• Podstrona 1

     • 23.11.22
      • Dzień Misia

       W środę obchodziliśmy w przedszkolu wyjątkowy dzień, było to święto misia . Teego dnia dzieci przyniosły swoje ukochane maskotki . Podczas zajęć przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat prawdziwych dziko żyjących niedźwiedzi, rozmawiąły o misiach bajkowych oraz terapeutycznych funkcjach przytulanek.  Wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy misiowe piosenki . Na koniec dnia smakowaliśy w swoich salach ciasteczka z miodem. Mniammmm.

         

     • 14.11.22
      • Światowy dzień osób niewidomych

       Międzynarodowy dzień osób niewidomych. Zajęcia ,które uczą dzieci tolerancji dla drugiego człowieka. 

       Przedszkolaki dowiedziały się,że osoby niewidome poznają świat za pomocą wyostrzonych zmysłów: dotyku, smaku, węchu i słuchu . Życie bez zmysłu wzroku jest bardzo trudne .

        

     • 10.11.22
      • Apel z okazji Święta Niepodległości

       Przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji odzyskania przez nasz kraj Niepodległości . Apel przygotowała dla nas najstarsza grupa . 

        

      • Teatrzyk i dzień postaci z bajek

       W piatek 04.11 .22 w przedszkolu odbył się balik z okazji dnia postaci z bajek. Przedszkolaki od rana przebrali się w kolorowe stroje.Na  baliku wszyscy wspaniele sie bawili. Wcześniej dzieci oglądały przedstawienie teatralne ,, Trzy małe świnki" , spektakl grały nauczycielki  w ramach realizacji autorskiego projektu : ,,Teatr Latające Brzdące" . 

             

        

      • Święto Dyni

       W czwartek obchodziliśmy w przedszkolu dzięń dyni . Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej i poprowadzone były w języku polskim i angielskim. dzieci dowiedziały się skąd pochodzi dynia, jakie ma cechy, jak jest zbudowana, co ma w środku. Porozmawialiśmy o tym co możemy ugotować z dyni . Następnie śpiewaliśmy wspólnie piosenki oraz bawiliśmy się wesoło podczas zabaw ruchowych . 

           

      • Wycieczka do Multikina

       Żuczki wybrały sie na wycieczkę do Multikina , na przedstawienie teatralne pt: Wiersze J.Brzechwy" Wspaniali aktorzy, ciekawe przedstawienie, dzieci bardzo zadowolone. 

        

      • Teatr lalek Edusie z Poznania

       Objazdowy teatr lalek wystawił dla dzieci przedstawienie teatralne o tematyce ekologicznej a dokładnie dotyczące segregacji śmieci pt: ,, Małe śledztwo w wielkiej sprawie" . Dzieci były zachwycone . 

          

      • Dzień chłopaka

       Chłopcy z grupy Żuczki uroczyście obchodzili swoje święto. Dziewczynki przygotowały dla nich małe upominki , dypolmy oraz poczęstunek , wszystkiego dobrego jeszcze raz. 

           

      • Wycieczka do Oto Alpaka Otorowo

       Żuczki wybrały się na wycieczkę do alpak . Po przyjeździe przywiatała nas bardzo miła właścicielka, oraz dwie alpaki, pani  wręczyła nam suchą karmę , pierwsze chwile poznawaliśmy się w zagrodzie. Następnie udaliśmy się na warsztaty by przygotować dla alpak pyszne sałatki. Po skończonej pracy mieliśmy dużo czasu by pobyć  z miłymi zwierzętami, była sesja zdjęciowa, przytulasy i buziaki. Nastepnie oglądaliśmy miejsce gdzie śpią alpaki, dzieci sypały siano, dosypywały jedzenie. Druga grupa w tym czasie uczestniczyła w zajęciach nt jak pozyskać wełnę z alpak, co to jest kołowrotek, jak on działa. Na komiec robiliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem wełny. 

           

      • Powitanie jesieni i święto pieczonego ziemniaka

       Powitanie jesieni w promieniach jesiennego słońca. Dzieci wybrały się na pole zbierać ziemniaki , na tz wykopki . Spotkanie rozpoczęliśmy od oglądania przedsatwienia przygotowanego przez nauczycielki, następnie zabraliśmy się do pracy. Były pieczone ziemniaczki z masłem i dużo świetnej zabawy. Godpodyni zaprosiła nas także do swoich zwierząt, mieliśmy okazję pogłaskać króliki. 

       •     
      • Dzień przedszkolaka

       W tym roku dzień przedszkolaka upłynął nam pod hasłem pidżama party. Dzieci cały dzień bawiły się w swoich ulubionych pidżamach. Po śniadaniu udaliśmy się na balik pidżamowy , były tańce i zabawy, następnie odpoczynek w sali na seansie filmowym z popcornem.