• "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę."

      B. Franklin
    •  

       

       

      • Spotkanie z Doktorem Zgubą oraz Jego pomocnikiem Bałwanem Olafem

      •  

         

        16 grudnia 2020 roku uczniowie klas 1 oraz 2 odbyli wizytę u Doktora Zguby oraz Jego pomocnika Bałwana Olafa. Wizyta trwała 20 minut i nikt się nie bał. Wręcz przeciwnie przez cały czas na twarzach dzieci gościł uśmiech.

        Spotkanie z niezwykłym Medykiem z fundacji Dr Clown odbyło się za pośrednictwem google meet. Doktor Zguba tego dnia miał bardzo dużo pacjentów, którzy stosowali się do wszystkich Jego zaleceń. Oczywiście jak każdy Lekarz miał On swojego pomocnika, którym był Bałwan Olaf.

        Z początku mali pacjenci musieli pomóc Olafowi oraz Doktorowi Zgubie odnaleźć się na wzajem, gdyż wśród tłumu pacjentów stracili się z oczu. Następnie dzieci wraz z Olafem za pomocą czarów pomogli Doktorowi Zgubie odnaleźć nos. Wszyscy wspólnie czarowali i żonglowali oraz mogli podziwiać sztuczki Olafa. 

        Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i uśmiechy nie schodziły z ust. Na koniec nasi pacjenci otrzymali od Olafa i Doktora Zguby zalecenia i receptę:

        1. 12 uśmiechów na śniadanie

        2. 150 uśmiechów na obiad

        3. 382 uśmiech do wszystkich w koło w ciągu dnia

        4. Jeść warzywa i owoce

        5. Dobrze się uczyć, aby być mądrym

        6. Zrobić 5 głupich min do lustra codziennie

        7. Mówić codzinnie: Jestem super!

        Z pewnością jeszcze, kiedyś skorzystamy ze "Śmiechofonu" oraz pomocy Olafa oraz Doktora Zguby, którzy pomogli poprawić nam nastroje.

         

    •  

       

       

        •        Świetlicowe Koło Naukowe - 2 etap

        • Świetlicowe Koło Naukowe, które zostało stworzone na potrzebę programu "Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość" działa pomimo nauczania zdalnego.

          Nasi młodzi Naukowcy biorą bardzo aktywny udział w cotygodniowych spotkaniach Świetlicowego Koła Naukowego. Z każdego spotkania wychodzą z nową wiedzą, która ich wzbogaca. Natomiast my Opiekunowie jesteśmy co tydzień zadziwieni genialnymi pomysłami na rozwiązanie poruszanych problemów, co daje ogromną nadzieję, że dzięki Nim świat w przyszłości będzie dużo lepszy i udoskonalą wiele dziedzin naszego życia. 

          Z początkiem grudnia rozpoczęliśmy 2 etap programu, w którym poruszamy bardzo ważny dla naszego życia temat ekologii. W tym etapie poruszamy takie tematy jak: powietrze, odpadki, woda oraz bioróżnorodność.

          Podczas pierwszego grudniowego spotkania nasi Naukowcy obserwowali doświadczenie, które wyjaśniało im w jak smog powstaje latem, a w jak zimą. Doświadczenie pokazało im jaka jest zasadnicza różnica w tej kwestii. Dowiedzieli się również w jaki sposób mogą sprawdzić swoją własną jakość powietrza. Na szczęście okazało się, że jest ona całkiem niezła w przeciwieństwie do dużych miast.

          Podczas drugiego spotkania rozmawialiśmy o odpadkach i zapoznaliśmy się z ogromnym problemem jakim jest "wielka oceaniczna plama śmieci". Dzieci były ogromnie poruszone tym co zobaczyły na zdjęciach i same zaczęły wyszukiwać ciekawostki, którymi dzieliły się podczas spotkania. Dyskusja na ten temat pokazała, że nasi Uczniowie mają ogromną świadomość, dlaczego należy właściwie segregować śmieci i dbać o środowisko. 

          W tym etapie zostały nam do poruszenia jeszcze 2 zagadnienia. Czeka nas również spotkanie z naszym Ekspertem, a także podobnie jak w poprzednim etapie będziemy musieli wykonać pracę na zaliczenie.

          Pierwszy etap programu, w którym poruszaliśmy zagadnienia związane z energią zakończył się 30 listopada. Uczniowie pomimo, iż spotkania odbywały się zdalnie wykonywali również doświadczenia, które pomagały im lepiej zrozumieć omawiany temat. Dzięki spotkaniu z naszym Panem Dyrektorem, który był Ekspertem podczas jednego ze spotkań, prąd elektryczny nie ma dla naszych Naukowców żadnych tajemnic.

           

                                                                   

           

    •  

       

      •                                                     Grudzień przywitał nas śniegiem                                  

      • Na początku grudnia zostaliśmy bardzo zaskoczeni śnieżnym puchem. 3 grudnia 2020 roku spadł śnieg, który wywołał w nas mnóstwo radości i ekscytacji.


        Pierwszy raz od czasu jesiennego nauczania zdalnego poczuliśmy się normalnie, pozwoliliśmy sobie na chwilę zapomnienia i relaksu na śniegu, co dodało nam mnóstwa optymizmu i energii. Choć zostaliśmy rozłączeni i nie możemy się spotykać w większej grupie, to cały czas pamiętamy i tęsknimy. Cały czas czujemy w sobie potrzebę integracji i dzielenia się radością. Tak też stało się tym razem, chcieliśmy podzielić się radością wywołaną przez pierwszy śnieg. 

        Zobaczcie nasze zabawy na śniegu, oby więcej takich dni, które pozwalają nam na chwile zapomnienia.

                   

                                       

    •  

       

       

      •                                               Zapraszamy na spotkania MEET

      •  

        Od poniedziałku 6 grudnia zapraszamy wszystkich uczniów klas 1 - 3 na spotkania MEET, podczas których będziecie mogli porozmawiać ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy.

        Wiemy jak ważny jest dla Was kontakt z koleżankami i kolegami z klasy oraz z klas równoległych. Nie wszyscy mają jednak możliwość oraz śmiałość, aby odezwać się do swoich rówieśników. Chcemy Wam w tym  pomóc, dlatego zapraszamy co tydzień na spotkania MEET, które będą odbywać się od poniedziałku do środy.

        W poniedziałki na godzinę 14:00 zapraszamy uczniów klas 1.

        We wtorki na godzinę 14:00 zapraszamy uczniów klas 2.

        W środę na godzinę 14:00 zapraszamy uczniów klas 3. 

        Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was od godziny 14:00

      • Już wkrótce

        Strona jest w trakcie tworzenia