• "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

B. Franklin

• Świetlicowe Koło Naukowe zakończyło 4 etap programu "Być jak Ignacy"

• Nasze Świetlicowe Koło Naukowe 31 maja zakończyło ostatni etap zmagań programu dla małych Naukowców "Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość".

Dokładnie przez 8 miesięcy dzielni ochotnicy zdobywali wiedzę z różnych dziedzin, takich jak: energia, ekologia, transport oraz świat wirtualny. W każdym z etapów mieli spotkanie z ciekawą osobistością: naszym Panem Dyrektorem, Panią Agatą Kowalczuk, Panem Przemkiem oraz Panią Karoliną Gładysiak.

Pomimo nauczania zdalnego nie poddawali się i dzielnie odkrywali tajniki nauki nawet podczas spotkań online. Każdy etap zakończył się projektem, który był uwieńczeniem zdobytej wiedzy.

W ostatnim etapie nasi mali Naukowcy musieli odpowiedzieć na pytanie: jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu?

Jeśli chcecie zobaczyć efekt ich pracy, to zachęcamy do obejrzenia filmiku:

Naszym zdaniem dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem. Na wyniki za ostatni etap musimy poczekać do 15 czerwca. Wszystko zależy od oceny zadań końcowych, między poszczególnymi kołami naukowymi jest bardzo niewielka ilość punktów. Trzymajcie mocno kciuki za nasze Cerekwickie Świetlicowe Koło Naukowe.

Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym również będziemy mogli bawić się nauką, zdobywać nową wiedzę i rywalizować z innymi kołami.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia