• Z cyklu: Wycieczki klasowe 7a W ŁYSYM MŁYNIE

     • Ośrodek Edukacji Leśnej "Łysy Młyn" w Biedrusku to stary zrekonstruowany drewniany młyn wodny, który pochodzi z XV wieku. Odtowrzony tradycyjną metodą, bez użycia gwoździ, z zewnątrz przypomina skansen, tymczasem w środku kryje różne niespodzianki, m.in. nowoczesny sprzęt do przeprowadzania zajęć. Warto podkreślić, że jest to również bardzo malownicze miejsce, które skłania do spacerów. Tam właśnie 29 września na zajęcia edukacyjne poświęcone "Roli wody w przyrodzie" wybrała się klasa 7a.

     • O jesiennej przyrodzie w Przybrodzie...

     • Pamiętacie wiersz Marii Konopnickiej: "Jesienią, jesienią sady się rumienią. Czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią"? W ostatni wtorek, 12 października, nasze przedszkolaki miały okazję sprawdzić jego aktualność. Wybrały się do gościnnej Przybrody, a tam odwiedziły sad pełen pięknych czerwonych owoców. Ponadto Pracownicy  Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego zdradzili małym przyrodnikom tajniki hodowli zwierząt gospodarskich oraz przechowywania zboża. Dziękujemy za miłe przyjęcie i już zastanawiamy pod jakim pretekstem znów Przybrodę odwiedzić. Może zimą z wierszem Hanny Zdzitowieckiej "Biały sad?"

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

     • W tym szczególnym dniu dziękujęmy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty za ogromne poświęcenie i ciężką pracę. Wasze zaangażowanie, które otwiera drzwi kolejnym pokoleniom w przyszłość czyni ich życie lepszym dając siłę do walki i narzędzia do pokonania codziennych trudności.

      Wam drodzy Uczniowie i Rodzice z okazji wspólnego świeta życzymy wiary w sens naszej pracy i cierpliwości w oczekiwaniu jej efektów.

     • Tadaam! W planszówki gram!

     • Z okazji Dnia Gier Planszowych, który przypada 10 października, nasze przedszkolaki urządziły prawdziwe planszówkogranie! Szachy, chińczyk, twister, doubble: czegóż tam nie było! Mimo rywalizacji, która wpisana jest w logikę większości gier rozgrywki odbywały się w radosnej i przyjaznej atmosferze fair play. Wniosek? Zawsze jest pora na planszówki. Sięgajmy po nie nie tylko od święta!

    • Radio "Szkolna Planeta"
     • Radio "Szkolna Planeta"

     • Serdecznie zapraszamy do słuchania naszych kolejnych audycji w zakładce -> Szkoła -> Radio "SZKOLNA PLANETA" lub przez ikonę pod kalendarzem.

      Dziś mamy dla Państwa dwie propozycje - zapraszamy!!!

      Kontakt do redakcji: radio@zsp-cerekwica.pl

     • Z cyklu: Klasowe integracje 2021/2022 4a

     • 8 października klasa 4a spotkała się z wychowawczynią oraz swoimi rodzicami przy ognisku w Mrowinie. Pogoda dopisała, chociaż w powietrzu czuć było już jesienny chłód. Na to jednak znalazła się się rada: gorące pieczone kiełbaski i ziemniaczki, herbata oraz pyszne ciasto. Gwarne i radosne spotkanie przeciągnęło się do późna.

     • Z wizytą w bibliotece...

     • 'Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!'  mawiała Ania z Zielonego Wzgórza i trudno się z nią nie zgodzić, zwłaszcza, odkąd w 2008 roku to właśnie październik został ustanowiony Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Na tę okoliczność Pani Anita zaproponowała nam różne okołoksiążkowe projekty (Jesienne drzewo czytelnicze, konkurs na szkolny Ex libris), a tymczasem przypominamy, co się działo w naszej bibliotece do tej pory, a więc: wizyty przedszkolaków i pierwszaków, Dzień Kropki, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz doroczny konkurs znajomości zagadkowych książek Martina Widmarka

     • Muzykanci z Przybrodzkiej 1 w akcji!

     • Zobaczcie jak śpiewem, tańcem i muzyką świętowaliśmy tegoroczny Międzynarodowy Dzień Muzyki. Na początek jeździliśmy "muzycznym pociągiem", potem wzięliśmy udział w turnieju "Jaka to melodia?" i w zabawie karaoke. Wielu z nas przyniosło z domu własne instrumenty. Było radośnie i bardzo... donośnie!

     • Sprawa była ważna taka: w Cerekwicy Dzień Chłopaka!

     • 16 klas i 16 różnych sposobów na świętowanie. Wariacje kulinarne (sorbet truskawkowy, tort w kształcie boiska piłkarskiego, babeczki), modowe (pokazy, malowanie paznokci) i muzyczne (karaoke) to tylko niektóre z nich. Zadania i quizy przygotowywane specjalnie na tę okazję, poczęstunki i symboliczne upominki. Wspólny mianownik: dobry humor i zabawa. 

     • Ognisko integracyjne 2021

     • Od wielu już lat (jeszcze w starej szkole), Rada Rodziców organizowała na poczatku roku szkolnego Ognisko Integracyjne. Dzięki zaangażowaniu różnych osób 24 września boisko szkolne zatętniło życiem nie tylko z okazji lekcji wychowania fizycznego. Pomimo wietrznego dnia zostało rozpalone ognisko, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę. Była też możliwość posmakowania chleba ze smalcem. Przy współpracy rodziców powstała również kawiarenka z mnóstwem przepysznych ciast, kawą i herbatą.

      Kto był ten wie, a kto nie, może spojrzeć do galerii i jak nabierze chęci - zapraszamy w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że Ognisko Integracyjne już na stałe wpisze się w szkolny kalendarz.

      Zapraszamy do galerii Ognisko integracyjne 2021.

      Dziękujemy wszystkim zaangażownym w organizację oraz wszystkim obecnym. Bez Was ta integracja nie miałaby sensu.

      Rada Rodziców

     • Pracowity jak przedszkolak!

     • Kiedyś nieodłączny element jesiennego krajobrazu każdej polskiej wsi. W zbieraniu ziemniaków (kartofli czy też pyrów, jak zwał tak zwał) brali udział wszyscy: i dorośli, i maluchy. Dziś szansa na udział w prawdziwych wykopkach zdarza się niezwykle rzadkonic więc dziwnego, że wiele dzieci na pytanie, skąd się biorą ziemniaki odpowiada, że ze sklepu. Przedszkolaki z Mrowina dzięki pomysłowości Pani Lucyny wspartej przez cały przedszkolny sztab co roku uczestniczą w wykopkach, więc z pewnością potrafią udzielić bardziej fachowej odpowiedzi. Zobaczie nasze pracowite przedszkolaki w akcji! 

     • Tydzień Szczęścia w Szkole

     • Miejsce: Przybrodzka 1. Czas: 20-24 września. Ależ to był szalony i zarazem radosny tydzień w naszej szkole! Przyłączyliśmy się (za namową Pani Beaty) do ogólnopolskiej akcji Happiness at School. Każdy dzień naszego 'szczęśliwego  tygodnia' przebiegał pod innym hasłem: poniedziałek-Dzień Życzliwości, wtorek-Dzień Uśmiechu, środa-Dzień Wdzięczności, czwartek-Dzień Niespodzianek, piątek-Dzień Śmiechu, Muzyki i Tańca. Wniosek? My naprawdę umiemy się wspólnie bawić, niezależnie od ról jakie na co dzień spełniamy w naszej szkole. 

     • Z cyklu: Nietypowe święta. Dzień Królika

     • Wiedzieliście, że dziś 26 września obchodzimy Światowy Dzień Królika? My usłyszeliśmy o tym sympatycznym dniu dzięki Pani Anicie, która na gazetce obok biblioteki przygotowałała specjalny kącik z nietypowymi świętami i tam właśnie umieściła informację o święcie naszych milusińskich.

      Coco i Jumbo, bo o nich mowa, trafiły na Przybrodzką 1 w ubiegłym roku. W dni powszednie zamieszkiwały w pokoju specjalistów, a na weekendy wędrowały po różnych uczniowskich domach. W tym roku zapadła decyzja, że będą przenosić się z klasy do klasy. Na początek trafiły do 1a. Radości było co niemiara!

     • "Idzie z koszem Pani Jesień. Dobre rzeczy dla nas niesie"!

     • Brązy, pomarańcze, złoto i różne odcienie żółtego, to kolory, które w ubiegłym tygodniu dominowały w Przedszkolu w Mrowinie. I nic w tym zaskakującego, w końcu zawitała do nas jesień, a jak już zawitała to zaprosiła do wspólnej zabawy. Było radośnie i bardzo kolorowo!

     • Ognisko integracyjne

     • Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz wszystkich pracowników Przybrodzkiej 1 na ognisko integracyjne, które odbędzie się 24.09. Początek godzina 17:30 przy szkole. Będzie można skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców, wypić herbatę lub zjeść chleb ze smalcem. Mięsożerców prosimy o zabranie ze sobą kiełbaski. Będzie nam bardzo miło, jeśli spotkamy się i, jak niegdyś w Mrowinie, spędzimy to wrześniowe, piątkowe popołudnie RAZEM.

      Do zobaczenia!
      Rada Rodziców SP Cerekwica

     • Przedszkolaki z wizytą na ranczu Kacperkowo

     • Nie od dziś wiadomo, że dzieci i zwierzaki równa się RADOŚĆ, a im więcej zwierzaków tym większa radość dla przedszkolaków! Potwierdzili to ostatnio nasi podopieczni z Przedszkola w Mrowinie, którzy udali się w odwiedziny na ranczo w Kacperkowie, na którym żyje kilkaset zwierząt: kozy, króliki, kucyki, a nawet strusie. Zwierzaki można karmić, głaskać i robić z nimi zdjęcia.  Oczywiście przedszkolaki skorzystały z wszystkich tych możliwości, a na koniec odbyły jeszcze podróż ciągnikiem. Ale to była przygoda!

     • Przedszkole w Mrowinie, czyli jak tańcem i piosenką uczciliśmy nasze święto!

     • 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Oczywiście nasze przedszkolaki nie pozostały obojętne wobec tej daty. Na okoliczność swojego święta wzięły udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej pod hasłem "DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA TO WAŻNE ŚWIĘTO - UCZCIJMY JE RAZEM TAŃCEM I PIOSENKĄ" Maluszki z Przedszkola z Mrowinie bardzo wesoło śpiewały, tańczyły i bawiły z chustą klanzy. Dzieci ochoczo wykonały utwór "Życie Przedszkolaka“ i pięknie pozowaly do zdjęć. Zobaczcie zresztą sami!

     • Opieka Medyczna

     • Zapraszamy wszykich do odwiedzania zakładki Opieka Medyczna (w dziale Szkoła), znajdziecie tam Państwo informacje na temat: opieki pielęgniarskiej oraz stomatologicznej zapewnianej nieodpłatnie uczniom przez naszą placówkę w ramach zawartych umów z zewnętrznymi podmiotami medycznymi.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 2021.

     • 15 września 2021 roku. Ach, co to był za dzień! Czytaliśmy, rysowaliśmy, malowaliśmy i robiliśmy mnóstwo innych rzeczy, jak na święto kreatywności przystało. Po raz kolejny udowodniliśmy, że w małej niepozornej kropce tkwi ogromny potencjał. Wystarczy dodać odrobinę wyobraźni i dobrych chęci, a ile talentów można odkryć przy okazji!