• 27.09.2021 17:07
        • Pierwszoklasiści w bibliotece
        • 8 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. To ważne wydarzenie na drodze systematycznego  rozwijania umiejętności czytania i częstego sięgania po literaturę.

Pierwszoklasiści zdali egzamin ze znajomości wierszy dla dzieci, powiedzieli jak należy dbać o książki, na czym polega wypożyczanie książek z biblioteki. Złożyli uroczyście przyrzeczenie, a Pani dyrektor dokonała pasowania każdego ucznia najstarszą książką. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, zeszyty do lektur oraz  wyprawkę czytelniczą "Mała książka-wielki człowiek". Po tym uroczystym wydarzeniu przyszedł czas na wypożyczenia książek i w tym momencie radość była największa.

Zachęcam do częstego korzystania z biblioteki!