• WIOSENNE POEZJOWANIE

     • Wczoraj emocjonowaliśmy się sukcesem sportowym Wiktora, a dziś w Światowym Dniu Poezji, który przypada 21. marca, czyli pierwszego dnia wiosny, wracamy do "Wiosennego poezjowania".

      W czwartek, 18. marca, odbył się etap szkolny IX Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, dlatego jury miało bardzo trudne zadanie, żeby wyłonić recytatorów, którzy będą naszymi ambasadorami w konkursie finałowym.

      Po długich i trudnych obradach jury zadecydowaliśmy, że w IX Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wiosenne poezjowanie” 2021 roku w poszczególnych kategoriach reprezentować nas będą:


      KLASY 1-2: Mikołaj (1b), Nikola (2b), Kinga (2b)
      KLASY 3-4: Franciszka (3a), Zofia (3a), Laura (4)
      KLASY 5-6: Filip K. (6a)
      KLASY 7-8: Zuzanna J. (7)

      Trzymamy kciuki za powodzenie w finale!

     • WIKTOR NA MEDAL!!!

     • Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację, że WIKTOR SZATAN, uczeń klasy 6a, zawodnik Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SPARTAN ROKIETNICA Taekwondo Olimpijskie wywalczył brązowy medal  Pucharu Polski w kategorii wiekowej kadet!!! 

      Gratulujemy Wiktorowi, Trenerom, całemu Klubowi oraz dumnej Rodzince! Brawa dla Was Wszystkich! (Zdj. MUKS Spartan Rokietnica)

     • Czy to jeszcze zima?

     • Nie! W naszych sercach, bez względu na pogodę czy przygnębiającą

      rzeczywistość, zdecydowanie jest już  WIOSNA!!!

      I takiej właśnie wiosny w sercach życzy Wam cała szkoła w Cerekwicy!

      Za wyczarowanie kwietnej łąki serdeczne podziękowania składamy Poli, Hani, Weronice, Juli oraz Paniom: Natalii i Katarzynie. Brawa Dziewczyny! Wasza praca, chociaż nieco efemeryczna, sprawiła dziś (19 marca 2021 r.) ogromną frajdę wszystkim, którzy zerkali w stronę szkolnego boiska przy ul. Przybrodzkiej 1. 

     • Świąteczna Zbiórka Żywności !!!

     • Szkolne Koło Wolontariatu LEPSZE JUTRO organizuje świąteczną zbiórkę żywności oraz środków czystości dla potrzebujących rodzin z Naszej Szkoły będących w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Jeden produkt więcej w naszych zakupowych wózkach, pewnie nie będzie dla większości z nas dużym obciążeniem finansowym, a może sprawić, że kogoś święta będą piękniejsze. Pamiętajmy, że wspólnymi siłami możemy więcej (co już niejednokrotnie Państwo udowodnili). Zbiórka będzie trwać do 26.03.2021r. również w czasie przejścia na naukę zdalną. Artykuły prosimy zostawiać w dyżurce szkoły podstawowej. Z góry dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc.

      Pozdrawiamy, wolontariusze oraz opiekunowie szkolnego koła.

    • ZIELONO MI!
     • ZIELONO MI!

     • Siedemnastego marca obchodzone jest ważne święto dla wszystkich Irlandczyków, czyli Dzień św. Patryka. Pani Iwona Wiśniewska postanowiła zaadaptować ten sympatyczny dzień na nasz cerekwicki grunt i ogłosiła 17. marca Dniem Koloru Zielonego.

      Oj działo się, działo! Zarówno w szkole, w zdalnych klasach, a przede wszystkim w wielu kuchniach naszych uczniów i nauczycieli królował zielony. Podstawą menu tego dnia były shrekowe specjały: zielone deserki, słodycze, naleśniki, które może na pierwszy rzut oka nie budziły zaufania, ale potem okazały się strzałem w dziesiątkę! Dawidowi i jego mamie udało się nawet skomponować cały obiad w wersji green. Gratulujemy pomysłowości!

      W szkole mieliśmy też mnóstwo atrakcji. Rozbrzmiewały irlandzkie dźwięki, były quizy na temat zielonej wyspy, a klasę 2b odwiedził gość specjalny, czyli mama Maximiliana, która doskonale Irlandię zna. Pani Agnieszka opowiedziała uczniom skąd się w ogóle to święto wzięło, kim był św. Patryk, co symbolizują kolory flagi i dlaczego kolor zielony dominuje podczas obchodów 17 marca. Zapoznała ich z krajobrazem, legendami oraz tańcem irlandzkim. Ponadto wspólnie wykonali skrzata Leprikona, zbierali złote jajka na końcu tęczy i oczywiście próbowali nauczyć się tańca! 

    • MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!
     • MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE!

     • Przekonać się można było o tym w poniedziałek w naszej Szkole, zarówno tej tradycyjnej, jak i zdalnej. Pomysł obchodzenia Dnia Matematyki podrzuciła Pani Katarzyna Zimowska, a za jej przykładem poszli inni nauczyciele, którzy z powodzeniem zaczęli doszukiwać się śladów królowej nauk w swoich dziedzinach (wiedzieliście, że plastyka jest bardzo matematyczna?, jeśli nie Pani Mirka Wam to na pewno uzmysłowi!) oraz uczniowie.

      Klasa 3b postanowiła zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami odbiegającymi od tych standardowych, szkolnych, ale z wykorzystaniem dotychczas nabytych wiadomości i umiejętności matematycznych. Pracując z ogromnym zaangażowaniem w grupach uczniowie stworzyli rysunki dzięki połączeniu liczb wg kolejności, znaleźli ukryte wśród liczb prostokąty i kwadraty, odczytali zaszyfrowane hasło, odkodowali nazwy państw i wpisali w okienka diagramu. Na koniec znaleźli też odpowiedni klucz do skrzyni skarbów piratów. Ich koledzy z 3a w ramach dodatkowych zajęć matematycznych zaprzyjaźnili się z symetrią osiową i figurami geometrycznymi, wykorzystując do tego tablicę multimedialną. Określili miejsce matematyki w praktyce, a na koniec wykonali testy. Jeśli otrzymamy relacje z pozostałych klas nie omieszkamy się Wam pochwalić!

      Faktycznie, matematyka jest wszędzie i każdy jest w stanie jej sprostać, a nawet matematykę można polubić, nie zdając sobie sprawy. „Czasem ot tak mimochodem, coś czegoś staje się powodem”.

     • Nasza "Alma Mater", czyli Szkoła w Mrowinie (z oddziałami w Cerekwicy).

     • Zwykliśmy powtarzać, że we wrześniu 2020 roku przy ulicy Przybrodzkiej 1 w Cerekwicy ruszyła nowoczesna szkoła z dobrymi tradycjami. Dzięki zbiorom Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego możemy o naszych korzeniach dowiedzieć się nieco więcej.

      Zainteresowanych historią Szkoły w Mrowinie (i oddziałów, które przez krótki czas mieściły się w cerekwickim Dworze Baarthów) odsyłamy na profil fb Rokietnickiego Archiwum Cyfrowego. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy w swoich domowych zasobach posiadają pamiątki i informacje na temat naszej "Alma Mater", do dzielenia się wspomnieniami.

     • Nauczanie zdalne dla klasy 2a !!!

     • UWAGA !!!

      Klasa 2a Szkoły Podstawowej udaje się na  kwarantannę i nauczanie zdalne od 13.03 do 21.03

      Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące tej sprawy przesyłane będą za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS

     • UWAGA - zawieszenie zajęć w grupie PSZCZÓŁKI !!!

     • W związku z wystąpieniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u pracownika przedszkola informujemy, że Grupa PSZCZÓŁKI (tylko dzieci należące do tej grupy) przechodzą w tryb pracy zdalnej od 15.03 do 19.03. 

      Jednocześnie informujemy, że na podstawie przesłanej listy dzieci skontaktuje się z Państwem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Poznania z informacją o nałożeniu kwarantanny na dzieci z Grupy Pszczółki w okresie od 12.03 do 19.03. Kwarantanna zostanie nałożona tylko na dzieci z grupy przedszkolnej, które miały kontakt w minionym tygodniu z zakażonym pracownikiem, nie dotyczy ona pozostałych członków ich rodzin.

     • TELEFON ZAUFANIA - dla uczniów i rodziców

     • Przypominamy, że na czas pracy zdalnej w szkole działają dwa nr telefonów zaufania dla uczniów i rodziców. Zapraszamy wszystkie osoby mające potrzebę kontaktu z psychologiem lub pedagogiem szkolnym. Można dzwonić lub wysłać sms z prośbą o kontakt.

      Psycholog tel. 791 152 358 dostępny w godz. 14.00-17.00
      Pedagog tel. 791 152 486 dostępny w godz. 9.00-12.00

     • Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie!

     • W naszej szkole staramy się, żeby każdy czuł się dobrze "niezależnie od święta", ale nie przeszkadza to, aby 8. marca poczuć się wyjątkowo, prawda? Tak też było na Przybrodzkiej 1. dzisiaj w Międzynarodowym Dniu Kobiet.

      Z racji pandemii świętowaliśmy na różne sposoby: zdalnie i stacjonarnie. Były quizy, zabawy, kwiaty, symboliczne upominki, a przede wszystkim mnóstwo radości. Trzeba przyznać, że chłopcy z KAŻDEJ KLASY wykazali się ogromną pomysłowością: dla przykładu panowie z 6b przygotowali dla koleżanek test z Minecrafta, w którym... sami nie mieli sobie równych! Dziewczyny z klasy siódmej otrzymały życzenia jakich nie powstydziłby się nawet mistrz Adam. Trzecioklasiści wyczarowali piękne kubeczki i przepyszne muffinki. Tymon wykupił chyba wszystkie tulipany z okolicznych kwiaciarni i obdarowywał nimi napotkane Panie w szkole, natomiast uczniowie, którym po drodze z biblioteką, przygotowali wspólnie wiosenno-kwiatowe dekoracje, zdobiące teraz sekretariat, pokój nauczycielski i gabinet pani Marioli. Z muzycznymi pozdrowieniami pospieszył Samorząd Uczniowski, a Pan Dyrektor życzył wszystkim Adresatkom dzisiejszego sympatycznego święta spełnienia marzeń oraz żeby koledzy pamiętali o nich nie tylko 8 marca.

      Życzeniom nie było końca. To był naprawdę radosny dzień. Zobaczcie zresztą sami!

     • KRÓLISIE Z PRZYBRODZKIEJ 1!

     • Pora oficjalnie przedstawić naszych małych milusińskich, którzy od niedawna zamieszkują w szkolnym gabinecie specjalistów. Dziś otrzymały imiona wyłonione drogą losowania z żółtej króliczej skrzynki, do której można było wrzucać swoje propozycje. Wbrew plotkom nie będą nosić imion zaproponowanych przez Pana Dyrektora, czyli ... Pasztecik i Rękawiczka, ani nawet (nad czym osobiście ubolewam, bo czułam się już prawie jak "mama chrzestna" ) wymyślonych przez panią Dyrektor: Pi i Sigma... 

      Uwaga! Poznajcie .. Coco (ponoć Dziewczynka) i Jumbo (ponoć Kolega), ni mniej ni więcej tylko cudny duet KokoDżambo!

      Czyj to był pomysł, aby króliki trafiły na Przybrodzką 1? Ciężko dociec. Wiadomo tylko, że jak sprawy w swoje ręce wzięła Pani Kasia, to musiało się tak skończyć. Trzeba dodać, że miała solidną grupę wsparcia. Jej członkowie zorganizowali świetlicową delegację, która pewnego popołudnia udała się do Pana Dyrektora z tajemniczym prezentem... Co się okazało po rozpakowaniu? Zobaczcie sami...

     • Ruch z SERCEM dla ANI

     • 13 lutego odbyła się akcja charytatywna – Ruch z Sercem dla ANI. Było to zwieńczenie wszystkich naszych wspólnych działań mających na celu wsparcie Pani Anny, która uległa bardzo poważnemu wypadkowi. Wcześniej na FB udało się nam zorganizować ponad 200 aukcji. Łącznie zebraliśmy prawie 15 tys. zł. W akcję zaangażowało się bardzo dużo osób: pracownicy i młodzież Szkoły w Cerekwicy, Stowarzyszenie "Motyl", wolontariusze z zaprzyjaźnionej Szkoły w Pamiątkowie, OSP Mrowino, OSP Przybroda – to Wasza bezinteresowna praca złożyła się na ten piękny efekt a jednocześnie zagwarantowała bezpieczeństwo uczestnikom i darczyńcom. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich Osób, które spontanicznie włączyły się w naszą akcję, chociażby dostarczając w dniu wydarzenia do szkoły pyszne ciasto czy jabłka, ale WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY…

     • "W kręgu naszych zainteresowań"

     • Klasa 1b rozpoczęła właśnie cykl zajęć poświęconych ich zainteresowaniom. Pierwsze zajęcia oprowadziła Maja prezentując swoją obszerna wiedzę na temat wilków. Oprócz ciekawych opowieści, mogliśmy również podziwiać wielki talent Majki związany z rysowaniem. W swoich pracach w przepiękny sposób ukazała wilki.

       

      Marta Jankowiak

     • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

     •  

       

      Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia depresyjne zajmują czwarte miejsce wśród najpoważniejsych problemów zdrowotnych współczesnego świata. Okoliczności związane z pandemią mogą spowodować, że ta niezwykle groźna i podstępna choroba znajdzie niechlubne miejsce na podium. Bądźmy uważni na innych nie tylko od święta i reagujmy zanim będzie za późno. 

     • "Czas na bal"

     • Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia karnawału. Aby wykorzystać go w pełni, klasa 1b zorganizowała w swojej sali wielki bal, podczas którego można było podziwiać przepięknie przebranych uczniów. Podczas balu nastąpiła prezentacja strojów, a nasi uczniowie wcielili się w modeli i prezentowali swe kostiumy na wybiegu mody karnawałowej. Tańca i szaleństw nie było końca :)

      Marta Jankowiak

     • ŚWIATOWY DZIEŃ RADIA I SPECJALNA AUDYCJA

     • Naszym kochanym Radiowcom z Przybrodzkiej 1. przesyłamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Światowego Dnia Radia, a wszystkich wielbicieli "Szkolnej Planety" zapraszamy do wysłuchania najnowszej, walentynkowej audycji, którą znajdziecie tutaj:

      Dobrego odbioru!

      Kontakt do redakcji: radio@zsp-cerekwica.pl