• Grunt to prewencja! Próbne alarmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy

     • 17 września odbyła się wizyta strażaków z OSP Mrowino w ramach alarmu ewakuacyjnego (na szczęście tylko pozorowanego) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy. My ćwiczyliśmy sprawne opuszczanie szkoły i przedszkola na wypadek zagrożenia, a druhowie poznawali topografię budynków, aby lepiej przygotować się do potencjalnych akcji. Przy okazji spotkali się z ósmoklasistami na zajęciach z edukacji dla bezpieczeństwa i odpowiedzieli na szereg pytań związanych ze swoją pracą oraz prawidłowym zachowaniem w warunkach realnego zagrożenia. Dziękujemy za cenne wskazówki, jednocześnie mając nadzieję, że nie będziemy musieli ich stosować w praktyce.

     • Szkolne zakamarki w obiektywie 4c!

     • Chcielibyście wiedzieć czy plany ewakuacyjne szkoły są zgodne z rzeczywistością albo jak działa nasza serwerownia? A może zastanawiacie się czy kanapa w pokoju nauczycielskim jest rzeczywiście tak wygodna na jaką wygląda? Oni już wiedzą. Sprawdzili każdy detal. Z ogromnym zainteresowaniem wpatrywali się w wielki plan obejmujący zajęcia wszystkich oddziałów oraz gazetkę ścienną, na której ku swojej radości odnaleźli własne prace. W imiennej wnęce natrafili na własnoręczne podpisy, a na plakacie z talentami odkryli swoje atuty. Niniejszym ogłaszamy, że przed klasą 4c, na czele z równie dociekliwą Panią Ewą, nasza szkoła nie ma już chyba żadnych tajemnic...

     • Z cyklu: Klasowe integracje 2021/2022. 4b

     • Chociaż do niedawna uczęszczali do różnych klas mają wiele wspólnych przekonań, między innymi takie, że szkoła jest najfajniejsza "po godzinach". Żeby udowodnić wspomnianą tezę z piątku na sobotę 10/11 września spędzili całą noc  na Przybrodzkiej 1. Opłaciło się. Zarówno oni, jak i Pani Hanna, świetnie się bawili. Widzicie zresztą sami, prawda?

     • Każdy swoje imię ma...

     • Drugi dzień szkoły, kilka puszek kolorowej farby, 343 uczniów i ekipa Przybrodzkiej 1 pod kierunkiem Pana Dyrektora, który całą rzecz wymyślił. No i po(d)pisaliśmy się pięknie, prawda?

     • Organizacja ruchu przy szkole

     • Powyżej mapka poglądowa dotycząca organizacji ruchu pod szkołą.

      1. Wyjazd z parkingu szkolnego na ulicę Przybrodzką (pierwszy od ulicy Szamotulskiej)

      2. Wjazd na teren szkoły od ulicy Przybrodzkiej (drugi od ulicy Szamotulskiej)

      3. Strefa przed szkołą przeznaczona wyłącznie dla ruchu pieszego (zakaz poruszania się i parkowania dla pojazdów mechanicznych!!!)

      4. Strefa przeznaczona wyłącznie do wysadzania uczniów (z prawej strony pojazdu!!!), czas zatrzymania - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci !!!

      5. Strefa wzdłuż sali gimnastycznej przeznaczona wyłąłcznie do wysadzania dzieci po zaparkowaniu przodem pojazdu do sali, czas zatrzymannia - tylko na opuszczenie pojazdu przez dzieci !!!

      Uprzejmie prosimy o stosowanie się do przedstawionego sposobu organizacji ruchu wokół szkoły.  Należy zwrócić szczególną uwagę na otoczenie podczas manewru wycofywania - dzieci są niższe niż większość samochodów!!!

     • Dojazd do szkoły

     • Informujemy, że do korzystania z autobusu szkolnego "gimbusa", uprawnione są dzieci przedszkolne w wieku 5 i 6 lat oraz uczniowie klas 1-3. Uczniowie klas 4-8 mogą korzystać z autobusów liniowych bezpłatnie, jeśli posiadają ważną legitymację szkolną (do końca września). Wkrótce poinformujemy Państwa o rozwiązaniach dla uczniów klas 4-8, które będą obowiązywać od października. 

     • Bezpieczna droga do szkoły!!!

     • Szanowni Rodzice i Opiekunowie, zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie prosimy o przypomnienie swoim pociechom zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W obrębie szkoły na bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej są dwa przejścia dla pieszych: przy kościele i przy cmentarzu. Prosimy rodziców szczególnie dzieci z młodszych klas o wybranie optymalnej drogi do szkoły i jej wspólne pokonanie razem z dzieckiem przed rozpoczęciem roku szkolnego.

    • Szkoła Podstawowa w Cerekwicy - Zebrania dla rodziców
     • Szkoła Podstawowa w Cerekwicy - Zebrania dla rodziców

     • 6 i 7 września zapraszamy rodziców naszych uczniów na zebrania organizacyjne zgodnie z poniższym harmonogramem:

      6 września 18.00 - klasy: 2a, 2b, 3a, 3b

      6 września 19.00 - klasy: 4a, 4b, 4c

      7 września 18.00 - klasy: 5a, 5b, 6a

      7 września 19.00 - klasy: 7a, 7b, 8a

      7 września 20.00 - Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Rady Rodziców Szkoły Podstawowej

      Wszystkie zebrania rozpoczną się na sali gimnastycznej zebraniem ogólnym (potrwa ok. 15 minut) . Po nim rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach. Zapraszamy!

     • UKS "Słowian" Mrowino, czyli czas na przygodę z tenisem stołowym!

     • Z przyjemnością informujemy, że UKS "Słowian" Mrowino wznowił treningi po wakacyjnej przerwie. Pierwszy z nich odbył się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. Treningi u naszym UKS-ie to doskonała okazja, żeby zacząć przygodę z tenisem stołowym. Z pewnością potwierdzą to zawodnicy związani z klubem od dawna. Zamieszczamy kilka zdjęć z wakacyjnego sportowego obozu w Osiecznej, na którym członkowie klubu doskonalili swoje umiejętności ale również świetnie spędzali czas oraz krótki filmik podsumowujący dokonania klubu.

      Do zobaczenia w klubie!

     • Dobry start 2021/2022

     • Nowa galeria Dobry start 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z montażu naszej nowej fantastycznej miejscówki!

      Czy wszyscy pamiętali o programie Dobry Start?

      Rada Rodziców na dobry start roku szkolnego 2021/2022 sfinansowała zakup ławek piknikowych. Zostały one złożone przez chętnych rodziców (i jednego z absolwentów Przybrodzkiej).

      Z pewnością plenerową miejscówkę uda sie wykorzystać na wiele sposobów. Będziemy mogli przy nowych ławeczkach odpocząć na przerwach, pograć w w planszówki, wziąć udział w zajęciach pod chmurką. Mamy nadzieję, że niezależnie od sposobu wykorzystania sprawią naszym uczniom (i pracownikom zresztą też...) wiele radości. Jeszcze raz brawa dla Rady Rodziców!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września 2021 r.

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na inaugurację roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. Będzie ona przebiegała zgodnie z poniższym harmonogramem:

      godz. 8.00 - klasy 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b, 4c

      godz. 9.00 - klasy 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 8a

      godz.  10.00 - klasy 1a, 1b i 1c z rodzicami

      Spotkanie potrwają około 1,5h - wszyscy uczniowie wchodzą i wychodzą głównym wejściem. 

      Autobusami ZTM można przemieszczać się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej!!!

      1 września jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, więc aby podkreślić jego rangę prosimy o odświętny strój. Oprócz wyczekiwanych spotkań z wychowawcami i kolegami, tego dnia zapoznamy się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa, nowi uczniowie otrzymają dane potrzebne do logowania w dzienniku elektronicznym Librus i szereg innych dokumentów.

      Informujemy, że 1 września świetlica szkolna czynna jest od godziny 7.00 do 13.00, stołówka szkolna jest zamknięta. Prosimy rodziców/opiekunów o odbiór młodszych dzieci w odpowiednich godzinach.

      Jednocześnie informujemy, że w przeddzień uroczystości szkolnych, czyli 31.08.2021 o godzinie 18.30, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Swiętego w Cerekwicy odbędzie się Msza św. z okazji inauguracji roku szkolnego 2021/2022.

       

     • Przedszkolaki i alpaki!

     • 20 sierpnia nasze przedszkolaki wybrały się z wizytą na farmę "OtoAlpaka" w Otorowie. Już przy bramie czekała na nich bardzo dystyngowana delegacja gospodarzy, czyli Harry i Jasper. Potem dzieciaki napotkały jeszcze innych przedstawicieli tych przesympatycznych i przytulaśnych zwierzaków, m.in: Olafa (to ten duży biały), Czekoladę (czarna alpaka) oraz jej dzieci: Carmen i Esma. Rozmówkom, spacerom i uściskom (przeplatanym z przekąskami) nie było końca! To był naprawdę niesamowity dzień.  Zobaczcie zresztą sami!

     • Spotkania adaptacyjne w Przedszkolu w Mrowinie

     • Serdecznie zapraszamy wszystkie maluchy na spotkania adaptacyjne do Przedszkola w Mrowinie w dniach od 25 do 27 sierpnia. Zajęcia odbędą się w godzinach od 10.00 do 12.00.

      Prosimy o zabranie: obuwia na zmianę dla dzieci i dorosłych oraz maseczek dla opiekunów. Z przyczyn sanitarnych z każdym dzieckiem w zajęciach może uczestniczyć jedna osoba dorosła.

      UWAGA!

      W związku z pytaniami dotyczącymi ZDJĘĆ, które będą potrzebne w czasie adaptacji, informujemy, że dzieci wykorzystają je w ramach zajęć (praca plastyczna), mogą być legitymacyjne albo przedstawiać wizerunek dziecka wycięty z większej fotografii.

     • Podręczniki do religii (kl. 1-8) i języka hiszpańskiego (kl.5-6)

     • W załączniku znajdują się informacje odnośnie podręczników dla uczniów, którzy uczęszczają na religię (dot. wszystkich klas) albo język hiszpański (dotyczy klas 5 i 6, bo w tych klasach udział w zajęciach z jęz. hiszpańskiego jest dobrowolny).

      Jednocześnie informujemy, że wszystkie podręczniki z przedmiotów obowiązkowych uczniowie wypożyczą ze szkoły. W zależności od wysokości dotacji (w tym roku 25 zł na materiały ćwiczeniowe dla 1 ucznia) z niektórych przedmiotów otrzymają również ćwiczenia. Kompletny zestaw podręczników na rok szkolny 2021/2022 będzie wkrótce dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce PODRĘCZNIKI.

     • Warsztaty wyplatania wianków

     • Stowarzyszenie Motyl - integracja międzypokoleniowa serdecznie zaprasza mieszkańców Mrowina, Cerekwicy i Przybrody na warsztaty wyplatania wianków, które odbędą się 25 sierpnia 2021 r. w godzinach 18.00 - 20.00 w BAZIE - Pracowni Spotkań Twórczych w Mrowinie przy ul. Szkolnej 2 (budynek Przedszkola).

      Wspólnie wykonamy wianki, które mogą stać się piękną ozdobą drzwi, okien, ścian i innych przestrzeni w Waszych domach.

      Zapraszamy młodzież (13+) i dorosłych. Spotkanie jest bezpłatne. Zapewniamy kawę, herbatkę i materiały warsztatowe (obręcze, kleje, druty i inne niezbędne akcesoria). Uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą wcześniej zebranych suchych traw z łąk.  

      Obowiązują zapisy mailem: stowarzyszenie.motyl.cerekwica@gmail.com

      lub pod numerem telefonu: 793 061 474. 

      Na zgłoszenia czekamy do dnia 22 sierpnia br. 

      Do zobaczenia w BAZIE! 

       

      Warsztaty są organizowane w ramach projektu pt.”BAZA spotkań przy wspólnym stole” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

       

      Projekt realizowany w partnerstwie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy, Ochotniczą strażą Pożarną w Mrowinie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Przybrodzie

     • Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami!

     • Najpierw Przedszkole w Mrowinie zostało zaproszone do udziału w akcji "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami", a następnie przedszkolaki nominowały swoich starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy. Tym sposobem cały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cerekwicy wziął udział w wyzwaniu #challengeniebieskiemotyle2021, którego celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

      Ubraliśmy się na niebiesko, przygotowaliśmy plakaty z hasłem akcji, przedszkolaki dodatkowo odtańczyły radosny taniec motyla. Z ogromną przyjemnością zamieszczamy na naszej stronie informacje na temat tych działań i obiecujemy, że nadal będziemy poszerzać swoją wiedzę dotyczącą autyzmu, bo podczas realizacji wyzwania pojawiło się mnóstwo pytań na ten temat. 

      Niech iskierka przyjaźni i hasło "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami" dalej idzie w świat, a do akcji tym razem nominujemy BAZĘ Spotkań Twórczych z Mrowina!

       

     • Lato w przedszkolu. Dzień Włóczykija

     • "Włóczykij wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (...) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych". (Tove Jansson "Opowiadania z doliny Muminków")

      23 lipca nasze przedszkolaki postanowiły pójść w ślady jednego z najsłynniejszych i najbardziej lubianych przez dzieci bohaterów, których stworzyła Tove Jansson. Datę wędrówki wybrały nieprzypadkowo, bo akurat w piątek przypadał Dzień Włóczykija. Zobaczcie dokąd nieustanna chęć poznawania świata doprowadziła tym razem naszych małych dzielnych wędrowców! 

       

       

     • Lato w przedszkolu. Dziki Zachód!

     • "Dziki, dziki, dziki, dziki zachód. Tu nie trzeba fachu,  tylko grzechu strachu nie wolno znać. Dzikie chmury nad chmurami, dzikie wichry nad wodami, dzikich zwierząt słychać śpiew. Dziko pracuj, dziko baw się, w domu zostaw ciepłe kapcie, bądź odważny tak jak lew." 

      Poznajcie kowbojki i kowbojów z Mrowina. Nieustraszeni poszukiwacze wakacyjnych przygód znowu w akcji! Bez mrugnięcia okiem pomogliby Bokowi i Lolkowi rozprawić się z groźnym bandytą Jimmmy Pif-Pafem. A to nie lada wyzwanie, prawda?

       

     • Lato w przedszkolu. Ahoj przygodo!

     • Odrobina wyobraźni i nie ruszając się z miejsca można podróżować do najbardziej odalonych i tajemniczych zakątków świata. Wiedzą o tym doskonale nasze przedszkolaki, które całkiem niedawno "wypłynęły" w rejs po morzach i oceanach. Spójrzcie ile przygód przeżyli jako dzielni korsarze oraz jak poradzili sobie wcielając się w rolę Indian...