• Lato w szkole. Dzień 5. Gra miejska, seans filmowy, lody dla ochłody!

     • W piątek wybraliśmy się Szlakiem legend poznańskich. Wszystkim polecamy spacer w ramach tej gry miejskiej, a przy okazji uprzejmie donosimy, że poznańskie koziołki mają się całkiem dobrze, podobnie jak kultowe Kino Muza, w którym obejrzeliśmy film "Co w duszy gra". Po seansie i pysznych lodach przyszła pora wracać do stęsknionych rodziców, którzy czekali w Cerekwicy. 

     • Lato w szkole. Dzień 4. Sportowo-naukowy ferment

     • W czwartek rano odwiedzili nas trenerzy ze Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie i chociaż na igrzyska w Tokio już chyba nie damy się rady załapać, to dzięki temu treningowi zrobiliśmy duży krok do poprawy naszej kondycji🥰. Dziękujemy i już zbieramy siły na kolejne spotkania ze Spartanami. Potem robiliśmy mydełka i oryginalne naszyjniki z własnym DNA. Bańki mydlane też były na swój sposób niepowtarzalne i odnóża owadów, które obserwowaliśmy pod mikroskopem w zasadzie też... Po sportowo-naukowych zmaganiach zamieniliśmy sale szkolne w kino z popcornem.

     • Lato w szkole. Dzień 3. Artystyczno-sportowa mieszanka wybuchowa!

     • Błyskawiczny kurs krawiectwa, pokaz karate, niekończące się domino i inwazja kolorowych owadów to tylko niektóre ze środowych atrakcji czekających na uczestników "Lata w szkole". Było bardzo energicznie, głośno i radośnie, ale czasem działaliśmy również w ogromym skupieniu, np. przygotowując etui na telefon albo próbując połączyć poszczególne elementy domina w jedną ostateczną całość. Z tym łączeniem klocków szło nam różnie, więc później znowu było... głośno i radośnie!

     • Lato w szkole. Dzień 2. Iha Chapa Tipi Wioska Indiańska

     • Powiedzieć, że we wtorek bawiliśmy się dobrze, to prawie jak nic nie powiedzieć. Zdjęcia mówią wszystko, prawda? Chiński park linowy, dmuchańce, piramidy egipskie, strzelanie z łuku, przeprawa łodzią, indiańskie tipi, krzywy domek to tylko kilka z ogromu atrakcji, z którym mogliśmy korzystać tego dnia. To był naprawdę czas pełen wrażeń!

       

     • Lato w szkole. Dzień 1. Spotkanie z alpakami i mistrzowie pizzy!

     • Ni to owca, ni to lama... przeurocza jakaś dama! Mieliśmy ją okazję poznać i nakarmić na farmie OtoAlpaka w Otorowie, gdzie udaliśmy się 19 lipca w ramach naszego pierwszego spotkania z cyklu "Lato w szkole". Okazało się, że alpaki to bardzo towarzyskie zwierzęta, które bardzo lubią zabawę z dziećmy. Radości nie było końca!

      Dobra zabawa towarzyszyła nam również podczas przygotowywania pizzy na naszej stołówce, która zamieniła się w kuchnię rodem z MasterChefa. Czegóż tam nie było! Minimalistyczna margherita i pizza z tysiącem dodatków. Okrągłe, kwadratowe, do wyboru, do koloru. Zobaczcie sami!

     • A gdyby tak powrócić jeszcze raz do ostatnich dni Szkoły 2020/2021?

     • Tak, tak, wiemy, że wszyscy dookoła żyją już tylko zasłużonymi wakacjami, ale my jeszcze chcielibyśmy pochwalić się tym, co działo się na Przybrodzkiej 1 pod koniec roku szkolnego, a działo się naprawdę wiele. Zobaczcie i poczytajcie! 

      1) Po długiej pandemicznej przerwie zaczęliśmy wreszcie znów jeździć na wycieczki: krótsze (do poznańskiego ZOO, do Szamotuł na kolejny film z serii "Biuro Detekstywistyczne Lassego i Mai"), dłuższe (do Rakoniewickiego "zagłębia pożarnictwa", do Kluczewskiej kuźni) oraz całkiem długie, czyli do malowniczego Gdańska. Uczniowie z 2b, za sprawą podróżniczki, Pani Joanny Stankiewicz, przekonali się również, że fasynujące mogą być także wyprawy palcem po mapie. Tym sposobem dotarli aż do Ameryki Południowej!

      2) Maksymalnie eksplatowaliśmy strefę relaksu, którą mamy od niedawna dzięki pomysłowi ósmoklasistów. Były pikniki, planszówki, rozmówki. Dla każdego coś dobrego!

      3) Nie zapominaliśmy również o nauce. W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy Spontaniczny Konkurs Historyczny 6a kontra 6b. Jego uczestnicy popisali się świetną wiedzą. Tym razem zwyciężyła 6b, ale ich koledzy z 6a już zapowiadają skuteczny rewanż w przyszłym roku szkolnym. Trzymamy kciuki, chociaż z miejsca zapowiadamy, że poprzeczka pójdzie w górę, bo do historycznych potyczek 2021/2022 chcemy również zaprosić uczestników z innych gminnych szkół.

      4) Po zmaganiach naukowych wróciliśmy do sportu: zarówno w ramach strefy kibica na okoliczność EURO, jak i I Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w naszej szkole 23 czerwca. W zawodach wzięły udział 4 drużyny, oprócz Cerekwicy, jeszcze młodzi piłkarze z Napachania i Rokietnicy. Puchar zawędrował do Napachania. Gratulujemy i zapraszamy za rok!

     • Gratulacje i podziękowania!

     • Drodzy Absolwenci,

      mamy nadzieję, że z satysfakcją przyjęliście wyniki swoich egzaminów. Jeśli chodzi o nas, to JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI: z wszystkich razem i  każdego z osobna!❤ Macie za sobą pierwszy krok, teraz możecie ruszać w swoją wielką podróż!

      Kłaniamy się również nisko Nauczycielom, zarówno tym, którzy pomagali Wam w przygotowaniach do egzaminu w tych trudnych okolicznościach jak i tym, których spotkaliście po drodze. Dziękujemy także Rodzicom za zaufanie, jakim nas obdarzyli podejmując decyzję, że ten kluczowy rok spędzicie w Cerekwicy i całej naszej szkolnej ekipie, która pomagała, przeżywała i trzymała kciuki.

      Dyrekcja ZSP Cerekwicy

     • Jerusalema Dance Challenge, czyli tańcem pomagane...

     • Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w wyzwaniu, które polegało na zatańczen"iu w rytm bijącego ostatnio rekordy popularności utworu Jerusalema. Nasza radość była tym większa, że w taki właśnie niecodzienny sposób mogliśmy "dorzucić" swoją cegiełkę do zbiórki charytatywnej na rzecz mieszkańca naszej gminy Filipa Golaka, który boryka się z poważną chorobą. Filipowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a poniżej zamieszczamy filmik z zapisem naszego wyzwania.

     • Pożegnania nadszedł czas...

     • "Mrówki" w miniony czwartek i piątek (tj. 24 i 25 czerwca 2021 r.) żegnały się z przedszkolem. Przed nimi nowy etap - szkoła podstawowa. Obchody rozpoczęły się od części oficjalnej, podczas której przedszkolaki podziękowały dyrekcji, nauczycielom, Paniom woźnym i Panu Andrzejowi a także pożegnały się z pozostałymi grupami. Nie zabrakło też niespodzianek od innych grup. Po przedstawieniu przyszedł czas na wręczenie dyplomów i upominków dla absolwentów. Część oficjalna zakończyła się słodkim poczęstunkiem. W trakcie dnia z Mrówkami i wychowawcami grupy przybyli się pożegnać przedstawiciele rodziców. Następnie przyszedł czas na część nieoficjalną. Atrakcjom nie było końca: począwszy od pizzy, przez polewanie się wodą, koncert i imprezę taneczną z najprawdziwszym dj'em Antkiem, wyjście na lody oraz pokaz filmowy z popcornem. W piątek były kiełbaski z grilla i uwieńczenie wspólnej przygody poprzez drzewko podziękowań, za pomocą którego wychowawcy podziękowali każdemu dziecku indywidualnie nawiązując do wspólnie spędzonych chwil, zainteresować i cech charakteru podopiecznych. 
      Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z nauki szkolnej 🙂

       

      Filmik z Mrówkami w roli głównej

     • Wielka podróż zaczyna się od pierwszego kroku...

     • Było pięknie: odrobinę poważnie, nieco sentymentalnie i trochę radośnie. Teraz pora na wakacje. Ruszajcie w podróże: i te małe, i te duże! Do zobaczenia we wrześniu! Oj, będzie się działo... Jeszcze słówko do naszych absolwentów: Kochani, dokądkolwiek byście nie zawędrowali, pamiętajcie o nas i odwiedzajcie Przybrodzką 1. Szkoła zawsze stoi dla Was otworem!

     • Szkoła Podstawowa w Cerekwicy - Ścieżka Ekologiczna

     • Prezentujemy Państwu podsumowanie z prac Szkolnego Koła Ekologicznego w postaci krótkiego filmiku. Mamy nadzieję, że w ten sposób przybliżymy Wam ważne zagadnienia w tej dziedzinie. Zachęcamy serdecznie do oglądania.

     • Weekend pod znakiem rajdu...

     • Za nami XI Rajd Drużyn Młodzieżowych, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Służb Mundurowych organizowany w tym roku przez OSP Mrowino. Uczniowie z naszej szkoły nie przestraszyli się ekstremalnego upału i wzięli w nim liczny udział. Reprezentowali trzy różne zespoły: szkolny, MDP Mrowino i MSP Przybroda. Wszyscy walczyli bardzo dzielnie, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Mrowino-ubiegłoroczny zwycięzca-tym razem uplasowała się na drugim miejscu. Brawa! Wszyscy spisaliście się koncertowo! 

      Druhom z OSP Mrowino dziękujemy za zaproszenie do udziału w tych ciekawych zawodach. Zobaczcie jakie niespodzianki czekały po drodze na uczestników...

     • Wiktor znaczy... zwycięzca!

     • Zasługa w tym nasza żadna, ale i tak z ogromną przyjemnością informujemy, że Wiktor Szatan z kl. 6a sięgnął po kolejne trofeum w swojej sportowej karierze. Zawodnik Spartana Rokietnica Taekwondo Olimpijskie w weekend wziął udział w XXVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, a ponieważ w Polsce są to najwyższe rangą zawody w tej dyscyplinie, z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że Wiktor został brązowym medalistą Mistrzostw Polski!!! Ogromne brawa dla zawodnika, trenerów i całego klubu Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie.  Teakwondo, szachy... ciekawe w jakich jeszcze dyscyplinach Wiktor potwierdzi własną postawą znaczenie swojego imienia. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! 

     • Sposób na relaks w upalny dzień...

     • 18 czerwca 2021 roku. Wakacje tuż, tuż. Czym dziś żyła szkoła? Szachami, piknikami, potyczkami historycznymi i przede wszystkim otwarciem Paletowego Kącika Relaksu, który powstał według projektu dwóch pomysłowych dżentelmenów z 8 klasy.
      Zanim brawa to może po kolei: najpierw pani Sylwia wraz z uczniami wkręciła się w Szkołę demokracji CEO, potem powstał pomysł Funduszu Uczniowskiego, Piotr i Wiktor zgłosili swój projekt, ten najpierw zyskał poparcie innych uczniów, a potem został finansowany przez Radę Rodziców i na koniec możemy się cieszyć z sympatycznej miejscówki. Brawo Wy!❤

     • Sprintem do maratonu

     • Piłka piłką, ale o innych dyscyplinach też warto pamiętać! Wiedzą o tym doskonale przedszkolaki z Mrowina, które w ubiegły piątek wzięły udział w ogólnopolskim projekcie. "Sprintem do maratonu" to VII Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków, pod patronatem "Bliżej Przedszkola". Brawo dzieciaki! Poniżej publikujemy FILMIK oraz kilka zdjęć z biegu, a relację z wydarzenia można znaleźć m.in. w zakładce Pszczółek Polecamy!

     • Świętuj z nami EURO 2021 (2020)!

     • Kibicom piłkarskim, których mamy wielu w szkole, pewnie nie trzeba przypominać, natomiast wielbicielom innych dyscyplin sportowych życzliwie donosimy, że... 11 czerwca rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej!

      Polacy swój pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, 14-tego. Rozpocznie się on wprawdzie dopiero wieczorem, ale i tak zachęcam do stworzenia w poniedziałek mistrzowskiej atmosfery w biało-czerwonym stylu. Stroje w barwach narodowych, szaliki, roześmiane pomalowane twarze mile widziane! Kto wie, może uda nam się rozegrać jakiś mecz?

      Świetlica już przygotowała stosowne dekoracje!

     • Młodzi paleontolodzy na start!

     • Święto Dzieci w Mrowinie trwa w najlepsze! 7 czerwca nasze rezolutne przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Zaurolandii-Rogowa. Relację z wyprawy znajdziecie u BiedronekMy zdradzimy tylko, że swoją wiedzą na temat dinozaurów dzieci zrobiły duże wrażenie na przewodniku z parku Zaurolandia. Dodatkowo wspaniale tę wiedzę poszerzyły uważnie słuchając wszystkich informacji w czasie oglądania prehistorycznych stworów. Kto wie, może ten wyjazd będzie początkiem do wspaniałej przygody z paleontologią?!  Trzymamy kciuki.

     • Ekipa z Przedszkola w Mrowinie przedstawia!

     • "W co się bawić? W co się bawić? Gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem?" śpiewał niegdyś mistrz Młynarski. Nasze przedszkolaki (i cała kadra Mrowina zresztą też!) nie miewają takich dylematów, mogą się bawić zawsze i wszędzie, a jak organizują Dzień Dziecka to z prawdziwym rozmachem! Z dnia robi się właściwie tydzień. Jeśli chcecie zobaczyć, ile aktywności wymyślili w tym roku zerknijcie koniecznie do zakładek przedszkola, np. do Motyli Tam znajdziecie m.in. relacje z wizyty strażaków, zabaw na Karambie, teatrzyku i proszkowego zawrotu głowy. Polecamy też filmik z przedstawienia dedykowanego najmłodszym! W rolach głównych wystąpiły panie nauczycielki z przedszkola. Brawa dla wszystkich: i tych małych, i tych dużych! 

      A poniżej jeszcze jedna próbka możliwości naszych milusińskich...

     • Śmiej się z nami!

     • 1 czerwca 2021 roku upłynął w naszej szkole w naprawdę radosnej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że Janusz Korczak, wielki przyjaciel dzieci, któremu przypisuje się słynne stwierdzenie "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", byłby z nas dumny! Uśmiechnijcie się razem z nami!

     • 1 czerwca w Cerekwicy, czyli grunt to dobra zabawa!

     • Kocyki, pikniki, zumba, rajd nad Jezioro Pamiątkowskie, Dzień Sportu, wata, lody dla ochłody (i woda z wozu strażackiego też!). Oj działo się u nas 1 czerwca, działo! Wszyscy mogliśmy się poczuć dziećmi. ❤ Nasze obawy o pogodę okazały się zupełnie niepotrzebne. Kilka kropel deszczu, które starsi uczniowie spotkali na swojej 4,5 trasie nad Jezioro Pamiątkowskie, podziałały na nich ożywczo i mobilizująco. Udało się zrealizować wszystkie pomysły, które w rezultacie zapewniły dobrą zabawę i uczniom, i nauczycielom też. 


      Dzieciom, zarówno małym, jak i tym dużym, jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia nie tylko od święta❤, a do wszystkich, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego szkolnego Dnia Dziecka, z Radą Rodziców na czele, kierujemy ogromne podziękowania!!!❤ Zobaczcie jak się bawiliśmy!