• Dzień Pluszowego Misia

•                                                                                                                                                                                            25.11.2021r.

• Z wizytą w przedszkolu

•                                                                                                                                                                                            22.11.2021r.

• Pasowanie na Czytelnika

•                                                                                                                                                                                       18.11.2021r.

• 10.11.2021r.

• Zakończenie projektu: "Jesienne drzewko czytelnicze"

• 05.11.2021r.

Zakończył się projekt "Jesienne drzewko czytelnicze". Na pierwszy rzut oka widać było, że najwięcej książek w październiku przeczytały klasy I-III, bo aż 78 (liście koloru żółtego). Na drugim miejscu uklasyfikowali się uczniowie klas IV-V, którzy przeczytali 39 książek (liście czerwone). Uczniowie klas VI-VIII przykleili 11 pomarańczowych liści. Czy to znaczy, że tylko tyle przeczytali książek???
        Mam nadzieję, że w następnej zabawie czytelniczej klasy starsze się zrewanżują.

• 05.11.2021r.

• Dzień Dyni

• 29.10.2021r.

• Kącik czytelniczy

• 25.10.2021r.

Dzięki nieocenionej jak zwykle Radzie Rodziców👏👏👏 pod koniec października na górnym korytarzu uruchomiliśmy prasowy kącik czytelniczy, w którym będzie można znaleźć następujące czasopisma:
        Kumpel, Victor Junior, Victor, Kosmos dla Dziewczynek i Młody technik

Dziękujemy i zabieramy się do lektury!

• W przedszkolu

• 20.10.2021r.

• Poranki czytelnicze dla pierwszaków

• 14.10.2021r.

.

• Mieszkańcy biblioteki - kolejne akwarium w szkole!

• 12.10.2021r.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 05.10.2021r.

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych
        zapraszam do udziału w jesiennej akcji czytelniczej.
        Akcja trwa do 31 października.
        Przeczytaj książkę, zapisz na listku tytuł książki, swoje imię i klasę i przyklej do naszego jesiennego drzewka, które jest na górnym korytarzu.

O listki zapytaj w bibliotece.
        MIŁOŚNICY  CZYTANIA:
        Liście żółte - klasy I-III
        Liście czerwone – klasy IV-V
        Liście pomarańczowe – klasy VI-VIII

Zapraszam zabawy!

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, ogłaszamy konkurs dla klas IV – VIII na projekt: Ex libris Biblioteki Szkolnej ZSP w Cerekwicy.
        Praca może być wykonana w kształcie prostokąta, kwadratu, elipsy lub koła. Nie musi być ograniczona konturem. Format pracy A5 (21 x 14,8 cm).
        Ex libris powinien zawierać grafikę i tekst: Ex libris Biblioteki Szkolnej ZSP w Cerekwicy.
        Grafika może być związana z biblioteką, czytelnictwem, wiedzą oraz charakterem naszej ekologicznej szkoły, nie może zawierać zbyt dużo szczegółów. Litery tekstu mogą być drukowane lub pisane.
        Docelowo wykonany będzie w formie pieczęci w mniejszym niż zaprojektujecie rozmiarze.
        Na prace czekamy do końca października w bibliotece.
        Nagrody: najciekawsze prace wezmą udział w wystawie, praca zwycięska ozdobi nasze biblioteczne książki na wiele lat. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody niespodzianki.
        Dla przypomnienia:
        Ex libris to znak własnościowy danego egzemplarza książki, najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru albo nazwą instytucji. Typowy ex libris jest małą, zadrukowaną karteczką przyklejoną do wewnętrznej strony okładki.
        Czekamy na Wasze projekty!

• Konkurs "Czy znasz przygody Lassego i Mai?"

• 29.09.2021r.

• Dzień Głośnego Czytania