• KONCERT - Mirek i Magdalena Czyżykiewicz

     • Serdecznie zapraszamy na Koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, który odbędzie sie 12 czerwca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. 

      Wejściówki na koncert w cenie 50 zł do nabycia w szkole.

      Wszystkie informacje pod nr telefonu: 605144602.

     • Przedszkolaki z Mrowina z wizytą w teatrze

     • 19 maja nasze przedszkolaki wybrały się do Poznania, aby obejrzeć spektakl "Jaś i Małgosia" oparty na baśni braci Grimm. Przedstawienie bardzo przypadło wszystkim do gustu. 

      Twórcy spektaklu wykorzystali  motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostali wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, musieli zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, skończyło się dobrze.

      I tak na przykład Baba Jaga nie została spalona w piecu tylko w nim zamknięta, a dobroduszny leśny duszek sprawił, że  miała tam towarzystwo złej macochy. 

      Piękne kostiumy połączone z maską urzekły dzieci, a scenografia wprowadziła  widza w magiczny świat teatru. Tu dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znalazły się: to na ganku domu Jasia i Małgosi, to w magicznym lesie, a już za chwilę w chatce z piernika Baby Jagi. Emocji, śmiechu i trochę strachu było co niemiara. Dzieci obserwowały co się działo na scenie z niezmąconą uwagą, spontanicznie reagując na wzruszające , dowcipne i pouczające perypetie. Dorośli zresztą teżświetnie się bawili. 

      A sama przejażdżka dwupiętrowym autokarem była dla dzieci dużym przeżyciem. Do Poznania Koniki Polne i Żuczki jechały na górze, w powrotnej drodze odwrotnie - Mrówki i Motylki do góry, a Koniki  na dole.

     • Nasi olimpijczycy z przedszkola

     • To był tydzień naukowych zmagań dla przedszkolaków z naszej gminy. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nim drużyn z Mrowina. 

      Najpierw zespół w składzie Nina, Aleks, Ola i Oliwier, wybrał się do Logicusa w Rokietnicy na Olimpiadę Czterech Żywiołów, gdzie zaprezentowali eksperyment o nazwie Lampa lawa. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i ostatecznie wszystkie 3 drużyny zajęły I miejsce. 

      10 maja  Koniki Polne brały  udział w Olimpiadzie Matematycznej dzieci 6-letnich, organizowanej przez Przedszkole Bajeczka. Do zmagań przystąpiło 7 placówek z Gminy Rokietnica: Ptasie Radio, Leśna Chatka, ZSP Cerekwica, ZSP Napachanie, Logicus, 4 Pory Roku, Przedszkole Bajeczka.

     • Wycieczkowy zawrót głowy! Kronika wyjazdów 9-13 maja

     • Trzeci tydzień maja upływa nam pod znakiem wyjazdów. Po długim okresie pandemii, obowiązywania maseczek oraz różnych obostrzeń, wreszcie mogliśmy ruszyć w drogę, a jak ruszyliśmy to od razu z przytupem! 9 maja na wycieczki wybrało się aż 7 klas, a wkrótce w ich ślad poszły kolejne. Zapraszamy do oglądania galerii z poszczególnych wyjazdów. Na początek klasy czwarte, które solidarnie udały się do koplani soli w Kłodawie.

      Klasy piąte wybrały się na trzydniową zieloną szkołę do malowniczego Stradunia koło Trzcianki. Poniżej można zobaczyć kilka pamiątkowych zdjęć, a tutaj filmową relację z wyjazdu, który odbył się w dniach 9-11 maja. 

      Klasy siódme odwiedziły stolicę Dolnego Śląska. 

      2 dni później do autobusu wsiedli ósmoklasiści, aby udać się do poznańskiego Fortu VI i przeżyć survivalową przygodę.

      Uczniowie 3b, zgodnie opowiadają, że wizyta w Kids Farm dostarczyła im wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Poznali mnóstwo ciekawostek i praktycznych wiadomości o zwierzętach, a co więcej mogli sami przekonać się ile radości dostarcza kontakt ze zwierzętami i opieka nad nimi. Trzecioklasiści wiedzą już jak zachować się w kontakcie z koniem, aby spotkanie było bezpiecznie dla człowieka i zwierzęcia, co można odczytać z zachowania konia, jak ważny jest przywódca stada wśród koni oraz jaką ciężką pracę wykonuje, aby pozostali mieszkańcy stajni czuli się bezpiecznie🐴❤ Sporo informacji i emocji dostarczyły im drapieżne żółwie czerwonolice, ponadto spotkali... złotą rybkę spełniającą życzenia i przypomnieli technikę robienia babek z piasku😉 Na koniec zjedli kiełbaskę z ogniska przy dźwiękach rechotu żab z pobliskiego stawu 🐸 Aaa i był jeszcze małpi gaj - świetna zabawa!

     • Majowe świętowanie na Przybrodzkiej

     • 1 maja minęło 18 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 3 maja przypada 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. 8 maja upłynęło 77 lat od zakończenia II wojny światowej, a 9 maja świętowaliśmy Dzień Europy.

      Cieszymy się, że żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy obywatelami Europy i głęboko wierzymy, że "Nie umarły jeszcze Ukrainy ni chwała, ni wolność".

      6 maja w ramach muzycznego apelu na Przybrodzkiej wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego", "Oda do radości"🇪🇺 oraz " Szcze ne wmerła Ukrajina". Była zaduma i masa wzruszeń, a na koniec, już  po oficjalnych uroczystościach spontanicznie zatańczyliśmy... belgijkę❤🙂, bo wbrew wszystkiemu dookoła, maj niesie radość i nadzieję, a nasi uczniowie potrafią dać temu świetny wyraz!❤👏❤

     • Ekologiczne Integracje za nami...

     • To był naprawdę fascynujący dzień. 7 maja 2022 r., bo o nim mowa, zgromadził na Przybrodzkiej całą rzeszę  pasjonatów ekologii. Dzieci, młodzież i dorośli, kto mógł kierował swoje kroki na nasz festyn. Były prezentacje kół naukowych, warsztaty, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Pogoda dopisywała, a my edukowaliśmy się ekologicznie, miło spędzaliśmy wspólny czas i zwyczajnie dobrze bawiliśmy. 

      Oprócz szkół, które biorą udział w projekcie "Fabryka Ekologów" swoje stanowiska przygotowało również Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Zakład Usług Komunikacyjnych oraz firma Kingspan Water&Energy. Na całością czuwała ekipa z Urzędu Gm. Rokietnica. Z gościnnym udziałem rewelacyjnie wystąpiły nasze przedszkolaki z Mrowina. Tuż przy wejściu każdy z uczestników otrzymywał zieloną wejściówkę wykonaną z papieru czerpanego i przyklejonymi nasionami, którą po powrocie do domu należało zasadzić w doniczce, podlać i poczekać jak wyrośnie. Co to będzie? Nikt nie wie!

      Poniżej znajdziecie link do relacji z naszego wydarzenia przygotowanej przez firmę Kingspan Water&Energy. Zapraszamy do oglądania!

      Relacja z Ekologicznych Integracji

     • Okolicznościowe przedstawienie w Mrowinie i biało-czerwona na Przybrodzkiej

     • Pierwsze dni maja, zwane popularnie majówką, to doskonała okazja do odpoczynku, a jednocześnie refleksji. W tym czasie przypada bowiem kilka ważnych świąt i rocznic narodowych. 1 maja minęło 18 lat od wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi ustanowiony w 2004 roku przez Sejm RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, wreszcie 3 maja przypada 231. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji🤍❤️

      Przedszkolaki z Mrowina jak zwykle stanęły na wysokości zadania i pięknie się do obchodów przygotowały. Były dekoracje, przedstawienie historyczne oraz wiele rozmów poświęconych Ojczyźnie. W Szkole Podstawowej w Cerekwicy również o ważnych rocznicach pamiętamy czego wyrazem jest chociażby flaga biało-czerwona, która od kilku dni pięknie powiewa przed budynkiem. Natomiast samo świętowanie przenieśliśmy na piątek, 6 maja i z całą pewnością o nim opowiemy. 

     • Ekologiczne Integracje już za tydzień!

     • Koniecznie obejrzyjcie filmik, który przygotowała firma Kingspan w ramach programu Planet Passionate 🌍 (dziękujemy za wsparcie Fabryki Ekologów!💚) i SKORZYSTAJCIE Z ZAPROSZENIA młodych ekologów z naszych gminnych szkół podstawowych. Do zobaczenia na Przybrodzkiej 7 maja 2022.

      Weźcie udział w warsztatach 🎨, odbierzcie sadzonki 🍓, zobaczcie jak mądrze korzystać z zasobów naszej planety 🌬💧🌞. Czekają na Was konkursy 🎁, animacje i inne atrakcje! Do zobaczenia na Przybrodzkiej 1.

     • Krzysiek i Wiktor nagrodzeni w Plebiscycie "Sportowiec z Klasą 2021"

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że 26 kwietnia dwaj nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Bartoszem Derechem, podczas którego ogłoszono wyniki Plebiscytu "Sportowiec z Klasą 2021".


      🏓🏓🏓KRZYSZTOF SZCZEPANIAK, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Słowian Mrowino, dzięki udanym ubiegłorocznym startom (indywidualnie-Puchar Wójta Gm. Rokietnica oraz wspólnie z kolegami-I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym) znalazł się w gronie młodych sportowców (kat. poniżej 16 lat), którzy otrzymali WYRÓŻNIENIE "Sportowiec z Klasą 2021"👏


      🥋🥋🥋WIKTOR SZATAN, który od kilku lat trenuje w klubie Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie i z każdym kolejnym startem wzbogaca kolekcję swoich trofeów, za III miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady oraz pierwszy w historii medal Pucharu Polski kadetów (mężczyzn) wywalczył STYPENDIUM SPORTOWE👏


      Gratulujemy zarówno naszym uczniom, jak i wszystkim wspaniałym zawodnikom nagrodzonym w Plebiscycie, którzy reprezentują naszą gminę na różnych sportowych arenach. Jednocześnie trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

     • 22 kwietnia na Przybrodzkiej wszystko "kręciło się" wokół Ziemi...

     • Oczywiście w Cerekwicy również pamiętaliśmy o święcie naszej planety. Były konkursy, prace plastyczne, kolejna edycja Zagadkowego Spaceru Przyrodniczego, zastanawialiśmy się, jak zostać Przyjaciółmi Ziemi nie tylko na papierze, bo przecież imię, które niedługo mamy otrzymać, czyli Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy, brzmi dumnie, ale i zobowiązuje, prawda?

     • Przedszkole w Mrowinie świętuje Dzień Ziemi

     • „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” Taka myśl powinna nam przyświecać każdego dnia, a szczególnie 22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi. Aby o tym pamietać, przygotowujemy przedstawienia o tematyce ekologicznej, konkursy, prace plastyczne i pogadanki. Nie inaczej było w tym roku. Zobaczcie jak świętowaliśmy! Polecamy zdjęcia i filmik z przedstawienia.

     • WIOSNA-PIOSNA 2022. Zgłoś się do konkursu i odkryj w sobie talent!

     • Drodzy Uczniowie!

      Wystartował II Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2022!!!

      W maju odbędzie się w naszej Szkole wielkie święto piosenki, a że zgodnie z zasadą śpiewać każdy może, każdy kto chce niech szybciutko się zgłasza, bo termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 7 maja Na odważnych rozśpiewanych czekamy pod adresem: wiosna-piosna@zsp-cerekwica.pl

      W tym roku NARESZCIE konkurs zwieńczony zostanie FINAŁEM w naszej Szkole, z udziałem publiczności oraz jury.

      Dla zwycięzców mamy dyplomy i nagrody

      Wszelkie informacje są w REGULAMINIE, który znajdziecie na stronach naszej szkoły jak również w swojej skrzynce na Librusie.

      Do usłyszenia!

     • ...i u naszych młodszych kolegów w Mrowinie również Wielkanoc!

     • Pięknie udekorowane sale, wspólne wielkanocne śniadanie, do którego zasiadamy w galowych strojach, przedstawienie o tematyce świątecznej przygotowane przez pracowników (tegoroczne pod nazwą "Zamieszanie") to długa i wspaniała tradycja Przedszkola w Mrowinie. Nic dziwnego, że zajączek ponownie o nas pamiętał i przyniósł dzieciom wiele  prezentów (przy okazji dziękujemy rodzicm z dzieci z grup Pszczółki i Mrówki, którzy mu nieco pomogli w kwestii zabawek do piaskownicy...).

     • Na Przybrodzkiej już świątecznie...

     • Jedni szukali zająca, drudzy piekli mazurki, jeszcze zajęli się uprawą owsa i rzeżuchy albo pletli wianki na świąteczny wielkanocny stół. Wreszcie wszyscy zabrali się za dekorowanie pisanek, zarówno tych kredowych na placu szkolnym, jak i tradycyjnych w klasach. Wokół kicały wesołe zające. Oj działo się w ostatnie dni na Przybradzkiej, działo! Zobaczcie zresztą sami...

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 1 kwietnia w Przedszkolu w Mrowinie królował kolor NIEBIESKI. Za jego pomocą manifestowaliśmy naszą solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Grupy młodsze (Pszczółki, Biedronki, Motyle) oraz starsze (Mrówki, Koniki Polne, Żuczki) spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych  przez Justynę Czuprys. Dzieci zapoznały się  z pojęciem „autyzm” oraz charakterystycznymi cechami, jakie występują u osób z tym zaburzeniem.  Ponadto miały okazję spotkać autystyczną dziewczynkę - Aurelkę i przekonały się, w jaki sposób dostrzega otaczający świat oraz z jakimi trudnościami spotyka się na co dzień.  Serce dzieci podbiła Fiona – piesek, który odwiedził nasze przedszkole, by stać się przyjacielem Aurelki. 
      Tego dnia nastąpił także finał konkursu plastycznego „Na niebiesko – jak to widzę.” Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody. Prace konkursowe trafiły na przedszkolną wystawę. Aby przybliżyć wszystkim na czym polega autyzm w przedszkolnych wejściach umieszczone zostały tablice informacyjne. Zwieńczeniem dnia były pamiątkowe grupowe zdjęcia oraz rozdanie wszystkim dzieciom niebieskich balonów. Wszystkie nasze działania miały wspólny cel: budować otwartą i akceptującą postawę wobec autyzmu. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo nam się to udało i z całą pewnością będziemy do tego zagadnienia wracać.