• Wspomnienia Koników Polnych...

    • 10-14.01.2022
     • DZIECKO TYGODNIA

      DZIECKO TYGODNIA

      W kolejnej odsłonie autorskiego projektu ,,Oto Ja" dzieckiem tygodnia był Bartek. Przez cały tydzień opowiadał nam o swoich zainteresowaniach, kolekcjach i pasjach. A ma ich dużo...lubi konstruować pojazdy z klocków Lego,interesuje się dinozaurami i lubi czytać książki, na razie z pomocą mamy... ale już wkrótce zacznie czytać sam oraz nie stroni od sportu - interesuje się piłką nożną.  Dzięki zaprezentowanej kolekcji książek, pani przeczytała nam takie utwory, jak: ,,Szymek brudas", ,, Elmer i zagubiony miś", ,,Malmi", ,,Mama Mu", ,, Wielkie mycie zębów w ZOO", które bardzo nam sie podobały. Dziękujemy Bartkowi  za ciekawy tydzień, a rodzicom  za zaangażowanie  w przygotowanie projektu.

      1.     
    • 17.12.2021
     • WIZYTA GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU

      WIZYTA GWIAZDORA W PRZEDSZKOLU

      17 grudnia odwiedził nas niezwykły i długo oczekiwany gość. Koniki Polne stanęły na wysokości zadania i powitały Gwiazdora wcielając się w zielone elfy. Jak przystało na elfy, zaśpiewały piosenkę o wesołych elfach oraz recytowały wierszyk skierowany do naszego darczyńcy, pamiętając  o prezencie dla niego. Gwiazdor otrzymał ciepłe skarpety, kocyk i nową czapkę, żeby nie zmarzł kiedy będzie rozdawał dzieciom prezenty w wigilijną noc. Dziękujemy Gwiazdorkowi za wszystkie upominki dla przedszkolaków.

           

    • 13.12.2021
     • ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE

      ŚWIĄTECZNE ŚPIEWANIE

      Święta coraz bliżej...czuć to w przedszkolu na każdym kroku. Dzisiaj w szczególności, gdyż nasi podopieczni wzięli udział w konkursie kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Zaprezentowali na wysokim poziomie swoje wokalne umiejetności. Z grupy Koniki Polne w konkursie  udział wzięli: Marta, Ola, Zosia, Natalia, Nina, Grześ, Oliwier, Staś, Leon i Marcel. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodszych i dzieci starszych. W tej drugiej zwyciężyła Natalia pięknie śpiewając utwór ,,Pierwsza gwiazdka". Drugą nagrodę zdobyła Aleksandra za wspaniałe wykonanie piosenki ,,A Mikołaj pędzi...". Na trzecim miejscu  ex aequo Nina i Leon. Wyróżnienie otrzymała Zosia śpiewając piosenkę zatytuowaną ,,Choinka piękna jak las..." Zwycięzcom i wszystkim laureatom serdecznie  gratulujemy. 

              

    • 29.11- 03.12.2021
     • OTO JA - TRZECIA ODSŁONA

      Pierwszy tydzień grudnia w ramach projektu Oto Ja - Dziecko Tygodnia był tygodniem Leona, który opowiadal nam o swoich zainteresowaniach, pasjach i kolekcjach. Leon lubi podróżować z rodzicami i zbiera pamiątki z tych wyjazdów. Lubi zwierzęta,szczególnie pingwiny. Uwielbia malować, interesuje się malarstwem uczęszczając na kółko plastyczne. Oprócz tego ćwiczy teakwondo, dwa razy w tygodniu uczęszcza na zajęcia. Jest już posiadaczem pomarańczowego pasa. Tak trzymaj Leonku! Życzymy samych sukcesów i rozwijania swoich zainteresowań.  

                                                 

    • 30.11.2021
     • ANDRZEJKI- MAGICZNY CZAS Z WRÓŻBAMI

      Andrzejki, to popularne święto obchodzone pod koniec listopada. My świętowaliśmy w imieniny Andrzeja, braliśmy udział w różnych konkursach  i zabawach przy muzyce. Wróżka  lała wosk przez klucz, wróżyła z kart oraz serc z imionami i zawodami, przepowiadając świetlaną przyszłość. Zapanowała  magiczna atmosfera i dużo radości z zabawy.  

         

    • 24.11.2021
     • LEGENDA O ROGALACH ŚWIĘTOMARCIŃSKICH

      24 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu grupę teatralną Mozaika z Poznania. Aktorzy wystawili przedstawienie związane z legendą o świętomarcińskich rogalach. Wszyscy lubimy słodkie rogale i muzykę. Podczas spektaklu przenieśliśmy się w odległe czasy, na nie tak odległą ulicę Święty Marcin. Poznaliśmy historię, dzięki której co roku objadamy się w Poznaniu i całej Wielkopolsce rogalami świętomarcińskimi. Dowiedzieliśmy się, kim był św. Marcin  i co miał wspólnego z pewnym wyjątkowym piekarzem, który postanowił zrobić coś bardzo dobrego dla innych ludzi....

         

    • 15-19.11.2021
     • OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      Miniony tydzień w Konikach Polnych należał do Kazika. Była to druga odsłona prezentacji zainteresowań i pasji w ramach projektu ,,Ja, Ty... i emocje"  pod hasłem Oto Ja - Dziecko Tygodnia. Kazik ma wiele pasji: lubi podróżować z rodzicami, zwiedzać różne kraje i poznawać inne  kultury. Oprócz tego trenuje karate i to z sukcesami - jest szczęśliwym posiadaczem ,,żółtego pasa". I jak każdy chłopiec lubi wojskowe zabawy, inspirowane serialem ,,Czterej pancerni i pies", wcielając się w rolę Janka. Życzymy Kazikowi dalszych sukcesów sportowych i rozwijania swoich pasji oraz odkrywania nowych.

       

      1.        
    • 10.11.2021
     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      „Barwy ojczyste”

      Powiewa flaga
      Gdy wiatr się zerwie
      A na tej fladze
      Biel jest i czerwień,
      Czerwień- to miłość,
      Biel – serce czyste…
      Piękne są nasze
      Barwy ojczyste.

                                                     Czesław Janczarski

      10 listopada w przedszkolu w Mrowinie obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało- czerwonych uroczyście świętowały ten dzień. Najstarsza grupa sześciolatków przygotowała uroczysty apel dla kolegów i koleżanek z młodszych grup.

      W ramach udziału w akcji "Szkoła, przedszkole do hymnu" ,,zerówkowicze" o godzinie 11:11 odśpiewały hymn narodowy. Po hymnie dzieci wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Panie Wychowawczynie pt: "Przegląd piosenek i pieśni patriotycznych" . Wszystkie dzieci biorące  udział w konkursie, uzyskały ex aequo pierwsze miejsce i otrzymały  nagrody w postaci dyplomu i książki.

      Dzisiejszy dzień to była prawdziwa lekcja patriotyzmu dla najmłodszych.

           

       

    • 05.11.2021
     • WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

      WITAJCIE W NASZEJ BAJCE...

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek: dzieci rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych, była też prezentacja bajkowych przebrań na czerwonym dywanie. A potem... były tańce w rytmie ulubionych piosenek.Tego dnia radości nie było końca... 

            

       

    • 05.11.2021
     • PROJEKT OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      PROJEKT OTO JA - DZIECKO TYGODNIA

      W minionym tygodniu rozpoczęlismy realizację projektu ,,Oto Ja - Dziecko Tygdnia" w ramach autorskiego  programu ,,Ja, Ty... i emocje". Jako pierwszy, Grzesiu prezentował swoje zainteresowania i pasje. Okazało się, że nasz kolega jest ekspertem w dziedzinie zwierząt morskich - zna już prawie wszystkie stworzenia z głębin mórz i oceanów. Jego ulubionym gatunkiem jest mątwa oraz lubi słuchać opowieści o ,,Przygodach Henia Humbaka", których wspólnie wysłuchaliśmy.  Oprócz tego interesuje się zwięrzetami występującymi w polskich lasach, a wiedzę zagłębia dzięki serii książeczek,, Przyjaciele z lasu", które kolekcjonuje. Opowiadał nam  o rysiu, wilku oraz jeżu, a na zakończenie tygodnia przygotował wraz z mamą zabawę w podchody- po znalezieniu zadań ukrytych w 8 kopertach, rozwiązywaliśmy zagadki o ptakach. Dziękujemy Grzesiowi  za  ciekawą prezentację swoich zainteresowań i zapraszamy kolejne dziecko do naszej zabawy.   

         

        

       

       

    • 29.10.2021
     • DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY!!!

      DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY!!!

      Znacie dynię nasi mili?Nikt jej przecież nie pomyli...To warzywo dobrze znane. Przez dzieciaki uwielbiane...A jednak nasze dynie w przedszkolu,  można było pomylić. Dzieci wraz z rodzicami stworzyli istne cudaki - dyniaki.Przez cały piątkowy dzień królowała dynia i to pod różnymi postaciami: ciasta, babeczek, przecierów i kompotów. Ten pomarańczowo-żółty dzień w przedszkolu  wszyskich nastawił bardzo optymistycznie. Zobaczcie sami...

      1.    
    • 25.10.2021
     • ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

      ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

      Korzystając z pięknej październikowej pogody Koniki Polne wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Przez moment zamieniliśmy się w badaczy przyrody i małych odkrywców. A z tego, co zebraliśmy stworzyliśmy w przedszkolu jesienną mandalę, makietę lasu oraz las w słoiku. 

            

    • 12.10.2021
     • WYCIECZKA DO PRZYBRODY

      WYCIECZKA DO PRZYBRODY

              W ramach autorskiego programu,,Mali ekolodzy", Koniki Polne wybrały się do pobliskiej Przybrody do Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego współpracującego z  Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, by realizować jedno z zadań  związanych z obchodzonym niedawno Dniem Jabłka. Mogliśmy od strony praktycznej zapoznać się z pracą sadownika, poznać różne gatunki jabłek, samodzielnie doświadczyć zrywania tych owoców do specjalnego kosza, by potem móc ich skosztować. Poznaliśmy sposoby przechowywania jabłek, by przez całą zimę, aż do wiosny  mogły gościć na naszych stołach. Dowiedzieliśmy się, że oprócz produkcji sadowniczej gospodarstwo ma charakter wielokierunkowy i obejmuje też produkcję  zwierzecą ( nastawioną na hodowlę bydła mlecznego) i rolniczą (uprawa zbóż i wytwarzanie pasz dla własnych krów). Na terenie gospodarstwa znajduje się też innowacyjna biogazownia, stanowiąca odnawialne źródło energii, tak ważne w kwestii ochrony środowiska.

      Nie od dziś wiadomo, że przedszkolaki uwielbiają zwierzaki. A tam gdzie zwierzęta, tam sama radość.Tym razem, to były małe cielaczki. Nawet te nowonarodzone, mające kilka dni, dobrze sobie radziły i zdobyły naszą sympatię. Dziękujemy tatusiowi Szymona - naszego podopiecznego,  za ciekawe prowadzenie wycieczki i wyczerpujące odpowiedzi na nurtujace nas pytania. A było ich sporo.... Deszczowa pogoda popsuła nam trochę ,,szyki'' i musieliśmy skrócić czas wycieczki,  ale nie popsuła nam  humorów... Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

                

          

    • 11.10.2021
     • LUBIMY PLANSZÓWKI...

      LUBIMY PLANSZÓWKI...

      Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października.             W naszej grupie też mamy miłośników planszówek. W poniedziałek, prawie każdy przedszkolak przyniósł do przedszkola swoją ulubioną grę. Po prezentacji planszówek, przystąpiliśmy do fantastycznej zabawy. Radości było co niemiara. Planszówki integrują, uczą zdrowej rywalizacji, są dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, okazją do poznania siebie i dzieci, uczą jak poradzić sobie z przegraną - a to jest bardzo trudne w przypadku dzieci. Gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy z grami planszowymi!

           

    • 30.09.2021
     • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPCA...

      ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPCA...

      Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z naszej grupy przygotowywały  słodki poczęstunek - kruche babeczki ze śmietaną i malinami. W tym czasie chłopcy  zmagali się z wyzwaniem - układaniem alfabetycznego i liczbowego pociągu oraz ułożeniem puzzli - zadanie wykonali na medal. Otrzymali dyplomy Superchłopaka oraz serduszka z życzeniami.

    • 29.09.2021
     • Z WIZYTĄ W SZKOLE...

      Z WIZYTĄ W SZKOLE...

      Z okazji Dnia Głośnego Czytania Koniki Polne wybrały się  do biblioteki szkolnej w Cerekwicy. Dzień Głośnego Czytania - to święto, którego beneficjentami są dzieci. W związku z tym faktem, p.Anita czytała dzieciom jedną z przygód Fenka zatytułowaną ,,Skarby jesieni", nawiązujacą do pory roku, którą niedawno powitaliśmy. Bardzo dziękujemy  za zaproszenie do biblioteki. 

    • 28.09.2021
     • CO WIEMY O JABŁKU?

      CO WIEMY O JABŁKU?

      Dzień Jabłka zainspirował nas do popracowania metodą projektu. Dzieci odpowiadały na pytania: Co by było gdyby nie było owoców? Do czego potrzebne są ludziom i zwierzętom jabłka? Układały historyjkę: Od nasionka do jabłka, a także  za pomocą zmysłów - dotyku, wzroku i samku  rozpoznawały jabłka, badały co jest w środku jabłka, podawały przykłady - co można zrobić z jabłek oraz degustowały przetwory z tych owoców. Następnie wybraliśmy się do Cerekwicy do sklepu Czerwone Jabłuszko, aby zobaczyć różne gatunki jabłek i dowiedzieć się, jakie są walory zdrowotne tych owoców. Kolejnym etapem naszego projektu będzie wycieczka do sadu w Przybrodzie  (12 października), wtedy będziemy poszerzać  naszą wiedzę na temat jabłek poprzez  obserwacje jak rosną jabłka, jak są przetwarzane i przechowywane.

       

    • 27.09.2021
     • ZIELONA SALA...

      ZIELONA SALA...

      Koniki Polne  przystąpiły do  ogólnopolskiego projektu Ekokulturalne Przedszkole  pod patronatem miesięcznika Blizej Przedszkola. Wykonaliśmy pierwsze zadanie - urządziliśmy w sali zielony kącik przyozdabiając naszą salę roślinami doniczkowymi. Poznaliśmy nazwy gatunkowe tych roślin, pochodzenie oraz sposób podlewania.  Będziemy o nie dbać, by pięknie rosły i zdobiły naszą salę.

       

       

    • 24.09.2021
     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA...

      ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA...

      24 września obchodziliśmy w przedszkolu Święto Pieczonego  Ziemniaka. Wszystkie dzieci wyruszyły dziarskim krokiem na pobliskie pole, aby własnoręcznie pozbierać ziemniaki. Przedszkolaki bardzo szybko zapełniły przyczepkę podstawioną przez gospodarzy. W przedszkolu czekała na dzieci uczta - ugotowany ziemniaczek z masełkiem. Apetyt w tym dniu dopisał wszystkim:)

    • 23.09.2021
     • WITAMY PANIĄ JESIEŃ

      WITAMY PANIĄ JESIEŃ

      W czwartek powitaliśmy Jesień. Uczestniczyliśmy w inscenizacji, w której Wiatr i jego pomocnicy wręczyli Pani Jesień atrybuty - koronę z barwnych roślin i dyniowe berło. Wesoło bawiliśmy sie przy muzyce, ciesząc się z nastania nowej pory roku. Z niecierpliwością wypatrywać będziemy  Złotej Polskiej Jesieni. 

    • 21.09.2021
     • NIEZAPOMNIANE CHWILE NA RANCZU KACPERKOWO

      NIEZAPOMNIANE CHWILE NA RANCZU KACPERKOWO

      Ależ to była przygoda... Ranczo Kacperkowo w Wychowańcu  i zwierzęta tam mieszkające skradły nam serca. Mogliśmy przebywać wśród podopiecznych p. Moniki i p. Przemka - owiec, kóz, gęsi, strusi, kucyków, królików, papużek, osiołka, cielaczka, a nawej jelonka. Chętni mogli dosiąś kucyka i w siodle przemierzyć rundkę wokół zagrody. Przytulasów i uścisków nie było końca. Hitem okazała się przejażdżka specjalnym ciągnikiem, a na zakończenie - zabawy na dmuchańcach. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiatkę. Pobyt w Kacperkowie okazał się niesamowitym przeżyciem! Dostarczył uczestnikom mnóstwo radości i wyjątkowych wrażeń.

    • 20.09.2021
     • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

      Co roku 20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo kolorowo, wesoło i radośnie. Dzieci brały udział w konkursach i zabawach. Pod koniec wspólnych zabaw, dzieci otrzymały  odznaki super przedszkolaka.

    • 10.09.2021
     • ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

      Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Z tej okazji zaprosiliśmy do przedszkola p. Kasię - pedagoga szkolnego, która była  ratownikiem medycznym i  wprowadziła nas w tajniki pierwszej pomocy. Okazało się, że wszyscy znamy numer alarmowy 112. Dowiedzieliśmy się, jak należy postępować w sytuacji, kiedy osoba dozna urazu, jak szybko wezwać pomoc oraz jak opatrzyć poszkodowanego. Uczyliśmy się jak założyć opatrunek, udzielając pomocy naszemu pluszakowi. Przeszliśmy etapy testu na małego ratownika mając ,,szeroko otwarte oczy i uszy" i w nagrodę otrzymaliśmy plakietki z numerem alarmowym i sposobem postępowania w sytuacji wypadku.  Dziękujemy p. Kasi za cenną lekcję pierwszej pomocy. 

    • 01.09.2021
     • WYBIERAMY NAZWĘ GRUPY

      WYBIERAMY NAZWĘ GRUPY

      Witamy w nowym roku przedszkolnym jako najstarsza grupa... już sześciolatków. Pierwszego dnia pobytu w przedszkolu przeprowadziliśmy wybory nazwy grupy. Podczas głosowania, każdy przedszkolak podał swoją propozycję nazwy. Pojawiły się: śiwetliki, ważki, koniki polne, modliszki oraz jelonek  rogacz. Zliczyliśmy głosy i okazało się, że zwyciężyły koniki polne. Zatem od dziś nasza grupa nosi nazwę KONIKI POLNE.smiley

    • 06.12.2021
     • Wizyta Św.Mikołaja

      Wizyta Św.Mikołaja

      6 grudnia juz od samego rana w naszym przedszkolu panowała radość. Koniki Polne w czerwonych ubrankach z niecierpliwoscią oczekiwały Św.Mikołaja.  Wreszcie św.Mikołaj przyszedł do naszej sali. Dzieci zaśpiewały piosenkę, po czym Mikołaj wręczył dzieciom worek z prezentami. Zwieńczeniem odwiedzin było wspólne zdjęcie.Po wizycie dzieci bawiły sie nowymi zabawkami, powstawały budowle i inne ciekawe konstrukcje z nowych klocków..

      1. ​​​​​​​