• Z pamiętnika Żuczków...

    • 21.12.2021
     • Zima, zima, zima... Idzie Pani Zima

      Zima, zima, zima... Idzie Pani Zima

      Tuż przed świętami, jest taki dzień, którego żegnamy się z Panią Jesienią i witamy się z Panią Zimą. 

      Tego roki przyniosła nam dużo śniegu, mrozu i ciekawych zadań do wykonania. Aby ją godnie powitać najpierw wysłuchaliśmy wierszyka, który jak się okazało był dla nas zagadką. Zagadką, dzięki której odgadnęliśmy jaka pora roku nas odwiedzi. Po zagadce przyszedł czas na śnieżynkowy taniec, oraz śnieżną zamieć z chustą animacyjną. Na sam koniec Pani Zima przygotowała dla nas bałwankową pracę plastyczną i pamiątkowe dyplomy.

    • 20.12.2021
     • Świąteczne krasnale

      Świąteczne krasnale

      Dziś odwiedziły nas elfy prosto z wioski Gwiazdora - z samej odległej Laponii... Na początek przygotowały dla nas zadania, które sami codziennie wykonują - nie zabrało pytań jak i zadań ruchowych. Po tej małej rozgrzewce przyszedł czas na puszczenie wodzy naszej wyobraźni. Przyszedł czas na tworzenie świątecznych skrzatów... Elfy dzielnie nam pomagały, a my z ochotą tworzyliśmy krasnale.

    • 17.12.2021
     • Jasełka - Wędrowali kolędnicy i spotkanie z Gwiazdorkiem...

      Jasełka - Wędrowali kolędnicy i spotkanie z Gwiazdorkiem...

      Ten dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Gwiazdorem, który przyniósł dla nas prezenty. Piękną kolędą powitaliśmy gwiazdorka, a po spotkaniu mieliśmy przedstawienie!

      Wspólnie na scenie dyrekcji, pracownikom oraz wszystkim dzieciom pokazaliśmy jak w mieście Betlejem,
      w ubogiej stajence na świat Pan Jezus przyszedł. 

    • 15.12.2021
     • Piernikowa fabryka Żuczków

      Piernikowa fabryka Żuczków

      "Dodaj jajka, trochę masła

      i pachnący miód..."

      Przygotowując się do odwiedzin przez Gwiazdorka upiekliśmy dla niego i dla naszych rodziców w prezencie pierniczki. Zaczęło się od wałkowania ciasta, wycinania wzorków i wypiekania pierniczków... A na sam koniec zostało, to, co jest najlepsze... Dekorowanie pierniczków, różne lukry, posypki, diamenciki... Mamy nadzieję, że wszystkim smakowały przysmaki przygotowane przez nas.

    • 06.12.2021
     • MIKOŁAJKI

      MIKOŁAJKI

      Siedząc w sali i bawiąc się usłyszeliśmy dźwięk; dźwięk dobiegający z korytarza. Po chwili do naszej sali zawitał Mikołaj... Mikołaj z workiem wypełnionym po brzegi prezentami. Nie obyło się bez zadania dla nas... Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, która pozwoliła nam odebrać worek Mikołajowi. Zabawom z nowymi zabawkami nie było końca. Bardzo dziękujemy za super prezenty!

    • 03.12.2021
     • Przygotowania do Świąt...

      Przygotowania do Świąt...

      W oczekiwaniu na święta ozdobiliśmy naszą salę. Choinkę zdobiły światełka, kolorowe bombki i łańcuchy. Z kolei okna zdobiły białe śnieżynki, a parapety przyozdobione były przez czpeczki, które same wykonaliśmy. Był to dzień pełen uśmiechów i świątecznej atmosfery.

    • 29.11.2021
     • Andrzejkowe wróżby...

      Andrzejkowe wróżby...

      Jak niesie tradycja stara, w dniu Andrzejek znajdujemy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. W dawnych czasach wróżba miała odsłonić tajemnice dotyczące partnerów życiowych. Tradycje wzróżb andrzejkowych przetrwały do naszych czasów. Po to, by odczytać z nich swoją przysłość. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem, zabawą dostarczającą wiele emocji temu dużemu i małemu. To dzięki tej tradycji możemy kultywować ludowe tradycje, bowiem to co stare splata się z tym co nowe. Po to, aby łączyć ludzie we wspólnej zabawie. Oprócz wyścigu butów, lania wosku oraz serca przyjaźni nie zabrakło tańców i śmiechu.

       

    • 24.11.2021
     • Spektakl muzyczny - Legenda o św. Marcinie

      Spektakl muzyczny - Legenda o św. Marcinie

      Grupa muzyków z Poznania odwiedziła nasze przedszkole i przepięknie przedstawiła historię św. Marcina. Oprócz muzyki i wspólnych tańców nauczyliśmy się jak piec rogale.

    • 10.11.2021
     • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Tego dnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
      W uroczystych strojach świętowaliśmy ten ważny, dla każdego polaka dzień. Najstarsza grupa przygotowała dla nas uroczystą akademię. Ten dzień był wyjątkową lekcją patriotyzmu dla każdego.

      https://youtu.be/9nIQNjpRLoo

    • 05.11.2021
     • BAJKOWY BAL ŻUCZKÓW

      BAJKOWY BAL ŻUCZKÓW

      Raz do roku, piętego dnia listopada jest dzień.

      Dzień, który doskonale zna każdy dorosły i każde dziecko.

      Dzień Postaci z Bajek.

      Kiedy to każdy zamienia się w bajkową postać.

      Kiedy wszyscy wkraczają w świat magii, czarów.

      W świat księżniczek i super bohaterów.

      W świat wróżek i duszków.

      Prócz muzyki i tańców nie brakowało uśmiechu na twarzach.

       

       

    • 28.10.2021
     • DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW

      DZIEŃ MIŁOŚNIKÓW PLUSZAKÓW

       

      Różowy, niebieski, brązowy,

      Z kokardką, z czapką,

      Gruby, chudy, mały, duży.

       

      Każdy przez przedszkolaka ukochany. Wszyscy dobrze wiedzą, że pluszowy miś jest najlepszym przyjacielem dla każdego. Tego dnia przedszkolaki miały najmilszy z możliwych dni. Bowiem nawet pluszowy miś ma swoje święto. Tańce, zabawy i konkursy - to tylko mała część pomysłów na spędzanie czasu z pluszakami.

    • 20.10.2021
     • Lisek Fenek - krótka historia o doktorze lisku

      Lisek Fenek - krótka historia o doktorze lisku

      Tego dnia naszym gościem była Pani bibliotekarka - Pani Anita, która pracuje w szkolnej bibliotece. Opowiedziałam nam o zawodzie bibliotekarza oraz przeczytała nam pewną historię o lisku Fenku, który zamienił się w lekarza. Przy okazji sami mieliśmy okazję zamienić się w lekarzy.

    • 18.10.2021
     • Wycieczka autobusem miejskim do Przybrody

      Wycieczka autobusem miejskim do Przybrody

      Ciepły strój jest? - JEST!

      Kamizelka odblaskowa jest? - JEST!

      Bilety na autobus są? - SĄ!

      Wszystko gotowe to ruszamy na przystanek autobusowy, gdzie wypratrywaliśmy autobusu linii 832. Wszyscy zajmujemy miejsca i autobus rusza do Przybrody, gdzie wysiadamy i maszerujemy na gospodarstwo i do sadu, które to współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia miejsca, gdzie na świat ptrzychodzą małe cielaczki. Mieliśmy ogromne szczęście, bo dnia poprzedniego takowy przyszedł na świat. Kiedy się wszyscy z nim i jego mamą przywitali, wyszliśmy na zewnątrz, Gdzie nasze oczy ujrzały białe igla. Jak się okazało, ku naszemu zdzwinieniu wcale nie mieszały tam pingwiny i niedźwiedzie polarne tylko małe cielaki, które dużo lepiej rosną na dworze. Po zapoznaniu się ze zwierzętami przyszedł czas na SAD. Oprócz wielu jabłkonek i drewnianych skrzyń odnaleźliśmy pole pełne krzaczków borówek amerykańskich. Ku naszemu szczęściu na gałązkach udało nam się odnaleźć jeszcze parę sztuk. Po borówkobraniu przyszedł czas na chłodnię, w której przechowuje się jabłka; mieliśmy okazję spróbować świeżo zebranych, chrupiących jabłuszek. Po spacerze przyszedł czas na powrót na przystanek autobusowy. Jednak nie myślcie sobie, że był to zwykły powrót!

       

      Aż do samego przystanku odprowadził na rudy kotek, który po upewnieniu się, że wszyscy dotarli bezpiecznie wrócił na gospodarstwo.

    • 18.10.2021
     • Niecodzienne spotkanie z Listonoszem...

      Niecodzienne spotkanie z Listonoszem...

      Zazwyczaj Listonosza spotykamy na ulicy, kiedy to włada do naszej skrzynki listy bądź doręcza paczki. Jedna tego dnia było wszystko inaczej. Do naszych drzwi zapukała Pani Arletka z zaproszeniem do sali Koników Polnych. Szybko posprzątaliśmy salę i czym prędzej udzaliśmy się do sali obok... Do sali, w której ku naszemu zaskoczeniu czekały wszystkie grupy przedszkolne i pewien Pan - Pan Listonosz. Tego dnia opowiedział nam o tym jak naprawdę wygląda ta praca. To nie tylko doręczanie listów, to równiez ogromny obowiązek. Pan Listonosz doreczając listy musi być nieustannie skupiony, żeby się nie pomylił. Oprócz tego Pan Listonosz przygotował dla nas wiele ciekawych zagadek, oprócz nich dostaliśmy karteczki, które są niezbędne do nadania listów i paczek. A dla nas są niezapomnianą pamiątką.

    • 14.10.2021
     • Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej

      Elegancko ubrani z najstarszą grupą "Koników polnych" podziękowaliśmy całemu gronowi pedagogicznemu, Panu Dyrektorowi oraz wszystkim pracownikach przedszkola za trud oraz serce włożone w prace.

      Wspólnie życzymy wszystkim dużym i małym samych sukceców oraz usmiechów od ucha do ucha.

    • 11.10.2021
     • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      AH... Cóż to był za dzień. Dzień pełen emocji, rywalizacji i śmiechu. Każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną grę no i zaczęły się rozgrywki i śmiechy. Wszystko odbywało się w radosnej i przyjaznej atmosferze w oparciu i zasady "fair play".

    • 08.10.2021
     • Przyszła jesień - co się u nas dzieje?

      Przyszła jesień - co się u nas dzieje?

      Pomimo jesiennej, przygnębiającej pogody w naszej grupie nie wieje nudą. Każdy kolejny dzień, jest dniem pełnym niespodzianek i nowych wyzwań. Korzystając z darów, które ma dla nas Pani Jesień wykonaliśmy kasztanowe ludziki i zwierzątka oraz piękne dynie z kolorowych liści. Oprócz prac plastycznych uczymy się piosenek i dużo się bawimy.

       

    • 07.10.2021
     • Kolej w miniaturze - wystawa kolejek

      Kolej w miniaturze - wystawa kolejek

      Jeden z pierwszych naszych spacerów odbył się do sołectwa w Mrowinie, gdzie była wystawa kolejek. Oprócz miniatur lokomotyw i wagonów było widać uśmiechy od ucha do ucha na twarzach przedszkolaków.

    • 04.10.2021
     • Pierwsze koty za płoty - wycieczka do kina Halszka w Szamotułach

      Pierwsze koty za płoty - wycieczka do kina Halszka w Szamotułach

      Tym razem autokar zabrał nas do kina w Szamotułach. Gdzie obejrzelismy bajkę "Rodzinka rządzi", w której to nie brakuje akcji i dużo emocji. Wybraliśmy się tam razem z "Konikami polnymi". Każdy z nas zajął miejsce i z zaciekaweniem oglądał sceny bajki. Była to nasza pierwsza wycieczka w takie miejsce, w miejsce, które za zadanie ma projekcie seansów filmowych oraz jest jednym z wielu elementów szeroko rozumianej kultury. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sali kinowej oraz dziwnymi krzesełkami, które początkowo sprawiały problem w okiełznaniu. Na szczęście dla Żuczków nie ma rzeczy niemożliwych i również z tym sobie poradziły. 

    • 01.10.2021
     • Dzień Uśmiechu i Muzyki

      Dzień Uśmiechu i Muzyki

      Radosne święto obchodzone pierwszego dnia października. Znane od wieków powiedzenie "śmiech to zdrowie" było motywem przewodnim tego dnia. Śmiech działa relaksująco na nas a muzyka, którą tworzyły przedszkolaki przy pomocy instrumentów była perfekcyjnym połączeniem. Dzięki uśmiechowi i muzyce łatwiej jest wyrazić uczucia i emocje. 

    • 30.09.2021
     • Dzień Chłopca

      Dzień Chłopca

      Małe, słodkie babeczki przygotowane przez dziewczynki, były początkiem niespodzianek dla chłopców tego dnia. Oprócz wielu zabaw i konkursów przygotowanych przez Panie nie zabrakło uśmiechów, śpiewu oraz życzeń. Wszyscy chłopcy otrzymali mały upominek oraz pamiątkowy dyplom.

      Z okazji Dnia Chłopca życzymy, Wam żebyście byli:

      - Odważni, jak Chase,

      - Troskliwi, jak Rubble,

      - Szybcy, jak Marshall,

      - Pomysłowi, jak Rocky.

      Oraz aby, każdy Wasz dzień był pełen przygód jak grupy piesków z "Psiego Patrolu".

       

      Życzą,

      Dziewczynki z grupy oraz Panie wychowawczynie 

    • 28.09.2021
     • Przysmak każdego przedszkolaka - Dzień Jabłka

      Przysmak każdego przedszkolaka - Dzień Jabłka

      Czerwone, okrągłe, prosto z drzewa wpadło do naszego koszyczka. Czy wiecie co to takiego? TO JABŁUSZKO, które obchodzi dzisiaj swe święto. Oprócz wielu witamin jest super przekąską dla każdego. Aby spróbować i poznać rózne gatunki wybraliśmy się na spacer do pobliskiego sklepu, gdzie sami wybraliśmy jabłka i sami za nie zapłaciliśmy. Poznaliśmy dzisiaj różne postacie jabłka: mus, kompot, ale nie musi być przetworzone, ponieważ surowe również jest pyszne.

    • 24.09.2021
     • Święto Pieczonego Ziemniaka - WYKOPKI

      Święto Pieczonego Ziemniaka - WYKOPKI

      Wraz z końcówką września przyszedł czas na Święto Pieczonego Ziemniaka, ale żeby spróbować tego pieczonego ziemniaka najpierw trzeba je zebrać. Z samego rana ruszyliśmy na wyprawę na pole Państwa Dolata w Mrowinie. Wszyskie dzieci chętnie ruszyły  z wiaderkami aby ziemniaki powybierać z ziemi. Kiedy już nie było co szukać z pełnymi wiaderkami wróciliśmy do przedszkola, gdzie ziemniaki przez nas zebrane zostały przygotowane. Z wielką chęcią skonsumowaliśmy jeszcze ciepłe ziemniaczki z roztopionym masełkiem.

    • 23.09.2021
     • Przyszła Pani Jesień przybrana w kolory brązu

      Przyszła Pani Jesień przybrana w kolory brązu

      Kiedy zaczyna się wrzesień dni są coraz krótsze i zimniejsze, słonko coraz mniej świeci i... Przyszedł jesienny wiaterek, który to wywiał lato i zrobił miejsce dla Pani Jesieni, która pięknie przybrana powitała dzieci słonecznikami oraz koszem jesiennych atrybutów. Przywitała ona dzieci różnymi zabawami z chustą oraz tańcami przy głośnej muzyce. A dzieci dla Pani Jesieni przygotowały koronę oraz berło, aby mogła panować tak długo aż przyjdzie zima.

    • 22.09.2021
     • Pan Policjant porządku pilnuje - rozmowa na temat bezpieczeństwa z policjantem

      Pan Policjant porządku pilnuje - rozmowa na temat bezpieczeństwa z policjantem

      Pan policjant z Tarnowa Podgórnego bardzo chętnie podzielił się z przedszkolakami swoją wiedzą, ale zanim to zrobił sprawdził naszą wiedzę. Był pod wrażeniem, tego co na temat bezpieczeństwa na drodze żuczki wiedziały. Obiecał nam, że odwiedzi nas kiedy będzie lepsza pogodę i sprawdzimy jak wygląda radiowóz.

    • 21.09.2021
     • Ranczo Kacperkowo - niezapomniana przygoda Żuczków

      Ranczo Kacperkowo - niezapomniana przygoda Żuczków

      Na parkingu czekał na nas duży czerwony autokar, który bezpiecznie nas dowiózł na ranczo Pani Moniki oraz Pana Przemka w miejsciowości Wychowaniec. Oprócz właścicieli czekały na nas: kozy, barany, owieczki, kury, gęsi, kaczki, kucyki, sarenka i krówka Celinka no i osiołek, który miał swoje ścieżki. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zwierzakami i po przytulaskach przyszedł czas na przejażdę. Na przajażdżkę kucykiem Zuzią, a po niej na przejażdżkę starym traktorem. Przejażdżka traktorem była pełna wrażeń, ponieważ dookoła nas biegały zwierzęta, niektóre kozy nawet próbowały się z nami ścigać, ale nic nie jest
      w stanie pokonać "Żuczków". Po zabawach ze zwierzętami był czas na to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej. Czas na zabawy na dmuchańcach - był to czas pełen miłości, radości, śmiechów i uśmiechów. Z czerwonymi wypiekami od wrażeń dnia na ranczu Kacperkowo przyszedł czas na powrót do naszego przedszkola.

    • 20.09.2021
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      Można by rzec: "dzień jak każdy inny". Jednak nie w naszym przedszkolu, nie tego dnia. Dnia, kiedy to wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Ten dzień w naszej grupie zawsze jest pełen różnych zabaw, konkursów i piosenek, które rozbrzmiewają po całym przedszkolnym korytarzu. Każdy z przedszkolaków otrzymał medal "Super Przedszkolaka" - bo przecież, każde dziecko jest super przedszkolakiem.

    • 10.09.2021
     • 112 - NA RATUNEK PLUSZAKOM! - DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      112 - NA RATUNEK PLUSZAKOM! - DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      Kto to taki? - To Maciej! - nowy chłopiec w naszej grupie? Niestety nie! To fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Przybył do nas razem z p. Kasią, która była ratownikiem medycznym i bardzo chętnie przeprowadziła dla nas przyspieszony kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaka. 

      Na samym początku przypomnieliśmy sobie numer alramowy 112 - jak się okazało wcale nie trzeba było przypominać go przedszkolakom. WSZYSCY GO DOBRZE PAMIĘTALI laugh Naszej uwadze nic nie umknęło, od razu zauważyliśmy małą czerwoną torebeczkę, która była apteczką, z której zawartością od razu się zapoznaliśmy. Kiedy zdarzy się wypadek wiemy po co musimy najpierw pobiec i jak udzielić pomocy. Na sam koniec dzisiejszego kursu nie zabrakło ćwiczeń praktycznych. Nasze pluszaki były ranne, trzeba było niezwłocznie je opatrzeć, do czego przydał sie plaster i bandaż. Dzisiaj każdy z nas został małym ratownikiem i otrzymał naklejkę - przypominajkę (z numerem alarmowym oraz wskazówkami jak postępować z rannym). Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Kasi za cudowne zajęcia.