• Kalendarz imprez

     • 09.02.2021
      • Międzynarodowy Dzień Pizzy

       Pszczółki świętowały Międzynarodowy Dzień Pizzy .

       Ponieważ w tym roku wizyta w prawdziwej pizzeri nie była możliwa , dzieci przyrzadziły ten przysmak w przedszkolu . Samodzielnie przygotowały składniki ,wymieszały je, wyrobiły ciasto . Następnie pokroiły ulubione dodatki i poukładały na pizzy . Na końcu to co najlepsze, zjadamy swoje dzieło.

     • 08.02.2021
      • Skarby ziemi- rośliny, kwiaty , zboża ....

       W poniedziałek Pszczółki w ramach realizacji tematu o skarbach ziemi , rozmawiały o warzywach, kwiatach,zbożach ,darach  ,które daje człowiekowi ,, matka ziemia" . Na zakończenie zajęć sadziliśmy zboże, kwaty i cebulki z których wyrośnie nam pyszny i zdrowy szczypiorek. 

        

     • 05.02.2021
      • Ścieżka sensoryczna

       Ścieżka sensoryczna

       Ścieżka zensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód dla dziecka, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności , a co najważniejsze jest świetną zabawą dla malucha.

     • 20.01.2021
      • Smaczne i zdrowe kanapki

       W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,, Pyszny sposób na nudę, przedszkolna książka kucharska" , dzieci samodzielnie przygotowały kanapki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie. Przedszkolaki kształtowały codzienne nawyki higieniczne, ćwiczyły zasady kultularnego zachowania przy stole a także rozwijały sprawnośc manualną.

     • 22.01.21
      • Uroczysty występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

       Pszczółki bardzo się postarały i piękny występ taneczny dla Dziadków dały.....

       Przedszkolaki z okazji Święta  Babci i Dziadka przygotowały układ taneczny. Tańczyliśmy trzy układy, oraz śpiewaliśmy piosenki z życzeniami . Maluchy kilka dni wcześniej na zajęciach plastycznych wykonały prezenty , były to szklane  lampiony zdobione solą oraz kalendarze ze zdjęciem wnuków. 

     • 22.12.20
      • Wigilia Przedszkolna

       Dnia 22.12.20 w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia Przedszkolna.

       Wszystkie dzieci w pięknych odśwętnych strojach zjadły  świąteczny obiad w towarzystwie pań wychowawczyń oraz Dyrekcji Przedszkola . Oczywiście gwiadzor zostawił pod choinką prezenty dla przedszkolaków. Przed rozpakowaniem worka wszyscy razem śpiewalśmy kolędy. Spotkanie zakończyła sesja fotograficzna przy choince.

      • Dbamy o ptasie brzuszki, łańcuch z pysznościami

       Maluszki z Pszczółek podczas zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi  dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pt. „Spotkanie w karmniku” i pięknie przeliczały goszczące w nim wróbelki. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki . Następnie wspólnie z nauczycielem wykonały dla ptaszków łańcuch obfitości.  Z dużym zapałem nawlekały owoce z ziarenkami na sznur. Dzieci poznały ptaki zimujące w Polsce i miały okazję do wysłuchania odgłosów jakie wydają. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczna „Ptaki w karmniku” i wspólnie zatańczyły przy piosence o głodnym ptaszku. Dzieci zgodnie obiecały, że w okresie zimowym będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku, który został umieszczony na oknie w sali przedszkolnej. Dokarmiając o ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

        

     • 20.12.20
      • Powitanie zimy

       Dnia 20.12.20 dzieci oficjalnie powitały nową pore roku ,, zimę "

       Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o zimie, wykonały zimowe prace plastyczne, rozmawiały o charakterystycznych cechach zimy. Największą radość sprawły dzeciom tańce  wygibasy z Panią zimą i śnieżynką.

     • 07.12.2020
      • Mikołajki

        

       W poniedziałek 07.12.20 , Pszczółki  wspólnie z paniami świętowały Mikołajki.

       Na  głowach dzieci pojawiły się mikołajkowe czapeczki . Panie przebrały się w stroje Mikołajek .

       Na zajęciach poznaliśmy historię św. Mikołaja , jego dom, kraj w którym  żyje,  rozmawialiśmy o magicznym zaprzęgu, reniferach, elfach i fabryce Mikołaja w której powstają  prezenty dla dzieci.

       Przedszkolaki opowiedziały o swoich przeżyciach z domu , o tym czy był u nich Mikołaj ,  jakie prezenty otrzymały , wspólnie zastanawialiśmy się jak on wszedł do domu, przez okno, komin , a może tata otworzył mu drzwi .......

       Tańczyliśmy , śpiewaliśmy świąteczne piosenki, zabawy i śmiech to motyw przewodni tego dnia. Przystrojona choinka , dekoracje w sali . Wszystkim udzielił się magiczny świąteczny nastrój. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy kolorowej choince.

       Mikołaj zostawił pod choinką drobne słodkie upominki dla każdego dziecka oraz  dwa duże prezenty grupowe, sponsorowane przez radę rodziców.

     • 03.12.2020
      • Kartki Świąteczne

       Kartki Świąteczne

       03.12 Nasze Pszczółki robiły kartki świąteczne dla ludzi najbardziej potrzebujących aby ten przepiękny świąteczny czas wniósł do ich serc radość i nadzieję a na ich twarzach pojawił się uśmiech.

       Dzieci wspaniale razem współpracowały , rozwijały swoje zdolności manualne i twórcze. Była to też dla nich lekcja o wrażliwości i poczuciu potrzeby pomagania innym.


        

     • 02.12.2020
      • Pierniczki

        

       W środę  w naszym przedszkolu zapachniało świętami. Zapachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Pszczółki piekły dziś świąteczne pierniki. Przedszkolaki poznały składniki, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały przez dzieci dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane ciasto, a na końcu wycięte za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły oceną celującą i wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek. Po upieczeniu była oczywiście degustacja. Pierniczki były pyszne. Pozostałe pierniki przekazane zostały do wolontariatu działającego przy szkole podstawowej  w Cerekwicy , trawią do osób potrzebujących.

        

     • 30.11.2020
      • Dzień Buraka

       W poniedziałek 30.11.20  w Przedszkolu  obchodziliśmy „Dzień Buraka”. W związku

        z tym każdy przedszkolak przyszedł w ubraniu z elementami koloru bordowego.

       Dzieci wspólnie z Paniami poznały dobrodziejstwa tego warzywa. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Przedszkolaki poznały jego wygląd, różne gatunki, m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. Wspólnie obejrzeliśmy prezentacje multimedialna , która opowiadała o przygodach małego buraczka . „Dzień Buraka” obfitował w zabawy, wiersze, prace plastyczne z ciemnoczerwonym warzywem w roli głównej. W menu przedszkolnym też znalazł się burak w postaci surówki do obiadu. Przedszkolne spotkanie z burakiem okazało się bardzo miłe i pożyteczne.

     • 27.11.2020
      • Teatralnie

        

       Kolejny  dzień  w  przedszkolu  przyniósł  nam  wiele  wrażeń.  Tym razem Panie przygotowały dla dzieci teatrzyk  kukiełkowy pt : ,, Trzy małe świnki" . Przedszkolaki  zachwycone  były  przedstawieniem  po występie, chętnie  odpowiadały  na pytania zadawane przez nauczyciela dotyczące przygód prosiaczków. Dzieci  przestrzegały  zasad  kulturalnego  zachowanie  się  podczas  oglądania  przedstawienia. Potrafiły  nazwać  formę  sceniczną  jaką  był  teatr  kukiełkowy,  doskonaliły  umiejętności  opowiadania  o  treści  przedstawienia. Na prośbę zadowolonych widzów postaramy się organizować kolejne przedstawienia.

        

        

     • 24.11.2020
      • Dzień Kredki

       Dzień Kredki

       24 listopada dzieci z grupy „Pszczółki „ obchodziły „ Dzień Kredki „ .

       Święto to szczególnie wiąże się z dziećmi , ponieważ dzięki kredkom mogą one wyrazić co czują , co myślą , co przeżywają, rozwijają wyobraźnię oraz jakie mają marzenia . Rysowanie to wielka frajda i ważne doświadczenie w ich życiu . Z tej okazji odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Dzieci zapoznawały i utrwalały kolory, integrowały się ze sobą przy wspólnej zabawie, rozwijały swoje zdolności manualne ćwiczyły pamięć oraz słuch muzyczny . Na koniec wspólnie zatańczyły i zaśpiewały znaną piosenkę „ Kolorowe kredki „.

       To był wspaniały kolorowy dzień :-)