• Konkurs My English Picture Dictionary-Spring Is Here

• 14.04.2021 10:05
      • TERMIN: 12.04-25.04.2021, KONKURS DLA kl. 4-8

Zadaniem uczniów klas I – IV jest stworzenie pracy plastycznej obrazującej znaczenie wybranych słów w języku angielskim. Tematem słowniczka obrazkowego jest wiosna. Forma plastyczna wyrazów ma obrazować znaczenie słowa, np. słowo FLOWER (kwiat) – przedstawiamy za pomocą obrazka. Format i technika plastyczna dowolna. Słowniczek musi zawierać minimum 5 słów rozpoczynających się na różne litery alfabetu. Słowa powinny być ułożone w kolejności alfabetycznej. Słownik musi zawierać stronę tytułową „SPRING” i powinien być przygotowany w formie książeczki lub albumu (lub inny ciekawy pomysł).

Zdjęcia prac przesyłamy mailowo na adres: marzena.ciura@zsp-cerekwica.pl lub iwona.wisniewska@zsp-cerekwica.pl w terminie 12.04-25.04.2021, w tytule maila wpisując KONKURS, IMIĘ I NAZWISKO ucznia.

Życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia i trzymamy kciuki!

Marzena Ciura
        Iwona Wiśniewska
      •

REGULAMIN KONKURSU MY ENGLISH PICTURE DICTIONARY- SPRING IS HERE (MÓJ OBRAZKOWY SŁOWNICZEK JĘZYKA ANGIELSKIEGO-WIOSNA JEST TUTAJ)

Adresaci konkursu: uczniowie klas I-IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cerekwicy

Organizator konkursu: nauczyciele języka angielskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cerekwicy

Cele konkursu:
        - wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim,
        - poszerzenie ogólnego zakresu słownictwa w języku angielskim,
        - pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości,
        - rozwijanie uzdolnień plastycznych,
        - zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

Prace konkursowe muszą być opisane (imię, nazwisko, klasa). Komisja konkursowa oceniając prace uczniów weźmie pod uwagę następujące kryteria:
        - zgodność pracy z tematem,
        - poprawność językową,
        - pomysłowość i oryginalność ujęcia tematu,
        - estetykę i technikę wykonania pracy.

Postanowienia ogólne:
        - każdy uczestnik konkursu może przygotować tylko jedną pracę,
        - samodzielnie, adekwatnie do własnych umiejętności,
        - autorzy trzech najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody.