• KONCERT - Mirek i Magdalena Czyżykiewicz

     • Serdecznie zapraszamy na Koncert Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, który odbędzie sie 12 czerwca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Cerekwicy. Miejsca na widowni są numerowane. 

      Wejściówki na koncert w cenie od 30 zł do 60 zł do nabycia w szkole.

      Wszystkie informacje pod nr telefonu: 605144602.

     • Przedszkolaki z Mrowina z wizytą w teatrze

     • 19 maja nasze przedszkolaki wybrały się do Poznania, aby obejrzeć spektakl "Jaś i Małgosia" oparty na baśni braci Grimm. Przedstawienie bardzo przypadło wszystkim do gustu. 

      Twórcy spektaklu wykorzystali  motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostali wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, musieli zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, skończyło się dobrze.

      I tak na przykład Baba Jaga nie została spalona w piecu tylko w nim zamknięta, a dobroduszny leśny duszek sprawił, że  miała tam towarzystwo złej macochy. 

      Piękne kostiumy połączone z maską urzekły dzieci, a scenografia wprowadziła  widza w magiczny świat teatru. Tu dzieci, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znalazły się: to na ganku domu Jasia i Małgosi, to w magicznym lesie, a już za chwilę w chatce z piernika Baby Jagi. Emocji, śmiechu i trochę strachu było co niemiara. Dzieci obserwowały co się działo na scenie z niezmąconą uwagą, spontanicznie reagując na wzruszające , dowcipne i pouczające perypetie. Dorośli zresztą teżświetnie się bawili. 

      A sama przejażdżka dwupiętrowym autokarem była dla dzieci dużym przeżyciem. Do Poznania Koniki Polne i Żuczki jechały na górze, w powrotnej drodze odwrotnie - Mrówki i Motylki do góry, a Koniki  na dole.

     • Nasi olimpijczycy z przedszkola

     • To był tydzień naukowych zmagań dla przedszkolaków z naszej gminy. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nim drużyn z Mrowina. 

      Najpierw zespół w składzie Nina, Aleks, Ola i Oliwier, wybrał się do Logicusa w Rokietnicy na Olimpiadę Czterech Żywiołów, gdzie zaprezentowali eksperyment o nazwie Lampa lawa. Poziom konkursu był bardzo wyrównany i ostatecznie wszystkie 3 drużyny zajęły I miejsce. 

      10 maja  Koniki Polne brały  udział w Olimpiadzie Matematycznej dzieci 6-letnich, organizowanej przez Przedszkole Bajeczka. Do zmagań przystąpiło 7 placówek z Gminy Rokietnica: Ptasie Radio, Leśna Chatka, ZSP Cerekwica, ZSP Napachanie, Logicus, 4 Pory Roku, Przedszkole Bajeczka.

     • Wycieczkowy zawrót głowy! Kronika wyjazdów 9-13 maja

     • Trzeci tydzień maja upływa nam pod znakiem wyjazdów. Po długim okresie pandemii, obowiązywania maseczek oraz różnych obostrzeń, wreszcie mogliśmy ruszyć w drogę, a jak ruszyliśmy to od razu z przytupem! 9 maja na wycieczki wybrało się aż 7 klas, a wkrótce w ich ślad poszły kolejne. Zapraszamy do oglądania galerii z poszczególnych wyjazdów. Na początek klasy czwarte, które solidarnie udały się do koplani soli w Kłodawie.

      Klasy piąte wybrały się na trzydniową zieloną szkołę do malowniczego Stradunia koło Trzcianki. Poniżej można zobaczyć kilka pamiątkowych zdjęć, a tutaj filmową relację z wyjazdu, który odbył się w dniach 9-11 maja. 

      Klasy siódme odwiedziły stolicę Dolnego Śląska. 

      2 dni później do autobusu wsiedli ósmoklasiści, aby udać się do poznańskiego Fortu VI i przeżyć survivalową przygodę.

      Uczniowie 3b, zgodnie opowiadają, że wizyta w Kids Farm dostarczyła im wiele wrażeń i pozytywnych emocji. Poznali mnóstwo ciekawostek i praktycznych wiadomości o zwierzętach, a co więcej mogli sami przekonać się ile radości dostarcza kontakt ze zwierzętami i opieka nad nimi. Trzecioklasiści wiedzą już jak zachować się w kontakcie z koniem, aby spotkanie było bezpiecznie dla człowieka i zwierzęcia, co można odczytać z zachowania konia, jak ważny jest przywódca stada wśród koni oraz jaką ciężką pracę wykonuje, aby pozostali mieszkańcy stajni czuli się bezpiecznie🐴❤ Sporo informacji i emocji dostarczyły im drapieżne żółwie czerwonolice, ponadto spotkali... złotą rybkę spełniającą życzenia i przypomnieli technikę robienia babek z piasku😉 Na koniec zjedli kiełbaskę z ogniska przy dźwiękach rechotu żab z pobliskiego stawu 🐸 Aaa i był jeszcze małpi gaj - świetna zabawa!

     • Majowe świętowanie na Przybrodzkiej

     • 1 maja minęło 18 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 3 maja przypada 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. 8 maja upłynęło 77 lat od zakończenia II wojny światowej, a 9 maja świętowaliśmy Dzień Europy.

      Cieszymy się, że żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy obywatelami Europy i głęboko wierzymy, że "Nie umarły jeszcze Ukrainy ni chwała, ni wolność".

      6 maja w ramach muzycznego apelu na Przybrodzkiej wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego", "Oda do radości"🇪🇺 oraz " Szcze ne wmerła Ukrajina". Była zaduma i masa wzruszeń, a na koniec, już  po oficjalnych uroczystościach spontanicznie zatańczyliśmy... belgijkę❤🙂, bo wbrew wszystkiemu dookoła, maj niesie radość i nadzieję, a nasi uczniowie potrafią dać temu świetny wyraz!❤👏❤

     • Ekologiczne Integracje za nami...

     • To był naprawdę fascynujący dzień. 7 maja 2022 r., bo o nim mowa, zgromadził na Przybrodzkiej całą rzeszę  pasjonatów ekologii. Dzieci, młodzież i dorośli, kto mógł kierował swoje kroki na nasz festyn. Były prezentacje kół naukowych, warsztaty, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Pogoda dopisywała, a my edukowaliśmy się ekologicznie, miło spędzaliśmy wspólny czas i zwyczajnie dobrze bawiliśmy. 

      Oprócz szkół, które biorą udział w projekcie "Fabryka Ekologów" swoje stanowiska przygotowało również Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Zakład Usług Komunikacyjnych oraz firma Kingspan Water&Energy. Na całością czuwała ekipa z Urzędu Gm. Rokietnica. Z gościnnym udziałem rewelacyjnie wystąpiły nasze przedszkolaki z Mrowina. Tuż przy wejściu każdy z uczestników otrzymywał zieloną wejściówkę wykonaną z papieru czerpanego i przyklejonymi nasionami, którą po powrocie do domu należało zasadzić w doniczce, podlać i poczekać jak wyrośnie. Co to będzie? Nikt nie wie!

      Poniżej znajdziecie link do relacji z naszego wydarzenia przygotowanej przez firmę Kingspan Water&Energy. Zapraszamy do oglądania!

      Relacja z Ekologicznych Integracji

     • Okolicznościowe przedstawienie w Mrowinie i biało-czerwona na Przybrodzkiej

     • Pierwsze dni maja, zwane popularnie majówką, to doskonała okazja do odpoczynku, a jednocześnie refleksji. W tym czasie przypada bowiem kilka ważnych świąt i rocznic narodowych. 1 maja minęło 18 lat od wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi ustanowiony w 2004 roku przez Sejm RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą, wreszcie 3 maja przypada 231. rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji🤍❤️

      Przedszkolaki z Mrowina jak zwykle stanęły na wysokości zadania i pięknie się do obchodów przygotowały. Były dekoracje, przedstawienie historyczne oraz wiele rozmów poświęconych Ojczyźnie. W Szkole Podstawowej w Cerekwicy również o ważnych rocznicach pamiętamy czego wyrazem jest chociażby flaga biało-czerwona, która od kilku dni pięknie powiewa przed budynkiem. Natomiast samo świętowanie przenieśliśmy na piątek, 6 maja i z całą pewnością o nim opowiemy. 

     • Ekologiczne Integracje już za tydzień!

     • Koniecznie obejrzyjcie filmik, który przygotowała firma Kingspan w ramach programu Planet Passionate 🌍 (dziękujemy za wsparcie Fabryki Ekologów!💚) i SKORZYSTAJCIE Z ZAPROSZENIA młodych ekologów z naszych gminnych szkół podstawowych. Do zobaczenia na Przybrodzkiej 7 maja 2022.

      Weźcie udział w warsztatach 🎨, odbierzcie sadzonki 🍓, zobaczcie jak mądrze korzystać z zasobów naszej planety 🌬💧🌞. Czekają na Was konkursy 🎁, animacje i inne atrakcje! Do zobaczenia na Przybrodzkiej 1.

     • Krzysiek i Wiktor nagrodzeni w Plebiscycie "Sportowiec z Klasą 2021"

     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że 26 kwietnia dwaj nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Bartoszem Derechem, podczas którego ogłoszono wyniki Plebiscytu "Sportowiec z Klasą 2021".


      🏓🏓🏓KRZYSZTOF SZCZEPANIAK, reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Słowian Mrowino, dzięki udanym ubiegłorocznym startom (indywidualnie-Puchar Wójta Gm. Rokietnica oraz wspólnie z kolegami-I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym) znalazł się w gronie młodych sportowców (kat. poniżej 16 lat), którzy otrzymali WYRÓŻNIENIE "Sportowiec z Klasą 2021"👏


      🥋🥋🥋WIKTOR SZATAN, który od kilku lat trenuje w klubie Spartan Rokietnica Taekwondo Olimpijskie i z każdym kolejnym startem wzbogaca kolekcję swoich trofeów, za III miejsce Ogólnopolskiej Olimpiady oraz pierwszy w historii medal Pucharu Polski kadetów (mężczyzn) wywalczył STYPENDIUM SPORTOWE👏


      Gratulujemy zarówno naszym uczniom, jak i wszystkim wspaniałym zawodnikom nagrodzonym w Plebiscycie, którzy reprezentują naszą gminę na różnych sportowych arenach. Jednocześnie trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

     • 22 kwietnia na Przybrodzkiej wszystko "kręciło się" wokół Ziemi...

     • Oczywiście w Cerekwicy również pamiętaliśmy o święcie naszej planety. Były konkursy, prace plastyczne, zastanawialiśmy się, jak zostać Przyjaciółmi Ziemi nie tylko na papierze, bo przecież imię, które niedługo mamy otrzymać, czyli Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Cerekwicy, brzmi dumnie, ale i zobowiązuje, prawda?

     • Przedszkole w Mrowinie świętuje Dzień Ziemi

     • „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.” Taka myśl powinna nam przyświecać każdego dnia, a szczególnie 22 kwietnia w Światowym Dniu Ziemi. Aby o tym pamietać, przygotowujemy przedstawienia o tematyce ekologicznej, konkursy, prace plastyczne i pogadanki. Nie inaczej było w tym roku. Zobaczcie jak świętowaliśmy! Polecamy zdjęcia i filmik z przedstawienia.

     • WIOSNA-PIOSNA 2022. Zgłoś się do konkursu i odkryj w sobie talent!

     • Drodzy Uczniowie!

      Wystartował II Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2022!!!

      W maju odbędzie się w naszej Szkole wielkie święto piosenki, a że zgodnie z zasadą śpiewać każdy może, każdy kto chce niech szybciutko się zgłasza, bo termin nadsyłania zgłoszeń upływa już 7 maja Na odważnych rozśpiewanych czekamy pod adresem: wiosna-piosna@zsp-cerekwica.pl

      W tym roku NARESZCIE konkurs zwieńczony zostanie FINAŁEM w naszej Szkole, z udziałem publiczności oraz jury.

      Dla zwycięzców mamy dyplomy i nagrody

      Wszelkie informacje są w REGULAMINIE, który znajdziecie na stronach naszej szkoły jak również w swojej skrzynce na Librusie.

      Do usłyszenia!

     • ...i u naszych młodszych kolegów w Mrowinie również Wielkanoc!

     • Pięknie udekorowane sale, wspólne wielkanocne śniadanie, do którego zasiadamy w galowych strojach, przedstawienie o tematyce świątecznej przygotowane przez pracowników (tegoroczne pod nazwą "Zamieszanie") to długa i wspaniała tradycja Przedszkola w Mrowinie. Nic dziwnego, że zajączek ponownie o nas pamiętał i przyniósł dzieciom wiele  prezentów (przy okazji dziękujemy rodzicm z dzieci z grup Pszczółki i Mrówki, którzy mu nieco pomogli w kwestii zabawek do piaskownicy...).

     • Na Przybrodzkiej już świątecznie...

     • Jedni szukali zająca, drudzy piekli mazurki, jeszcze zajęli się uprawą owsa i rzeżuchy albo pletli wianki na świąteczny wielkanocny stół. Wreszcie wszyscy zabrali się za dekorowanie pisanek, zarówno tych kredowych na placu szkolnym, jak i tradycyjnych w klasach. Wokół kicały wesołe zające. Oj działo się w ostatnie dni na Przybradzkiej, działo! Zobaczcie zresztą sami...

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 1 kwietnia w Przedszkolu w Mrowinie królował kolor NIEBIESKI. Za jego pomocą manifestowaliśmy naszą solidarność z osobami cierpiącymi na autyzm i obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Grupy młodsze (Pszczółki, Biedronki, Motyle) oraz starsze (Mrówki, Koniki Polne, Żuczki) spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych  przez Justynę Czuprys. Dzieci zapoznały się  z pojęciem „autyzm” oraz charakterystycznymi cechami, jakie występują u osób z tym zaburzeniem.  Ponadto miały okazję spotkać autystyczną dziewczynkę - Aurelkę i przekonały się, w jaki sposób dostrzega otaczający świat oraz z jakimi trudnościami spotyka się na co dzień.  Serce dzieci podbiła Fiona – piesek, który odwiedził nasze przedszkole, by stać się przyjacielem Aurelki. 
      Tego dnia nastąpił także finał konkursu plastycznego „Na niebiesko – jak to widzę.” Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody. Prace konkursowe trafiły na przedszkolną wystawę. Aby przybliżyć wszystkim na czym polega autyzm w przedszkolnych wejściach umieszczone zostały tablice informacyjne. Zwieńczeniem dnia były pamiątkowe grupowe zdjęcia oraz rozdanie wszystkim dzieciom niebieskich balonów. Wszystkie nasze działania miały wspólny cel: budować otwartą i akceptującą postawę wobec autyzmu. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo nam się to udało i z całą pewnością będziemy do tego zagadnienia wracać.