• Z pamiętnika Żuczków...

    • 14.10.2021
     • Dzień Edukacji Narodowej

      Dzień Edukacji Narodowej

      Elegancko ubrani z najstarszą grupą "Koników polnych" podziękowaliśmy całemu gronowi pedagogicznemu, Panu Dyrektorowi oraz wszystkim pracownikach przedszkola za trud oraz serce włożone w prace.

      Wspólnie życzymy wszystkim dużym i małym samych sukceców oraz usmiechów od ucha do ucha.

    • 11.10.2021
     • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

      AH... Cóż to był za dzień. Dzień pełen emocji, rywalizacji i śmiechu. Każdy przedszkolak przyniósł swoją ulubioną grę no i zaczęły się rozgrywki i śmiechy. Wszystko odbywało się w radosnej i przyjaznej atmosferze w oparciu i zasady "fair play".

    • 08.10.2021
     • Przyszła jesień - co się u nas dzieje?

      Przyszła jesień - co się u nas dzieje?

      Pomimo jesiennej, przygnębiającej pogody w naszej grupie nie wieje nudą. Każdy kolejny dzień, jest dniem pełnym niespodzianek i nowych wyzwań. Korzystając z darów, które ma dla nas Pani Jesień wykonaliśmy kasztanowe ludziki i zwierzątka oraz piękne dynie z kolorowych liści. Oprócz prac plastycznych uczymy się piosenek i dużo się bawimy.

       

    • 07.10.2021
     • Kolej w miniaturze - wystawa kolejek

      Kolej w miniaturze - wystawa kolejek

      Jeden z pierwszych naszych spacerów odbył się do sołectwa w Mrowinie, gdzie była wystawa kolejek. Oprócz miniatur lokomotyw i wagonów było widać uśmiechy od ucha do ucha na twarzach przedszkolaków.

    • 04.10.2021
     • Pierwsze koty za płoty - wycieczka do kina Halszka w Szamotułach

      Pierwsze koty za płoty - wycieczka do kina Halszka w Szamotułach

      Tym razem autokar zabrał nas do kina w Szamotułach. Gdzie obejrzelismy bajkę "Rodzinka rządzi", w której to nie brakuje akcji i dużo emocji. Wybraliśmy się tam razem z "Konikami polnymi". Każdy z nas zajął miejsce i z zaciekaweniem oglądał sceny bajki. Była to nasza pierwsza wycieczka w takie miejsce, w miejsce, które za zadanie ma projekcie seansów filmowych oraz jest jednym z wielu elementów szeroko rozumianej kultury. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem sali kinowej oraz dziwnymi krzesełkami, które początkowo sprawiały problem w okiełznaniu. Na szczęście dla Żuczków nie ma rzeczy niemożliwych i również z tym sobie poradziły. 

    • 01.10.2021
     • Dzień Uśmiechu i Muzyki

      Dzień Uśmiechu i Muzyki

      Radosne święto obchodzone pierwszego dnia października. Znane od wieków powiedzenie "śmiech to zdrowie" było motywem przewodnim tego dnia. Śmiech działa relaksująco na nas a muzyka, którą tworzyły przedszkolaki przy pomocy instrumentów była perfekcyjnym połączeniem. Dzięki uśmiechowi i muzyce łatwiej jest wyrazić uczucia i emocje. 

    • 30.09.2021
     • Dzień Chłopca

      Dzień Chłopca

      Małe, słodkie babeczki przygotowane przez dziewczynki, były początkiem niespodzianek dla chłopców tego dnia. Oprócz wielu zabaw i konkursów przygotowanych przez Panie nie zabrakło uśmiechów, śpiewu oraz życzeń. Wszyscy chłopcy otrzymali mały upominek oraz pamiątkowy dyplom.

      Z okazji Dnia Chłopca życzymy, Wam żebyście byli:

      - Odważni, jak Chase,

      - Troskliwi, jak Rubble,

      - Szybcy, jak Marshall,

      - Pomysłowi, jak Rocky.

      Oraz aby, każdy Wasz dzień był pełen przygód jak grupy piesków z "Psiego Patrolu".

       

      Życzą,

      Dziewczynki z grupy oraz Panie wychowawczynie 

    • 28.09.2021
     • Przysmak każdego przedszkolaka - Dzień Jabłka

      Przysmak każdego przedszkolaka - Dzień Jabłka

      Czerwone, okrągłe, prosto z drzewa wpadło do naszego koszyczka. Czy wiecie co to takiego? TO JABŁUSZKO, które obchodzi dzisiaj swe święto. Oprócz wielu witamin jest super przekąską dla każdego. Aby spróbować i poznać rózne gatunki wybraliśmy się na spacer do pobliskiego sklepu, gdzie sami wybraliśmy jabłka i sami za nie zapłaciliśmy. Poznaliśmy dzisiaj różne postacie jabłka: mus, kompot, ale nie musi być przetworzone, ponieważ surowe również jest pyszne.

    • 24.09.2021
     • Święto Pieczonego Ziemniaka - WYKOPKI

      Święto Pieczonego Ziemniaka - WYKOPKI

      Wraz z końcówką września przyszedł czas na Święto Pieczonego Ziemniaka, ale żeby spróbować tego pieczonego ziemniaka najpierw trzeba je zebrać. Z samego rana ruszyliśmy na wyprawę na pole Państwa Dolata w Mrowinie. Wszyskie dzieci chętnie ruszyły  z wiaderkami aby ziemniaki powybierać z ziemi. Kiedy już nie było co szukać z pełnymi wiaderkami wróciliśmy do przedszkola, gdzie ziemniaki przez nas zebrane zostały przygotowane. Z wielką chęcią skonsumowaliśmy jeszcze ciepłe ziemniaczki z roztopionym masełkiem.

    • 23.09.2021
     • Przyszła Pani Jesień przybrana w kolory brązu

      Przyszła Pani Jesień przybrana w kolory brązu

      Kiedy zaczyna się wrzesień dni są coraz krótsze i zimniejsze, słonko coraz mniej świeci i... Przyszedł jesienny wiaterek, który to wywiał lato i zrobił miejsce dla Pani Jesieni, która pięknie przybrana powitała dzieci słonecznikami oraz koszem jesiennych atrybutów. Przywitała ona dzieci różnymi zabawami z chustą oraz tańcami przy głośnej muzyce. A dzieci dla Pani Jesieni przygotowały koronę oraz berło, aby mogła panować tak długo aż przyjdzie zima.

    • 22.09.2021
     • Pan Policjant porządku pilnuje - rozmowa na temat bezpieczeństwa z policjantem

      Pan Policjant porządku pilnuje - rozmowa na temat bezpieczeństwa z policjantem

      Pan policjant z Tarnowa Podgórnego bardzo chętnie podzielił się z przedszkolakami swoją wiedzą, ale zanim to zrobił sprawdził naszą wiedzę. Był pod wrażeniem, tego co na temat bezpieczeństwa na drodze żuczki wiedziały. Obiecał nam, że odwiedzi nas kiedy będzie lepsza pogodę i sprawdzimy jak wygląda radiowóz.

    • 21.09.2021
     • Ranczo Kacperkowo - niezapomniana przygoda Żuczków

      Ranczo Kacperkowo - niezapomniana przygoda Żuczków

      Na parkingu czekał na nas duży czerwony autokar, który bezpiecznie nas dowiózł na ranczo Pani Moniki oraz Pana Przemka w miejsciowości Wychowaniec. Oprócz właścicieli czekały na nas: kozy, barany, owieczki, kury, gęsi, kaczki, kucyki, sarenka i krówka Celinka no i osiołek, który miał swoje ścieżki. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zwierzakami i po przytulaskach przyszedł czas na przejażdę. Na przajażdżkę kucykiem Zuzią, a po niej na przejażdżkę starym traktorem. Przejażdżka traktorem była pełna wrażeń, ponieważ dookoła nas biegały zwierzęta, niektóre kozy nawet próbowały się z nami ścigać, ale nic nie jest
      w stanie pokonać "Żuczków". Po zabawach ze zwierzętami był czas na to, co wszystkie dzieci lubią najbardziej. Czas na zabawy na dmuchańcach - był to czas pełen miłości, radości, śmiechów i uśmiechów. Z czerwonymi wypiekami od wrażeń dnia na ranczu Kacperkowo przyszedł czas na powrót do naszego przedszkola.

    • 20.09.2021
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      Można by rzec: "dzień jak każdy inny". Jednak nie w naszym przedszkolu, nie tego dnia. Dnia, kiedy to wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Ten dzień w naszej grupie zawsze jest pełen różnych zabaw, konkursów i piosenek, które rozbrzmiewają po całym przedszkolnym korytarzu. Każdy z przedszkolaków otrzymał medal "Super Przedszkolaka" - bo przecież, każde dziecko jest super przedszkolakiem.

    • 10.09.2021
     • 112 - NA RATUNEK PLUSZAKOM! - DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      112 - NA RATUNEK PLUSZAKOM! - DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      Kto to taki? - To Maciej! - nowy chłopiec w naszej grupie? Niestety nie! To fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Przybył do nas razem z p. Kasią, która była ratownikiem medycznym i bardzo chętnie przeprowadziła dla nas przyspieszony kurs pierwszej pomocy dla przedszkolaka. 

      Na samym początku przypomnieliśmy sobie numer alramowy 112 - jak się okazało wcale nie trzeba było przypominać go przedszkolakom. WSZYSCY GO DOBRZE PAMIĘTALI laugh Naszej uwadze nic nie umknęło, od razu zauważyliśmy małą czerwoną torebeczkę, która była apteczką, z której zawartością od razu się zapoznaliśmy. Kiedy zdarzy się wypadek wiemy po co musimy najpierw pobiec i jak udzielić pomocy. Na sam koniec dzisiejszego kursu nie zabrakło ćwiczeń praktycznych. Nasze pluszaki były ranne, trzeba było niezwłocznie je opatrzeć, do czego przydał sie plaster i bandaż. Dzisiaj każdy z nas został małym ratownikiem i otrzymał naklejkę - przypominajkę (z numerem alarmowym oraz wskazówkami jak postępować z rannym). Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Kasi za cudowne zajęcia.