• TŁUSTY CZWARTEK

     • Pomimo dziwnych czasów, niektóre dni powinny być wyróżnione, chociażby dlatego, że pozwalają nam się na chwilę oderwać od trudnej rzeczywistości i uwierzyć, że kiedyś "jeszcze będzie normalnie". Dzisiaj przypadł czas na Tłusty czwartek. Z tej okazji z funduszu RR zostały zakupione pączki dla wszystkich Uczniów, Grona Pedagogicznego, Pracowników obsługi i administracji. Było pysznie i radośnie. Dziękujemy! 

     • POCZTA WALENTYNKOWA

     • Z przyjemnością informujemy, że poczta walentynkowa na Przybrodzkiej 1 już działa! Uczniowie klas młodszych mogą wrzucać swoje kartki do skrzynki w czasie pobytu w szkole, natomiast ich starsi koledzy w następujących terminach: czwartek g. 13-17, piątek g. 13-17 i sobota g. 10-14.

      Zapraszamy! Wasi Walentynkowi Listonosze z SP w Cerekwicy

      P.S. Jednocześnie, choć to pewnie mało romantyczne, musimy przypomnieć o zachowaniu wytycznych sanitarnych przy wchodzeniu do szkoły, czyli: dystansie, maseczkach i dezynfekcji rąk. W zamian przesyłamy Wam moc gorących serc, które przyozdobiły nasze szkole betony! Prawda, że są piękne?

     • NASI UCZNIOWIE, CZYLI PASJA, TALENT I WRAŻLIWOŚĆ NA POTRZEBY INNYCH...

     •  

      Oto niektóre z prac/umiejętności oferowanych w ramach akcji charytatywnej "Serce dla Ani". Ich autorami są uczniowie naszej szkoły. Najmłodsza z Artystek chodzi do... drugiej klasy! Zobaczcie jak potrafią bezinteresownie dzielić się swoimi uzdolnieniami. Okazuje się, że każdy może pomagać, prawda?

    • NIEZWYKŁY GOŚĆ
     • NIEZWYKŁY GOŚĆ

     • „A co to za stwór, co straszliwe ma szpony? Oraz kły! I straszliwie ma pysk uzębiony? (…) Oczy pomarańczowe, jęzor czarny jak smoła, Fioletowe zaś kolce rosną mu dookoła?” i w dodatku wie... gdzie znajduje się nasza Szkoła!???

      Wreszcie, cóż takiego porabiał na Przybrodzkiej 1? Tego dowiecie się zaglądając w zakładkę KLASY 1-3, a już dziś zapraszamy naszego niezwykłego gościa do szkoły ponownie. Może 26 lutego w Światowym Dniu Dinozaura? 

       

    • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2021/2022
     • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI 2021/2022

     •  

      Szanowni Rodzice!

      Rekrutacja do przedszkoli na terenie Gminy Rokietnica w roku szkolnym 2021/2022 również odbywać się będzie w formie elektronicznej. 

      W głównym menu strony pojawiła się dla Państwa nowa zakładka - REKRUTACJA 2021

      Wszystkie informacje, deklaracje oraz wnioski o przyjęcie do przedszkoli wraz z załącznikami do wniosków znajdziecie Państwo w zakładce REKRUTACJA 2021 lub pod adresem http://nabor.pcss.pl/rokietnica. Wnioski o przyjęcie nowych dzieci będą aktywne od 01.03.2021r.

      Wszywstkie etapy rekrutacji wynikają z harmonogramu wprowadzonego Zarządzeniem nr 9/2021 Wójta Gminy Rokietnica z dnia 22 stycznia 2021 roku.

      Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnej Jednostce Oświatowej w Rokietnicy – tel.: 61 1020 420.

     • “Zawsze można coś zmienić. Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe.” Paulo Coelho

     • Społeczność szkolna serdecznie zaprasza do wspólnej akcji charytatywnej na rzecz mieszkanki naszej okolicy Pani Ani Gaj.

      Pani Ania w sierpniu 2020 r. uległa wypadkowi podczas lotu paralotnią. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Wcześniej uwielbiała pływać, wspinać się po górach, biegać. Studiowała bezpieczeństwo narodowe i chciała zostać żołnierzem zawodowym. Obecnie jej największym marzeniem jest znowu stanąć na nogi.

      Aby wspomóc rehabilitację Pani Ani zorganizowaliśmy licytację przedmiotów, z których całkowity dochód zostanie przeznaczony na jej rehabilitację. Jeżeli chcą Państwo pomóc, bardzo prosimy o dołączenie do grupy na Facebooku. Akcja trwa do 12 lutego. 

    • SERCE DLA WOŚP
     • SERCE DLA WOŚP

     • Pani Katarzyno! Jest Pani Wielka! To serce wprost idealnie wpasowuje się w estetykę naszej Szkoły! Dziękujemy za pomysł, realizację i... trzymamy kciuki za ujemną temperaturę co najmniej do końca licytacji. Jednocześnie mając na uwadze kaprysy pogody i  efemeryczność oferowanego przedmiotu już wymyślamy niespodziankę dla potencjalnego Zwycięzcy.

      Dyrekcja ZSP Cerekwica

     • Darmowa aplikacja dla rodziców dzieci z przedszkola !!!

     • Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci z przedszkola do pobrania darmowej aplikacji OBECNOSCI.PL W skrzynkach e-mail podanych przy rejestracji znajdziecie Państwo swoje hasła do logowania. W wiadomości również linki do filmów instruktażowych. Życzymy efektywnego korzystania.

       

    • 29. FINAŁ WOŚP
     • 29. FINAŁ WOŚP

     • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

      świat wokół nas stał się przymusowo zdalny, więc i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze względów bezpieczeństwa w przeważającej mierze przeszła w tryb zdalny.

      Mimo tej zmiany serdecznie zachęcamy do realnego wsparcia 29. Finału, aby zgodnie z zamierzeniem Orkiestra mogła grać "do końca świata i o jeden dzień dłużej"!

      Informacje dotyczące wydarzeń związanych z 29. Finałem WOŚP można znaleźć na stronie Urzędu Gminy: http://rokietnica.pl/kalendarium/29-final-wosp/ oraz bezpośrednio na stronie Fundacji WOŚP: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp i na profilu fb rokietnickiego sztabu Orkiestry, czyli https://www.facebook.com/wosp.rokietnica/

      Polecamy!

    • SCRABBLE 2020/2021 Od słowa do słowa!
     • SCRABBLE 2020/2021 Od słowa do słowa!

     • Niby każdy lubi gry planszowe, ale czasem zanim zbierzemy odpowiednią liczbę osób do wspólnej zabawy (co w okresie pandemii nie jest wcale takie oczywiste) przechodzi nam ochota na rozgrywkę. Na Przybrodzkiej 1. znaleźliśmy na to sposób. Chociaż oddzielnie to jednak razem graliśmy w kultowe Scrabble. Codziennie inna osoba losowała litery, potem robiliśmy zdjęcie planszy i liter, udostępnialiśmy je przez Internet, a na koniec z haseł proponowanych przez uczestników wybieraliśmy najbardziej punktujące słowo.

      Zabawy było co niemiara! Przy wirtualnej planszy zameldowało się 21 zespołów. Niektórzy grali z doskoku, proponując hasła tylko w wybranych partiach, inni wymyślali słowa systematycznie. Dwa zespoły: Iwona/Filip oraz Gabriel prześcigały się w wyszukiwaniu najbardziej punktujących haseł. W sukurs pierwszemu z nich przyszła Pani Maria, która wylosowała litery pozwalajace ułożyć hasło za 60 pkt.!, ale że wszyscy "graliśmy do jednej bramki" (a w zasadzie planszy) to zaliczyliśmy ten sukces na konto wszystkich graczy.

      Dziękując za wspólną zabawę, informujemy z przyjemnością, że planszówka Scrabble (w tradycyjnej wersji) powędruje do Gabrysia nie tylko za fantastyczne zaangażowanie w grę, ale również lekcję gwary wielkopolskiej, której przy okazji nam udzielił, proponując kolejne słowa do ułożenia na planszy. Gratulujemy!

       

    • PUZZLOWANIE 2020/2021 Ułożyło się!
     • PUZZLOWANIE 2020/2021 Ułożyło się!

     • Moi Drodzy!

      Ależ my jesteśmy "poukładaną" szkołą! Z przyjemością informuję, że w ramach Wielkiego świąteczno-noworocznego puzzlowania 2020/2021 dopasowaliśmy... 52 195 elementów (słownie: pięćdziesiąt dwa tysiące sto dziewięćdziesiąt pięć puzzli)!  Dziękuję Wszystkim, którzy dołożyli swój puzzelek do tego wyniku: zarówno układającym "zawodowo" i osiągającym "kosmiczne" wyniki, jak i tym, którzy układali rekreacyjnie. Mam nadzieję, że wszyscy bawilli się świetnie. Już dziś zapraszam na kolejną edycję naszego puzzlowania!

      Mariola Sudoł-Szczepaniak


      Ciekawostki:

      1.    Układanki otrzymałam od 18 zespołów.
      2.    Dwóm zespołom (Ewa/Robert i Olga/Krzysiek/Tomek, przy niewielkiej pomocy piszącej te słowa) udało się pokonać granicę 7 tys. elementów. Ułożyli odpowiednio: 7068 i 7028, co oznacza, że team Roberta i Ewy wraz z Rodzicami po raz drugi dopasował największą liczbę puzzli! FANFARY!
      3.    Trzy zespoły (Jacek/Paweł, Marcin/Grzegorz oraz Gabrysia i s-ka) przekroczyły granicę 5 tys. elementów. Bardzo blisko tej granicy byli Zosia i Dawid, specjaliści od fioletowych tygrysów, czyli puzzli prawie „nieukładalnych”.
      4.    Dwa  zespoły (Marcin/Grzegorz i Gabrysia) z powodzeniem zmierzyły się z układankami z 2 tys. elementów  (gratuluję, pozytywnie zazdroszczę, bo to wyzwanie ciągle przede mną).
      5.    Kilka zespołów uprało się z 1000-elementowymi obrazkami (zauważyłam, że to ulubiona elementacja teamów, w których są... Zosie). Gratuluję  i polecam zdjęcia Ich dzieł Waszej uwadze, bo niektóre były naprawdę bardzo trudne do ułożenia, podobnie zresztą jak „500-tki” z gatunku  szaro-siwe albo niebo-woda tudzież z intrygującymi fajerwerkami. Ileż tam było trzeba cierpliwości!
      6.    Dziękuję Rodzicom i Przedszkolakom, które bardzo aktywnie zaangażowały się w układanie (piękne były te Wasze bajkowe dzieła!) w pomoc  starszemu Rodzeństwu. Super, że niektórym układaczom udało się zwerbować do zabawy Kuzynów. Możecie ich zaprosić również za rok!

      7. Wreszcie na koniec… cieszę się, że wspólnie udało się nam przekonać do puzzli samego Pana Dyrektora, który, co tu kryć, początkowo podchodził do naszej zabawy dosyć sceptycznie (niczym przysłowiowy "pies do jeża"), ale jak już się przekonał, to układał z ogromnym zaangażowaniem. Ciekawe czy odnajdziecie jego „pierwsze puzzlowe dzieło” w naszej galerii, którą serdecznie polecam!

       

       

       

     • Uwaga - rodzice dzieci przedszkolnych !!!

     • Jak Państwo wiecie od grudnia w naszym przedszkolu działa system elektronicznej ewidencji pobytu dzieci. Właśnie uruchomiliśmy elektroniczne informacje o saldzie. Nie odbywa się to bez problemów (system generuje błędne raporty), mamy jednak zapewnienie, że usterki zostały usunięte.

      Saldo wysłane 10 stycznia powinno już zawierać prawidłową kwotę (bilans nadpłat lub zaległości za IX, X i XI oraz rozliczenie za XII) 

      Docelowo po zamknięciu każdego miesiąca będziemy do Państwa przesyłać na adres e-mail podany podczas rejestracji stan salda. Dodatkowo niebawem prześlemy Państwu hasło (na adres e-mail) na podstawie którego będzie można uruchomić darmową aplikację do stałego śledzenia stanu salda i wszystkich innych informacji związanych z pobytem dziecka w przedszkolu.

    • II tydzień ferii zimowych
     • II tydzień ferii zimowych

     • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

      uwzględniając obecne obostrzenia i wytyczne sanitarne chcielibyśmy w drugim  tygodniu ferii zaprosić Was do szkoły. Oczywiście z racji pandemii musimy się kierować hasłem: CHOCIAŻ RAZEM TO JEDNAK ODDZIELNIE. Co to oznacza? Wybraliśmy aktywności, które można wykonywać INDYWIDUALNIE, a po zsumowaniu przyniosą one wspólny efekt. Nie bez znaczenia jest to, że dysponujemy obiektem z dużą salą gimnastyczną, 16 przestronnymi salami dydaktycznymi i  ogromnym terenem za szkołą, co daje możliwość spełnienia wytycznych sanitarnych.
      Jeśli znajdą się chętni, to pierwsze zajęcia (plastyczne, sportowe, puzzle, klocki) dla uczniów zaplanowaliśmy na wtorek 12 stycznia, w dwóch turach:


      I TURA: godz. 9-12  (klasy 1-3)

      II TURA: godz. 13-15 (klasy 4-8)


      Oczywiście ze względów bezpieczeństwa musimy mieć dokładną informację, którzy uczniowie są zainteresowani udziałem w zajęciach. Chęć uczestnictwa należy OBOWIĄZKOWO ZGŁOSIĆ przez librus (do Pani Marioli Sudoł-Szczepaniak) do niedzieli do godz. 20-tej. Na podstawie zgłoszeń i obowiązujących obostrzeń przekażemy zainteresowanym wszystkie niezbędne informacje.


      Zastrzegamy możliwość odwołania wydarzenia w przypadku  pogarszającej się sytuacji epidemicznej, nowych obostrzeń sanitarnych i wytycznych rządu.

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Cerekwicy

    • Planszówki? W to mi graj!
     • Planszówki? W to mi graj!

     • Kochani,

      skoro tak pięknie układacie z nami puzzle, to może pora na planszówkę, a konkretnie scrabble? Rozgrywkę zaczęliśmy w szkole. Pan Dyrektor wylosował następujące literki: I, D, R, Z, O, I, E, z których ma powstać hasło początkowe.  Ułożył z nich okrągłe, ale niestety skromnie punktowane, słówko. Potem zrobiliśy burzę mózgów i posypały się kolejne wyrazy. Jednak nadal jesteśmy przekonani, że nie wyczerpaliśmy całego potencjału drzemiącego w naszych literach. Stąd pytanie do Was. Jaki wysokopunktujący wyraz można ułożyć z liter widocznych na zdjęciu? Na odpowiedzi czekamy do niedzieli (godz. 15.00). Z Waszych propozycji wybierzemy ostateczne hasło i wspólnie będziemy kontynuować rozgrywkę.

      Instrukcje do dalszej gry otrzymają osoby, któe wyślą propozycję hasła na adres: przerwa.szkolna@zsp-cerekwica.pl Dobrej zabawy!

       

       

    • My i puzzle? Pasujemy do siebie!
     • My i puzzle? Pasujemy do siebie!

     • Moi Drodzy,

      pamiętacie, że do 15 stycznia trwa druga edycja naszego "Wielkiego świąteczno-noworocznego puzzlowania"? Ślicznie dziękuję wszystkim puzzlomaniakom, którzy do tej pory zameldowali się w classroomie projektu albo przesyłają zdjęcia bezpośrednio na mój szkolny adres: mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl. Do zabawy zachęcam zarówno Uczniów, Rodziców, jak i Pracowników Szkoły. Z puzzlami wszystkim po drodze! Czekam na zdjęcia Waszych dzieł, chętnie przygarnę też relacje z samego układania (z informacją czy mogę umieścić ją na stronie szkoły).

      Pozdrawiam nieustająco znad układanki (aktualnie 1000-elementowa reprezentacja Juventusu, ze też oni wszyscy muszą mieć takie same biało-czarne stroje!),

      Mariola Sudoł-Szczepaniak

       

      Poniżej: grudniowy wieczór z życia zapuzzlowanej Rodzinki. Też tak macie?

    • I Świąteczny Rajd Rodzinny "Po Cerekwicy i okolicy"
     • I Świąteczny Rajd Rodzinny "Po Cerekwicy i okolicy"

     • Nie od dziś wiadomo, że czasem najprostsze rzeczy są najbardziej niezwykłe. Tak też było z naszym Pierwszym Świątecznym Rajdem Rodzinnym "Po Cerekwicy i okolicy", ale zacznijmy od początku... Pomysł  spaceru podrzucili Pani Katarzynie dwaj uczniowie 6a Artur i Jacek. Potem już wszystko potoczyło się jak lawina, kto zna naszego szkolnego pedagoga ten wie w czym rzecz... 

      Idea była prosta. W wyznaczonym dniu, czyli 19 grudnia 2020 roku, należało pokonać trasę, na której organizatorzy przygotowali punkty kontrolne opatrzone numerem i logo szkoły. W każdym punkcie umieszczono również SŁOWA, które należało zapamiętać. Ze wszystkich znalezionych słów, ułożonych według kolejności, powstało hasło - klucz, które było przepustką do otrzymania sympatycznego okolicznościowego upominku (bombka w kształcie logo szkoły w sam raz na świąteczną choinkę!) oraz regeneracyjnego poczęstunku, który czekał na Przybrodzkiej 1. 

      Ze względu na pandemię rajd został rozłożony w czasie. Trasę można było pokonywać między godziną 10-14. Mimo niesprzyjającej pogody zabawa przyciągnęła wielu małych i dużych amatorów spacerów. Naliczyliśmy prawie 150 śmiałków! Wszyscy uczniowie i ich rodzice wykazali się wielką odwagą przemierzając zaułki cerekwickie. Kilka osób wybrało nawet trudniejszą trasę. Na szczęście wszyscy zdrowi i radośni, choć troszkę zmarznięci, dotarli do celu, gdzie czekała pyszna słodko-kwaśna herbatka serwowana przez samego dyrektora oraz ciasto czekoladowe upieczone przez Panią Iwonę. 

      Dziękujemy wszystkim za wspólną przygodę i już teraz planujemy kolejny rodzinny rajd.

      Do zobaczenia na szlaku!

       

      P.S. Specjalne podziękowania dla trójki dzielnych piechurów, którzy pomogli Pani wicedyrektor, zagubionej w wielkiej, niekończącej się trawie, znaleźć właściwą drogę na Różany Potok!

       

       

     • Powstanie Wielkopolskie

     • 27 grudnia 2020 roku obchodzimy 102 rocznicę wybuchu

      Powstania Wielkopolskiego.

       Bez względu jednak na to ile lat już minęło

       Społeczność Wielkopolski nigdy nie zapomni

      Waszego męstwa, odwagi i najwyższej ofiary

      - oddanego za naszą wolność życia.

       

      Cześć i Chwała Bohaterom!!!

      Iluminację przygotował Urząd Gminy Rokietnica.

    • Wielkie Świąteczno-Noworoczne Puzzlowanie. Edycja 2020/2021
     • Wielkie Świąteczno-Noworoczne Puzzlowanie. Edycja 2020/2021

     • Kochani!

      Mam nadzieję, że znaleźliście pod choinką jakieś sympatyczne puzzle. Jeśli tak, to zapraszam do układania! Przy okazji przypominam zasady naszej zabawy:

      1) Montujecie zgraną ekipę (im większa tym lepiej, chociaż z zachowaniem wytycznych sanitarnych, więc tym razem ograniczamy się raczej do najbliższej rodziny);

      2) Jak już macie ekipę, to można zabierać się do układania;

      3) Ważne, żeby sfotografować puzzle przed i po ułożeniu;

      4) Na koniec wysyłacie zdjęcia do konkursowego Classroomu (link z zaproszeniem znajdziecie na librusie)

      5) Zabawa trwa od 23 grudnia 2020 roku do 15 stycznia 2021!

       

      Dziękuję za zdjęcia, które już do mnie napłynęły. Na razie prym wiodą puzzle ze zwierzakami: lama, dinozaury, kotki i wreszcie ten sympatyczny leniwiec, który idealnie pasuje do atmosfery panującej dookoła, prawda?

       

      Pozdrawiam znad układanki, Mariola Sudoł-Szczepaniak