• Z pamiętnika przedszkolaka...

    • 20.08.2021
     • Alpakarnia - Otorowo 2021

      Alpakarnia - Otorowo 2021

    • 13.07.2021
     • Ziemniaczany przysmak wszystkich dzieci - Dzień Frytek

      Ziemniaczany przysmak wszystkich dzieci - Dzień Frytek

    • 01.07.2021
     • Nasz przyjaciel pies - Światowy Dzień Psa

      Nasz przyjaciel pies - Światowy Dzień Psa

    • 25.06.2021
     • Witamy wakacje - zakończenie roku szkolnego 2020/21

      Witamy wakacje - zakończenie roku szkolnego 2020/21

      Zakończenie roku... Dzień pełeń śmiechu, radości, zabaw no i... ulubionych zabawek, które tego dnia ochoczo przyniesliśmy do naszego przedszkola. Nie zabrakło różnych pluszaków, koników, traktorów, lego, jaszczurek. Było tego mnóstwo! Dzień rozpoczęliśmy od różnych konkurencji sportowych. Następnie otrzymaliśmy dyplomy ukończenia przedszkola jako czterolatki, bo od września spotkamy się w grupie o rok starszej (zachęcamy do obejrzenia relacji z tego dnia).

       

       

      Tym, którzy już od jutra mają wakacje życzymy dużo radości i uśmiechów. A tym, z którymi spotkamy się w poniedziałek życzymy miłego weekendu laugh

    • 24.06.2021
     • Powitanie Lata i pożegnanie zerówki

      Powitanie Lata i pożegnanie zerówki

      Ten dzień dla niektórych był bardzo smutny, ale zarazem wesoły. Tego dnia pożegnaliśmy najstarszą grupę "Mrówki", opuszczają już mury znanego przedszkola, żegnają nieustannie uśmiechnięte Panie, ale witają to co nowe i nieznane... A jak wiadomo nieznane rzeczy wiążą się z przygodami. Dla zerówki taką przygodą będzie rozpoczęcie nauki w szkole. A my, "Motylki" tego dnia z uśmiechami na twarzach spóźnieni powitaliśmy Pierwszy Dzień Lata. Lato kojarzy się wszystkim z morzem. Z wodą i piaszczystymi plażami. Stworzyliśmy właśną piaszczystą plażę, tylko nie pomyślcie sobie, że to był taki zwykły piasek! To był piasek koloru niebieskiego i zielonego... No i oczywiście nie został przywieziony znad morza Bałtyckiego, tylko stworzyliśmy go sami! 

       

      Dzieciom z najstarszej grupy życzymy udanych wakacji i dużo sukcesów w szkole. Do zobaczenia podczas spacerów ! smiley

       

    • 11.06.2021
     • Kto pierwszy do mety? - Sprintem do maratonu

      Kto pierwszy do mety? - Sprintem do maratonu

    • 08.06.2021
     • Podwodna wycieczka - Dzień Oceanu

      Podwodna wycieczka - Dzień Oceanu

      Wszyscy gotowi?

      UWAGA!!!

      Statek podwodny zanurza się...

      Na oknach naszej sali zagościli podwodni goście. A cała sala zamieniła się w jeden wielki ocean. Wspólnie wyruszyliśmy w podwodną podróż po głębinach oceanu. Podczas przygody napotkaliśmy się na różne stworzenia, od tych malutkich po te ogrome. Kiedy dopłynęliśmy na tajemniczą wyspę znaleźliśmy skarb pirata... W którym to znaleźliśmy łamańce językowe. Nie był to koniec niespodzianek, przygotował dla nas ćwiczenie na bystre oczko. Było to bardzo trudne zdanie... A, że jesteśmy bystre przedszkolaki nie stanowiło ono dla nas najmniejszego problemu. Na koniec to, co lubimy najbardziej. Samodzielnie wykonaliśmy ocean, każdy miał okazję namalować rączkami, to zwierzę, które najbardziej zapadło mu w pamięci.

    • 02.06.2021
     • Kolorowe proszki - pożegnanie Dnia Dziecka

      Kolorowe proszki - pożegnanie Dnia Dziecka

      Oprócz wystrzałów z balonów kolorowych proszków, był to sportowy dzień. Wszystkie dzieci uczstniczyły w zumbie podczas, gdy z głośników leciały ulubione piosenki przedszkolaków. Odbyły się również różne konkursy sportowe. A na zakończenie tego dnia z balonów poleciały kolorowe proszki...

      Kolorowe buzie, kolorowe włosy, kolorowe ubrania... Tak jak wszystkie dni w naszym przedszkolu :)

    • 01.06.2021
     • Dzieci - Dzieciom; Nauczycielki - Dzieciom, czyli DZIEŃ DZIECKA

      Dzieci - Dzieciom; Nauczycielki - Dzieciom, czyli DZIEŃ DZIECKA

      W Dzień Dziecka wszystkie nauczycielki przedszkola przygotowały dla dzieci niesamowitą niespodziankę. Oprócz tego, że nasza grupa wystawiła przedstawienie "Trzy Świnki" przed pozostałymi grupami, to nauczycielki również zrobiły to samo dla dzieci. Cudownym uczuciem było zobaczyć wszystkie uśmiechnięte buźki, które z zainteresowaniem nas oglądały. Oprócz tego, dzieci miały również inną niespodziankę. Odwiedził ich wóz strażacki z OSP w Przybrodzie. Bardzo, ale to bardzo dziękujemy za to przeżycie. Na pewno ten dzień pozostanie w głowach przedszkolaków na długo...

       

    • 31.05.2021
     • Świętowanie czas zacząć - Dzień Dziecka

      Świętowanie czas zacząć - Dzień Dziecka

      Nie od dziś wiadomo, że Dzień Dziecka sprawia dzieciom najwięcej radości. To właśnie one pierwszego czerwca są najważniejsze. Aby pokazać dzieciom jak bardzo są dla nas ważne nasze przedszkole zaczęło świętować już dziś. Wielkie świętowanie rozpoczęliśmy od pikniku na placu zabaw w pobliżu przedszkola. Każdy przedszkolak podekscytowany z plecakiem na plecach maszerował przed siebie z uśmiechem od ucha do ucha.

       

    • 26.05.2021
     • Zaśpiewajmy dla naszych mam - Dzień Mamy

      Zaśpiewajmy dla naszych mam - Dzień Mamy

      "My rodzinę dobrą mamy, 
      zawsze razem się trzymamy! 
      I choć czasem czas nas goni, 
      my jak palce jednej dłoni! "

      Przychodzi raz w roku taki dzień, kiedy każde dziecko chce, aby jego mama poczuła się jak prawdziwa księżniczka. Jest to wszystkim nam doskonale znany Dzień Mamy. Wszystkie przedszkolaki cudownie przybrane wystawiły bajkę "Trzy świnki" niczym w prawdziwym teatrze.

       

    • 20.05.2021
     • Małe, żółte w czarne paski, czyli Święto Pszczół

      Małe, żółte w czarne paski, czyli Święto Pszczół

      Wie to każdy dorosły i każdy dzieciak, że pszczoła jest potrzebna nam do przeżycia. Zazwyczaj wszyscy kojarzą te małe owady z produkcją miodu, ale jak się okazuje, nie tylko do tego są one nam potrzebne. To dzięki nim możemy zachwycać się słodkimi zapachami kwiatów, kolorowymi kielichami tupilanów i soczystymi owocami zerwanymi prosto z drzewa. Niestety na swojej drodze spotykamy coraz mniej tych bardzo pożytecznych owadów, ale nie myślcie sobie, że nie możemy nic z tym zrobić. Jest to bardzo mylne stwierdzenie!

      Możemy im pomóc w bardzo prosty i cieszący oko sposób... MY, LUDZIE możemy im pomóc w przeżyciu sadząc różnokolorowe łąki kwietne, dzięki, którym będą one w stanie przeżyć. Chcąc uczcić ten dzień wszystkie dzieci wykonały ekologiczne pszczoły, które będą służyć nam do zabawy na codzień...

    • 04.05.2021
     • Poznajemy zawód strażaka - Dzień Strażaka

      Poznajemy zawód strażaka - Dzień Strażaka


      "Jedzie gasić ogień

      na głośnym sygnale.

      Płomieni i ognia

      nie boi się wcale"

      Wszystkie dzieci wiedzą, że najodważniejszy na świecie jest strażak. A dziś ma swoje własne święto... Swoją przygodę z tym zawodem rozpoczęliśmy od przejazdu "chustowozem" - czyli wozem strażackim. Mieliśmy dziś bardzo dużo pracy, nieustannie ktoś potrzebował naszej pomocy. Kiedy widzimy kogoś, kto siedzi wysoko na drzewie i boi sie zejść to musimy dzwonić na straż pożarną. Są pomocni nie tylko wtedy, kiedy widzimy pożar.

    • 30.04.2021
     • Przyszedł maj - Święta Majowe

      Przyszedł maj - Święta Majowe

      Jedną z najważniejszych rzeczy w edukacji dziecka, jest kształtowanie od najmłodszych postawy obywatelskiej. W związku z czym w przeddzień majówki wszystkie motylki zapoznały się ze zbliżającymi się Świętami Majowymi. Poznaliśmy tradycję z tym związaną, czyli między innymi wywieszanie biało-czerwonej flagi. Chcąc uczcić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wspólnie odśpiewaliśmy hymn polski.

    • 27.04.2021
     • Nasi pupile - Dzień Weterynarza

      Nasi pupile - Dzień Weterynarza

      Każdy z nas ma swojego lekarza, nawet nasz pupil ma lekarza weterynarza. Już wiemy gdzie musimy jechać, kiedy nasze ulubione zwierzątko potrzebuje pomocy. Zawód weterynarza zrobił na nas ogromne wrażenie, ponieważ zajmuje się nie tylko zwierzątkami, które mieszkają w domku, ale też zwięrzetami, które możemy spotkać na gospodarstwie.

      Dziękujemy bardzo rodzicom, za zaangażowanie w przynoszenie zdjęć zwierzątek, z którymi mieszkają dzieci jak i tym rodzicom, którzy przynieśli zdjęcia wymarzonych zwierząt dzieci. Dzięki nim, mogliśmy zorganizować wystawę naszych zwierząt. Wspólnie zauważyliśmy, że w naszej grupie jest najwięcej piesków, w związku z czym wspólnie przygotowaliśmy kodeks opieki nad psem, który wszyscy będziemy stosować.

    • 22.04.2021
     • Uratujmy naszą Ziemię - Światowy Dzień Ziemi

      Uratujmy naszą Ziemię - Światowy Dzień Ziemi

      Z roku na rok ludzie coraz więcej produkują śmieci. W związku z tym musimy rozmawiać o tym problemie
      z dziećmi, żeby nasza planata nie zamieniła się w jedno wielkie wysypisko śmieci. Przedszkolaki po tym dniu wiedziały jak trzeba segregowac odpowiednio śmieci oraz wiedzą jak się zachować w sytuacji, gdy spotkają kogoś, kto wyrzuca śmieci w nieodpowiednim miejscu. Pamiętamy, że musimy wspólnie dbać
      o naszą planetę Ziemie, aby dzieci, dorośli i zwierzątka mieli gdzie mieszkać.

    • 21.04.2021
     • Robimy sok marchewkowy - czyli Dzień Marchewki po naszemu

      Robimy sok marchewkowy - czyli Dzień Marchewki po naszemu

      Jest takie pomarańczowe warzywo, które uwielbiają wszystkie dzieci no i króliczki; nie pomylcie tego warzywa z pomarańczą... Jest to MARCHEWKA, która ma dużo witamin i chrupie kiedy ją gryziemy. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak rośnie marchewka oraz ile pysznych rzeczy można z niej zrobić, między innymi sok marchewkowy, który razem z naszą Panią przy pomocy sokowirówki wykonaliśmy. Nie obyło się bez pomarańczowych wąsów, które zagościły u każdego na twarzy po wypiciu soku. Przy okazji porozmawialiśmy o bezpieczeństwie, które trzeba zachować przy korzystaniu z tego typu urządzeń.

    • 26.03.2021
     • Śniadanko Wielkanocne

      Śniadanko Wielkanocne

      W tym roku Zajączek wielkanocny zaskoczył nas… Wiedział, co się stanie w związku z pandemią i odwiedził nasze przedszkole dużo wcześniej, czyli 26 marca. Od rana w przedszkolu czekało na nas tradycyjne Śniadanko Wielkanocne, a w ogrodzie przedszkolnym czekały na nas ogromne niespodzianki…
      Razem z nim czekał na nas Kogucik oraz Kurka Złotopiórka, którzy razem z Zajączkiem umili nam ten dzień. Wszystkie przedszkolaki zebrane na świeżym powietrzu zaśpiewały hymn dla Zajączka. Lecz nie myślcie sobie, że prezenty dostaliśmy za nic… Nasi goście mieli dla nas przygotowane zagadki związane
      z tradycjami wielkanocnymi. Po zakończonym świętowaniu każdy z nas otrzymał od Zajączka upominek. 

    • 22.03.2021
     • Żegnamy się z Panią Zimą - Świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny

      Żegnamy się z Panią Zimą - Świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny

      Raz w roku jest taki dzień, kiedy to Pani Zima razem z Panią Wiosną się spotykają i walczą, która z nich jest silniejsza... Jak co roku tego dnia wygrywa Pani Wiosna i przynosi nam ciepłe słońce, pachnące kwiaty
      i budzi do życia wszystkie zwierzęta po śnie zimowym. Razem z Panią Zimą pożegnaliżmy Marzannę
      i w wiosennych kolorach przeszliśmy się po naszym ogrodzie predszkolnym ciesząc się, że dni będą coraz cieplejsze i dłuższe.

    • 12.03.2021
     • Święto Cyfr i Figur - czyli Dzień Matematyki

      Święto Cyfr i Figur - czyli Dzień Matematyki

      Matematyka jest królową nauk, chciałyśmy dostarczyć dzieciom jednakowych doświadczeń. Dużo ciekawych pomocy dydaktycznych w połączeniu z metodą stacyjną pozwoliło nam na pełną realizację zasady poglądowości. Dzieci nie tylko spotkały się z cyframi i liczeniem, ale również radziły sobie
      z tangramami jak i dobieraniem podobieństw. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom jak i menory podobieństwa, aby razem z rodzicami ćwiczyli w domu.

    • 08.03.2021
     • Coś słodkiego zamiast kwiatów - Dzień Kobiet

      Coś słodkiego zamiast kwiatów - Dzień Kobiet

      Jak co roku obchodziliśmy Święto naszych małych kobiet :) Tego dnia chłopcy pokazali się od najlepszej strony - cały dzień byli mili dla naszych małych dziewczynek. Każda z nich otrzymała mały słodki podarunek, a dla wszystkich dzieci był począstunek w postaci herbaty i ciasteczka. Był to dzień pełen radości i uśmiechów :)

    • 26.02.2021
     • Wyprawa do Parku Jurajskiego - Dzień Dinozaura

      Wyprawa do Parku Jurajskiego - Dzień Dinozaura

      Pewnego dnia wybraliśmy się na wyprawę do Parku Jurajskiego, w którym spotkaliśmy przeróżne dinozaury. Pomimo tego, że już dawno wiginęły, to my je bardzo lubimy i chętnie o nich rozmawiamy. Pomimo tego, że niektóre z nich były bardzo groźne to my z nimi mieliśmy super przygody. Najpierw zapoznaliśmy się z różnymi dinozaurami jak i wspólnie z nimi mieliśmy gimnastykę buzi i języka :D Nie zabrakło przy tym śmiechu. Dowiedzieliśmy się, że są dinozaury mięsożerne jak i roślinożerne, które mieliśmy okazję karmić. Na zakończenie poznaliśmy zawód paleontologa i razem z nim wybraliśmy się na wykopaliska w poszukiwaniu dinozaurów.

    • 24.02.2021
     • Projekt - Tydzień Bajek Polskich

      Projekt - Tydzień Bajek Polskich

      Razem z naszą Panią braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie "Tydzień bajek polskich". Podczas, którego poznaliśmy różnych bohaterów i ich przygody. Pierwszego dnia poznaliśmy Bolka i Lolka i ich sposoby na deszczowe dni. Kolejnego dnia poznaliśmy Reksia i razem z nim wykonaliśmy grzechotki. Później wybraliśmy się na podróż do Krakowa i tam spotkaliśmy Kucharza Bartoliniego i wcale nie strasznego Smoka Wawelskiego. Ostatniego dnia udaliśmy się na spacer do parku razem z Misiem Kudłatkiem
      i spotkaliśmy różne zwierzęta. Na sam koniec musieliśmy wybrać jedną postać, do której napisaliśmy list. Oczywistym wyborem był pies Reksio, ponieważ jest on naszą ulubioną postacią i mamy nadzieję, że niedługo znów się z nim spotkamy. To był tydzień pełen przygód...

    • 12.02.2021
     • Niech żyje bal - bali karnawałowy u przedszkolaków

      Niech żyje bal - bali karnawałowy u przedszkolaków

      Świętując ostatnie dni karnawału w naszej grupie odbył się bal karnawałowy. Podczas, którego spotkaliśmy przeróżne postacie takiej jak: księżniczki, duchy, zwierzątka, kosmonauta jak i czarodziej prosto
      z Hogwartu. Oczywiście nie zabrakło tańców, śmiechu jak i uśmiechów na twarzach. W rytmach muzyki karnawałowej świetnie się bawiliśmy i nie zdążyliśmy mrugnąć okiem, a już był czas żeby zbierać się domu...

    • 09.02.2021
     • Co dobrego w kuchni piszczy? - czyli Międzynarodowy Dzień Pizzy

      Co dobrego w kuchni piszczy? - czyli Międzynarodowy Dzień Pizzy

      Tego dnia zamieniliśmy się w najwybitniejszych szefów kuchni. Wszyscy mieliśmy okazję wspólnie pichcić, coś co chyba, każdy przedszkolak lubi, czyli pizzę. Wszystko przygotowaliśmy sami, od nałożenia pysznego pomidorowego sosu po układania dodatków. Po wypieczeniu pizzy, przyszedł czas na to, co łasuchy lubią zdecydowanie najbardziej... Podsumowując, to był bardzo pyszny dzień :)

      \

    • 29.01.2021
     • Kto ułoży szybciej? - czyli Dzień Puzzli

      Kto ułoży szybciej? - czyli Dzień Puzzli

      Tego dnia świętowaliśmy dzień Puzzli i Łamigłówek, które wbrew pozorom wcale nie były takie łatwe. Wymagały one od nas dużo skupienia i cierpliwości, ponieważ nie wszystko wychodziło nam za pierwszym razem. Na zakończenie dnia nasza Pani urządliła nam konkurs, podczas którego raz a dobrze rozstrzygnęliśmy, kto otrzyma tytuł "Mistrza Puzzli". Osoby te, otrzymały pamiątkowe dyplomy, dzięki którym będą miło wspominać ten dzień.

       

    • 27.01.2021
     • Zdrowa kanapka

      Zdrowa kanapka

      Kształtując dobre nawyki i dbając o naszą odporność mieliśmy okazję sami tworzyć sobie kanapki. Jako duże przedszkolaki wybieraliśmy sami na co mamy ochotę i komponowaliśmy kanapki z różnymi warzywami. Do wyboru mieśliśmy rzodkiewkę, pomidorka, ogórka, wędlinę, żółty serek i gotowane jajko. Podczas przygotowywania pierwszego posiłku, czyli śniadania na naszych twarzach gościł nieustannie uśmiech.

    • 21.01.2021
     • Podróż dookoła świata - Dzień Babci i Dziadka

      Podróż dookoła świata - Dzień Babci i Dziadka

      W tym wyjątkowym dniu wybraliśmy się na podróż dookoła świata. Lecąc samolotem wysoko, wysoko nad chmurami odwiedziliśmy różne Państwa, w których poznaliśmy tradycje związane z Dniem Babci i Dziadka. Na początku myśleliśmy, że wszędzie tak samo obchodzi się to Święto, ale... jak się okazało, wcale tak nie jest. Razem z naszymi Paniami przygotowaliśmy magiczną różdżkę dla babci i cylinder dla dziadka. Nagraliśmy magiczne przedstawienie, aby choć trochę w tych dziwnych czasach pokazać babci i dziadkowi jak bardzo ich kochamy.

    • 19.01.2021
     • Mam przyjaciół w Stumilowym Lesie - Dzień Kubusia Puchatka

      Mam przyjaciół w Stumilowym Lesie - Dzień Kubusia Puchatka

      Ubrani w stroje kolorów Kubusia Puchatka rozpoczęliśmy dzień od obejrzenia, krótkiej przypominającej bajki o przyjaciołam w Stumilowym Lesie. Poznaliśmy wszystkie postacie występujące w tej bajce. Wybraliśmy się na spacer do lasu, w którym mieszkają nasi ulubieńcy. Zajrzeliśmy im do środka i już wiemy gdzie mieszkają i co lubią jeść. Dobrze wiemy, że Kubuś Puchatek uwielbia psyzny, żółty, słodki miodek; a Królik uwielbia zdrowe marchewki i inne warzywa. Z kolei Tygrysek jest takim łobuzem jak my, również uwielbia płatac figle swoim przyjaciołom i ciągle się bawić i skakać. Na pamiątke otrzymaliśmy od samego głównego bohater dyplom przyjaciela Kubusia Puchatka.

    • 30.12.2020
     • Świąteczny klimat

      Świąteczny klimat

      Po świątecznej przerwie wszyscy wróciliśmy w wyśmienitych humorach. W gwiazdkowym klimacie wykonaliśmy choinki z plasteliny razem z naszymi młodszymi koleżankami z grupy Pszczółki. Przy tym wszystkim towarzyszył nam uśmiech na twarzach i skupienie heartlaugh

    • 22.12.2020
     • Spotkanie z Gwiazdorem

      Spotkanie z Gwiazdorem

      Tego dnia od rana można było usłyszeć z naszej sali wybrzmiewające kolędy i pastorałki. Przez cały dzień panowała magiczna atmosfera - pełna empatii przepełniona radością. Razem z Panią Michaliną wykonaliśmy przepiękne eko-choinki, była to świetna zawaba. Był to dzień wigilii przedszkolnej. Przed wigilijnym obiadem pochwaliliśmy się Panu Dyrektorowi, Pani v-ce Dyrektor oraz pozostałym grupoim przedszkolnym i ich Paniom jak pięknie potrafimy śpiewać kolędy. Naszą uwagę przykuwała dużą koperta od Gwiazdora zaadresowana do nas - do dzieci przedszkolnych smiley A pod choinką... czekały prezenty laugh (czyli to, co dzieci uwielbiają najbardziej). Na stołówce czekały na nas potrawy wigilijnie, między innymi barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami i przepyszny piernik. Z uśmiechami na twarzach powróciliśmy do sali, gdzie rozpakowaliśmy prezenty. 

      A zarazem wszystkim oglądającym składamy życzenia

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia, miłości, spokoju oraz przychylności wszechświata.

      Wiele radości w tym magicznym czasie oraz spełnienia wypowiedzianych przy opłatku życzeń.

      Życzą,

      Michalina Kępka i Lucyna Maćkowiak i dzieci z Motylków

    • 21.12.2020
     • Przyszła Pani Zima...

      Przyszła Pani Zima...

      "Zima, zima, zima, pada, pada śnieg
      Jadę, jadę w świat sankami"

      Takie słowa piosenki wybrzmiewały dziś z naszej sali, pomimo braku śniegu za oknem powitaliśmy pierwszy dzień zimy. Ubrani na biało jak płatki śniegu wykonaliśmy pracę plastyczną. Mamy nadzieję, że niedługo i za oknem zobaczymy płatki śniegu, a nie tylko na ścianie smiley

    • 07.12.2020
     • Historia zjedzonej marchewki - śledztwo Motyli

      Historia zjedzonej marchewki - śledztwo Motyli

      W piątek popołudniu przygotowaliśmy z naszą Panią Michaliną pierniczek, marchewkę i szklankę mleka dla Mikołaja i jego reniferów. Dzisiaj rano po wejściu do naszej sali zauważyliśmy, że wszystko zginęło... Niewiedzieliśmy co się stało, na początku myśleliśmy, że nasza Pani schowała marchewkę. Po przeprowadzeniu małego śledztwa przypomniało nam się, że w niedziele były Mikołajki i że na pewno marchewką poczęstował się renifer. laugh A pod choniką czekał na was ogromny worek z prezentami...

    • 03.12.2020
     • Piernikowe bałwanki...

      Piernikowe bałwanki...

      Tego dnia zostaliśmy pomocnikamy Świętego Mikołaja, biorąc udział w pierniczkowej akcji w naszym przedszkolu. Mieliśmy okazję wałkować ciatko, wycinać różne kształty pierników i je zdabiać. No
      i oczywiście na koniec mieliśmy okazję spróbować naszych wypieków, które nieskromnie mówiąc były PRZEPYSZNE cheeky

    • 30.11.2020
     • Imieniny Andrzeja - czyli Andrzejki

      Imieniny Andrzeja - czyli Andrzejki

      Tego dnia mogliśmy się wcielić w ulubione postacie z bajek i nie tylko... Odwiedził nas Zorro, pirat, kolorowy kostek oraz dużo księżniczek Elz. Poznaliśmy zwyczaje Andrzejkowe i mieliśmy okazje powróżyć z wosku - przelewając roztopiony wosk przez klucz. Nie zabrakło również tańcy, zabawy z balonami jak i małego poczęstunku. smiley

    • 26.11.2020
     • Od zawsze, na zawsze - pluszowy miś...

      Od zawsze, na zawsze - pluszowy miś...

      Nasza Pani zabrała nas dzisiaj do stumilowego lasu, spotkatliśmy się z Kubusiem Puchatkiem, który uwielbia jeść miodek. Wiemy jak duże misie, czyli niedźwiedzie zachowują się i co jedzą. Poznaliśmy BARDZO TRUDNE słowo "hibernacja", czyli zapadanie w głęboki sen na zimę. Graliśmy w misiowe memory... to dopiero jest świetna zabawa smiley

    • 24.11.2020
     • Buraczana przygoda

      Buraczana przygoda

      Tego dnia wybraliśmy się na buraczaną prygodę. Mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd bierze się burak, jak wygląda oraz jak pachnie. Wiemy już, że buraczka możemy spotkać pod różną postacią, tj: buraczki tarte; buraczki gotowane; w zupie, np. barszcz ukraiński oraz w soku i wiele innych...

    • 20.11.2020
     • Papużki nierozłączki

      Papużki nierozłączki

      Jeden z naszych kolegów ma bardzo ciekawe zwierzątka w domu - papugi. W piątek razem z mamą przyniósł je do naszego przedszkola. Przez cały dzień umilały nam one zabawę. Kolega nasz opowiedział nam o tym co jedzą papugi, jak się o nie dba oraz to, że nie bardzo lubią się bawić - za to uwielbiają latać, kiedy wypuszcza się je z klatki. laugh

    • 18.11.2020
     • Czym się różni zając od królika?

      Czym się różni zając od królika?

      Tego dnia w przedszkolu przywitały nas dwa króliczki, które czekały na nas w swojej klatce. Już wiemy czym karmić króliki oraz wiemy czym się różni królik od zająca - oprócz tego, że zając mieszka w lesie wink Bardzo cieszymy się, że mogliśmy poznać takich wspaniałych gości.

    • 17.11.2020
     • Gość niespodzianka...

      Gość niespodzianka...

      Tego dnia od rana w przedszkolu czekał na nas gość niespodzianka... Gościem był mały piesek Fiona, który towarzyszył nam cały dzień. Dzięki towarzystwie Fiony bardzo chętnie braliśmy udział w zajęciach smiley Poznaliśmy różne rasy psów oraz ich zwyczaje. Dowiedzieliśmy się co jest potrzebne do opieki nad pieskiem. Podczas śniadanka nie zapomnieliśmy o nakarmieniu pieska, a po zajęciach przyszedł czas na spacer w ogrodzie przedszkolnym; a po spacerze, to co wszystkie dzieci lubią najbardziej... czas na wspólną zabawę z Fioną laugh Mamy nadzieję, że niedługo również nas odwiedzi.