• DZIEŃ KREDKI

    • 20.08.2021
     • SPOTKANIE Z ALPAKAMI

      20 sierpnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę na farmę ,,OtoAlpaka" w Otorowie. Na miejscu przywitali nas p. Natalia i p. Błażej wraz ze swoimi podopiecznymi - alpakami: Harrym i Jasperem. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzą alpaki oraz  jak należy bezpiecznie do nich podchodzić. Przygotowaliśmy dla tych zwierząt  śniadanie -sałatkę z koniczyny, marchewki, sianka i specjalnej paszy dla alpak i każdy przedszkolak miał okazję nakarmić te przeurocze zwierzątka. Na wybiegu poznaliśmy kolejne alpaki: Olafa, Czekoladę, Carmen i Esmę - równie sympatyczne, jak Harry i Jasper.  Okazało się, że alpaki to bardzo towarzyskie zwierzęta, a przebywanie wśród nich to sama radość i przyjemność. Przytulasów nie było końca...

    • 23.07.2021
     • DZIEŃ WŁÓCZYKIJA

      W ostatnim dniu dyżuru wakacyjnego, tuż  przed przerwą urlopową, obchodziliśmy Dzień Włóczykija. Wybraliśmy się na wycieczkę po okolicach Mrowina i Cerekwicy. Trasa wiodła wzdłuż ul. Szkolnej w kierunku Rokietnicy, potem skręciliśmy koło starego dworca, w scenerii pól i sosen dotarliśmy do ul. Piaskowej. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy odkryliśmy, że pole, na którym byliśmy niedawno na wykopkach, zamieniło się osiedle domków jednorodzinnych. Doszliśmy do ul. Szamotulskiej w Cerekwicy, stamtąd na Przybrodzką 1 - do nowej szkoły, gdzie ugoszczono nas soczkiem i arbuzami. Pobawiliśmy się na boisku szkolnym i pełni nowych sił  wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiad.

      Całe grono pedagogiczne życzy udanych wakacji. Widzimy się na dyżurze po przerwie wakacyjnej.smiley

    • 22.07.2021
     • ZABAWY NA DZIKIM ZACHODZIE

      Dzisiaj przenieśliśmy się na Dziki Zachód.Wysłuchaliśmy Ballady o Dzikim Zachodzie w wykonaniu Wojciecha Młynarskiego oglądając obrazy - zdjęcia z miasteczka na prerii. Dowiedzieliśmy się, co kryje się pod nazwą kowboj ( ang. cowboy), cow to krowa, boy to chłopiec, czyli ,,chłopiec od krów". Kowboj  był pasterzem bydła w Ameryce, zajmował się również hodowlą koni...Swoje życie kowboje spędzali na pilnowaniu i pędzeniu stad bydła. Dzięki strojom niektórych dzieci mogliśmy poznać akcesoria kowboja. Jak przystało na prawdziwych kowbojów na naszym przedszkolnym ,,ranczo" dosiadaliśmy mustanga, którego wcześniej pojmaliśmy na lasso, a potem rzucaliśmy do celu ćwicząc precyzję w ,,strzelaniu".Pan Andrzej opowiedział nam o gatunku filmów z kowbojami w roli głownej, czyli o westernach, które uwielbia. A na dużym ekranie obejrzeliśmy przygody Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie racząc się popcornem.

       

    • 21.07.2021
     • PIRACI Z KARAIBÓW

      W środę przenieśliśmy się w świat piratów. Była opowieść o piratach, list znaleziony w butelce oraz poszukiwanie skarbu według mapy w ogrodzie przedszkolnym. Wykonaliśmy piracki statek z prawdziwym sterem, kotwicą, piracką flagą oraz pirackie szable.  Wyruszyliśmy w rejs po bezkresnym oceanie w poszukiwaniu przygód. Przez cały dzień towarzyszyła nam spektakularna muzyka z filmu Piraci z Karaibów, która nadawała klimat całej zabawie.

    • 20.07.2021
     • AHOJ PRZYGODO - INDIANIE NA TOPIE

      We wtorkowy poranek do naszego przedszkola przybyły dzieci przebrane za Indian. W sali pojawiło sie tipi, ognisko oraz  indiański totem.  Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o Indianach: skąd wzięła się nazwa Indianie,  gdzie mieszkają, kto to jest szaman, do czego służy tomahawk, jak Indianie porozumiewają się na odległość itp. Otrzymaliśmy indiańskie imiona: chłopcy np.:Sprytny Lis, Sokole Oko, Mały Bizon czy  Rączy Jeleń, a dziewczynki: Sprytna Wiewiórka, Mała Myszka, Zwinna Sarna czy Błękitny Obłok.  Nasze  plemię nazwaliśmy  Czarne Sowy i wybraliśmy wodza - Białego Wilka -  został nim Łukasz  z grupy Mrówek. Odtańczyliśmy przy ognisku indiański taniec, byliśmy na polowaniu, wchodziliśmy do tipi, zagraliśmy w indiańską grę z kamykami typu,, kółko- krzyżyk" oraz  wykonaliśmy indiański naszyjnik z koralików i piórek. Zabawy nie było końca....

       

    • 19.07.2021
     • LATO W PRZEDSZKOLU - DZIEŃ CZERWONEGO KAPTURKA

      W ostatnim tygodniu dyżuru wakacyjnego przed przerwą urlopową w naszym przedszkolu dużo się działo... A zaczęło się w poniedziałek  od Dnia Czerwonego Kapturka. Zapewne wszyscy tę bajkę znają,  ale dla odświeżenia pamięci obejrzeliśmy teatrzyk o Czerwonym Kapturku, by później wcielić się w rolę i zagrać na żywo przed przedszkolną publicznością...i udało się. Nasi aktorzy poradzili sobie wyśmienicie. Brawa dla nich za odwagę i kreatywność.

       

       

    • 13.07.2021
     • DZIEŃ FRYTEK

      Frytki, czyli po prostu smażone ziemniaki 13 lipca miały swoje święto  i w przedszkolu była okazja do świętowania. Wszyscy je znają i większość nawet lubi... i przedszkolaki też. Pochodzą z Belgii, ale dziś znajdziemy je na całym świecie. Dowiedzieliśmy się jak powstają frytki i z czym można je jeść. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną Od ziemniaka do frytek. Wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Frytki" a potem już tylko czekaliśmy aż panie usmażą nam frytki. Były pyszne... jak kto lubi z keczupem lub bez. 

    • 08.07.2021
     • CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE

      CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE

      Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji, której celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i zespołu Aspergera oraz przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Do challengu zostaliśmy nominowani przez Przedszkole w Napachaniu. Wywiązaliśmy się z zadań wyzwania ubierając się na niebiesko, wykonując pracę plastyczną - odbicie niebieskich rąk na dużym motylu, odtańczyliśmy ,,taniec motyla " i na koniec podczas wspólnego zdjęcia przesłaliśmy pozdrowienia ,,JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI". Do wykonania challengu nominujemy: Szkołę Podstawową w Cerekwicy  oraz Przedszkole Ptasie Radio. Z powodu okresu wakacyjnego na wykonanie zadania macie dużo więcej czasu, możecie podjąć wyzwanie również we wrzesniu. Pamiętajcie... Niech niebieska iskierka idzie w świat...

       

       

       

    • 7.07.2021
     • DZIEŃ CZEKOLADY

      DZIEŃ CZEKOLADY

      CZEKOLADA - ZA CO JĄ KOCHAMY?

      Dzieci kochają czekoladę i wszelkie wariacje na jej temat. Światowy Dzień Czekolady obchodzony jest 7 lipca. W tym dniu w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić tak pyszny dzień. Na początku zajęć,  dzieci wymieniały jakie  czekolady znają, potem mówiły o swoich ulubionych smakach. Nastepnie obejrzały   filmik  pt: "Jak powstaje czekolada? ",  z którego dowiedziały się wielu ciekawostek o czekoladzie i jej produkcji. W tym dniu nie mogło zabraknąć degustacji czekolady - co było największą atrakcją.  Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom z okazji dnia czekolady... ale zanim go otrzymał musiał odpowiedzieć na jedno pytanie związane z czekoladą. Wszystkie dzieci znały prawidłową odpowiedź. 

    • 1.07.2021
     • DZIEŃ PIESKA

      DZIEŃ PIESKA

      1 lipca w Polsce obchodzimy oficjalny "Dzień Psa". Z tej okazji odwiedzili nas niesamowici goście - Mama naszej podopiecznej przyszła wraz z pupilem. Okrzyków radości nie było końca! Piesek dał się każdemu pogłaskać, przytulić, nakarmić a także pokazał kilka sztuczek w zamian za psie przysmaki. Dzieci najchętniej spędziłyby cały dzień w towarzystwie pieska, który wabił się "Sam". Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Na pożegnanie dzieci otrzymały psie kolorowanki. Serdeczne podziękowania dla mamy Aleksy za poświęcenie nam czasu i zapoznanie z pieskiem i jego zwyczajami oraz umiejętnościami. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci.

       

    • 25.06.2021
     • ZAKOŃCZENIE ROKU - DZIEŃ SMERFA

      25 czerwca zakończyliśmy rok przedszkolny 2020/2021 w miłej i radosnej atmosferze, gdyż obchodziliśmy Dzień Smerfa. Były pląsy przy muzyce, seans filmowy, pyszne niebieskie ciasto, malowanie farbami ogromnego  Smerfa oraz dużo uśmiechu na twarzach dzieci, gdyż...  zaczynają się wakacje.,, Kto na wakacyjny wyrusza szlak, niech klaśnie raz i dwa i krzyknie, taak!!!"- te  słowa piosenki towarzyszyły nam przez cały dzień. Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia oddziału 5- latków. Od września będziemy już najstarszą grupą - ,,zerówką''. Ogłaszamy wszem wobec... sezon wakacyjny uważamy za otwarty!

      Z okazji rozpoczynającej się ,,kanikuły"  wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

    • 22.06.2021
     • MAMY LATO...

      MAMY LATO...

      22 czerwca powitaliśmy kalendarzowe lato. Z tej okazji wybraliśmy się na plac zabaw Karamba w Mrowinie. Pogoda przepiękna, zabawa przednia, czego chcieć więcej? A w sali rozmawialiśmy o tym, z czym kojarzy nam się lato? Jednogłośnie  z wakacjami... również z lodami, plażą, górami, jeziorami, podróżami, zabawą, długim dniem i upałem. Teraz czekamy na wakacje!!!

    • 11.06.2021
     • SPRINTEM DO MARATONU

      SPRINTEM DO MARATONU

      Dzisiaj wszystkie przedszkolaki wystartowały w mini maratonie, który zorganizowały panie Sylwia i Natalia. Każdy uczestnik otrzymał swój numer startowy. Przed biegiem obowiązkowo odbyła się rozgrzewka na boisku przy placu Karamba, by później pokonać wyznaczoną trasę w lasku koło Leśnej Chatki. Mali sportowcy z wielkim zaangażowaniem i zacięciem biegacza pokonali dystans.Wszyscy okazali się zwycięzcami. Gratulujemy!!!

    • 08.06.2021
     • DZIEŃ OCEANÓW

      DZIEŃ OCEANÓW

      8 czerwca obchodzony jest na całym świecie Dzień Oceanów. W tym dniu dzieci z grupy Biedronki przyszły do przedszkola ubrane w kolory oceanu. Podczas zajęć dowiedziały się, na jakie zagrożenia są narażone oceany i zamieszkujące je zwierzęta. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej  pt. "Ryby w oceanie".

    • 07.06.2021
     • ZAUROLANDIA - WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW W ROGOWIE

      ZAUROLANDIA - WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW W ROGOWIE

      Spełniło się nasze marzenie...pojechaliśmy do parku Zaurolandia w Rogowie... długo wyczekiwanej wycieczce. Pogoda dopisała, humory też. Dinozaury zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat dinozaurów...temat,  który nieustannie powraca, przy okazji obchodzonego w przedszkolu Dnia Dinozaura. Biedronki były zafascynowane wielkością dinozaurów, różnorodnością gatunków wśród roślinożernych i mięsożernych przedstawicieli. Najbardziej podobał się tyranozaur - potocznie zwanyn tireksem - największy twardziel wśród dinozaurów. Wycieczka zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci , pobudzajac wyobraźnię i fascynację tymi wymarłymi gatunkami.

    • 31.05.2021 - 02.06.2021
     • WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ...

      WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ...

      Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, tych małych i tych dużych. Nasze przedszkolaki świętowały przez trzy dni...i były to trzy niesamowite, niezapomniane dni.

      Poniedziałek rozpoczęliśmy  w wyśmienitych humorach, a to za sprawą długo wyczekiwanej pięknej pogody oraz pieszej wycieczki na plac zabaw Karramba w Mrowinie, gdzie urządziliśmy sobie piknik połączony z aktywnością ruchową.

      Wtorek odwiedzili nas strażacy z OSP Przybroda- dzieci miały okazję usiąść w wozie strażackim, założyć kaski i przez moment poczuć się prawdziwym strażakiem trzymając sikawkę tryskającą z impetem wodą. W tym dniu dzieci z grupy Motyle zaprosiły kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. ,,Trzy świnki". Mali aktorzy z zaangażowaniem wcielili się w swoje role, pokonując tremę i ukazując swoje  talenty sceniczne. Panie też przygotowały niespodziankę - na moment zamieniając  się w dzieci, aby ukazać, jak różne dzieci się zdarzają... i mimo to, że czasami rozrabiają, to  wszyscy je kochają. Były lody, lizaki, a w salach popcorn, seanse filmowe i mnóstwo wspaniałej zabawy.

       

      Zwieńczeniem Dni Dziecka była środa, a to za sprawą kolorowych balonów, które zawisły nad boiskiem przedszkolnym...wypełnionych kolorowymi proszkami holi. Po przebiciu balonów, w powietrzu  pojawił się  spektakularny festiwal kolorów. Bawiliśmy się w rytmie zumby, pośród unoszących się w powietrzu baniek mydlanych... a  Panie chętnym dzieciom malowały buzie. Był to czas radości i niekończącej się zabawy, a uśmiech dziecka w tych dniach... bezcenny.

      Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie i pomoc w realizacji Dni Dziecka. 

    • 26.05.2021
     • DLA CIEBIE MAMO I TATO...

      DLA CIEBIE MAMO I TATO...

      ,,Podaruję mojej mamie, bardzo ważne słowa.

      Kocham Cie i dziekuję - jesteś mi tak droga..."

      ,,Za to,że tata jest tak wspaniały - wręczę mu medal ze złota cały'

      26 maja to najwspanialsze święto dla każdego dziecka. Biedronki z tej okazji przygotowały przedstawienie dla Mamy i zbliżajacego się Dnia Taty. Były wierszyki, wzruszające piosenki, muzyczne życzenia oraz własnoręcznie wyknane laurki. A po powrocie do domu tysiące uścisków i zapewnień...NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE WAS KOCHAMY.

       

    • 24.05.2021
     • DZIEŃ PSZCZOŁY

      DZIEŃ PSZCZOŁY

      W miniony piątek nasze Biedroneczki obchodziły "Dzień Pszczoły". Podczas tego dnia poznały etapy rozwoju pszczoły i ich codzienną trudną pracę, zawód pszczelarza oraz jak powstaje miód.  Dowiedziały się też, jakie znaczenie ma praca tych owadów  dla świata przyrody oraz obserwowały na podstawie plansz i filmu edukacyjnego życie toczące się na łące. Na koniec wykonały pracę plastyczną przedstawiającą pszczoły. To był wspaniały wesoły
      i kolorowy  dzień.


    • 12.05.2021
     • WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

      WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

      Z okazji Dnia Bibliotekarza, grupa Biedronek z przedszkola w Mrowinie, wybrała się do biblioteki szkolnej w Cerekwicy. Pani bibliotekarka, opowiedziała dzieciom o książkach i zasadach ich wypożyczania. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały czytanej przez panią Anitę bajki pt; ,,Proszę mnie przytulić", następnie musiały pokolorować Misia, głównego bohatera czytanej książki. Pani Anita zadała również zadanie domowe dzieciom, by w domu mocno przytuliły rodziców. Zwieńczeniem wyprawy byla zabawa na boisku szkolnym.

    • 30.04.2021
     • WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

      WITAJ MAJOWA JUTRZENKO...

      W przeddzień ,,majowówki" w naszym przedszkolu ponował uroczysty i wzniosły nastrój. Przedszkolaki  uczciły zbliżającą się 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji  3 Maja. W podniosłym nastroju zaśpiewaliśmy hymn, recytowaliśmy wiersz zaczynający się od słów: Kto ty jesteś?...oraz  zaśpiewaliśmy piosenkę,,Jestem Polką i Polakiem...". Mówiliśmy także  o pozostałych majowych świętach: Święcie Pracy i Święcie Flagi. A w sali oglądaliśmy prezentację multimedialną o symbolach narodowych.Dla wszystkich przedszkolaków był to dzień patriotyzmu.

    • 28.04.2021
     • URODZINY MARCHEWKI

      URODZINY MARCHEWKI

      W środę obchodziliśmy Urodziny Marchewki realizowane jako kolejna odsłona projektu ,,Sposób na nudę, czyli...przedszkolna książka kucharska"pod hasłem KTO MARCHEWKĘ CZĘSTO JE, ZAWSZE ZDROWO CZUJE SIĘ! W tym dniu dzieci ubrane na pomarańczowo i zielono z emblematem marchewki na czole, ochoczo przystąpiły do działania, poznając walory zdrowotne tego warzywa. Wysłuchały ilustrowanego opowiadania o ,,Największej marchewce na świecie", zapoznały się z działaniem wyciskarki wolnoobrotowej i wykonały sok marchewkowo-jabłkowy. Jak przystało na urodziny, dzieci zaśpiewały piosenkę,,Urodziny marchewki", wsóplnie zatańczyły i uroczyscie  wzniosły toast sokiem, który przyrządziły. Wszystkim bardzo smakował!!!

       

    • 22.04.2021
     • DZIEŃ ZIEMI

      DZIEŃ ZIEMI

      Co roku 22 kwietnia na całym świecie, Ziemia obchodzi swoje święto. W tym dniu, i w naszym przedszkolu uczciliśmy ten dzień. Dzieci przyszły ubrane w kolory Ziemi a podczas zajęć dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dowiedziały się też, co to jest "recykling",  jak prawidłowo segregować śmieci oraz dlaczego pojemniki na śmieci mają różne kolory?  Wszystkie dzieci  wykonały  pracę plastyczną związaną z tematem zajęć  a na koniec otrzymały certyfikat  "Przyjaciela Ziemi".

    • 26.03.2021
     • ZAJĄCZEK W NASZYM PRZESZKOLU

      ZAJĄCZEK W NASZYM PRZESZKOLU

      Choć do Wielkanocy jeszcze trochę czasu, to dzisiaj w naszym przedszkolu panował świąteczny i radosny nastrój. W piątkowe przedpołudnie do naszego przedszkola w Mrowinie zawitał zajączek w towarzystwie koguta i kurki złotopiórki. Zanim rozdał prezenty, dzieci zebrane w ogrodzie przedszkolnym odśpiewały  hymn do zajączka i rozwiązały wielkanocne zagadki. Śmiechu i radości było co niemiara...Dziękujemu zajączku za piękne prezenty i życzymy Wesołych Świąt.

    • 22.03.2021
     • WIOSNA, ACH TO TY...

      WIOSNA, ACH TO TY...

      Dzisiaj rano niepodziewanie zapukała do naszych przedszkolnych drzwi...A kto? ...Wiosna!!! Piękna i radosna... tak długo wyczekiwana. Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty...

      W naszym ogrodzie przedszkolnym pożegnaliśmy Panią Zimę a powitaliśmy Panią Wiosnę! Wszyscy cieszymy się z tego, że dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, przyroda budzi sie do życia, przylatują ptaki i w naszych sercach od razu robi się radośniej.

       

    • 12.03.2021
     • DZIEŃ MATEMATYKI

      W piątek, 12 marca przedszkolaki obchodziły Dzień Matematyki. Powszechnie wiadomo, że ,,matematyka jest królową nauk".Rozumienie jej jest wielką sprawnością, zaś stosowanie wielkim dokonaniem prowadzącym do rozwoju w każdej dziedzinie naszego życia.Dlatego przedszkolaki od najmłodszych lat zaglębiają tajniki tej nauki i doskonalą swoje umiejętności poprzez zabawę.

    • 08.03.2021
     • DZIEŃ KOBIET

      DZIEŃ KOBIET

      ,,Marzec pięknie się wystroił, pośród dzieci w kole stoi i gromadkę uśmiechniętą, pyta : jakie dzisiaj święto? Zapamiętaj sobie! Dzisiaj jest Dzień Kobiet!"

      8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku.Wtedy swoje święto obchodzą wszyskie kobiety zarówno te duże , jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z naszej grupy wraz z panią Arletą przygotowali słodki poczęstunek - upiekli babeczki.Odbył się też pokaz mody, tańce i konkursy, a nasze wspaniałe koleżanki otrzymały dyplom super dziewczyny. Chłopcy tego dnia zachowywali się jak prawdziwi gentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni...a z  dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień. 

    • 25.02.2021
     • DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO

      DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO

      Dnia 25 lutego obchodziliśmy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W tym dniu dużo mówiliśmy o puchatych białych niedźwiadkach, dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na ich temat  np.  dlaczego zakrywają łapką czarny nosek?.  Na koniec była zabawa  w  " Stary niedźwiedz mocno śpi".  Dzieci ubrane na biało, z opaskami z niedźwiadkiem, przez moment mogły wczuć sie w rolę tego drapieżnika. 

    • 26.02.2021
     • DZIEŃ DINOZAURA

      DZIEŃ DINOZAURA

      ,,Dzisiaj te olbrzymie gady na półeczkach stoją,

      a dzieciaki-przedszkolaki wcale się nie boją.

      Z klocków Lego, plasteliny, z drzewa i plastiku,

      dinozaury to zabawki - rodem z archaiku..."

      Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować ludzi, a w szczególności dzieci.  I tak też jest w naszym przedszkolu. W piątek  nasza sala przemieniła się w krainę dinozaurów. Dzieci poszerzyły wiedzę o dinozaurach, rozwiazując zagadki, słuchały odgłosów tych zwierząt, odszukiwały cienie i sylwety dinozaurów, bawiły sie w paleontologów, oglądały wybuch wulkanu, a  przy muzyce odbyły marsz dinozaurów. Hitem okazała się personalizowana  opowieść ,, W gnieździe dinozaura". Po południu dzieci na dużym ekranie obejrzały ,,Przygodę z dinozaurami" oraz ,,Bibi i jajo dinozaura".Dzieciom zapewne na długo pozostanie w pamięci ten dzień ...Dzień Dinozaura.

    • 17.02.2021
     • DZIEŃ KOTA

      DZIEŃ KOTA

      "Dzień bez kota? Niemożliwe!"

      17 lutego obchodzony jest co roku Dzień Kota. W tym też  dniu w naszym przedszkolu pamiętaliśmy  o naszych czworonogach. Dzieci przebrane za kotki brały udział w zabawach i konkursach. Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci otrzymały specjale ordery.

    • 12.02.2021
     • W KARNAWALE SAME BALE...

      W KARNAWALE SAME BALE...

      ,,W karnawale, w karnawale, dookoła same bale.                                                                                   Gdy orkiestra pięknie gra, dobry humor każdy ma..."

      Jak co roku, dzieci czekały na ten dzień z dużą niecierpliwością, aż w końcu nadszedł...W piątek nasza sala zamieniła się w miejsce kolorowe, pełne karnawołowego wdzięku i gotowe na szaloną i radosną zabawę. Dzieci pięknie poprzebierane, w stroje superbohaterów i piękne księżniczki zaprezentowały się na czerwonym dywanie. A potem zaczęły się pląsy i zabawy. W rytmie karnawałowej muzyki i  nastroju szybko  upływały chwile spędzone na wspólnej zabawie. Był to dla dzieci i nie tylko... czas radości i dobrego humoru. Dzieci już czekają na kolejny rok i kolejny balik karnawałowy. Z pewnością powrócimy z nową energią i nowymi pomysłami.

       

    • 05.02.2021
     • TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH- ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

      TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH- ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

      Dzieci z grupy Biedronki w dniu 05.02.2021 zakończyły realizację ogólnopolskiego projektu ,,Tydzień Bajek Polskich". Głównym celem projektu było zainteresowanie dzieci bajkami  dzieciństwa ich rodziców. Były to przygody Bolka i Lolka, Reksia, Smoka Wawelskiego i Kucharza Bartoliniego z bajki ,,Porwanie Baltazara Gąbki" oraz  Misia  Kudłatka.Podczas całego przedsięwzięcia  dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek, wspólnie bawiły się z bohaterami, z zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania. Dzieciom najbardziej spodobała się bajka o Reksiu. Z wielką chęcią podjęły zadanie  napisania z panią listu do swojego ulubionego bohatera.W nagrodę wszystkie Biedronki otrzymały pamiątkowe dyplomy Znawców Bajek Polskich oraz obejrzały wybraną bajkę o Reksiu.Był to bardzo ciekawy i fascynujący tydzień.

    • 01.02.2021
     • TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

      TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

      W tym tygodniu rozpoczęliśmy przygodę z projektem ,,Tydzień Bajek Polskich".Podczas pierwszego dnia towarzyszyło nam jedno z najbardziej znanych polskich rodzeństw, czyli Bolek i Lolek. Dzięki nim, oglądając bajkę ,,Deszczowe wakacje" dowiedzieliśmy się, jak nie nudzić się podczas deszczu oraz przypomnieliśmy sobie jakie czynnosci higieniczne należy wykonywać każdego ranka po przebudzeniu. Powstały piękne obrazy malowane farbami z postaciami Bolka i Lolka oraz poznaliśmy wiele  ich przygód  z książek czytanych przez nasze panie.

    • 29.01.2021
     • WIELKIE PUZZLOWANIE - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

      WIELKIE PUZZLOWANIE - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PUZZLI

      Puzzle znają chyba wszyscy. To rozrywka, która potrafi połączyć pokolenia.Tak się stało również w naszej grupie Biedronek. Cały dzień odbywało się  wielkie puzzlowanie. Ułożyliśmy wszystkie puzzle, jakie mieliśmy dostępne w naszej sali. Układaliśmy nawet samodzielnie zrobione puzzle z pocztówek z kwiatowymi  motywami. Dowiedzieliśmy się, jak powstają puzzle oraz poznaliśmy różne rodzaje puzzli: piankowe, 3d,art-puzzle, tekturowe, drewniane, magnetyczne, puzzle dla dorosłych i dzieci. Najwiekszą popularnością cieszą się jednak  tradycyjne puzzle papierowe. Puzzle stanowią doskonałą zabawę edukacyjną i są godne polecenia na kreatywny prezent. 

    • 22.01.2021
     • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

      DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

      Kto nie zna przyjaciół ze Stumilowego Lasu... Kubusia, Tygryska,Królika, Kłapouchego, Prosiaczka,Kangurzycy, Maleństwa, Pana Sowy i oczywiście Krzysia.Wszystkie dzieci na całym świecie znają i uwielbiają tych bohaterów oraz ich wesołe przygody. I my też, dlatego obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Były zabawy z postacimi z bajki, wylepialiśmy portret Kubusia z plasteliny, słuchaliśmy czytanych opowiadań ,,Dzionek szalonek Kubusia Puchatka" oraz oglądaliśmy na dużym ekranie ,,Nowe przygody Kubusia Puchatka".Wiemy, ze Kubuś lubi miodek i my też... dlatego na zakończenie dnia dostaliśmy ,,małe co nieco" oraz dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.

       

    • 27.01.2021
     • CHCESZ BYĆ ZDROWY JAK RYBA - JEDZ CODZIENNIE WARZYWA

      CHCESZ BYĆ ZDROWY JAK RYBA - JEDZ CODZIENNIE WARZYWA

      Dzisiaj realizowaliśmy kolejną odsłonę projektu ,,Przedszkolna książka kucharska, czyli... przedszkolny sposób na nudę" i zrobiliśmy pyszne, kolorowe kanapki z warzywami, które lubimy. Samodzielnie przygotowane śniadanie wszystkim bardzo smakowało.

    • 22.12.2020
     • PRZEDSZKOLNA WIGILIA

      PRZEDSZKOLNA WIGILIA

      We wtorek 22 grudnnia br. dzieci z przedszkola w Mrowinie uczestniczyły w Wigilii. W tym dniu w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera.Na początku odbył sie przegląd kolęd i piosenek świątecznych, po czym wszyscy zebraliśmy się w holu szkoły przy choince. Czekał tam fotel dla niezwykłego gościa, który jednak  nie pojawił się osobiscie...ale  zostawił list i prezenty dla dzieci. Potem wszyscy udaliśmy sie na stołówkę, aby zasiąść do  wigilijnych stołów i zjeść tradycyjny barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz pyszną rybkę. W dobrych nastrojach powróciliśmy do sal i rozpakowaliśmy prezenty. Bardzo dziękujemy Gwiazdorkowi za upominki.smileyheartsmiley

    • 21.12.2020
     • POWITANIE ZIMY

      POWITANIE ZIMY

      21 grudnia dzieci z grupy Biedronki powitały pierwszy Dzień Zimy. Tego dnia dominowały białe stroje. Dzieci wysłuchały opowiadania o Pani Zimie, rozwiązywały  zagadki zwiazane z zimową aurą i ozdabiały sukienkę Pani Zimy. Najwięcej radości sprawiła dzieciom bitwa na śnieżki - kulkami z papieru. Oczywiście Pani też się oberwało...Zwieńczeniem zimowych  zabaw było wspólne zdjęcie z Panią Zimą i Śnieżynką. 

    • 07.12.2020
     • NIEZNANY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU...

      NIEZNANY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU...

                  W noc mikołajkową do naszego przedszkola zakradł się nieznany osobnik... Pan Dyrektor wraz z naszym woźym - p. Andrzejem przeprowadzili śledztwo i ... nakryli włamywacza. Okazało sie, że był to św. Mikołaj, który każdej grupie zostawił pod choinką worek z prezentami. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy rano okazało się, że zniknęło ciasteczko, mleczko i marchewka, którą wcześniej zostawiliśmy w sali dla Mikołaja, a pod choinką leżał duży worek.... a w nim prezenty. Mogliśmy obejrzeć całą nagraną akcję śledzenia  Mikołaja oraz jego  ucieczkę z przedszkola. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie.  Bardzo dziękujemy Mikołaju za podarunki!!! smileyheart

    • 25.11.2020
     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      Czy to jutro, czy to dziś,

      wszystkim jest potrzebny miś...

      Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. I mimo że nie mogliśmy przynieść do przedszkola ukochanego misia, bawiliśmy się doskonale. Otrzymaliśmy list od Kubusia Puchatka z zadaniami
      do wykonania: było rozpoznawanie bajkowych misiów, ciekawostki o niedźwiedziach- polarnych
      i brunatnych, pandach i ,,misiach’’ koala. W grupach wylepialiśmy różnymi materiałami sylwety misiów. Wraz z panią upiekliśmy misiowe ciasto i udekorowaliśmy je, a potem...mniam, mniam...Było pyszne!

    • 30.11.2020
     • ANDRZEJKI

      ANDRZEJKI

              Dzisiejsze Andrzejki były strzałem w dziesiatkę. Dzieci fantastycznie poprzebierane, wcieliły się w różne role: księżniczek, wróżek, rycerzy i policjantów. Nie zabrakło też wampira, zawodnika teakwondo i cowboya.Wróżka Arletiana miała pełne ręce roboty - to wróżyła lejąc wosk, to wróżyła z serc z imionami ,,przyszłych żon i mężów" oraz zawodami, jakie mogą w przyszłości wykonywać dzieci. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też wrożba z butami. A potem były tańce i zabawy. Na zakończenie raczyliśmy się pysznymi pączkami. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji Andrzejek.smileyheartyes

    • 27.11.2020
     • DZIEŃ BURAKA

      DZIEŃ BURAKA

      ,,Ma okrągły brzuszek i ogonek mały.

      Będzie z niego na obiad  barszczyk doskonały"

      Po raz pierwszy obchodziliśmy w przedszkolu takie święto. Dzieci wzbogaciły wiedzę o właściwościach zdrowotnych buraków, smakowały buraka pod różną postacią: soku, barszczu czerwonegoi  surówki
       z buraków. Mówiliśmy też o burakach cukrowych, poznając ,drogę od buraka do lizaka, a na zakończenie w grupach malowaliśmy dużego buraka.

    • 23.11.2020
     • DZIEŃ KREDKI

      DZIEŃ KREDKI

      ,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

      kolorowe kredki bardzo lubią mnie..."

      Tymi słowami rozpoczęliśmy Dzień Kredki w grupie Biedronek. Dzieci przebrane w ulubiony kolor kredki, poznały ilustrowaną bajkę o zielonej kredce, różne rodzaje kredek: świecowe, wodne, pastele olejne i suche. Miały możliwość rysowania nimi. Zaśpiewały piosenkę ,,Kolorowe kredki"
      a następnie  wykonały ilustrację do piosenki. Na zakończenie otrzymały dyplom za udział w zabawach
      i medal z okazji Dnia Kredki.