• Tradycje wielkanocne w naszym przedszkolu

     • Przed nami kolejne święta naznaczone pandemią. Niestety obostrzenia nie ominęły również przedszkolaków, którzy, podobnie jak starsi koledzy, od dziś muszą pozostać w domach. Na szczęście już wcześniej zdążyli się do świąt całkiem pięknie przygotować! Udekorowali przedszkole, poznali obyczaje świąteczne, zasiedli do wielkanocnego stołu. Nic dziwnego, że na wieść o tym drużyna Zajączka  przyniosła im prezenty. Zobaczcie zresztą sami! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, a już wkrótce dołączymy relację filmową. Oj, będzie się działo!

     • Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

     • Raz w roku przypada taki dzień, kiedy to Pani Zima spotyka się z Panią Wiosną i obie damy walczą, która z nich jest silniejsza... Oczywiście jak zawsze i tym razem 21 marca z potyczki zwycięsko wyszła Pani Wiosna, przynosząc ciepłe słońce, pachnące kwiaty oraz budząc zwierzęta z zimowego snu.

      Tradycyjnie razem z Panią Zimą pożegnaliśmy Marzannę i przeszliśmy w kolorowym wiosennym korowodzie po naszym przedszkolnym podwórku, ciesząc się, że dni będą teraz coraz cieplejsze i dłuższe. A po spacerze wzięliśmy się ostro do pracy w ogródku. Takie z nas dzielne i pracowite przedszkolaki! 

     • Jak tu Was nie kochać?

     • Drodzy Uczniowie,

      Dzisiaj przed drzwiami wejściowymi do szkoły (zarówno frontowymi, jak i od strony boiska) czekały na nas TAAAKIE napisy i rysunki! Anonimowemu Wielbicielowi (albo Wielbicielom, bo mamy nadzieję, że to nie jest odosobniony przypadek) dziękujemy i zapewniamy o wzajemności...

      Nauczyciele i Pracownicy z Przybrodzkiej 1.

     • Tryb pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy

     • Na podstawie obecnie obowiązujących rozporządzeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy obowiązuje:

      - praca zdalna dla wszystkich klas szkoły podstawowej do 9 kwietnia br.

      - praca zdalna dla wszystkich grup przedszkolnych 29 marca - 9 kwietnia br. 

      Istnieje jednak możliwość sprawowania opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej możliwości prosimy o zgłoszenie tego zamiaru koniecznie z wyprzedzeniem jednego dnia pod adresem: arleta.lech@zsp-cerekwica.pl (przedszkole) i mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl (szkoła podstawowa). Jednocześnie informujemy, że od 29 marca do 9 kwietnia br. odwołane są również wszystkie pozostałe zajęcia odbywające sie na terenie szkoły. 

     • Fundusz Uczniowski

     • Samorząd Uczniowski wspólnie z Radą Rodziców ogłasza start nowego projektu w naszej szkole - FUNDUSZ UCZNIOWSKI. Jest to projekt, który zakłada, że uczniowie z klas IV - VIII sami mogą wykorzystać 1500zł na dowolnie przez siebie wymyślony cel. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek. (Wniosek i regulamin dostępne są w zakładce Szkoła -> Samorząd uczniowski oraz w dzienniku LIBRUS w zakładce Organizacja -> pliki szkoły.) Zapraszamy uczniów z klas IV - VIII do udziału.

     • WIOSENNE POEZJOWANIE

     • Wczoraj emocjonowaliśmy się sukcesem sportowym Wiktora, a dziś w Światowym Dniu Poezji, który przypada 21. marca, czyli pierwszego dnia wiosny, wracamy do "Wiosennego poezjowania".

      W czwartek, 18. marca, odbył się etap szkolny IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić recytatorów, którzy będą naszymi ambasadorami w konkursie finałowym.

      Po długich i trudnych obradach jury zadecydowaliśmy, że w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” 2021 roku w poszczególnych kategoriach reprezentować nas będą:


      KLASY 1-2: Mikołaj (1b), Nikola (2b), Kinga (2b)
      KLASY 3-4: Franciszka (3a), Zofia (3a), Laura (4)
      KLASY 5-6: Filip K. (6a)
      KLASY 7-8: Zuzanna J. (7)

      Trzymamy kciuki za powodzenie w finale!

     • WIKTOR NA MEDAL!!!

     • Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, że WIKTOR SZATAN, uczeń klasy 6a, zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SPARTAN ROKIETNICA Taekwondo Olimpijskie wywalczył brązowy medal  Pucharu Polski w kategorii wiekowej kadet!!! 

      Gratulujemy Wiktorowi, Trenerom, całemu Klubowi oraz dumnej Rodzince! Brawa dla Was Wszystkich! (Zdj. MUKS Spartan Rokietnica)

     • Czy to jeszcze zima?

     • Nie! W naszych sercach, bez względu na pogodę czy przygnębiającą

      rzeczywistość, zdecydowanie jest już  WIOSNA!!!

      I takiej właśnie wiosny w sercach życzy Wam cała szkoła w Cerekwicy!

      Za wyczarowanie kwietnej łąki serdeczne podziękowania składamy Poli, Hani, Weronice, Juli oraz Paniom: Natalii i Katarzynie. Brawa Dziewczyny! Wasza praca, chociaż nieco efemeryczna, sprawiła dziś (19 marca 2021 r.) ogromną frajdę wszystkim, którzy zerkali w stronę szkolnego boiska przy ul. Przybrodzkiej 1. 

     • Świąteczna Zbiórka Żywności !!!

     • Szkolne Koło Wolontariatu LEPSZE JUTRO organizuje świąteczną zbiórkę żywności oraz środków czystości dla potrzebujących rodzin z Naszej Szkoły będących w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jeden produkt więcej w naszych zakupowych wózkach, pewnie nie będzie dla większości z nas dużym obciążeniem finansowym, a może sprawić, że kogoś święta będą piękniejsze. Pamiętajmy, że wspólnymi siłami możemy więcej (co już niejednokrotnie Państwo udowodnili). Zbiórka będzie trwać do 26.03.2021r. również w czasie przejścia na naukę zdalną. Artykuły prosimy zostawiać w dyżurce szkoły podstawowej. Z góry dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc.

      Pozdrawiamy, wolontariusze oraz opiekunowie szkolnego koła.

    • ZIELONO MI!
     • ZIELONO MI!

     • Siedemnastego marca obchodzone jest ważne święto dla wszystkich Irlandczyków, czyli Dzień św. Patryka. Pani Iwona Wiśniewska postanowiła zaadaptować ten sympatyczny dzień na nasz cerekwicki grunt i ogłosiła 17. marca Dniem Koloru Zielonego.

      Oj działo się, działo! Zarówno w szkole, w zdalnych klasach, a przede wszystkim w wielu kuchniach naszych uczniów i nauczycieli królował zielony. Podstawą menu tego dnia były shrekowe specjały: zielone deserki, słodycze, naleśniki, które może na pierwszy rzut oka nie budziły zaufania, ale potem okazały się strzałem w dziesiątkę! Dawidowi i jego mamie udało się nawet skomponować cały obiad w wersji green. Gratulujemy pomysłowości!

      W szkole mieliśmy też mnóstwo atrakcji. Rozbrzmiewały irlandzkie dźwięki, były quizy na temat zielonej wyspy, a klasę 2b odwiedził gość specjalny, czyli mama Maximiliana, która doskonale Irlandię zna. Pani Agnieszka opowiedziała uczniom skąd się w ogóle to święto wzięło, kim był św. Patryk, co symbolizują kolory flagi i dlaczego kolor zielony dominuje podczas obchodów 17 marca. Zapoznała ich z krajobrazem, legendami oraz tańcem irlandzkim. Ponadto wspólnie wykonali skrzata Leprikona, zbierali złote jajka na końcu tęczy i oczywiście próbowali nauczyć się tańca! 

    • MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!
     • MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!

     • Przekonać się można było o tym w poniedziałek w naszej Szkole, zarówno tej tradycyjnej, jak i zdalnej. Pomysł obchodzenia Dnia Matematyki podrzuciła Pani Katarzyna Zimowska, a za jej przykładem poszli inni nauczyciele, którzy z powodzeniem zaczęli doszukiwać się śladów królowej nauk w swoich dziedzinach (wiedzieliście, że plastyka jest bardzo matematyczna?, jeśli nie Pani Mirka Wam to na pewno uzmysłowi!) oraz uczniowie.

      Klasa 3b postanowiła zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami odbiegającymi od tych standardowych, szkolnych, ale z wykorzystaniem dotychczas nabytych wiadomości i umiejętności matematycznych. Pracując z ogromnym zaangażowaniem w grupach uczniowie stworzyli rysunki dzięki połączeniu liczb wg kolejności, znaleźli ukryte wśród liczb prostokąty i kwadraty, odczytali zaszyfrowane hasło, odkodowali nazwy państw i wpisali w okienka diagramu. Na koniec znaleźli też odpowiedni klucz do skrzyni skarbów piratów. Ich koledzy z 3a w ramach dodatkowych zajęć matematycznych zaprzyjaźnili się z symetrią osiową i figurami geometrycznymi, wykorzystując do tego tablicę multimedialną. Określili miejsce matematyki w praktyce, a na koniec wykonali testy. Jeśli otrzymamy relacje z pozostałych klas nie omieszkamy się Wam pochwalić!

      Faktycznie, matematyka jest wszędzie i każdy jest w stanie jej sprostać, a nawet matematykę można polubić, nie zdając sobie sprawy. „Czasem ot tak mimochodem, coś czegoś staje się powodem”.

     • Nasza "Alma Mater", czyli Szkoła w Mrowinie (z oddziałami w Cerekwicy).

     • Zwykliśmy powtarzać, że we wrześniu 2020 roku przy ulicy Przybrodzkiej 1 w Cerekwicy ruszyła nowoczesna szkoła z dobrymi tradycjami. Dzięki zbiorom Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego możemy o naszych korzeniach dowiedzieć się nieco więcej.

      Zainteresowanych historią Szkoły w Mrowinie (i oddziałów, które przez krótki czas mieściły się w cerekwickim Dworze Baarthów) odsyłamy na profil fb Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy w swoich domowych zasobach posiadają pamiątki i informacje na temat naszej "Alma Mater", do dzielenia się wspomnieniami.

     • Nauczanie zdalne dla klasy 2a !!!

     • UWAGA !!!

      Klasa 2a Szkoły Podstawowej udaje się na  kwarantannę i nauczanie zdalne od 13.03 do 21.03

      Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej sprawy przesyłane będą za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS

     • UWAGA - zawieszenie zajęć w grupie PSZCZÓŁKI !!!

     • W związku z wystąpieniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u pracownika przedszkola informujemy, że Grupa PSZCZÓŁKI (tylko dzieci należące do tej grupy) przechodzą w tryb pracy zdalnej od 15.03 do 19.03. 

      Jednocześnie informujemy, że na podstawie przesłanej listy dzieci skontaktuje się z Państwem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Poznania z informacją o nałożeniu kwarantanny na dzieci z Grupy Pszczółki w okresie od 12.03 do 19.03. Kwarantanna zostanie nałożona tylko na dzieci z grupy przedszkolnej, które miały kontakt w minionym tygodniu z zakażonym pracownikiem, nie dotyczy ona pozostałych członków ich rodzin.

     • TELEFON ZAUFANIA - dla uczniów i rodziców

     • Przypominamy, że na czas pracy zdalnej w szkole działają dwa nr telefonów zaufania dla uczniów i rodziców. Zapraszamy wszystkie osoby mające potrzebę kontaktu z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Można dzwonić lub wysłać sms z prośbą o kontakt.

      Psycholog tel. 791 152 358 dostępny w godz. 14.00-17.00
      Pedagog tel. 791 152 486 dostępny w godz. 9.00-12.00

     • Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie!

     • W naszej szkole staramy się, żeby każdy czuł się dobrze "niezależnie od święta", ale nie przeszkadza to, aby 8. marca poczuć się wyjątkowo, prawda? Tak też było na Przybrodzkiej 1. dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Kobiet.

      Z racji pandemii świętowaliśmy na różne sposoby: zdalnie i stacjonarnie. Były quizy, zabawy, kwiaty, symboliczne upominki, a przede wszystkim mnóstwo radości. Trzeba przyznać, że chłopcy z KAŻDEJ KLASY wykazali się ogromną pomysłowością: dla przykładu panowie z 6b przygotowali dla koleżanek test z Minecrafta, w którym... sami nie mieli sobie równych! Dziewczyny z klasy siódmej otrzymały życzenia jakich nie powstydziłby się nawet mistrz Adam. Trzecioklasiści wyczarowali piękne kubeczki i przepyszne muffinki. Tymon wykupił chyba wszystkie tulipany z okolicznych kwiaciarni i obdarowywał nimi napotkane Panie w szkole, natomiast uczniowie, którym po drodze z biblioteką, przygotowali wspólnie wiosenno-kwiatowe dekoracje, zdobiące teraz sekretariat, pokój nauczycielski i gabinet pani Marioli. Z muzycznymi pozdrowieniami pospieszył Samorząd Uczniowski, a Pan Dyrektor życzył wszystkim Adresatkom dzisiejszego sympatycznego święta spełnienia marzeń oraz żeby koledzy pamiętali o nich nie tylko 8 marca.

      Życzeniom nie było końca. To był naprawdę radosny dzień. Zobaczcie zresztą sami!