• Dzień w gospodarstwie - Przedszkole w Mrowinie zaprasza na film...

     • W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola poznają z czym wiąże się życie na wsi. Temat "Dzień w gospodarstwie" aż prosił się o wycieczkę, która niestety aktualnie musiałaby zostać odłożona na bliżej nieokreśloną przyszłość.

      My mówimy "STOP!"  Takie wydarzenie nie może Was ominąć!

      W związku z tym postanowiliśmy zaprosić wszystkie Dzieci, na wirtualną wycieczkę do pobliskiej Przybrody. Znajduje się tam Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne, które było uprzejme przyjąć nas do siebie. Otwierając przed nami swoje bramy i przeprowadzając przez coraz ciekawsze obszary swojego gospodarstwa, umożliwiło nam poznanie zwierząt, które hodują, maszyn jakie stosują w codziennej pracy na polu, owoców, które rosną w ich sadzie a także nowoczesnych technologii, które pomagają dbać o środowisko.

      Dziękujemy Władzom RSGD Przybroda i Panu Marcinowi za to wspaniałe doświadczenie!

     • Nie samą stroną główną żyje ZSP CEREKWICA...

     • Zachęcamy do odwiedzania poszczególnych zakładek strony zsp-cerekwica.pl. W strefie szkolnej ruszyła właśnie miejscówka Młodych Ekologów W zakładce Konkursy szkolne postaramy się umieszczać informacje o bieżących projektach, które mogłyby zginąć w gąszczu ogłoszeń na Librusie (zwłaszcza jeśli dopadnie się tam pani Mariola..). Koniecznie zajrzyjcie też do Biblioteki Znajdziecie tam całą masę nowości! Trochę gorzej ma się sprawa z zakładkami klas (1-3) i (4-8), bo dzieje się tyle, że nie nadążamy za aktualizacją, a poza tym trochę lubimy reklamować się na stronie głównej... 

      Za to PRZEDSZKOLE uaktualnia zakładki poszczególnych grup na bieżąco. Ale cóż się dziwić, skoro mowa o PszczółkachMrówkach i innych pracowitych owadach. Brawo Wy!

       

      Zdjęcie wykonane przez Zosię (z kl. 8) niech przypomina, że mamy piękną wiosnę i do 25 kwietnia można przygotowywać prace w konkursie My English Picture Dictionary-Spring Is Here. Wiecie już gdzie szukać szczegółów, prawda?

     • Odświeżamy przedszkole...

     • Korzystając z okazji, którą przyniosła nam obecna sytuacja, zdecydowaliśmy się na odświeżenie przedszkola w stołówce i głównym wejściu. W ten sposób powstała możliwość umieszczenia rysunków nowych postaci w tych pomieszczeniach. Chcielibyśmy przestrzeń wejścia do przedszkola oddać rodzicom a stołówkę naszym dzieciom. Na prace małych artystów i dużych projektantów czekamy do 20 kwietnia!

     • WEEKEND POD ZNAKIEM WIOSNY czas zacząć!

     • Kochani! Niektórzy nadal czekają na prawdziwą wiosnę, dlatego z Przybrodzkiej 1 postanowiliśmy wysłać szkolną ekspedycję poszukiwawczą. Z pomocą przyszedł nam mistrz Jan Brzechwa! Posłuchajcie i zobaczcie z jakim skutkiem, a potem sami wybierzcie się na wiosenny spacer. Już czas!

      P.S. A jeśli uda się Wam znaleźć jakieś oznaki najpiękniejszej pory roku dajcie znać na adres: mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl

      Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna. Kret skrzywił się ponuro: „Przyjedzie pewnie furą”.

      Jeż się najeżył srodze: „Raczej na hulajnodze”. Wąż syknął: „Ja nie wierzę. Przyjedzie na rowerze”. (...)

       A wiosna przyszło pieszo . Już kwiaty z nią się śpieszą, Już trawy przed nią rosną I szumią: „Witaj wiosno!”.

       

     • AKTYWNI MY! Która klasa sięgnie po tytuł?

     • Kochani! Aktywnie spędzacie przerwę świąteczną. Brawa! Tak trzymać! Napływa do nas coraz więcej relacji z wypraw i zabaw na świeżym powietrzu. Na zdjęciach jesteście Wy, czasem Wasi rodzice i rodzeństwo, niekiedy Wasi pupile (zwłaszcza cudowne psiaki, z którymi spacerujecie), trasy, które danego dnia pokonaliście oraz piękna przyroda budząca się pięknie do życia. Bohaterem zdjęć bywa także... szkoła! Tak, tak, zdarza się Wam na Przybrodzką 1 zaglądać: podczas spaceru, wycieczki rowerowej albo żeby umieścić nakrętki w naszym serduszku. Dziękujemy!

      Na ten moment rzecz się ma następująco: z klas 1b, 6a, 6b i 7 w naszym wyzwaniu bierze udział tyle samo uczestników! Tuż za nimi są 5 i 3a, 2a i 2b. Nieśmiało dołączają uczniowie z pozostałych klas. Kto ma jeszcze ochotę na nasze wyzwanie? Zapraszamy!

      P.S. Ręce na kierownicy również rekomendujemy TRZYMAĆ...

    • Ważna data: 2 kwietnia
     • Ważna data: 2 kwietnia

     • 2 kwietnia to dzień ze wszech miar wyjątkowy. W tym roku pewnie większość z nas żyje już Świętami Wielkanocnymi, ale warto chociaż przez chwilę zatrzymać się przy tej dacie także z innych powodów. Od 1967 roku właśnie 2 kwietnia obchodzimy Dzień Książki dla Dzieci, ustanowiony na pamiątkę rocznicy urodzin słynnego Hansa Christiana Andersena. Jak ważna jest literatura w życiu młodego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego w tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować Radzie Rodziców, która od lat regularnie wspiera szkolną bibliotekę (kiedyś w Mrowinie, teraz w Cerekwicy).  Bez Waszej pomocy nasza misja zarażania czytaniem byłaby o wiele mniej skuteczna!

      Drugie obchodzone dziś święto, czyli Dzień Świadomości Autyzmu, ma nieco krótszy rodowód, bo zostało ustanowione w 2007 roku, a jego celem jest zwrócenie naszej uwagi na żyjące obok osoby autystyczne. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia to zaburzenie rozwoju występuje u 1 na 100 dzieci w Europie. Może przybierać różne formy i dlatego czasem jest trudne do diagnozy. Wśród najczęstszych objawów wyróżnia się trudności w realcjach z innymi ludźmi, problemy z komunikacją oraz powtarzalne, stereotypowe zachowania. Z pomocą w zrozumieniu autystycznych kolegów mogą przyjść m.in. ... książki. Warto czytać!

     • A tymczasem w Cerekwicy...

     • Kilka dni temu wokół szkoły pojawiły się rysunki i wzruszające napisy kierowane pod adresem naszej placówki. Dziś w odpowiedzi na tamte miłe słowa sprawy w swoje ręce wzięli nauczyciele. Pod dowództwem Pani Iwonki malowali, przyklejali, co im w duszy gra...

      Kochani Uczniowie, szkoła naprawdę tęskni za Waszym śmiechem! Tęsknimy i my!  Ekipa z Przybrodzkiej 1.

     • Pomóż Pani Dyrektor zaprzyjaźnić się z rowerem!

     • Drodzy Uczniowie i....Przedszkolaki też!!!
      dla Was mam CHALLENGE, dla siebie WYZWANIE. Posłuchajcie...

      Od pewnego czasu widuję Was na rowerach, rolkach, hulajnogach, spacerach. Nawet już trochę zazdroszczę, ale nijak sama nie mogę się zmobilizować, żeby auto zamienić na rower. Wymyśliłam system motywacyjny, potrzebuję jednak Waszej pomocy. Stąd od 1 do 7 kwietnia czekam na zdjęcia, relacje, informacje, jak aktywnie spędzacie czas na świeżym powietrzu.

      ZASADY:

      1) Jeśli otrzymam 10 informacji zwrotnych to na jeden dzień zamienię auto na rower w drodze do pracy, jeśli 20-to dwa razy, itd.
      2) Jest Was ponad 300, jeśli wszyscy przyślecie zdjęcia, to będę musiała 30 razy pokonać rowerem wspomnianą trasę, a to oznacza, że odzwyczaję się od auta na poważnie.
      3) Jeśli otrzymam ponad 50 odpowiedzi zaangażuję w wyzwanie Pana Dyrektora
      4) Na koniec podliczę, która klasa przysłała najwięcej zdjęć i ta klasa otrzyma tytuł AKTYWNEJ KLASY, a Wychowawca otrzyma... wyzwanie.

      UWAGA! Podejmując jakąkolwiek aktywność pamiętamy o BEZPIECZEŃSTWIE!!!

      Zdjęcia wysyłajcie na moją skrzynkę mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl.

      Jeśli uda się Wam zaangażować Rodziców, to system motywowania będzie jeszcze bardziej skuteczny. Przecież skoro inni dorośli mogą, mogę i ja!

      Pozdrawiam świątecznie, pani Mariola

     • Świąteczna Zbiórka Żywności

     • Szanowni Państwo,

      za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra, za bezinteresowną pomoc i życzliwość. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie Naszej Świątecznej Zbiórki Żywności.

     • Tradycje wielkanocne w naszym przedszkolu

     • Przed nami kolejne święta naznaczone pandemią. Niestety obostrzenia nie ominęły również przedszkolaków, którzy, podobnie jak starsi koledzy, od dziś muszą pozostać w domach. Na szczęście już wcześniej zdążyli się do świąt całkiem pięknie przygotować! Udekorowali przedszkole, poznali obyczaje świąteczne, zasiedli do wielkanocnego stołu. Nic dziwnego, że na wieść o tym drużyna Zajączka  przyniosła im prezenty. Zobaczcie zresztą sami! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, a już wkrótce dołączymy relację filmową. Oj, będzie się działo!

     • Żegnaj zimo! Witaj wiosno!

     • Raz w roku przypada taki dzień, kiedy to Pani Zima spotyka się z Panią Wiosną i obie damy walczą, która z nich jest silniejsza... Oczywiście jak zawsze i tym razem 21 marca z potyczki zwycięsko wyszła Pani Wiosna, przynosząc ciepłe słońce, pachnące kwiaty oraz budząc zwierzęta z zimowego snu.

      Tradycyjnie razem z Panią Zimą pożegnaliśmy Marzannę i przeszliśmy w kolorowym wiosennym korowodzie po naszym przedszkolnym podwórku, ciesząc się, że dni będą teraz coraz cieplejsze i dłuższe. A po spacerze wzięliśmy się ostro do pracy w ogródku. Takie z nas dzielne i pracowite przedszkolaki! 

     • Jak tu Was nie kochać?

     • Drodzy Uczniowie,

      Dzisiaj przed drzwiami wejściowymi do szkoły (zarówno frontowymi, jak i od strony boiska) czekały na nas TAAAKIE napisy i rysunki! Anonimowemu Wielbicielowi (albo Wielbicielom, bo mamy nadzieję, że to nie jest odosobniony przypadek) dziękujemy i zapewniamy o wzajemności...

      Nauczyciele i Pracownicy z Przybrodzkiej 1.

     • Tryb pracy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy

     • Na podstawie obecnie obowiązujących rozporządzeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy obowiązuje:

      - praca zdalna dla wszystkich klas szkoły podstawowej do 9 kwietnia br.

      - praca zdalna dla wszystkich grup przedszkolnych 29 marca - 9 kwietnia br. 

      Istnieje jednak możliwość sprawowania opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej możliwości prosimy o zgłoszenie tego zamiaru koniecznie z wyprzedzeniem jednego dnia pod adresem: arleta.lech@zsp-cerekwica.pl (przedszkole) i mariola.sudolszczepaniak@zsp-cerekwica.pl (szkoła podstawowa). Jednocześnie informujemy, że od 29 marca do 9 kwietnia br. odwołane są również wszystkie pozostałe zajęcia odbywające sie na terenie szkoły. 

     • Fundusz Uczniowski

     • Samorząd Uczniowski wspólnie z Radą Rodziców ogłasza start nowego projektu w naszej szkole - FUNDUSZ UCZNIOWSKI. Jest to projekt, który zakłada, że uczniowie z klas IV - VIII sami mogą wykorzystać 1500zł na dowolnie przez siebie wymyślony cel. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek. (Wniosek i regulamin dostępne są w zakładce Szkoła -> Samorząd uczniowski oraz w dzienniku LIBRUS w zakładce Organizacja -> pliki szkoły.) Zapraszamy uczniów z klas IV - VIII do udziału.

     • Stypendia Św. Mikołaja !!!

     • Szanowni Państwo,

      Serdecznie zachęcam do przekazania 1% podatku na program Stypendia św. Mikołaja dla uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Cerekwicy

      Organizatorem programu Stypendia św. Mikołaja i właścicielem naszego stypendialnego subkonta jest Fundacja Świętego Mikołaja. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, dlatego mamy możliwość gromadzenia środków z 1% na stypendia w naszej szkole. 100% przekazanych przez Państwa środków zostanie przeznaczonych na stypendia, ponieważ Fundacja nie pobiera żadnych prowizji od wpłat.

      Aby przekazać 1% podatku na stypendia w naszej szkole wystarczy:

      • w deklaracji PIT wpisać KRS Fundacji Świętego Mikołaja: KRS 0000126602
      • w informacjach uzupełniających w deklaracji uzupełnić pole cel szczegółowy: ZSP w Cerekwicy, Przybrodzka 1 Cerekwica.

      Będziemy niezmiernie wdzięczni za Państwa udział w tym szlachetnym programie!