• Najpiękniejsze słowa świata to Mama i Tata!

     • Święto Mamy i Taty - najważniejszych osób dla każdego dziecka to bardzo ważna data. Dzieci przepełnione miłością do swoich rodziców z ogromnym zaangażowaniem i radością przygotowywały się do tego święta wiele dni. Każdy chciał sprawić przyjemność najbliższym i wywołać uśmiech na ich twarzach, co udało się w 100%. Składamy rodzicom najlepsze życzenia i życzymy jeszcze wielu tak pięknych dni i chwil. Zapraszamy do oglądania - link poniżej

     • Egzamin, egzamin i po egzaminie!

     • Nasi ósmoklasiści zakończyli właśnie trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Z perspektywy stwierdzają, że 'nie taki egzmin straszny, jak go malują!'. Nie sposób przyznać im racji, zwłaszcza, że swoim opanowaniem i gotowością do działania, wprowadzili ogromny spokój na Przybrodzkiej 1. Dzięki postawie uczniów, my nauczyciele, którzy w większości po raz pierwszy uczestniczyliśmy w egzaminie ósmoklasisty, też przestalismy się stresować. 

      Dziękujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki oraz realizację dalszych naukowych zamierzeń! 

     • Mówię wam: Najlepszą mamę mam!

     • Drogie Mamy!

      Pozdrawiamy i kochamy nie tylko od święta! Przyjmijcie od nas muzyczne życzenia w wykonaniu klasy czwartej. Kwiatowe inspiracje to już zasługa  trzecioklasistów.

      Jako ciekawostkę dodamy, że w nagraniu po raz pierwszy wykorzystaliśmy pianio, które nieocenieni strażacy pomogli nam przetransportować ze starej szkoły w Mrowinie, a sprawczynią muzycznego zamieszania-w pozytywnym tego słowa znaczeniu- była Pani Ada. 

       

     • Jesteśmy z Wami naszymi myślami!

     • Kochani Ósmoklasiści!

      Tacy byliście jeszcze wczoraj...

      A dziś... na egzamin pora iść.

      Jesteśmy z Wami naszymi myślami!

      Reszta ekipy z Przybrodzkiej 1

       

       

       

     • I Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA 2021 już za nami!

     • Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy nadesłali swoje fantastyczne nagrania. Każde wykonanie dostarczyło nam mnóstwo radości, a młodzi piosenkarze dali z siebie maksimum talentu i zaangażowania. Dlatego każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie WIOSNA-PIOSNA 2021.

      A oto lista naszych Laureatów:

      I kategoria (kl. 1-3)

      I miejsce: Franciszka (3a)
      II miejsce: Gabriela (1a) i Nadia (1a)
      III miejsce: Nikodem (1b) i Alan (2a)

      - - - - -
      II kategoria (kl. 4-6)

      I miejsce: Barbara (5a)
      II miejsce: Filip K. (6a)
      III miejsce: Bartosz (4a)

      - - - - -
      III kategoria (kl. 7-8)
      I miejsce: Tomasz (7a)

      - - - - -
      Wyróżnienia:

      FILIP Ł. (1b)
      OSKAR (2a)
      ALICJA (4a)

      Laureatom gratulujemy zacięcia piosenkarskiego i scenicznej wyobraźni - to były wspaniałe muzyczne popisy! 

      Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich Uczestników tegorocznej edycji!
      I Szkolny Konkurs Piosenki WIOSNA-PIOSNA przechodzi do historii a my już wyczekujemy przyszłorocznych fantastycznych zmagań muzycznych.

      WIOSNA-PIOSNA 2021

     • Szkolni Superbohaterowie, jak dobrze Was znowu widzieć!

     • Jeszcze nie wszyscy, jeszcze nie w komplecie, ale nie da się ukryć, że korytarze szkolne w Cerekwicy coraz mocniej tętnią życiem, a nasze hasło nr 2, czyli JAK DOBRZE WAS WIDZIEĆ PONOWNIE nabiera ogromnej MOCY!

      Siódmoklasistom i czwartej klasie, którzy wreszcie wrócili po wielu miesiącach nauki zdalnej, życzymy, aby bardzo szybko odnaleźli się w szkole, podobnie jak ich młodsi koledzy. Ci ostatni zrobili to tak przebojowo, że nie potrzebowali nawet wsparcia superbohaterów, ba sami dziś dzielili się wskazówkami! Naprawdę mają tę MOC❤

      Jutro powitamy uczniów klasy 5, 6a, 6b. Natomiast jeśli wszystko pójdzie dobrze to pod koniec maja spotkamy się WSZYSCY RAZEM! Trzymajcie kciuki!

     • Powrót uczniów klas 4-8 do szkoły od 17 maja

     • Z optymizmem informujemy, że od 17 maja wracają w trybie hybrydowym uczniowie klas 4-8. Pełen powrót uczniów tych klas przewidziany jest od 31 maja. W najbliższych dniach nauka stacjonarna będzie przebiegać zgodnie z poniższym harmonogramem:

      Klasy 4 i 7   - 17, 19, 21 maja

      Klasy 5, 6a i 6b  - 18, 20, 28 maja

      Klasa 8 (egzamin)  - 25, 26, 27 maja                         

      Pozostałe klasy w danym dniu realizują, zgodnie z zasadami edukacji hybrydowej, naukę w formie zdalnej.

      Przypominamy, że: 24, 25, 26 i 27 maja to dni bez zająć dydaktycznych, zapewniamy w tych dniach opiekę świetlicową dla wszystkich zgłoszonych u wychowawców uczniów.

      Jednocześnie informujemy o konieczności noszenia maseczek w obiektach publicznych, dezynfekcji rąk i zachowaniu odpowiedniego dystansu przez wszystkie osoby przebywajace na ternei szkoły.

      Od 17 maja w godzinach 7.30 - 8.00 do szkoły wchodzimy:

      Klasy 1-3 głównym wejściem

      Klasy 4-8 wejściem od ul. Szamotulskiej

      W pozostałym czasie wszyscy uczniowie korzystają z głównego wejścia.

      Zapraszamy do szkoły!!!! 😉

     • Hasła dwa...

     • Od wtorku uczniowie klas 1-3 są znów w szkole i mamy nadzieję, że tak już zostanie. To właśnie do Was kochani kierujemy nasze nowe hasło: "Jak dobrze Was widzieć ponownie". Cieszymy się, że korytarze na Przybrodzkiej 1 na nowo tętnią życiem i słychać w nich głośny śmiech. Nawet jak sami już trochę od tego gwaru odwykliśmy.

      Zgodnie z zapowiedziami już niedługo uczniowie kl. 4-8 zaczną stopniowo wracać do nauki stacjonarnej. Wiąże się z tym dużo obaw i niewiadomych, zresztą ciężko się dziwić, bo przez tyle miesięcy można było się od takiej zwykłej szkoły odzwyczaić. Dla niektórych, być może nawet większości, wejście w dawny rytm dnia, gdzie musimy wstać, przebrać się, spakować plecak i wyjść z domu będzie nie lada wyzwaniem. No i jeszcze będzie trzeba się wylogować z Internetu, co po miesiącach przymusowego siedzenia przed monitorem, wydaje się niemożliwe. Uwierzcie dla nas to też będzie wyzwanie, ale, jak ponoć mawiał Aleksander Macedoński, "Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania", więc zgodnie z drugim hasłem, które nadal pozostaje aktualne, Drodzy uczniowie kl. 4-8: "Czekamy na Was"!

       

     • Majówka pod znakiem Konstytucji i... deszczu

     • Spacerem, rowerem, biegiem, indywidualnie, rodzinne, ale jednak razem pokonaliśmy 1653,44 km Chociaż pogoda naprawdę nie zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu dorzucaliście kolejne symboliczne cegiełki do naszego projektu upamiętniającego 230. rocznicę uchwalenia ustawy z 3 maja 1791 roku.

      Dziękujemy za wspólne świętowanie: za życzenia dla Polski, za każdy okolicznościowy napis, rysunek na naszym szkolnym placu, za to, że zarówno spacerując po okolicy, jak i podróżując po różnych zakątkach kraju pamiętaliście, aby wysłać do nas relację z trasy, za każdy kilometr pokonany dla Konstytucji! 

     • Witaj maj, 3 maj!, czyli nasze przedszkolaki dla Konstytucji

     • Uroczysty strój, skupienie, biało-czerwone dekoracje dookoła, powiewająca na wietrze flaga umieszczona na budynku. Już na pierwszy rzut oka widać, że Przedszkole w Mrowinie pięknie się do 230!!! rocznicy obchodów Konstytucji 3 maja przygotowało. Zobaczcie zresztą sami!

      ... bo to naprawdę doniosłe i bardzo ważne święto, wierzymy, że nikt już z Państwa nie zapomni, że...

      Do hymnu!!!

     • "Skracamy dystans do Konstytucji"

     • Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego świętowania pod hasłem "Skracamy dystans do Konstytucji". Nasze motto można rozumieć na wiele sposobów. Z jednej strony chcieliśmy "oswoić" słowo DYSTANS, które z racji pandemii nabrało negatywnych skojarzeń. Stąd pomysł z pokonaniem 230 km na okoliczność 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji, oczywiście jak na pandemię przystało z zachowaniem dystansu, czyli złożonego z indywidualnych albo rodzinnych spacerów, biegów lub wypraw rowerowych.

      Zamierzamy również  "oswoić" samą Konstytucję, dokument, o którym jako Polacy niewiele wiemy. Zwykliśmy powtarzać, że to była bardzo ważna ustawa, pierwsza tej rangi w Europie, druga na świecie i dlatego trzeba ją upamiętniać. 230 rocznica to dobra okazja, żeby przypomnieć sobie inne zalety ustawy z maja 1791 roku. Dlatego rozmawiamy o niej przy różnych okazjach, zwłaszcza na lekcjach historii, godzinach z wychowawcą. Zachęcamy uczniów do sięgnięcia po książki z Konstytucją w roli głównej. 

      Skoro już skracamy przysłowiowy dystans to zapraszamy do aktywnego, radosnego świętowania, bo akt z 1791 roku, mimo, że, z racji ówczesnej sytuacji politycznej, nie spełnił wszystkich pokładanych w nim nadziei, po prostu na to zasługuje.

      Wywieście flagę, wybierzcie się na spacer/rower z myślą o Konstytucji, przygotujcie kokardę narodową albo jakiś element stroju z wykorzystaniem barw narodowych, wzorem naszych przodków, którzy w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji spacerowali po Warszawie w białych strojach z czerwoną szarfą (tym samym po raz pierwszy biel i czerwień uznano za oficjalne). Wreszcie jeśli pogoda będzie sprzyjająca, czyli bez deszczu, to 3 maja możecie zajrzeć na plac przed Szkołą i dopisać kredą (będzie dostępna na miejscu) swoje słowo do naszych konstytucyjnych scrabbli. Zapraszamy!

       

      Zdjęcie ozdoby narodowej: dzięki uprzejmości Marty - Pani Sowy

     • Tajemnice przyrody, czyli naukowy spacer z okazji Dnia Ziemi

     • Zakończył się Zagadkowy Spacer Przyrodniczy zorganizowany na okoliczność święta naszej planety. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naukowej zabawie zaproponowanej przez Panie: Agatę Kowalczuk i Ewelinę Rybnicką.

      W projekcie można było uczestniczyć na dwa sposoby i rzeczywiście znaleźli się zwolennicy obu opcji. Jedni wybierali wariant tytułowego spaceru, pokonując specjalną trasę opatrzoną zagadkami przyrodniczymi (nieprzypadkowo dostępna była już od 22 kwietnia, czyli Dnia Ziemi), rozwiązywali zadania i wysyłali je na maile szkolne organizatorek. Inni uczestnicy, oprócz spaceru, w wyznaczonym terminie zawitali również do szkoły, w której czekały różne niespodzianki (np. możliwość wyizolowania swojego...DNA!) oraz przepyszny poczęstunek. Mamy nadzieję, że pomysł aktywnego zdobywania wiedzy spodobał się wszystkim.

      Tymczasem trzymamy kciuki za koniec pandemii. Skoro przetarliśmy szlaki, to może wiosną przyszłego roku uda się nam zorganizować prawdziwy Piknik Naukowy! 

     • Światowy Dzień Książki

     • 23 kwietnia to dzień urodzin wielu wybitnych pisarzy jak choćby Williama Szekspira. Z tego powodu datę tę wybrano na obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

      Jan Brzechwa "Na straganie" - czytają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cerekwicy

      Przy okazji tego święta nauczyciele z naszej szkoły przygotowali niespodziankę w postaci wspólnego przeczytania wiersza jednego z najsłynniejszych polskich poetów dla dzieci. (link powyżej) Posłuchajcie uważnie i spróbujcie odgadnąć, którzy nauczyciele wcielili się w role straganowych warzyw. Może nawet uda się Wam połączyć daną rolę z konkretnym nauczycielem? Wysyłajcie swoje odpowiedzi na: iwona.wisniewska@zsp-cerekwica.pl oczywiście przewidujemy nagrody dla osób, które zidentyfikują największą liczbę nauczycieli.    Miłego słuchania :-) 

     • Światowy Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia 2021 - Światowy Dzień Ziemi. Jak co roku przyświeca mu hasło przewodnie. Tym razem będzie to: Przywróć naszą Ziemię!!! Z tej okazji chcemy Was serdecznie zaprosić na Zagadkowy Spacer Przyrodniczy.

      Na trasie zostało umieszczonych pięć zadań, oznaczonych żółtymi cyframi. Już od czwartku możecie przystąpić do działania i spróbować rozwiązać zadania. W sobotę w godzinach od 10:00-13:00 na boisku szkolnym będzie czekała na Was mała niespodzianka. Zapraszamy z odpowiedziami, które również możecie przesyłać  na adres ewelina.rybnicka@zsp-cerekwica.pl lub agata.kowalczuk@zsp-cerekwica.pl.

      Zagadkowy Spacer Przyrodniczy - mapka

      Spacer rozpoczyna się przy paczkomatach InPost do ulicy Żwirowej, następnie ulicą Przecławską i powrót ulicą Szamotulską. (mapka w linku powyżej) Na spacer warto zabrać ze sobą kartkę i długopis oraz dobry humor.  Pamiętajcie również o zasadach bezpieczeństwa, rodziców bardzo prosimy o towarzyszenie najmłodszym uczestnikom.
      Powodzenia ;-)

     • Przybrodzka 1 na Facebooku

     • Cieszymy się, że strona www.zsp-cerekwica.pl cieszy się dużą popularnością. Jednocześnie informujemy, że od niedawna CZEKAMY NA WAS również TUTAJ Zapraszamy!

     • Światowy Dzień Książki tuż, tuż!

     • 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jak najlepiej świętować? Oczywiście czytając! A tak się dobrze składa, że dzięki Radzie Rodziców w naszej bibliotece szkolnej nowości cała moc. Dla każdego coś dobrego! 26 nowych tytułów z serii "Czytam sobie", książki o Duni, ostatni tom "Dziennika Cwaniaczka" i zupełnie nowa seria "Moje życie jako...", porównywana z perypetiami  Grega Heffleya! Gdybyście chcieli się poczuć jako youtuber albo... książka to na początek polecamy wyprawę do biblioteki. Najbliższa okazja jutro (22.04) w godzinach 12-15. Zapraszamy!

      P.S. Oczywiście przy zachowaniu wytycznych sanitarnych.