedzieliśmy się, jak nie nudzić się podczas deszczu oraz przypomnieliśmy sobie jakie czynnosci higieniczne należy wykonywać każdego ranka po przebudzeniu. Powstały piękne obrazy malowane farbami z postaciami Bolka i Lolka oraz poznaliśmy wiele  ich przygód  z książek czytanych przez nasze panie.

    • 05.02.2021
     • TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH- ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

      TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH- ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

      Dzieci z grupy Biedronki w dniu 05.02.2021 zakończyły realizację ogólnopolskiego projektu ,,Tydzień Bajek Polskich". Głównym celem projektu było zainteresowanie dzieci bajkami  dzieciństwa ich rodziców. Były to przygody Bolka i Lolka, Reksia, Smoka Wawelskiego i Kucharza Bartoliniego z bajki ,,Porwanie Baltazara Gąbki" oraz  Misia  Kudłatka.Podczas całego przedsięwzięcia  dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek, wspólnie bawiły się z bohaterami, z zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Dzieciom najbardziej spodobała się bajka o Reksiu. Z wielką chęcią podjęły zadanie  napisania z panią listu do swojego ulubionego bohatera.W nagrodę wszystkie Biedronki otrzymały pamiątkowe dyplomy Znawców Bajek Polskich oraz obejrzały wybraną bajkę o Reksiu.Był to bardzo ciekawy i fascynujący tydzień.

    • 12.02.2021
     • W KARNAWALE SAME BALE...

      W KARNAWALE SAME BALE...

      ,,W karnawale, w karnawale, dookoła same bale.                                                                                   Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma..."

      Jak co roku, dzieci czekały na ten dzień z dużą niecierpliwością, aż w końcu nadszedł...W piątek nasza sala zamieniła się w miejsce kolorowe, pełne karnawołowego wdzięku i gotowe na szaloną i radosną zabawę. Dzieci pięknie poprzebierane, w stroje superbohaterów i piękne księżniczki zaprezentowały się na czerwonym dywanie. A potem zaczęły się pląsy i zabawy. W rytmie karnawałowej muzyki i  nastroju szybko  upływały chwile spędzone na wspólnej zabawie. Był to dla dzieci i nie tylko... czas radości i dobrego humoru. Dzieci już czekają na kolejny rok i kolejny balik karnawałowy. Z pewnością powrócimy z nową energią i nowymi pomysłami.

       

    • 18.02.2021
     • DZIEŃ KOTA

      DZIEŃ KOTA

      "Dzień bez kota? Niemożliwe!"

      17 lutego obchodzony jest co roku Dzień Kota. W tym też  dniu w naszym przedszkolu pamiętaliśmy  o naszych czworonogach. Dzieci przebrane za kotki brały udział w zabawach i konkursach. Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci otrzymały specjale ordery.